Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

poruka: 98
|
čitano: 27.518
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync ".
7 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mrsmith kaže...
lav1000 kaže...

Sve je to super, ali neusporedivo sa tim kad pravi pro zasjedne i roka na 240hz sa ULMB uključenim 

Meni taj ULMB samo smeta... potamni mi sliku i jednostavno mi nije to to više.

 onda jednostavno nisi dovoljno PRO kad ne koristiš ULMB na 240hz   

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 11:29 (lav1000).
14 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Šteta što nije spomenut fast sync od Nvidia posto dosta dobro funkcionira to jest puno je manji input lag nego sa V syncom a isto rješava screan tearing. 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Fast sync, gledat da vrtiš više fps-a od deklariranog na monitoru, npr na 75hz monitoru preko 80 i hebeš i free i g sync govna.

Gsync teška otimačina love a ako ti je hardware banana možeš ga palit do nove godine.

Neka idealna kombinacija bi bila 100hz ekran IPS bez tih skupih dodataka tipa G Sync, i lagano ubost jaku karticu koja može povuč preko 100hz na med high detaljima i peri.

Toxic ove e sports naslove pereš i na tosteru preko 75 na low medium.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 11:39 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mislioc kaže...

Fast sync, gledat da vrtiš više fps-a od deklariranog na monitoru, npr na 75hz monitoru preko 80 i hebeš i free i g sync govna.

Ali to je upravo to.. trebas fakat masinu da vrti sve na vise od 75hz konstantno i zato tu dolaze freesync i gsync monitori. U odredenom rasponu najcesce je to od 33-144hza se ne pojavljuju ta smeca..

Ali da je nuzno imati gsync monitor i nije...jednostavno ne vrijedi toliku lovu vise...

S druge strane imas freesync monitore a nemas adekvatne kartice (imas vegu i fury x) ali to su kartice onako.. Fury X limitirana vramom i nema podrsku za vise od 30hz-a za 4k dakle dodatno kupiti adapter... A za Vegu zapravo imam samo jednu zamjerku a to je poveca potrosnja u odnosu na konkurente uz nesto nize perfromanse a nisu jeftinije...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 11:38 (toxic).
6 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
war3_tft kaže...

 

 

Osim toga nije citava poanta high rr monitora competitive gaming, svaka igra izgleda bolje na vise hz-a. 

 

igra izgleda bolje jedino povecanjem rezolucije, grafickih detalja i grafickih efekata, a ne povecanjem brzine osvjezavanja

 

pa upravo je poanta brzeg osvjezavanja kompetitivni gaming, pa ne kupujem takav monitor zato sto igram diablo ili witcher, vec zato sto igram PvP, pogotovo FPS

 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
CroVandal kaže...

Šteta što nije spomenut fast sync od Nvidia posto dosta dobro funkcionira to jest puno je manji input lag nego sa V syncom a isto rješava screan tearing. 

 

Problem je što Fast Sync najbolje radi (maksimalna minimalizacija microstutteringa i input laga) kada je fps dvostruko veći od refresh ratea.

15 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Proklinjem te Davore zbog ovog teksta.

 

Taman sam prestao razmisljati o novom monitoru ( da jos uvijek imam Syncmastera245b) i sad mi ti uvalis bubu u uho

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Malo njub pitanje.... zasto bas 144Hz?

...mislim, kaj to ne ide u duplo kao i sve ostalo na PC-u tipa: 60Hz pa 120Hz pa 240Hz?

otkuda bas broj 144?

 

tnx!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
3dfx kaže...
war3_tft kaže...

 

 

Osim toga nije citava poanta high rr monitora competitive gaming, svaka igra izgleda bolje na vise hz-a. 

 

igra izgleda bolje jedino povecanjem rezolucije, grafickih detalja i grafickih efekata, a ne povecanjem brzine osvjezavanja

 

pa upravo je poanta brzeg osvjezavanja kompetitivni gaming, pa ne kupujem takav monitor zato sto igram diablo ili witcher, vec zato sto igram PvP, pogotovo FPS

 

 

 

 

Naravno, igra ne izgleda grafički bolje, ali glađe, fluidnije radi..

 

 

 

Ostali, ak imate mogućnosti a htjeli bi ste imat, kupite.. Ak nemate mogućnosti a taj tip monitora vas ne zanima, nemojte kupit, jednostavno..

 

Najbolje je ne probat 144Hz, onda bar znamo da ne postoji niš bolje od 60Hz i rasprava gotova

Teško je ovdje sad pisat o takvim monitorima, treba pogledat uživo i onda odlučit, ovak sad možemo svašta pisat ovdje..

 

 

EDIT: Sad vidim u sigu da imaš alianware.. Jel imaš još taj monitor ili?

Mislim imam osjećaj da se s tvoje strane javlja jaka netrepljivost prema tim monitorima (144Hz, gsync)

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 12:24 (zvonac).
15 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
sina-k kaže...

Malo njub pitanje.... zasto bas 144Hz?

...mislim, kaj to ne ide u duplo kao i sve ostalo na PC-u tipa: 60Hz pa 120Hz pa 240Hz?

otkuda bas broj 144?

 

tnx!

 Da budem iskren i mene zanima.

 

Nekakav "hunch" mi je da mozda ima veze sa 24Hz i kinematografijom (144/24=6)

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
syncmaster245b kaže...
sina-k kaže...

Malo njub pitanje.... zasto bas 144Hz?

...mislim, kaj to ne ide u duplo kao i sve ostalo na PC-u tipa: 60Hz pa 120Hz pa 240Hz?

otkuda bas broj 144?

 

tnx!

 Da budem iskren i mene zanima.

 

Nekakav "hunch" mi je da mozda ima veze sa 24Hz i kinematografijom (144/24=6)

 Mislim da si u pravu, kinematografija i 3D imaju ulogu u tome. Znam da se Hobbit u tako nekim čudnim brojkama prikazivao.

Koristite blage riječi i jake argumente
15 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
sina-k kaže...

Malo njub pitanje.... zasto bas 144Hz?

...mislim, kaj to ne ide u duplo kao i sve ostalo na PC-u tipa: 60Hz pa 120Hz pa 240Hz?

otkuda bas broj 144?

 

tnx!

Mislim da je jedini razlog što je to bio max. RR kojeg se može vrtiti preko DVI/HDMI 1.4 portova u FHD rezoluciji, a da je sljedeći korak nakon 120Hz... svi kasniji/noviji high RR monitori (160-180-240-250) su DP only (displayport).

 

A koliko se sjećam bilo je i nešto u vezi 3D prikaza i tog 144Hz refresh rate-a... na 120Hz je davalo različit broj slika po oku, pa su digli na 144 da bude jednako i fluidnije - kao 120 je 5x24, dakle 3/2 po oku, a 144 je 6x24 pa bude 3/3. Ali nisam siguran više točno sorry, probaj googlati malo ili ako netko zna točnije ovdje :)

It is always darkest just before the dawn.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.10.2018 12:47 (mrsmith).
12 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
mislioc kaže...

Fast sync, gledat da vrtiš više fps-a od deklariranog na monitoru, npr na 75hz monitoru preko 80 i hebeš i free i g sync govna.

Gsync teška otimačina love a ako ti je hardware banana možeš ga palit do nove godine.

 

Ja iskreno imam 144Hz jos nisam imao problema forsirati neke v-syncove i sranja. Igram cs go 400 fps avg, pubg sa 200 pada dolje na 100 nekih cak... ali neosjetim screen tearing nego vise kao desync djeluje kad padne... I Slazem se s ovim sto si rekao za g sync. 

everyday i'm shuffling...
12 godina
protjeran
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
3dfx kaže...

igra izgleda bolje jedino povecanjem rezolucije, grafickih detalja i grafickih efekata, a ne povecanjem brzine osvjezavanja

 

pa upravo je poanta brzeg osvjezavanja kompetitivni gaming, pa ne kupujem takav monitor zato sto igram diablo ili witcher, vec zato sto igram PvP, pogotovo FPS

 

 

 Obozavam ove sta se hvataju za svaku rijec tj svaki drek. Ok malo sam se krivo izrazio, al zna se na sto sam mislio, fluidnost svaku igru cini boljom pa tako i ove koje si naveo, nikako nije isto igrao ti w3 il d3 na 60 il 100hz i vise.

 

Sad bi se i ja mogao hvatati za tvoje nelogicnosti, prvo kazes kako je veca reza bolja od herca, da neces postati bolji igrac itd sa high rr monitorom, a onda kazes kako je poanta brzog rr-a bas kompetitivni gaming, uglavnom nista s nicim...

 

mislioc kaže...

Fast sync, gledat da vrtiš više fps-a od deklariranog na monitoru, npr na 75hz monitoru preko 80 i hebeš i free i g sync govna.

Gsync teška otimačina love a ako ti je hardware banana možeš ga palit do nove godine.

Neka idealna kombinacija bi bila 100hz ekran IPS bez tih skupih dodataka tipa G Sync, i lagano ubost jaku karticu koja može povuč preko 100hz na med high detaljima i peri.

Toxic ove e sports naslove pereš i na tosteru preko 75 na low medium.

 Kao sto je kolega i napisao ako nemas 2 il vise puta veci FPS od rr-a monitora fastsync je los po pitanju input laga i stutteringa, zato ga vecina i zaobilazi. G-sync kosta i naspram freesynca je porez na budale, al ak se hoces rijesit tearinga nema druge. Naravno da sve ovisi od igre do igre, al osobno si ne zelim razmisljati dal ce neka igra koju igram il namjeravam igrati patiti od tearinga il ne.

 

Ono cemu se ja nadam je da ce AMD izbaciti karticu koja ce jacinom biti najmanje kao jedna 1080ti pa da si napokon mogu piknuti neki 1440p high rr freesync monitor po "razumnoj" cijeni. 

 

 

14 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Anđeo bez falinge kaže...

što se događa nama siromašnijima u igrama ako kupimo monitor sa 144 hz a imamo grafičku envidiju 1050 Ti s 4 Gb rame koja na 60 Hz monitoru radi odlično ?

recimo hardver ne može izbaciti preko 60 frejmova a monitor je 144 Hz ?

ima li smetnji ?

 Evo gledajuci novi ac odyssey  iskreno netreba mi monitor od 144hz dovoljan je i ovaj tv od 60Hz  imat cu 60+ frejmova ako budem gledao u oblake dok citavo vrijem igram igru 

AMD AntiBoy
14 godina
odjavljen
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Otkud ti molim te da je fury limitiran na 60hz na 4k? Pobogu imao si tu karticu a nisi joj ni procitao specifikacije lol. Taj limit je samo za hdmi, na DP nema toga.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Jakovp kaže...
Otkud ti molim te da je fury limitiran na 60hz na 4k? Pobogu imao si tu karticu a nisi joj ni procitao specifikacije lol. Taj limit je samo za hdmi, na DP nema toga.

 Da a DP na TV ide... how yes no...

14 godina
online
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Ajar kaže...

fala na trudu za poučan članak. iskušah tih 144 na djelu i nisam nešto radikalno osupnut (omupnut, po novom?). ipak, većina nas monitore rabi za koristan rad a ne samo za igranje, tak da su postojeći čist ok. 

 Može i ojuhnut, očorbljen..... Svakako bih volio isprobati te 144 Hz monitore, a vjerujem da ni kćeri ne bi bilo krivo, mala rastura igre, ali naš kućni ministar (ministrica) financija.... Za to vrijeme, stari dobri SyncMaster 240 HD sasvim ugodno i dobro odrađuje sve televizijsko-monitorske poslove koje stavim pred njega i tako već skoro 9 godina (da kucnem u drvo, da zlo ne čuje)

dolazim odmah - Godot
7 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

kad ne znam što ću ili sam zbunjen ili u nedoumici... nategnem majmuna, tad mi bude bolje, probajte, preporuka!

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Meni dosta 30 hz (fpsa) jer tak imam taj cinematic osjecaj...

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
zlosobno kaže...

Meni dosta 30 hz (fpsa) jer tak imam taj cinematic osjecaj...

 Da Ubisoft :) U biti to su provalili jer nisu u stanju optimizirati igre, AC:Origins 4790k OC@4800 MHz I igra je CPU bound na 60 FPS-a jedva.

11 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
bubimir5 kaže...
zlosobno kaže...

Meni dosta 30 hz (fpsa) jer tak imam taj cinematic osjecaj...

 Da Ubisoft :) U biti to su provalili jer nisu u stanju optimizirati igre, AC:Origins 4790k OC@4800 MHz I igra je CPU bound na 60 FPS-a jedva.

 opet bolje nego kod mene kad padne ispod 40fps, a po grafi praktično ne bi smjelo ispod 70

12 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Možda uskoro uvedu i "TURBO" tipku.

Baš sam je se zaželio. Tada kupujem sigurno!

 
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
Dodinho kaže...

Kad jednom probaš IPS ne želiš nazad na TS, tako je i sa 144Hz u odnosu na 60Hz. Činjenica.

Koliko postoji 144Hz IPS monitora? Upravo tako...

14 godina
odjavljen
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S
AKosir1990 kaže...
Dodinho kaže...

Kad jednom probaš IPS ne želiš nazad na TS, tako je i sa 144Hz u odnosu na 60Hz. Činjenica.

Koliko postoji 144Hz IPS monitora? Upravo tako...

 Postoji jako puno IPS monitora na 144 hz, a čak i sa VA matricom koja je nešto sporija od IPS.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
10 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Once you try fast, slow screen is past. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Brzi monitori su borba sa vjetrenječama...igre stalno postaju sve zahtjevnije i da bi to stalno tjerao na preko 100 fpsa stalno ti treba ninđa PC.

 

Ako nema nazad kad jednom probaš monitor sa pouno HZ-a onda ga ja nebudem nikada ni probao, što neznaš ni ne boli

 

Blaženo neznanje

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-S

Onaj dio gdje freesync ima tearing ispod min refresh rate, a GSYNC nema, ne bih rekao da to stoji - AMD to zove LFC (low framerate compensation) i to postoji vec par godina: https://www.amd.com/Documents/freesync-lfc.pdf
Koncept je fundamentalno identican onom u Gsync - multipliciranje frameova dok RR ne bude u rasponu monitora.

9 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Vrijedi napomenuti da je cca. 100 Hz/fps neka okvirna brojka kod koje se najvise osjeti razlika sa 60...sve ispod je dosta osjetno/bar za mene/ pa tko misli da mora nagurat sistem/grafu  ako kupi brzi monitor ...100-tka je magična brojka 

IIII
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Sve prednosti 144 Hz monitora i čemu služe G-Sync

Jasno mi je da se ovdje priča isključivo o igrama međutim tko jednom proba 144 hza više se nebu vratio na 60 nastavio on igrat igre ili ne. govorim to iz iskustva jel ni ja više ništa ne igram ali volim kada mi je sve na ekranu fluidno. Imam setup sa 2 monitora i tu se odmah jasno vidi razlika kada pređem sa 144hza na ovaj od 60, odmah miš ostavlja tragove kao da si otišao tamo u mouse settings i uključio da ostavlja one tragove.

Moj PC  
1 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice