Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog

poruka: 36
|
čitano: 9.245
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog".
15 godina
odjavljen
offline
Re: Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog

Je i nije.

 

Prvi otto automobili nisu bili pretjerano ni praktični za tolika putovanja gdje bi udaljenost do ljekarne predstavljala problem, a, s druge strane, ni značajnija konkurencija nije postojala.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog

Prema napisu iz Science mogu zaključiti da bi se baterija od 100kg mogla napuniti oko 40kWh u 10 min, oko 100kWh u 1 sat ili čak 250kWh za 20-tak sati (na sporom kućnom- recimo solarnom punjaču). To su fantastične brojke ne samo kapacitetom već i smanjenjem mase električnih vozila koja sad imaju baterije od 500-njak kg. S takvim baterijama električni automobili postali bi skoro sasvim upotrebljivi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog
fer-de-lance kaže...
HCMAA kaže...
koja god vijest o novim dostignućima u laboratoriju se pojavi imamo među istraživačima azijate... odnosno Kineze

moj pokojni stric je svom bratu mom ćaći prije 40 godina rekao da sljedeće stoljeće pripada Kinezima...čovik bio u pravu:)

što se tiče "čarobnih" baterija...do 2030 će nešto od toga i biti

 Zapravo, 99,9999999999% otkrića u povijesti je dijelo azijata: kineza, japanaca i bliskoistočnih naroda.

Mi se volimo preseravati da smo superiorna bijela rasa, a zapravo smo hrpa debila, ali smo barem dobro tržište da nam azijati prodaju svoju robu.

Mene uopće čudi da europljani i ameri znaju uopće zamiješat tijesto i ispeći kruh, a kamoli nešto više...

 

 A da ti malo mogu jebat mamu? Njezino otkriće je rastavilo kuglu, nastavilo sve više. Evo vidiš, loše postavke svijeta, baš hrpa debila. Al, ipak, nismo li toliko loši?

7 godina
offline
Re: Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog

Kaj te pak šora, nisi si apaurinčeka zel? 

 

Kruha i igala...
3 godine
offline
Re: Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog
lol! fiiiiiijuuuuu! :)
16 godina
offline
Re: Superbrza baterija – od fosfora, ali crnog
Neka si ti njima rek'o roki. Neće oni tebe zajebavat ...
King in the castle, king in the castle ...
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice