Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

poruka: 585
|
čitano: 146.655
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake".
12 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ja imam par posiljki sa aliexpressa i ebaya kina koje nikako da dođu u zg. 5-6 posiljki cekam 2 mjeseca. Ima li kakve sanse il da trazim refund?
Galaxy S10e
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Na amazon.co.uk je vjerojatno od doba dok su bili unutar EU ostalo softversko rješenje da naplaćuju naš PDV ako se dostavlja u RH. Tako je i nakon Brexita naplaćivan naš PDV, samo valjda do 1.7. nisu na manje od €22, ali nisam sigurna za to. Za veće od €22 su naplaćivali naš PDV. Jedino nije bilo navedeno na naljepnici valjda da je plaćen naš PDV pa je meni jedan paket naručen nakon 1.7. ponovo naplaćen PDV prilikom isporuke . Sad čekam refund. Paket nije išao iz Amazonovog skladišta.

7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ivanm75 kaže...
Ja imam par posiljki sa aliexpressa i ebaya kina koje nikako da dođu u zg. 5-6 posiljki cekam 2 mjeseca. Ima li kakve sanse il da trazim refund?

 Naravno da imaš.

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Otvoris order i ak ti je prosao onaj expected delivery ili ti se blizi kraj, mos slobodno trazit refund.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Stigla mi je pošiljka iz UK prije nekoliko dana. Tvrtka koja je slala kaže da ima registrirani njemački VAT i da nije potrebno plaćati nikakve dodatne troškove (dakle, HR PDV je uračunat). Na pošiljci piše cijena vrijednosti robe (manja je od 150 EUR) no pošiljka je otvorena, ponovno zaljepljena smeđom trakom te je naplaćeno 18,50 kn za taj pregled. Frend u Njemačkoj za istu veličinu pošiljke od iste tvrtke i približno isti iznos prilikom preuzimanja nije platio ništa.

Da li je to odrađeno po proceduri? Jasno mi je da ih je potencijalno strah da je tvrtka napisala manji iznos na paket, ali igra li ulogu što imaju registrirani njemački VAT?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
David87 kaže...

Naručio paket 18.06.2021. te mi piše na tracking-u da od 26.07.2021. stoji na carini. Nisam još primio nikakvu obacvijest od njih niti onaj papir koji se prije dobivao ako zapne na carini pa me zanima da li je netko imao ili ima sličan slučaj?

Inače kada je zapelo na carini za 2-3 dana sam dobio obavijest...

 Evo da se nadovežem na sebe, danas stigao paket i ništa nisam trebao platiti...

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

18,5 kn ti je naknada koju  HP naplacuje na sve pošiljke van EU po novom. Sramotno, ali eto to smo di jesmo.

Hrvatska
12 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
David87 kaže...
David87 kaže...

Naručio paket 18.06.2021. te mi piše na tracking-u da od 26.07.2021. stoji na carini. Nisam još primio nikakvu obacvijest od njih niti onaj papir koji se prije dobivao ako zapne na carini pa me zanima da li je netko imao ili ima sličan slučaj?

Inače kada je zapelo na carini za 2-3 dana sam dobio obavijest...

 Evo da se nadovežem na sebe, danas stigao paket i ništa nisam trebao platiti...

Odakle? Isto UK? 

 

Bubabug kaže...

18,5 kn ti je naknada koju  HP naplacuje na sve pošiljke van EU po novom. Sramotno, ali eto to smo di jesmo.

Izgleda da nije tako...  Gle iznad.

 

dosadno mi je kaže...

Naručio 8 stvari prije 20 dana dosle neki dan

spojene u jedan paket preko overseasa vrijednost

najskuplje stvari 150kn. nisam nikakvu dodatnu

naknadu platio osim sta sam bio sokiran

kad sam otvorio paket i ugleao sve narudzbe unutra.

 Da li je onda to lutrija? Plaćaš ako te izvuku?

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 16:55 (Pc44).
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Pc44 kaže...
..

 Da li je onda to lutrija? Plaćaš ako te izvuku?

 -ne, nego ovisi kojim distribucijskim kanalom pošiljka stiže, ako je korz hp .. tad ili je eu roba (već uvezeno, porez/carina, roba-paket kao svaki drugi) ili je izvan eu i hp naplati uslugu izdavanja (usmene) carinske deklaracije (ekšli ništa, skener-automatika čita etiketu ali to im je sad dio outsourceanog posla carine, + trebao bi tad naplatiti i pdv..) ili zaobiđu hp drugom dostavom pa je po starom, tj legalni šverc, tj tad je stvar slučajnosti ili rutinske kontrole ako otvore-pregledaju paket itd.. tj klasičan posao carine ali ne u hp skladištu-terminalu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Naručio na Aliexpressu ovaj metar od 0.8$, platio pdv na Aliju,

https://www.aliexpress.com/item/1005001732100290.html

 

Poslano s Sunyou (SY***) tracking brojem, NL pošiljke su dolazile bez duplog pdva i naplate, je kome došlo što u zadnje vrijeme SY* pošiljke?

Ako bude 18kn reći ću poštaru da ne preuzimam.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Je*ote stalno naručuješ kojekakve gluposti iz Kine i obavezno uvijek moraš napisati da nećeš preuzeti ako ti naplate 18,50 kn.

Stvarno sam mislio da će se uvođenjem pdv-a i nametom smanjit količina gluposti iz Kine, ali izgleda da neki ne odustaju
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.9.2021 10:54 (foofajter).
 
2 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ag008 kaže...

Naručio na Aliexpressu ovaj metar od 0.8$, platio pdv na Aliju,

https://www.aliexpress.com/item/1005001732100290.html

 

Poslano s Sunyou (SY***) tracking brojem, NL pošiljke su dolazile bez duplog pdva i naplate, je kome došlo što u zadnje vrijeme SY* pošiljke?

Ako bude 18kn reći ću poštaru da ne preuzimam.

 Umjesto da si narucivao kojekakva sranja mogao si jednostavno otic u Ikeu ili Lesninu i uzet 100 komada takvih istih za 0 kuna.

16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
To je tekstilni metar, nije od papira.
Mislio sam je li tko dobio nedavno od SY* pošte
Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Takav isti sam dobio kad sam kupio neki set za šivanja.
No

Stigao danas moj paket sa ebay-a iz kina-nizozemska i danas zagreb, sad me samo zanima hoće li biti 18,50 kuna za ovih 2 minute posla:
01.09.2021 srijeda 13:15:24
Pošiljka je otpremljena prema unutrašnjem prometu, 10003, ZAGREB
01.09.2021 srijeda 13:13:24
Pošiljka je prispjela iz inozemstva, 10003, ZAGREB
Ako slučajno bude onda je ovo čisti dokaz da svi paketi prolaze automatsko skeniranje i da tu nema nekog velikog uplitanja čovjeka
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Nista ti to nece znaciti, meni je jedan iz NL naplaćen, drugi par dana kasnije nije.

15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Pa meni vec 4 mjeseca 5 paketa s aliija cekaju negdje u  pošti!!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

9 orders in 1 parcel!Ahaha pre jako. Naci sve sto aliexpress mi je slao može i onaj "no name shipping" sve su stavili u combined delivery. Javim s updateom, ali izgleda jako dobro za sada. S tim da mi 3 paketa narucena jos ranije nisu u tom combined i za sad se cini da stizu pojedinacno (od toga su 2 AliExpress Standard shipping i 1 noname). Još 4 paketa su tek poslana pa jos nisu ni obrađeni. 1 paket mi je stigo preko ebay.de iz kine, s tim da na paketu pisalo da je iz njemacke tako da isto nije ništa placeno, taj su mi samo ostavili u sanducicu, ne znam tko vjerovatno HP. I danas mi je dostavio Overseas na ruke,  2 paketa jedan aliexpress standard 1 cainiao neki  u combined delivery paketu/ bila su 2 kineska paketa samo zapakirana u jedan. Poslano iz Mađarske (narucio sam ih 16. i 17. 8., znaci dosta brzo su stigli).  Eto, to su moja iskustva za sad, odlucio sam riskirat jer mi se bas za inat kupovalo pakete pa makar platio koji 18.5 kn ali za sad sam dobro prosao.

Hrvatska
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 3:07 (Bubabug).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Evo bio poštar ostavio mi moj ebay paket iz "kineske nizozemske" nisam ništa platio. Izgleda da je paket prepakiran a ioss broja nigdje nema
https://i.ibb.co/PtwktGC/IMG-20210902-143445.jpg

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.9.2021 15:45 (Doktor-X).
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Pc44 kaže...
David87 kaže...
David87 kaže...

Naručio paket 18.06.2021. te mi piše na tracking-u da od 26.07.2021. stoji na carini. Nisam još primio nikakvu obacvijest od njih niti onaj papir koji se prije dobivao ako zapne na carini pa me zanima da li je netko imao ili ima sličan slučaj?

Inače kada je zapelo na carini za 2-3 dana sam dobio obavijest...

 Evo da se nadovežem na sebe, danas stigao paket i ništa nisam trebao platiti...

Odakle? Isto UK? 

 

 Ne, direkt iz Kine

15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

China Post Registered Air Mail

Nakon nesto manje od 30 dana doslo u HR. 

 

Od 02.09.2021 pise:

Dostava na adresu je u tijeku 10000 ZAGREB
Ocigledno puzu iz postanskog ureda do moje adrese pa im 2 dana nije dovoljno da dostave stvar. 
Ak ne dode i ponedjeljak, morat cu u postu ic.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Sam za info, dosao paket danas sa zakasnjenjem i naplatili su mi famoznih 18kn.

Da sam uzeo Standard Shipping preko ali, kostala bi me dostava 2$ vise.
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

 

Idealo.de i volkner .de 

 

ima li itko saznanja i iskustva sa ovim web shopovima u Njemačkoj  kupio bih Lenovo Precision Pen 2 .

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
idealo.de je tražilica slična našoj nabavi, ovo drugo prvi put čujem
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
foofajter kaže...
idealo.de je tražilica slična našoj nabavi, ovo drugo prvi put čujem

 

 

Da , naknadno sam skužio od idealo bi bilo

"idealne cijene za kupca" 🤣😂

 

a ovaj MALL. HR 🤔🤔

11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Danas mi stigao paket sa alija (ali standard shipping) naručeno 23.08, prvo je bio neki bezveze cainiao tracking broj i onda se za par dana pojavio dodatni nl tracking. Nisam ništa dodatno platio, nl tracking dio je bio vidljiv na hp-ovom trackeru a vidim da su nizozemci naljepili svoju naljepnicu preko orginalne mada ja na toj orginalnoj baš i nevidim neki ioss broj ili tako nešto. Istina ima podosta toga na kineskom tako da možda tamo i piše nešto
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Doktor-X kaže...
Danas mi stigao paket sa alija (ali standard shipping) naručeno 23.08, prvo je bio neki bezveze cainiao tracking broj i onda se za par dana pojavio dodatni nl tracking. Nisam ništa dodatno platio, nl tracking dio je bio vidljiv na hp-ovom trackeru a vidim da su nizozemci naljepili svoju naljepnicu preko orginalne mada ja na toj orginalnoj baš i nevidim neki ioss broj ili tako nešto. Istina ima podosta toga na kineskom tako da možda tamo i piše nešto

 -da.. uhodani biz se nastavlja po starom.. tj ovisi samo koji 'kanal' se koristi i vjerojatno su svi primijetili da prelaz na ioss nije baš nešto što moraju a eu ne provjerava.. po starom, pa više kao izuzetak poneki paket netko plati 18kn pošti dok je nejasno kako je moguće da tad ne naplate pdv jer im je to outsourcean posao tj ioss kao i ova tema..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
danas mi je stigao neki paket a jedino što sam narucio sam narucio mikrofon za slušalice vrijednosti 5 dolara....pošta me trazi 28.95 kn...nema šanse da im platim
battletag:MasnaKrvavic#2275
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Kada je to zaživilo ( 01.07 ), na aliexpresu prilikom kupnje je na zadnjem koraku naplate bila dodana razlika u cijeni vezana uz porez ( valjda razlika između poreza zemlje prodavača i zemlje kupca, bar je tako kada kupujem na amazon.de ), i za par takvih paketa je poštar naplatio 18,5 kn.

No to je trajalo kratko, danas pri kupnji na aliexpresu više nema razlike poreza na zadnjem koraku naplate, na svim paketima koji mi dođu doma je naljepnica iz Nizozemske ili Mađarske i na takve pakete mi nitko ne naplati 18,5 kn bez obzira da li mi taj paket donio poštar ili overseas.

Po trackingu vidim da je paket krenuo iz kine, no očigledno su kinezi našli način kako doskočiti birokratskim zamkama pojedinih državica koje bi nešto ušićarile na igri za koju nisu nimalo zaslužne...

 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
bunker kaže...

Kada je to zaživilo ( 01.07 ), na aliexpresu prilikom kupnje je na zadnjem koraku naplate bila dodana razlika u cijeni vezana uz porez ( valjda razlika između poreza zemlje prodavača i zemlje kupca, bar je tako kada kupujem na amazon.de ), i za par takvih paketa je poštar naplatio 18,5 kn.

No to je trajalo kratko, danas pri kupnji na aliexpresu više nema razlike poreza na zadnjem koraku naplate, na svim paketima koji mi dođu doma je naljepnica iz Nizozemske ili Mađarske i na takve pakete mi nitko ne naplati 18,5 kn bez obzira da li mi taj paket donio poštar ili overseas.

Po trackingu vidim da je paket krenuo iz kine, no očigledno su kinezi našli način kako doskočiti birokratskim zamkama pojedinih državica koje bi nešto ušićarile na igri za koju nisu nimalo zaslužne...

 Ovo je nešto najljepše sto sam cuo unazad par tjedana!!!!

HAHA nek se j....

3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
bunker kaže...

No to je trajalo kratko, danas pri kupnji na aliexpresu više nema razlike poreza na zadnjem koraku naplate

 Zato što ti je naš pdv (25%) već uračunat u cijenu koju gledaš na njihovom sajtu, ne dodaje se ništa kasnije.

To da se ne naplati uvijek 18.5 kn je stara vijest, dosta paketa prođe bez ikakavih dodatnih nameta ali nije garancija da će svaki paket tako doći.

Ovisi o načinu na koji kinez šalje.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice