Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

poruka: 585
|
čitano: 146.950
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake".
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Kako onda objašnjavaš činjenicu da i nizozemska pošta stavi svoju naljepnicu (u EU su) pa nekima pošta naplati a nekima ne, moj paket dolazi isto preko nl pa ćemo vidjeti
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Ako mene pitaš, onda ne objašnjavam. Očito ovisi o djelatniku

16 godina
moderator
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Doktor-X kaže...
Kako onda objašnjavaš činjenicu da i nizozemska pošta stavi svoju naljepnicu (u EU su) pa nekima pošta naplati a nekima ne, moj paket dolazi isto preko nl pa ćemo vidjeti

Naplata ili ne-naplata nema veze s tim je li na paketu nizozemska naljepnica ili ne.

11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Pa po meni bi bilo logično da ako paket uđe u eu preko nizozemske i oni tamo stave svoju naljepnicu i "prepakiraju" paket da je onda što se hp-a tiče mjesto slanje paketa eu i to bi trebalo u slobodan promet bez ikakvih dodatnih nameta a porez je i ovako i onako plaćen tako da nema tu nekog šverca što se tiče same države
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 12:28 (Doktor-X).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Preneseno s fejsa:
Savjet za sve koji naručuju sa aliexpresa iz kine u hr, izaberite Aliexpres standard shipping. 3 zadnja paketa naručio dosad, sva stigla kroz 10 dana Kina-Budimpešta-Hr, dostavlja Kurirska služba, ništa osim PDV a ne plaćate.
 
2 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Taj savjet ne znači ništa. Pročitaj moj primjer s prethodne stranice
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.8.2021 12:45 (foofajter).
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Doktor-X kaže...
Pa po meni bi bilo logično da ako paket uđe u eu preko nizozemske i oni tamo stave svoju naljepnicu i "prepakiraju" paket da je onda što se hp-a tiče mjesto slanje paketa eu i to bi trebalo u slobodan promet bez ikakvih dodatnih nameta a porez je i ovako i onako plaćen tako da nema tu nekog šverca što se tiče same države

 -nizozemska nije država uvoza, nego je to država kupca, destinacija-adresa. .. to je ioss.

-tad ili se obračuna hr-pdv 25% ili ništa (izvan iossa) .. a tad bi trebalo ići kroz carinski postupak, no to ide samo ako prolazi kroz HP.. + ovisi o naljepnici na kutiji jer to radi skener-automatika.

-vidimo da neki paketi idu bez ičega, neki čak s dvostrukim porezom.. a to ovisi o dostavnom kanalu, maštovitosti skladišta itd. i tad je to državni šverc, tj ako ta roba iz nizozemskog skladišta izađe bez carisnke deklaracije i poreza, tad je to državni-legalni šverc, upravo ono što ioss treba riješiti.

 

Igox kaže...
Preneseno s fejsa:
Savjet za sve koji naručuju sa aliexpresa iz kine u hr, izaberite Aliexpres standard shipping. 3 zadnja paketa naručio dosad, sva stigla kroz 10 dana Kina-Budimpešta-Hr, dostavlja Kurirska služba, ništa osim PDV a ne plaćate.

 -tako bi trebalo biti.. tj ako ide kroz ioss, ako je mimo, mađarska na sve naplaćuje svoju carinu+pdv. .. tj time se samo zaobiđe HP i njihov carinski postupak izdavanja usmene carinske deklaracije koju naplate 18 ili 37 kn.. a to ovisi o naljepnici na kutiji, pa može biti i dostava HPom ako je na naljepnici navedena eu, tj ako je roba deklarirana kao uvezena s plaćenim porezom, tj dostava je plaćena i tad hp nema što dodatno naplatiti tj ili naplaćuje carinski postupak ili ništa. .. a tek tad se gleda i pdv koji bi po iossu morao ići u proračun RH tj ako ne ide, tad je druga država-osoba uvoznik-distributer no tad mora postojati ta uvozna deklaracija i tad HP nema osnove naplatiti ništa.. a pošto i to postoji, znači da roba dolazi bez eu deklaracije i da je to kako god nazvali opet šverc na nivou države ulaza/uvoza-skladišta. ...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ispada da se druge države trude navući što više paketa preko sebe i svojih pošti kako bi što više love ostalo-išlo njima.
Jedino ubbermastermindrvatistanHP nepopularnim nametima odbija ogorčene građane od sebe.
Svaka čast. Država smo od formata.
 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Aliexpress mu je odmah naplatio PDV a pakete mu je dostavio gls i overseas express pa nema naknade od 18,5 kn.

13 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Evo i ja prije tj dana narucio neke sitnice od razlicitih sellera, dosle u istom paketu bez ikakvih naknada, overseas dostavio

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Molim vas, obavezno upišite kojom dostavom ste uzeli kad vam je došlo bez HP nameta, da i mi ostali znamo kako izbjeći uhljebarinu.
Pošto imamo tako sposobnu poštu, neka iznosi PDV-a završavaju u sposobnijim državama. Hvala ti HP.
 
9 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ihush kaže...
Doktor-X kaže...
Pa po meni bi bilo logično da ako paket uđe u eu preko nizozemske i oni tamo stave svoju naljepnicu i "prepakiraju" paket da je onda što se hp-a tiče mjesto slanje paketa eu i to bi trebalo u slobodan promet bez ikakvih dodatnih nameta a porez je i ovako i onako plaćen tako da nema tu nekog šverca što se tiče same države

 -nizozemska nije država uvoza, nego je to država kupca, destinacija-adresa. .. to je ioss.

-tad ili se obračuna hr-pdv 25% ili ništa (izvan iossa) .. a tad bi trebalo ići kroz carinski postupak, no to ide samo ako prolazi kroz HP.. + ovisi o naljepnici na kutiji jer to radi skener-automatika.

-vidimo da neki paketi idu bez ičega, neki čak s dvostrukim porezom.. a to ovisi o dostavnom kanalu, maštovitosti skladišta itd. i tad je to državni šverc, tj ako ta roba iz nizozemskog skladišta izađe bez carisnke deklaracije i poreza, tad je to državni-legalni šverc, upravo ono što ioss treba riješiti.

 

Nizozemska JE država u kojoj se obavi uvoz i iz koje se ŠALJE a ne prosljeđuje paket (barem što se tiče robe sa aliexpress-a), jer sva ta roba nije ušla u poštanski promet prije Nizozemske, nego je dovezena do Nizozemske i tamo onda prolazi kroz carinu i šalje se dalje po EU i kao takva je u slobodnom prometu.

A zakon lijepo kaže da sva roba za koju su obavljene carinske formalnosti (NL carina sve procesira) i koja nije opterećena nikakvim davanjima (sva davanja su plaćena putem IOSS-a) ide u slobodni promet, neovisno o tome u kojoj državi članici je to obavljeno.

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A12012E%2FTXT

 

Petljanje po takvim paketima je kršenje carinske unije.

16 godina
moderator
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Na temelju čega tvrdiš da su ti paketi prošli kroz nizozemsku carinu i ušli u Nizozemsku?

Prije IOSS-a znamo da to nije bio slučaj, jer nitko nikog nikad nije tražio nikakve papire za carinjenje niti je išta takvog pisalo u trackingu. Što se promijenilo od tada?
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
mbaksa kaže...
Na temelju čega tvrdiš da su ti paketi prošli kroz nizozemsku carinu i ušli u Nizozemsku?

Prije IOSS-a znamo da to nije bio slučaj, jer nitko nikog nikad nije tražio nikakve papire za carinjenje niti je išta takvog pisalo u trackingu. Što se promijenilo od tada?

 

I prije su ti paketi prolazili kroz NL carinu, jer to tako funkcionira sa aliex, cainao svu robu vozi do NL huba, i tamo se obavlja uvoz/slanje, ali prije IOSS-a ti paketi nisu mogli biti u slobodnom prometu, jer oni nisu mogli znati da li ta roba podliježe nekim davanjima, zato su i ljepili/printali “Goods not fulfilling the conditions laid down in Articles 28 and 29 of the Treaty on the functioning of the European Union”.

 

Sad toga i carinske deklaracije na paketima više nema, jer putem IOSS-a vide da su za robu plaćena sva davanja, pa je zadovoljena i ta formalnost, i roba je kao takva u slobodnom prometu.

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
peroperic9876125 kaže...
ihush kaže...
Doktor-X kaže...
Pa po meni bi bilo logično da ako paket uđe u eu preko nizozemske i oni tamo stave svoju naljepnicu i "prepakiraju" paket da je onda što se hp-a tiče mjesto slanje paketa eu i to bi trebalo u slobodan promet bez ikakvih dodatnih nameta a porez je i ovako i onako plaćen tako da nema tu nekog šverca što se tiče same države

 -nizozemska nije država uvoza, nego je to država kupca, destinacija-adresa. .. to je ioss.

-tad ili se obračuna hr-pdv 25% ili ništa (izvan iossa) .. a tad bi trebalo ići kroz carinski postupak, no to ide samo ako prolazi kroz HP.. + ovisi o naljepnici na kutiji jer to radi skener-automatika.

-vidimo da neki paketi idu bez ičega, neki čak s dvostrukim porezom.. a to ovisi o dostavnom kanalu, maštovitosti skladišta itd. i tad je to državni šverc, tj ako ta roba iz nizozemskog skladišta izađe bez carisnke deklaracije i poreza, tad je to državni-legalni šverc, upravo ono što ioss treba riješiti.

 

Nizozemska JE država u kojoj se obavi uvoz i iz koje se ŠALJE a ne prosljeđuje paket (barem što se tiče robe sa aliexpress-a), jer sva ta roba nije ušla u poštanski promet prije Nizozemske, nego je dovezena do Nizozemske i tamo onda prolazi kroz carinu i šalje se dalje po EU i kao takva je u slobodnom prometu.

A zakon lijepo kaže da sva roba za koju su obavljene carinske formalnosti (NL carina sve procesira) i koja nije opterećena nikakvim davanjima (sva davanja su plaćena putem IOSS-a) ide u slobodni promet, neovisno o tome u kojoj državi članici je to obavljeno.

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A12012E%2FTXT

 

Petljanje po takvim paketima je kršenje carinske unije.

 -ne. Miješaš klasičan uvoz trgovine (uvoznik, veleprodaja, malopordaja..). Tad je za carinske formalnosti obavezan uvoznik, država uvoza, to rade i dalje normalno sve države, svi uvoznici (za daljnju prodaju, tj trgovina), to je jednako prije-sad.

-kranji kupac, ta roba nije za daljnju prodaju, direktno online.. time nema posrednika-uvoznika, tj kupac postaje uvoznik. Postoje izuzetci, npr do 22€ kao i jednostavan uvoz već i prije uvođenja iossa koji to recimo treba olakšati.. to nema veze s trgovinama i njihovim uvozom.

-razlika, da to uvozi nizozemac-trgovac, tad on obavlja carinske formalnosti-deklaracije i tad je to roba za eu. Kad to radi mali-kranji kupac, tad to nije roba (za tržište) i oslobođena je recimo potrebe za deklaracijom upravo zato, postaje kupljen-konzumiran proizvod. Tad ne obračunava recimo nizozemska svoju carinu, porez, nego to radi država uvoznika-kupca, no ne radi ni ona nego to radi sustav-ioss + hp .. jer su posao izdavanja (usmene) carinske deklaracije outsourceali pošti-logistici (+ djelatnici carine koji i dalje rade kao kontrola itd.). HP si po toj osnovi obavljanja carinske formalnosti izdavanja usmene deklaracije uzme naknadu 18-38kn ovisno o iznosu do 150€. Baš nikakve veze tad s takvom robom-proizvodom nema recimo nizozemska, osim što je to recimo ulazna luka i skladište za utovar-pretovar kamiona koji logistikom razvezu po eu..

-pošta ne radi ništa, tj sve radi skener-automatika, čita etiketu.. i ovisno o tome što piše, ako je ioss tad će hr dobiti pdv a pošta naplatiti 18-38kn ako nije neće.. jer je to tad samo 'paket' iz eu... tj nešto takvog rade svi, nizozemska-španjolska-mažarska.. neko eu skladište u kojem paket dobije etiketu eu.. petljanje po takvim paketima je kršenje carinske unije? .. ma da, stvarno? :) .. sarkazam.

-problem, ako je to za recimo nizozemsku izvoz, ne uzima pdv, dok se izdavanje deklaracije ne isplati, trošak.. tj to radi pošta... njima tad ne postoji ni jedan razlog da to rade kako je zamišljeno recimo 'pošteno' nego se prave naivni, pa ovisi dođe li ti paket poštom kroz ioss ili nekom drugom dostavnom službom-logistikom hoće li biti naplaćen recimo pdv... dok za poštanski dio naplate ovisi samo jel paket iz eu tj ioss .. ako je iz eu, tad je to paket, ne uvoz i tad ni hp nema osnove naplatiti tj može samo ako je etiketa iossa.. a nizozemska ili bilo koja druga država od tog nema baš ništa osim troška i zato to i rade tj prave se ćoravi.  .. naravno eu, nitko to ne vidi, jer su skladišta nevidljiva kao i šleperi-brodovi... ali ni hr to ne vidi jer ako nije kroz ioss uplaćen pdv tad nema kako prepoznati paket, tj to radi skener u pošti, čita etiketu.. a na toj etiketi može pisati bilo što.

 

-da takva roba završi u trgovini, tek tad bi države-zakon bio prekršen, .. ovako je to ok, izuzetak, jer je kranji kupac oslobođen nekih carinskih formalnosti dok država kupca ne zna da bi mogla naplatiti porez dok joj to sustav-ioss ne javi.

-ne vjeruješ? -... pročitaj nekoliko postova, koje iznose je tko platio ovisno o paketu-dostavi? .. što ti to govori? Paralelni sustav, dok skener vidi samo ono što piše na etiketi. Legalni šverc, jer nitko nije kažnjen, .. da je netko kažnjen tad bi bio običan samim time ako država nije dobila carinu-porez od prometa robom tj ako je kršenje nekog zakona. Pošto kazni nema, tad je to legalno, a pošto nema poreza, tad je šverc, tj legalni-šverc. ... provjeri, pročitaj poruke u temi. (ne samo pravilnik-zakon + provedbu)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.8.2021 11:59 (ihush).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ihush kaže...
 a nizozemska ili bilo koja druga država od tog nema baš ništa

 

Itekako imaju koristi, nije slučajnost da sva roba dolazi na 2-3 huba u europi, PostNL radi i zarađuje i ne izmišlja nikakve "kontrolne preglede" i "naknade za dostavu malih paketa".

13 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Naručio paket 18.06.2021. te mi piše na tracking-u da od 26.07.2021. stoji na carini. Nisam još primio nikakvu obacvijest od njih niti onaj papir koji se prije dobivao ako zapne na carini pa me zanima da li je netko imao ili ima sličan slučaj?

Inače kada je zapelo na carini za 2-3 dana sam dobio obavijest...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Kakva je sad situacija s naručivanje paketa izvana. Htio bi naručiti nešto sa aliexpresa što košta cca 15 kn, kolko sad na to još izađe carina i plaćanje dostave hr pošti. Negdje sam pročitao da na aliexpress i ebay stranici prilikom plaćanja tamo se odma prikaže ili uračuna i sama carina itd..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Evo zanimljiva stvar se desila danas, vec sam se pripremio da cu morat odbit paket pa da ga vrate od kud je i došo jer sam izabrao neku jeftinu "cainiao" dostavu prije nego sam saznao za novosti. Nije Aliexpress standard ili saving ali svejedno su mi upgradeali paket u "combined delivery", jako ugodno iznenađenje.

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Igox kaže...
Preneseno s fejsa:
Savjet za sve koji naručuju sa aliexpresa iz kine u hr, izaberite Aliexpres standard shipping. 3 zadnja paketa naručio dosad, sva stigla kroz 10 dana Kina-Budimpešta-Hr, dostavlja Kurirska služba, ništa osim PDV a ne plaćate.

 Evo baš me zanima dali je ovo istina, naručio sam 1000 vezica (polagana priprema za božić) za nekih 50kn, i odabrao Aliexpres standard shipping umjesto kineske pošte. (stavio sam nedavno screenshot da su i jedna i druga free) Tako da me baš zanima za koliko će vremena doći i tko će dostaviti

8 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Jel imate problema sa Cainao Super Economy? Paket već 20 dana (od 30.7) stoji na "Your shipment has arrived at the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days". I još je iz nekog razloga putovao preko Duisburga (to do sad nikad nisam vidio a naručio sam valjda 100 paketa preko svih mogućih vrsta shippinga...

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Da,svaki paket koji sam naručio u prethodnih godinu dana preko te Cainao Super Economy dostave dobio sam tek nakon 70 do 90 dana.
16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Naručio neki dan preko ebaya za 3 AUD neku sitnicu na ebayu, i baš zanimljvio da na kraju, kod plaćanja u košarici uvale još 25% pdv-a.

Međutim sada čitam na forumima da naš HP oporezuje 2x (iako je pdv čak plaćen na ebayu).

Kontaktirao sam ebay i poslali su mi fiskalnu potvrdu, zajedno s IOSS brojem, njihovim VAT ID za moju narudžbu i kažu mi da odbijem preuzeti ako se dodatno plaća pdv jer su oni već uplatiti PDV i platili sva carinska davanja.

Poslano *BE poštom.

 https://i.ibb.co/DDpgRxr/vazid.jpg

Tako da ću ja odbiti nešto što vrijedi 19kn platiti još 18kn + pdv HP-u. Neka vrate, baš ću vidjeti.

Ali pohvalno što ebay šalje ovakav izvod da je pdv plaćen.

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 13:06 (Ag008).
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ag008 kaže...

..

 

Tako da ću ja odbiti nešto što vrijedi 19kn platiti još 18kn + pdv HP-u. Neka vrate, baš ću vidjeti.

Ali pohvalno što ebay šalje ovakav izvod da je pdv plaćen.

 

 -ne, hp ti može (i hoće) naplatiti samo izdavanje (usmene) carinske deklaracije, 18-38kn.. tj ako je kroz ioss, ako je nešto drugo, tad možda ništa a možda dupli pdv, većinom ništa dok je normalno samo za deklaraciju tj automatika sustava-skenera što pričita s etikete.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 13:02 (ihush).
16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Na drugom forumu se žali platio PDV na ebayu i opet kod nas 18kn +25% (34kn ukupno), ebay u HP-u kao da ne prepoznaju da je pdv već plaćen

https://i.ibb.co/fqzGfMK/PXL-20210823-090007097.jpg

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ag008 kaže...

Na drugom forumu se žali platio PDV na ebayu i opet kod nas 18kn +25% (34kn ukupno), ebay u HP-u kao da ne prepoznaju da je pdv već plaćen

https://i.ibb.co/fqzGfMK/PXL-20210823-090007097.jpg

 znači da nije u IOSSu (da je pdv bi bio uplaćen državi i hp bi napaltila samo carinsku deklaraciju, tako radi ioss).

-ovo je tad 'normalno' tj možeš ti nekome platiti bilo koji iznos, porez druge države.. no to mora biti uplaćeno državi uvoza, do tad je samo trošak koji podiže konačnu cijenu kao osnovica na koju se na kraju obračuna pdv.

-roba mora biti iz eu ili uvezena u eu da bi bila domaća-eu roba, bez tog je uvoz-carina-porez. To s ebayom i nekim trgovcem nema veze tj zato i postoji-izmišljen ioss.

 

edit: + a 'smiješniji' dio, to ovisi kojim kanalom roba stiže u eu-distribucija-dostava.. pa ako je neki drugi lanac-logistika npr dhl tad opet ne plaćaš ništa, jer je sve već plaćeno a oni ne obavljaju carisnki posao koji je dobila pošta, nego je to za dostavu obična dostava paketa. Pa ista roba, drugi kanal, može bez poreza i carinske naknade, jednako legalno (jer dok ne kažnajvaju, dok to prolazi, nije vjerojatno da policija-carina ne vidi, ne zna.. tj tad se čita kao dozvoljeno-legalno.. dok ne prekinu ili kazne one u tom lancu..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 13:31 (ihush).
14 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Ne znam jel bilo ali je čudno, jer koliko znam HP je suradnik od Amazona. Na Amazon.uk naručio neku igračku za klinca, oko 400 kuna s PDV-OM i poštarinom, danas mi paket dostavio Overseas, bez ikakve carine i naknade...

Poruka je uređivana zadnji put pon 23.8.2021 13:58 (stiffler13).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
stiffler13 kaže...

Ne znam jel bilo ali je čudno, jer koliko znam HP je suradnik od Amazona. Na Amazon.uk naručio neku igračku za klinca, oko 400 kuna s PDV-OM i poštarinom, danas mi paket dostavio Overseas, bez ikakve carine i naknade...

 -pa ljudi čitate li postove? .. temu itd.?

-overeseas nije pošta-HP, nema veze s carisnkom deklaracijom-porezom. Pošta je dobila dio carisnkog posla, dok ioss uvodi plaćanje proeza državi kupca, što nema nikakve veze s ostalim dostavljačima kao overseas-dhl itd.. tj jedino je hp taj koji može naplatiti izdavanje (usmene) carinske deklaracije, ne ostale dostave, tj za sve ostale je paket jednostavno paket, dostava je plaćena i oni ga dostave a carina-porez s njima nikakve veze nemaju.

 

- amazon.uk je uk, nije eu.

- kažeš (napišeš) cijenu s pdvom.. a nakon tog da dostava nije ništa naplatila? .. pa ako je pdv naplaćen prilikom kupnje, dostava nema što naplatiti, dostava je dostava, plaćena je. Tj ostane nejasno jesi li platio kupnjom neki pdv, koji-koliko, kome, uk-eu/hr .. kroz ioss i sl.

-da je ista pošiljka išla kroz hp tad bi recimo hp naplatio 18,5o + pdv ili je pdv već plaćen .. ili ništa, kao na eu-robu mada od brexita uk nije eu, no i dalje imaju otvorene kanale, legalni šverc jer svi znaju sve no nema carine-poreza a pošto nema ni kazni tad je legalno, pošto nema carine-deklaracije-poreza tad je šverc, legalni-šverc, što je inače oximoronizam .. no trenutno je tako, a upravo to je bila ideja riješiti iossom .. što će reći, ovisi koji trgovac-kanal-ruta-skladište se koristi, staro-novo i ide li kroz hp ili druga dostava.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ihush kaže...
stiffler13 kaže...

Ne znam jel bilo ali je čudno, jer koliko znam HP je suradnik od Amazona. Na Amazon.uk naručio neku igračku za klinca, oko 400 kuna s PDV-OM i poštarinom, danas mi paket dostavio Overseas, bez ikakve carine i naknade...

 -pa ljudi čitate li postove? .. temu itd.?

-overeseas nije pošta-HP, nema veze s carisnkom deklaracijom-porezom. Pošta je dobila dio carisnkog posla, dok ioss uvodi plaćanje proeza državi kupca, što nema nikakve veze s ostalim dostavljačima kao overseas-dhl itd.. tj jedino je hp taj koji može naplatiti izdavanje (usmene) carinske deklaracije, ne ostale dostave, tj za sve ostale je paket jednostavno paket, dostava je plaćena i oni ga dostave a carina-porez s njima nikakve veze nemaju.

 

- amazon.uk je uk, nije eu.

- kažeš (napišeš) cijenu s pdvom.. a nakon tog da dostava nije ništa naplatila? .. pa ako je pdv naplaćen prilikom kupnje, dostava nema što naplatiti, dostava je dostava, plaćena je. Tj ostane nejasno jesi li platio kupnjom neki pdv, koji-koliko, kome, uk-eu/hr .. kroz ioss i sl.

-da je ista pošiljka išla kroz hp tad bi recimo hp naplatio 18,5o + pdv ili je pdv već plaćen .. ili ništa, kao na eu-robu mada od brexita uk nije eu, no i dalje imaju otvorene kanale, legalni šverc jer svi znaju sve no nema carine-poreza a pošto nema ni kazni tad je legalno, pošto nema carine-deklaracije-poreza tad je šverc, legalni-šverc, što je inače oximoronizam .. no trenutno je tako, a upravo to je bila ideja riješiti iossom .. što će reći, ovisi koji trgovac-kanal-ruta-skladište se koristi, staro-novo i ide li kroz hp ili druga dostava.

Da pojasnim šta sam htio reći: HP je postao regionalni suradnik za Amazon, pisalo je već puno po portalima i kada sam naručivao ( uglavnom preko Amazon.de) dostavljao mi je HP - iznenađujuće brzo. Čudno mi je što je Amazonov paket donio Overseas.

- znači kad sam plaćao Amazonu, platio sam 25% VAT i dostavu, ukupna cijena je 400 kuna 

- očekivao sam da mi paket donese HP ( kao regionalni partner), da mi opet naplati porez (dvostruki, kao ovima što naručuju preko Ebaya) i još 18,5 kuna zato što je pošiljka iz UK ( a stvar Made in China)

Tako da sam pozitivno iznenađen što mi je donio Overseas, ali mi je čudno kako nije HP kad su oni kao njihovi glavni suradnici u HR

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
stiffler13 kaže...
Tako da sam pozitivno iznenađen što mi je donio Overseas, ali mi je čudno kako nije HP kad su oni kao njihovi glavni suradnici u HR

 Amazon je platforma preko koje prodaju tisuće sellera.

To što amazon ima deal s HP-om ne znači ništa jer ne šalje amazon sve pakete nego dosta toga ide direktno od samih trgovaca.

 

Dakle, artikl može biti dispached by amazon, a i ne mora, što znači da može doći bilo kojom drugom kurirskom službom.

Taman i da šalje amazon, opet ne mora doći HP-om, to što oni imaju neke ugovore nama realno ništa ne znači i to su njihove interne stvari koje stvari će slati HP-om a koje nekim drugim servisom.

 

P.S. I dalje se hrpa toga ne može naručiti u HR nego se mora koristiti mailbox i sl.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice