Sve o 5G tehnologiji u Hrvatskoj na jednom mjestu

poruka: 65
|
čitano: 8.097
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve o 5G tehnologiji u Hrvatskoj na jednom mjestu".
2 godine

Postoje tri različite metode za izgradnju 5G mreže, ovisno o vrsti sredstava koju bežični nosač ima: nisko pojasna mreža (velika pokrivenost, ali je brža samo za 20 posto od 4G mreže), visoko pojasna mreža (iznimna brzina, ali signal se ne rasprostire dobro i teško prolazi kroz tvrde površine) ili srednje pojasna mreža (prava ravnoteža između brzine i pokrivenosti).

Ova boldana će biti najmanje zastupljena kod nas,samo u onim djelovima gradova gdje je protok ljudi najveći...ove srednje će biti najviše a ona može koristiti već postojeće bazne stanice...optika je skupa investicija za mnoge gradove,sela,naselja kod nas.

Živim u centru grada i max brzina svih ovih godina je 16Mbps/2Mbps,brže od toga ne ide.

Posao mi je u drugom gradu,ima titulu grada ali je to više selo koje ima 200 stanovnika kad nema turističke sezone.prošle godine koristio tele2 pokućni i dok nije počela sezona bila je brzina 150/40...u sezoni je to palo na 15/15...upload postao veći nego download:)

S obzirom na iseljavanje i s obzirom da su centri dalmatinskih gradova postali prazni,jedina opcija za brzi internet je 5G.

Koja je poanta u kući,stanu imati 4K TV a ne možeš u real-time gledati tu rezoluciju.S ovom mojom brzinom 1080/30 mi je san...a od kada su makli(youtube) 720/30  i stavili 720/60...jedina opcija je 480p.

Bez torrenta nebi znao kako izgleda fullHD a kamo 4K(normalni,veći bitrate:)

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2020 23:45 (HCMAA).

0 0 hvala 0
11 godina
Re: Sve o 5G tehnologiji u Hrvatskoj na jednom mje
BlueMax kaže...
absolon kaže...

Nema vam ništa od 5G interneta u Hrvatskoj.

Naši operateri su škrti i neće ulagat u novu opremu,

ako i hoće onda će dignut cijene, jer više nema mjesta

za brojčani rast novih korisnika.

Drugo što će ti 5G, a šta ne možeš napravit pomoću 4G(+),

pod uvjetom da je 4G infrastruktura "potentna"/normalna?

evo link koji razglaba o tome:

https://news.ycombinator.com/item?id=20268035

Samo "papilova" za teleoperatere i proizvođače opreme,

a još kada stisne ekonomska kriza, sve će nas 5G izvuć.

A što će ti 4G, a šta ne možeš napraviti pomoću 3G?

nastavi niz...

Što će nam mobiteli, što će nam veći ekrani, što će nam 2G,3G,4G...nastavi niz... I gle čuda, sve je tu. Dok god ima funkcija koje korisnici traže, biti će i onih koji su to spremni ponuditi. Automatizirani nadzor skladišta, strojeva, dostava, kućanskih uređaja, beskontaktno plaćanje praktički svugdje, nove verzije VR/AR na tragu pokemona.... to sve prije 10 godina ne bi bilo moguće, a sad se time koristimo

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
8 godina

Evo još jedan "zanimljiv" video o 5G

Najbolja je 08:01 minuta.

Moj PC  
0 5 hvala 0
10 godina
odjavljen
Re: Sve o 5G tehnologiji u Hrvatskoj na jednom mje
absolon kaže...

Evo još jedan "zanimljiv" video o 5G

Najbolja je 08:01 minuta.

Ajde nemoj pliz, hvala.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina

https://www.vecernji.hr/vijesti/pomor-pcela-u-medimurju-masovno-ugibaju-u-nekoliko-stotina-kosnica-1408792

ima ko kakvu dojavu o pet ge u medjimurju ili je to preriskantno instalirat zbog integrirane nacionalne manjine?

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice