U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

poruka: 33
|
čitano: 8.890
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna".
14 godina
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

aj da vidimo koliko će biti ljudi , ja bi rekao 1000-5000

21 <1000
7 1000-5000
1 5000-10000
0 10000-25000 :'D
2 >25000 :''D
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

poruka: znanosti, marš! 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
16 godina
online
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna
http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Valjda će se naći netko da organizatorima objasni da se Hrvati praznovjerni od stoljeća sedmog i nemaju namjeru to sada mijenjati. Pa nisu se branitelji borili za znanost, tu komunističku izmišljotinu koja nam je 50 godina nametana i zahvaljujući kojoj smo proizvodili televizore i avione, borili su se za to da procesije hodaju gradovima, a ženama netko napokon kaže da su drugotne. Kome je do znanosti može u Irsku, ili gdje već idu mrzitelji svega hrvatskoga.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
18 2 hvala 0
16 godina
online
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
Visak kaže...

Valjda će se naći netko da organizatorima objasni da se Hrvati praznovjerni od stoljeća sedmog i nemaju namjeru to sada mijenjati. Pa nisu se branitelji borili za znanost, tu komunističku izmišljotinu koja nam je 50 godina nametana i zahvaljujući kojoj smo proizvodili televizore i avione, borili su se za to da procesije hodaju gradovima, a ženama netko napokon kaže da su drugotne. Kome je do znanosti može u Irsku, ili gdje već idu mrzitelji svega hrvatskoga.

 *jugokomunjarski crveni vragovi istospolne oryentacje žele nas sa matematikom sa vitičastim zagradama na ćirilici ugurati u novu srboslawiju!

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
6 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
Što je to rodna teorija?
 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
Te ljude iz videa brzo identificirat i sterilizirat da se ne razmnozavaju. Glupani ni ne znaju radi cega su izasli na cestu. Pricaju gluposti gore nego dezurni pijanac iz kvarta.
15 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
love2ml86 kaže...
Što je to rodna teorija?

 "ovo auto" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
Dakle, nema neke prave definicije?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Imam ja par pitanja i za jedne i za druge:

 

1. Koliko puta se najavljivala revolucionarna baterijska tehnologija? Nije li realno očekivati da je otkupljena (ili da je netko potkupljen) tako da ne bi došla na tržište? Pa postoje čitave grane industrija kojima su fosilna goriva u interesu a čiji proponenti su itekako financijski podmazani i skloni podmićivanju. Ne sumnjam da je većina znanstvenika DOBRA i nisu materijalisti ali nisu svi na svim pozicijama dobri, pogotovo oni u dodiru s politikom koji odlučuju koje istraživanje će se financirati, KADA se prestaje financirati i sl.

Na ovaj način se znanje skriva od ljudi - ne rade to direktno znanstvenici i nije u redu da se kompletna znanost osuđuje za skrivanje činjenica ali činjenica je da određeno znanje ostaje skriveno radi interesa.

 

2. Kada i zašto su matematičari postali fizičari? Drugim riječima, zašto je toliko zakomplicirano pa se govori prirodi kako da se ponaša (i u tom procesu se troše milijarde novca)?

 

3. Zašto biblija ima 1000 stranica kada je u originalu imala 10?

 

4. Zašto postoji crkva? Kako crkva može imati svoju zemlju, crkve, katedrale i hijerarhiju? Onaj tko vjeru (ispravno) temelji na duhu ne treba te materijalne tvorevine izgrađene radi interesa. Crkva nema veze s vjerom.

 

 

Svijet je vođen materijalnim interesom, a to je ono protiv čega se dobro treba boriti.

 

Svatko treba imati IZBOR - nikoga ne treba siliti na ništa - niti na cjepljenje, niti koga treba sprječavati u promjeni spola (ili vrste) ako to želi.

Niti treba stvarati nejednakost (balone) - nasilje je nasilje, čemu komplicirati izdvajanjem nasilja nad ženama? Što je sa duhovnim nasiljem? Postoji puno duhovnog nasilja koje žene provode nad muškarcima a ono nije nigdje klasificirano. Čak štoviše, to duhovno nasilje potiče

ono fizičko.

 

Ljudska glupost je ogromna, ja je vidim svuda oko sebe. Dobro je što se svemir još uvijek brine za svoj život pa povremeno stisne reset - pri tome hvatajući se za glavu - pa kad će više naučiti?

Pripremite se za reset.

Dolazi prije nego što mislite jer znanost griješi po pitanju vremena, vremenskih intervala i svjetlosti.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 10:35 (PaleRider).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

 

Svatko treba imati IZBOR - nikoga ne treba siliti na ništa - niti na cjepljenje, niti koga treba sprječavati u promjeni spola (ili vrste) ako to želi.

 S ovim se definitivno ne slažem

16 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
kepmip kaže...
PaleRider kaže...

 

Svatko treba imati IZBOR - nikoga ne treba siliti na ništa - niti na cjepljenje, niti koga treba sprječavati u promjeni spola (ili vrste) ako to želi.

 S ovim se definitivno ne slažem

 

To je zato što si sebičan. Ako ne smatraš da si sebičan onda, ili ne vidiš širu sliku - postavljaš svoj život (i jedan oblik života) ispred drugog života (i drugog oblika života), ili još gore - vidiš, ali ti nije stalo.

Svemir.
7 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

Ljudska glupost je ogromna, ja je vidim svuda oko sebe.

 Ali je zato ne vidiš u samom sebi 

14 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za

Sebičan sam zato jer sam za prevenciju širenja bolesti? Ako je to sebičnost, onda sam definitivno sebičan.

16 godina
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Evo nabacit ću ja par misli koje mi se nameću općenito razmilšljajući o tzv. Instabulskoj konvenciji:

Mi smo malo kao narod postali općepoznati da nas u svačemu treba gurati pa eto i u zaštiti žena koje štiti tzv. Instabulska konvencija bez koje eto se provodi nasilje nad ženama u Republici Hrvatskoj, a ratifikacijom iste odjednom će to isto nasilje stati kao rukom odnešeno, graditi će se skloništa i odjednom će sve to postati idila...

Pa eto vezano za to mi u hrvatskoj imamo kazneni i prekršajni zakon koji je većinom kao i ostali zakoni relativno primjenjiv jer kod nas nisu svi jednaki pred zakonom pa eto možemo imati nasilinike nad ženama kao župane, saborske zastupnike i dr... pa će sada Instabulska konvencija natjerati Vladu, Sabor, sudstvo, Mup, socijalne službe na primjenu svih zakona, a potencijalnim počiniteljima utjerati strah u kosti od počinjenja kaznenih dijela... jer eto Republika Hrvatska ne može sama postrožiti zakone i naložiti njihovu primjenu po načelima jednakosti pred zakonom... Malo morgen.

Pa isto tako kod nas trebaju zakoni i konvencije, a guraju se svako malo ona koja uništavaju što je samo po sebi nastalo od Boga, prajuhe ili nećeg trećeg... I eto u Bibliji piše da Bog stvori nebo i zemlju, čovjeka i ženu (da čovjek ne bude sam) te da se plode i množe što je upravo u suprotno ili zapravo nije od nastanka prvog muškarca i žene iz upravo istog razloga da se plode i množe i produljuju ljudsku vrstu tisućama godina zbog čega smo i ja i vi što sada buljite u ovaj moj tekst tu na svijetu, da i vaša mama i tata su se seksali, a prije toga i vaše bake i djedovi.

Instabulska konvencija nije bitna niti potrebna da bi se u RH provodili zakoni namijenjeni zaštiti obiteljskog nasilja, nasilja nad ženama i sl. niti je potrebno zadirati u nečija vjerska načela da bi se dalo drugima nešto što im po samoj prirodi ne pripada. A ako su gospodi potrebni novci za gradnju sigurnih kuća onda neka ne kupuju avione niti kradu državu i poslože prioritete našeg društva za korist svima nama.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.4.2018 11:55 (igy).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Sam naziv ovog okupljanja je glumpav. Po tome se odmah može zaključiti kakvi su to organizatori. U ono vrijeme kada sam bio na odsluženju JNA imali smo nekoliko marševa. I svi su bili kondicijskog karaktera. Natovariš se sa 30-tak kg opreme i put pod noge. Najmanje 20km, po planinama oko Sarajeva (moj slučaj). Krvave žuljeve u čizmama da ne spominjem. To za mene označava pojam "marša". Baš se pitam koliko će učesnika imati slične tegobe na ovim okupljanjima pod ovim nazivom?

 

Ili, moguće, organizatori pod pojmom "marš" misle na onu komandu "Napred marš". No onda prvo moraju krenuti sa trubačem za postrojavanje, pa Miiiiirno - Naleeevo ravnajs - Miiiirno - Napreeeed marš - Leva - Leva - Leva - Leva Desna - Leva .... Jel se zna tko će bit komandant parade?

 

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...
kepmip kaže...
PaleRider kaže...

Svatko treba imati IZBOR - nikoga ne treba siliti na ništa - niti na cjepljenje, niti koga treba sprječavati u promjeni spola (ili vrste) ako to želi.

 S ovim se definitivno ne slažem

 To je zato što si sebičan. Ako ne smatraš da si sebičan onda, ili ne vidiš širu sliku - postavljaš svoj život (i jedan oblik života) ispred drugog života (i drugog oblika života), ili još gore - vidiš, ali ti nije stalo.

Vidiš, nije tu u pitanju nikakva sebičnost. Tu je pitanje stručnosti u donošenju odluke. Da recimo ideš na ekspediciju brodom, bi li htio da svih 4 milijuna Hrvata bira kapetana ili bi ipak htio da kapetana biraju stručni ljudi? Zašto bi svatko bio stručan donositi odluku o cijepljenju, a nije dana proveo na nekakvoj edukaciji. Odluku o cijepljenju trebaju odnositi liječnici, a ne svaka šuša koja pročita svaku budalu koja piše na internetu o međuzvjezdanoj ljekovitoj prašini, autizmu i kojekakvim glupostima.

 

Usptalom, ne cijepimo se samo zbog sebe. Postoje ljudi koji se zbog medicinskih razloga, bebe i sl. ne smiju cijepiti, a mogu se razboljeti s puno većim posljedicama. Tu je prava sebičnost, da se netko tko može, a iz nekih vlastitih, sebičnih, razloga ugrožava ljude koji se nažalost ne mogu cijepiti.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 11:08 (JozoBozo121).
16 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
JozoBozo121 kaže...
 

Usptalom, ne cijepimo se samo zbog sebe. Postoje ljudi koji se zbog medicinskih razloga, bebe i sl. ne smiju cijepiti, a mogu se razboljeti s puno većim posljedicama. Tu je prava sebičnost, da se netko tko može, a iz nekih vlastitih, sebičnih, razloga ugrožava ljude koji se nažalost ne mogu cijepiti.

 

Ništa nije slučajno, bolest je tu s razlogom.

 

Svemir.
16 godina
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Što se tiče istanbulske konvencije - ne valja jer se miješaju različite stvari, pokušava se jedna politika progurati unutar druge. Nešto slično godinama pokušavaju različite interesne skupine (npr. ACTA, TPP sporazumi).

 

Rod (duh) definitivno može biti odvojen od spola, dokaz tome je gay populacija. Nisu oni gay zato što su to odabrali. Ne treba ih zbog toga diskriminirati - proživljavaju oni svoje patnje.

Svaka bolest i svaka patnja je tu s razlogom - radio si nešto krivo ili u ovom tijelu ili nekom drugom prije toga.

 

Ako trebaš dobiti bolest dobit ćeš ju, ako ne nećeš. Ako ju dobiješ a želiš dobro za svoj duh trebaš ju ispatiti i pri tome se ne bojati smrti. Ako si materijalist naravno da ćeš forsirati liječenje, cjepljenje i sl. i htjeti "živjeti" što dulje.

Dobro (duh) ne forsira nikoga ni na što.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 13.4.2018 14:36 (PaleRider).
 
0 3 hvala 0
11 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

Ništa nije slučajno, bolest je tu s razlogom.

 bogati, pa i zima je tu s razlogom... što se skrivaš u kući i kuriš vatru

izađi van gole gujice na minus dvajes, onako prirodno... i cipele baci, kišobran također, jer i kiša i blato su tu s razlogom

14 godina
neaktivan
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Dosta dugo sam se bavio znanoscu, sad povremeno. Nitko mi nikad nije branio da se time bavim. U cemu je onda problem? Ah da, raznolikost, rodna ideologija.... I da, idem na crkvene mise. Puna usta reforme obrazovanja. Ali neka mi netko napise 5 tocaka sto ispraviti i na koji nacin. Uvesti informatiku u osnovne skole. Pa tko je protiv toga. Ali moje dijete nema ni ucionicu, a kamoli kompjutere tablete i sl. Uvijek neke gluposti.

 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
world kaže...

 Uvesti informatiku u osnovne skole. Pa tko je protiv toga. 

 Tvoji biskupi.

...upozoravaju na »prenaglašeno isticanje ‘informatike i tehnologije kao jezgre kurikula’«

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
neaktivan
offline
U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za zna

Sad su i znanstvenici ugroženi? I njima treba nadzorno tijelo koje će kontrolirati udruge za zaštitu znanstvenika? Neki dan pričam s čovjekom koji razmišlja osnovati udrugu za zaštitu od HZZO-a - još malo pa će biti opasno reći da nisi ničim i ni od koga ni na koji nači ugrožen. Možda bi trebalo razmisliti i osnutku civilne udruge za zaštitu onih koji nisu ničim ugroženi -  kad je bal nek porezni obveznik plaća ili opet nek i sam osnuje udrugu za zaštitu od isisavatelja novca iz državnog proračuna.

Paps
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

.....

 

Ljudska glupost je ogromna

.....

Ovo je logicni zakljucak nakon citanja tvog posta...

14 godina
protjeran
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
world kaže...

Dosta dugo sam se bavio znanoscu, sad povremeno. Nitko mi nikad nije branio da se time bavim. U cemu je onda problem? Ah da, raznolikost, rodna ideologija.... I da, idem na crkvene mise. Puna usta reforme obrazovanja. Ali neka mi netko napise 5 tocaka sto ispraviti i na koji nacin. Uvesti informatiku u osnovne skole. Pa tko je protiv toga. Ali moje dijete nema ni ucionicu, a kamoli kompjutere tablete i sl. Uvijek neke gluposti.

Pohvali se...

16 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
ansha kaže...
PaleRider kaže...

.....

 

Ljudska glupost je ogromna

.....

Ovo je logicni zakljucak nakon citanja tvog posta...

 

100% se slažem da je ono što govorim glupost iz kuta materijalista. Očekujem i da me se pribije na križ ako tako nastavim, nemojte razočarat.

Svemir.
11 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

 

Očekujem i da me se pribije na križ ako tako nastavim...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

 

100% se slažem da je ono što govorim glupost iz kuta materijalista. Očekujem i da me se pribije na križ ako tako nastavim, nemojte razočarat.

Znaci odlika nematerijalista, kao sta si ti, je pisanje pizda*ija? 

16 godina
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
ansha kaže...
PaleRider kaže...

 

100% se slažem da je ono što govorim glupost iz kuta materijalista. Očekujem i da me se pribije na križ ako tako nastavim, nemojte razočarat.

Znaci odlika nematerijalista, kao sta si ti, je pisanje pizda*ija? 

 IRMC.

Svemir.
6 godina
protjeran
offline
Re: U subotu se u Zagrebu i Splitu održava Marš za
PaleRider kaže...

 

 

Ako trebaš dobiti bolest dobit ćeš ju, ako ne nećeš. Ako ju dobiješ a želiš dobro za svoj duh trebaš ju ispatiti i pri tome se ne bojati smrti. Ako si materijalist naravno da ćeš forsirati liječenje, cjepljenje i sl. i htjeti "živjeti" što dulje.

Dobro (duh) ne forsira nikoga ni na što.

 

E, mošse se na ovom forumu prije ručka bolje nasmijati nego gledati reprize Monty pitona

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice