Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

poruka: 559
|
čitano: 154.215
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron".
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dery kaže...
mpapec kaže...

Da li ima nesto protiv varijante s Bostonskog sveucilista? Ako ima, to bi moglo biti jedno od profitabilnijih cjepiva. 

 

 

https://www.dailymail.co.uk/health/article-11323677/Outrage-Boston-University-CREATES-Covid-strain-80-kill-rate.html

 Bolesnici poremečeni. Koji je razlog stvaranja ovakvog virusa ? Stvaranje cjepiva možda? Ovi labovi trebaju biti sravnjeni sa termobaric.

 

Jebo vas Daily mall.

 

https://www.science.org/content/article/was-study-created-hybrid-covid-19-virus-too-risky

 

*ispravljen link

Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 22:46 (Shamrock).
6 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.10.2022 22:45 (Doc Berecki).
2 godine
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron
 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Ček malo... Docjepljivanje već za dva mjeseca?
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Članak kao da je pisao Ilko Ćimić i ostatak dnovinara sa Indexa.

Sramota za Bug, pojam za IT novine u regiji.
73 DE 9A3BGG
Moj PC  
15 4 hvala 1
8 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Korky kaže...
Ček malo... Docjepljivanje već za dva mjeseca?

 

Ja jarane, mora roba das' vrti

15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Prva doza: glavobolja, bolovi u pazuhu, tome dijelu ruke, bolovi u potiljku. Trajalo sve skupa četiri dana, od toga, samo prvi dan je bilo malo žešće, ostalo skoro da nije niti vrijedno spomena. 

Druga doza: sutradan nakon cijepljenja, bio sam cijeli dan pospan. Sutradan, otišao na BJJ trening, kao da ništa nije bilo

Treća doza: Ništa, nula, niente.

 

Četvrta doza: E tu je već bilo malo jebenije. Naime kako se sada cijepi određene dane bez najave, otišao sam na dan kada sam bio slobodan.

I prije, nego sam otišao se cijepiti bio sam nešto u gradu i osjećam kako mi je grlo kao suho. Bilo mi je vruće, pa reko to je to, žedan sam. 
Otišao sam se cijepiti, odstajao svojih 10 min (cijepio sam se verzijom B4 na B5) i otišao kući.

Popijem vodu, kavu, grlo ne prolazi. Ugl hvatala me neka viroza paralelno taj dan kada sam se otišao cijepiti.

Dobio sam jaku temperaturu, a na poslu sam odradio 3 sata, jer više nisam mogao, od bolova (laganih, ali osjetnih) u mišićima i temperature. Dva dana je to trajalo otprilike. Poslije toga, sve normalno.

 

Doc ispravi me molim te, ako sam pogriješio. Ali u veljači sam prebolio gripu - kasnije čitam da je to bila mutacija španjolske gripe.

Ugl, toliko me satrala, da nisam imao snage čitati. A čitati obožavam.

Posljedice gripe sam osjećao do nedavno.

 

 

Da li je moguće da je reakcija na cjepivo bila upravo posljedica te gripe? Gripa me je doslovce satrala. I cijelu godinu, šta god da pokupim, od viroza, redovito sam išao na bolovanja od par dana. Testirali su me PCR testom na korunu i bio sam negativan.

 

A vi si strućljaci. Želim da obolite i patite i snosite posljedice iste, tako da ostatak života, svako jutro ,kada se probudite kažete samima sebi: Bili smo glupi, sebični, nismo slušali stručnjake. Nego Kolakušića i sličan šljam, koji nam je govorio što smo htjeli čuti i kupio političke bodove na nama. 

 

Jer VI ste svoju nepismenost, glupost i strah sakrivali/sakrivate iza neznanja, te tako osudili na smrt i još gore dugotrajnu i doživotnu patnju na tisuće nevinihljudi

 

 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
4 19 hvala 1
6 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Korky kaže...
Ček malo... Docjepljivanje već za dva mjeseca?

Ne.

Nego se NE docjepljuje unutar prva dva mjeseca nakon prethodnog cijepljenja ili prebolijevanja.
Treba čitati s razumijevanjem.
Mada sumnjam da je ta opcija mnogima dostupna.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 8:07 (Doc Berecki).
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Doc Berecki kaže...
Korky kaže...
Ček malo... Docjepljivanje već za dva mjeseca?

Ne.

Nego se NE docjepljuje unutar prva dva mjeseca nakon prethodnog cijepljenja ili prebolijevanja.
Treba čitati s razumijevanjem.
Mada sumnjam da je ta opcija mnogima dostupna.

 -posljednja rečenica je nepotrebna.. treba znati 'gubiti' :)

 

odnosno..

U posljednja 24 sata zabilježeno je 437 novih slučajeva zaraze virusom SARS-CoV-2 te je broj aktivnih slučajeva u Hrvatskoj danas ukupno 3.589, prenosi N1.

Među njima je 539 pacijenata na bolničkom liječenju, od toga su na respiratoru 24 pacijenta.

Preminulo je 10 osoba.

Prema izvješćima Hrvatskog Zavoda za javno zdravstvo, većina teško bolesnih i hospitaliziranih osoba od COVID-a bili su cijepljene osobe. Također, većina osoba na respiratoru bile su cijepljene osobe, gotovo 66% ili 2/3 osoba na repsiratoru.

Ove podatke možete vidjeti na stanici HZJZ-a ovdje

-to je službeno, znanost-statistika i izvor hzjz, argument kojom oporba u saboru lupa vlast-stožer, pri čemu je nevažno tko za koga navija tj i protivnici ponekad imaju činjenice u rukama ili činjenice ovise o političkoj stranci, sponzoru kao farmaceutiki i sl. ..

-cjepiva za covid19 su prošla odobrenja bez potrebnih testova, da nije bilo pandemije-krize možda nikad ne bi dobila dozvolu u eu-svijetu.. tak da to kao argument u sigurnost cjepiva nije baš neki jaki, više suprotno.

-zanimljivo, npr linkana stranica hzjh-a, nije html stranica nego pdf.. jer eto tako to treba biti na online stranici (ili zato što su neke stvari izvan googlanja teže dostupne?)..

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 8:27 (ihush).
6 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
fredii kaže...
(...)
Ugl hvatala me neka viroza paralelno taj dan kada sam se otišao cijepiti.

Dobio sam jaku temperaturu

(...)

U veljači sam prebolio gripu - kasnije čitam da je to bila mutacija španjolske gripe.

(...)

Da li je moguće da je reakcija na cjepivo bila upravo posljedica te gripe?


 

Postoji dobar razlog zašto se ne preporučuje cijepiti bilo kojim cjepivom dok je istovremeno aktivna neka druga akutna infekcija (virusna, bakterijska, svejedno): imunološki sustav je zbog te infekcije već u stanju povišene aktivnosti, a cijepljenjem mu dajemo još jedan imunološki zadatak više - da proizvede antitijela i protiv bolesti radi koje se cijepimo. To nekada rezultira upravo ovakvim reakcijama kakvu si osjetio na sebi.
Srećom, osim produžene i pojačane nelagode iza cijepljenja, nekih bitnijih posljedica nema.
A par mjeseci ranije preboljenu gripu ipak ne bih optuživao da je uzrok opisanim tegobama.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

 Nisam doktor, al to je zato jer su u bolnicama većinom stariji ljudi, a oni su skoro svi cijepljeni. A i to cjepivo nije baš nešto učinkovito.

14 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Doc Berecki kaže...

Mada sumnjam da je ta opcija mnogima dostupna.

 vidimo da je i vama ta opcija otišla

3 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
fredii kaže...
Testirali su me PCR testom na korunu i bio sam negativan.

 

A vi si strućljaci. Želim da obolite i patite i snosite posljedice iste, tako da ostatak života, svako jutro ,kada se probudite kažete samima sebi: Bili smo glupi, sebični, nismo slušali stručnjake. Nego Kolakušića i sličan šljam, koji nam je govorio što smo htjeli čuti i kupio političke bodove na nama. 

 

Jer VI ste svoju nepismenost, glupost i strah sakrivali/sakrivate iza neznanja, te tako osudili na smrt i još gore dugotrajnu i doživotnu patnju na tisuće nevinihljudi.

 Vjera u struku mi odmah raste čim vidim doktora kako lajka ovakve nebuloze, za koje ja iskreno nisam siguran jesu li satira ili neka psihotična epizoda?

Ruhe im Puff
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
fredii kaže...

Prva doza: glavobolja, bolovi u pazuhu, tome dijelu ruke, bolovi u potiljku. Trajalo sve skupa četiri dana, od toga, samo prvi dan je bilo malo žešće, ostalo skoro da nije niti vrijedno spomena. 

Druga doza: sutradan nakon cijepljenja, bio sam cijeli dan pospan. Sutradan, otišao na BJJ trening, kao da ništa nije bilo

Treća doza: Ništa, nula, niente.

 

Četvrta doza: E tu je već bilo malo jebenije. Naime kako se sada cijepi određene dane bez najave, otišao sam na dan kada sam bio slobodan.

I prije, nego sam otišao se cijepiti bio sam nešto u gradu i osjećam kako mi je grlo kao suho. Bilo mi je vruće, pa reko to je to, žedan sam. 
Otišao sam se cijepiti, odstajao svojih 10 min (cijepio sam se verzijom B4 na B5) i otišao kući.

Popijem vodu, kavu, grlo ne prolazi. Ugl hvatala me neka viroza paralelno taj dan kada sam se otišao cijepiti.

Dobio sam jaku temperaturu, a na poslu sam odradio 3 sata, jer više nisam mogao, od bolova (laganih, ali osjetnih) u mišićima i temperature. Dva dana je to trajalo otprilike. Poslije toga, sve normalno.

 

Doc ispravi me molim te, ako sam pogriješio. Ali u veljači sam prebolio gripu - kasnije čitam da je to bila mutacija španjolske gripe.

Ugl, toliko me satrala, da nisam imao snage čitati. A čitati obožavam.

Posljedice gripe sam osjećao do nedavno.

 

 

Da li je moguće da je reakcija na cjepivo bila upravo posljedica te gripe? Gripa me je doslovce satrala. I cijelu godinu, šta god da pokupim, od viroza, redovito sam išao na bolovanja od par dana. Testirali su me PCR testom na korunu i bio sam negativan.

 

A vi si strućljaci. Želim da obolite i patite i snosite posljedice iste, tako da ostatak života, svako jutro ,kada se probudite kažete samima sebi: Bili smo glupi, sebični, nismo slušali stručnjake. Nego Kolakušića i sličan šljam, koji nam je govorio što smo htjeli čuti i kupio političke bodove na nama. 

 

Jer VI ste svoju nepismenost, glupost i strah sakrivali/sakrivate iza neznanja, te tako osudili na smrt i još gore dugotrajnu i doživotnu patnju na tisuće nevinihljudi

 

 

Što je tebi? Je li činjenica da mladi i zdravi ljudi većinom nisu u opasnosti? To kažu stručnjaci. Evo ja se nisam cijepio i neću. Imam 30 godina. Evo moje iskustvo... Ove godine sam 2 puta prebolio famozni COVID-19. Oba puta bez nekakvih problema. Prvi put (to je bilo u siječnju) sam imao otprilike 2 dana temperaturu koja mi je rasla do 40 i "nešto sitno" (to sam snižavao Lupocetom). I treći dan do 38 i opet "nešto sitno". Tu bih jedino istaknuo kao nešto neobično tijekom korone, osjetljivost trbuha na pritisak (kada bih ležao na prsima tj. trbuhu). Inače, kao beba sam imao dvije operacije (tanko i debelo crijevo). I koji dan prije pojave simptoma bolesti su mi se javili hemeroidi, koje povremeno imam. Ali tada su bili izraženiji nego ikad, što mi je neobično. I nekoliko dana nakon preboljenja sam se osjećao malo "usporeno u glavi" što bih isto rekao kao meni nešto neobično. Kašljao uopće nisam. Osim Lupoceta nikakve lijekove nisam uzimao. Jedino tablete vitamina C i D3.

 

Drugi put sam ulovio u srpnju i tada mi je temperatura rasla do 40-tak, ali samo na jedan dan. I to je to. Jedino što sam uzimao tada je Lupocet i tablete vitamina C. Ono što bih tu izdvojio kao neobično je to da sam ravno tri tjedna nakon pojave simptoma tijekom drugog preboljenja korone, jedan dan dobio temperaturu preko 39. Sutradan već ništa, ali danima nakon toga sam osjećao da mi je "nešto u grlu". Onda sam otišao do doktorice i ona mi je prepisala antibiotik koji sam uzimao tjedan dana. I to je prošlo. Istina, ona me je pitala kada sam joj došao jesam li nedavno prebolio Covid (ostalo joj je u sjećanju) i odgovorio sam joj da sam točno 3 tjedna nakon pojave simtoma Covida dobio tu neobičnu povišenu temperaturu na jedan dan.

 

Uglavnom, oba puta osjet okusa i mirisa nisam izgubio i bolest me nije iscrpila. Inače, od 14. godine imam povremene tahikardije (ubrzan rad srca, ali ne pod naporom, nego iz čista mira najčešće) i aritmije (rjeđe). Mjesecima znam biti miran i onda se dogodi. Mislim, nije to ništa strašno (jedino 2012. kada mi je puls skočio do 280 zbog perikarditisa sam se osjećao baš loše).

Tamo negdje u veljači i ožujku, pa i travnju ove godine sam osjetio nešto češće nepravilan rad srca (aritmija) jer možda i godinu dana me to nije mučilo. Znam, reći ćete to je posljedica COVID-a, ali to je meni prisutno od 14. godine. Tako da sam nedavno bio kod kardiologa (i privatno sam isto otišao) i oba doktora su rekla da sam zdrav. Čak jednog doktora više interesira zašto mi se događa tahikardija u odnosu na aritmiju jer kaže da aritmije svi osjećaju povremeno (a mene je aritmija ponukala da odem na pregled). Ipak, reda radi ću još otići na ergometriju i dobiti ću EKG holter (24 sata ću ga nositi). Liječnik to preporuča, pa eto, ali svjestan sam da je teško to zabilježiti tj. uhvatiti jer se to meni javi nasumično. I to u pravilu kada nisam pod naporom.

 

I ti moji povremeni problemčići sa srcem su i razlog zašto izbjegavam ovo cjepivo (uz inat zbog medijskog ispiranja mozga, ali i činjenicu da ne spadam u rizičnu skupinu). Ipak, svi vidimo da u zadnjih godinu dana u medijima svako malo možemo pročitati da je netko iznenada umro. Bilo netko poznatiji ili neki sportaš, pa i u nekoj "žnj" ligi ili klubu, što već. Koliko to ima veze s ovim cjepivima - ne znam, ali i dalje ću izbjegavati.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 12:39 (Izzy).
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

dežurnim je paranoičarima (i cjepidlakama-hobistima) upravo sad prava zgoda za cijep-cijep, jer je opća nestašica čipova, na koju se svi izgovaraju 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 10:41 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
fredii kaže...

 

 

A vi si strućljaci. Želim da obolite i patite i snosite posljedice iste tako da ostatak života, svako jutro ,kada se probudite kažete samima sebi: Bili smo glupi, sebični, nismo 

 "Doc" licenca ti vrijedi komad posranog papira kad si na ovako nešto stavio lajk.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 10:47 (dery).
3 godine
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
dejo6 kaže...

 Nisam doktor, al to je zato jer su u bolnicama većinom stariji ljudi, a oni su skoro svi cijepljeni.

 Ovo nije točno, postotak starijih koji nisu cijepljeni u Hrvatskoj je zapravo dosta visok. Na datum 29.10.2021. čak 40% starijih od 80 godina nije bilo cijepljeno.

 

Malo je vjerovatno da se ta brojka značajnije povećala u međuvremenu, s obzirom da se Stožer nakon toga datuma uglavnom fokusirao na Covid potvrde za zaposlene u državnim tvrtkama (što umirovljenike nije brigalo ni 2%).

Ruhe im Puff
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 11:10 (BroccDaRock).
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi

Sve je to mafija... A doc i ostali poput njega ili su zbilja dobronamjerni i naivni ili su plaćeni da promoviraju mafiju

Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 11:01 (Aldo).
Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

ja na ovo gledam jako jednostavno, ako stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se, zašto se mene tjera da mislim na njih i odričem se svojih sloboda i potencijalno ugrožavam si zdravlje? Cijepio se jesam, poštivao sam sve mjere, ali dalje ovo više nema smisla. Toliko je laži izrečeno sa "znan$vene" strane, a nijedna isprika, ni jedno posipanje pepelom. I ne samo to, već guraju ludilo i dalje. Potpuno je jasan motiv i agenda. Najebali ste me jedanput, e više nećete! 

Moj PC  
23 1 hvala 2
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
fredii kaže...

 

Jer VI ste svoju nepismenost, glupost i strah sakrivali/sakrivate iza neznanja, te tako osudili na smrt i još gore dugotrajnu i doživotnu patnju na tisuće nevinihljudi

 

 

Kakve pak to fantazije ti imaš? Priviđaju ti se bakoubojice na svakom koraku? Možda da stručnu pomoć potražiš? 

15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Najosnovnije pitanje i odgovor:

 

PITANJE: Koga se može tužiti u slučaju da cjepivo izazove teške nuspojave te osoba ostane ilnvalid? Ili u slučaju da osoba čak umre nakon cijepljenja?

 

ODGOVOR: Pa dao ga je svojevremeno Bernard Kaić a glasi "NIKOGA, cjepivo je EKSPERIMENTALNO" i kao takvo ga primate na OSOBNU odgovornost

 

 

Nedosttak dijaloga najbolje pokazuje o kakvom se utjecaju farmaceutske mafije radi.

 

Svojevremeno su čak organizirana sučeljavanja ravnozemljaša i znanstvenika, da se vidi čiji su argumenti jači.

A u ovom slučaju je to ZABRANJENO.

 

Baš bih volio vidjeti znanstveno sučeljavanje recimo Ive Ivića i Krešimira Pavelića, sa svim provjerenim kliničkim podacima. Ali toga nema, to je ZABRANJENO!

 

Ako je vama u redu zabanjivati propitkivanje, onda super. Preimenujte tzv "znanost" u dogmu i gotovo.

 

 

Tko se cijepio, cijepio se. Normalne studije za takva cjepiva a koja uključuju testiranje na kancerogenost i mutagenost  traju od 5 do 10 godina. Dakle, moramo pričekati desetak godina da vidimo učinke eksperimentalnog cjepiva na imunitet onih koji su ga primili.

 

Živi bili pa vidjeli

 

 

P.S.

Postoje dvije vrste ljudi koji propagiraju takva cjepiva:

 

1) Farmaceutski plaćenici koji dobivaju lovu za takvu propagandu

2) Oni koji to rade iz uvjerenja a za takve CIA ima naziv "korisni idioti"

 
15 3 hvala 2
2 godine
protjeran
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Prebolio sam Covid par puta i vakcinisan sam 'normalnom' duplom dozom. Druga infekcija je bila nakon vakcinacije.

Ne pada mi na pamet da se boostam. Van svake pameti je da se toliko forsira vakcina za cijelu populaciju za nesto sto je postalo poput obicne gripe i sto ugrozava starije i imuno komprimitovano stanovnistvo bas kao i gripa.

Problem je sto farmaceutska industrija zeli ugrabiti priliku i dizati lovu cak i na zdravom stanovnistvu. Taj dio je do sada bio rezervisan za oportuniste i one koji se bave dodacima prehrani, detoxima, fake vitaminima.

Ovaj clanak se plasira grupi ljudi koji znaju cijeniti onu staru, don't fix if it ain't broken.
 
11 1 hvala 1
4 godine
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Vecina ljudi koje ja poznajem ne namjeravaju se vise nikad cjepiti. To je otprilike sve sto imam reci za ovu prevaru milenija. Da se mene pita, glave bi letile radi ovog cirkusa sto smo prozivjeli. Bukvalno.

Povjerenje u nauku i naucnike ne da je poljuljano, nego ce se tesko ikada vratiti na mjesto gdje je bilo.

Moj PC  
15 1 hvala 3
15 godina
offline
Što trebate znati o novim cjepivima protiv omikron

Milsio sam redom ići, post po post, pa debunkirati nelogične izjave, ali ovo nije neki pojednostavljeni prijenos vijesti sa stranih portala bez ikakvih dubljih informacija koje je napisao novinar kojemu tema članka nije struka.

 

U takvim slučajevima rado sudjelujem jer je zbog formata članka teško prenjeti neku novost, a istodobno uputiti čitatelja u slojevitost teme za čije shvaćanje je potrebno uložiti puno vremena. Primjerice teme o AI su trenutačno veoma čitane, iako je iznimno teško u kraćem članku prenjeti vremenski tijek događaja kako bi se shvatilo je li tema članka napredak, nazadovanje, teoretizieranje ili senzacionalizam.

 

No ovo nije takav članak, već veoma detaljno izvješće i veoma informativno štivo, napisano u praktičnom formatu koje jasno daje nove informacije; i najbitnije - napisano je od strane stručnjaka.

Kako ja nisam stručnjak, teško je započeti pisati neki odgovor, a pritom ne zapitati se - pa pobogu ako neće slušati liječnika - zašto bi mene!? (Pogotovo liječnika kojeg bi 12/10 komentatora pokušalo podmititi/preklinjati da im je dijete bolesno).

 

I što sad suvislo reći na temi u kojoj se *jedinog* stručnjaka u temi proziva, optužuje i vrijeđa?

 

Pa, eto mogu pokušati dati odgovor zašto je 30 komentara na najčitanijem portalu za IT izrazito negativno, iako bi prema dosadašnjim pokazateljima i općim stereotipima u društvu to trebalo biti suprotno.

 

1. COVID je globalni fenomen u globalnom društvu

Za razliku od fenomena koji se pojavljuju unutar lokalnih i/ili državnih zajednica - COVID je nezaobilazan. Rijetko koja pojava je unazad do pojave društvenih mreža zbilja imala nezamislivo jak utjecaj na pojedinca. Dok se druge fenomene moglo zaobići (npr. kako Amerikanci svakog Listopada izgube razum jer smatraju da će dileri djeci ubacivati drogu tijekom Noći Vještica) fenomen COVID je snažan u svakom kutku planete.

To je bitno jer se u pojedincu automatski stvara osjećaj za reagiranje - ne moramo regirati na navijačke nerede, ali na COVID pojedinac mora reagirati - više reakcija pojedinaca = više plodnog tla za stvaranje kvazi i pravih pokreta.

 

2. Tragedija pojačava pojavnost i intenzitet drugih tragedija

Ukoliko se tragedija dogodi u zajednici koja je bogatija i ima bolju infrastrukturu, imati će manji opseg utjecaja te će se lakše prebroditi. Npr. suša u Hrvatskoj je lokalno, ali najčešće jednosezonsko opterećenje, dok suša u Africi ima potencijal desetkovati populaciju.

No, tragedija uzrokouje negativno opterećenje na zajednicu, pa može uzrokovati i poremećaje koji nisu direktno vezani/uzrokovani početnom tragedijom. COVID je opteretio zdravstvo, pa je na vidjelo izašlo ionako loše stanje u hrvatskom zdravstvu - koje možda i nije toliko loše, koliko je loša percepcija, a ta loša percepcija je višestruko amplificirana početkom pandemije.

 

3. Svi želimo pomoći

Ovo je jako bitno shvatiti - SVI (osim sociopata i psihopata) imamo izrazitu želju pomoći, no problem leži u tome da je pomoć izrazito subjektivna. Svi do jednog komentatora u temi smatraju da su oni u biti ti koji pomažu.

No, ako pomoć nailazi na otpor, tada pojedinac zaključuje da postoji krivac. Uzmite u obzir da Krivac uvijek postoji , neovisno o tome da li *zbilja* postoji (nekada situacija nastane spletom okolnosti).

 

Ove tri točke su se savršeno manifestirale tijekom pandemije - možemo to nazvati Savršenom olujom:

 

 

Ukoliko pojedinac uvidi tragediju, a već je doživio *neku* tragediju, velike su šanse da će postojećoj tragediji pripisati karakteristike prijašnje, te da će pokušati pomoći na (njemu) primjeren način.

 

Što to podrazumijeva kod COVIDa:

1. Pojedinac koji je (opravdano) uvidio da je farmaceutski biznis iznimno korumpiran, a ponekad i čudovišno nečovječan (opoidi po USA, te slanje robe sa greškom u zemlje 3. svijeta) to će projecirati i na sadašnju situaciju.

2. Pojedinac koji je (opravdano) uvidio da državna vlast koristi katastrofalne situacije za uvođenje strožih zakona (npr. Patriot Act nakon 9/11, zbog kojeg svi izuvamo cipele i otimaju nam vodu, šampone i grickalice za nokte na check-inu) u ikakvom pokušaju mandatornog cijepljenja uviditi će mjeru kontrole stanovništva.

3. Pojedinac koji je (opravdano) da su intervencije međunarodne zajednice pre-često bile motivirane neo-kolonijalizmom, u iznimno jakoj rekaciji te iste međunardne zajednice jedino vidi maliciozno djelovanje.

 

No, kako je COVID toliko jak globalni fenoment događa se i:

1. Osoba koja jest slijedila upute o cjepljenju (tj. obaveze) može tek sada biti protiv, jer su glavni akteri (opet) korumpirane farmaceutske korporacije.

2. Osoba koja se ne protivi cijepljenju niti smatra da su štetna, može biti protiv jer u tome vidi opasno tlo za nekakve autoritativne zakone.

3. Osoba koja se zalaže za internacionalnu pomoć može biti protiv jer se farmaceutske kompanije vraški trude da se ne dozvoli proizvodnja cjepiva u zemljama 3. svijeta.

 

Aldo kaže...

ja na ovo gledam jako jednostavno, ako stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se, zašto se mene tjera da mislim na njih i odričem se svojih sloboda i potencijalno ugrožavam si zdravlje? Cijepio se jesam, poštivao sam sve mjere, ali dalje ovo više nema smisla. Toliko je laži izrečeno sa "znan$vene" strane, a nijedna isprika, ni jedno posipanje pepelom. I ne samo to, već guraju ludilo i dalje. Potpuno je jasan motiv i agenda. Najebali ste me jedanput, e više nećete! 

 

Ovo je svaršeni primjer kako globalni fenomen pojedincu toliko pomuti razum da je zastrašujuće nesuvisao, iako je u stanju napisati rečenicu.

 

što je rečeno u ovoj izjavi?

 

1. ako stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se

Pojedinac uviđa da je smrtnost veća kod osoba sa komorbiditetima, ali i tvrdi da isti ne mare i ne cjepe se. Po svim lingvističkim zakonima tvrdnja "ne mare" bi eksplicitno značilo da je pojam o kome se "ne mari" - nemandatoran, opcionalan.

Zaključak: ukoliko se ne mari, onda nema prisile.

 

2. zašto se mene tjera da mislim na njih

Ako je tvrdnja iz točke jedan točna, znači da nema prisli, kako to da postoji prisila na radnju u kojoj *nema* prisile. Čini se, na više nivoa, iznimno glupo da se u društvu AB osobe A ne sili, a osobe B se sili po osnovi prilisle na osobe A. Ako ne postoji prisila na osobe A, ne može se ni osobe B siliti po toj osnovi.

 

3. i odričem se svojih sloboda i potencijalno ugrožavam si zdravlje?

I ovo je tek u biti teza - dokazali smo da prisila ne postoji (što je u krajnje nesuvislih razloga utvrdio i sam postavljač teze), no nije bitno postoji li uopće prisila ili ne - bitna je borba!

 

4. Cijepio se jesam // potencijalno ugrožavam si zdravlje?

Kontradikcija? Ovo nije kontradikcija jedino ako postoji prisila.

 

5. ako stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se

Prisile nema!?

 

I zašto se sad cjepio pojedinac koji smatra da:

1. zašto se mene tjera da mislim na njih

2. odričem se svojih sloboda

3. potencijalno ugrožavam si zdravlje?

 

Ukoliko:

1. stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se

 

Postoji li ijedan razuman razlog?

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 16 hvala 2
16 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
wyks kaže...

 

I zašto se sad cjepio pojedinac koji smatra da:

1. zašto se mene tjera da mislim na njih

2. odričem se svojih sloboda

3. potencijalno ugrožavam si zdravlje?

 

Ukoliko:

1. stari, debeli i ostali iz ugroženih kategorija ne mare i ne cijepe se

 

Postoji li ijedan razuman razlog?

 

 Postoji ih vise....

 

Medijska, drzavna, zdrastvena propaganda, nametanje bockanja svakih 6 mjeseci pod "novo normalno", opcenito drustveno izdvajanje ljudi koji se ne cijepe u kategoriju građana drugog reda. Islo se i u smjeru da oni koji obole od covida nece imati placeno bolovanje ako rade no to je palo u vodu radi same neucinkovitosti cjepiva. Propitkivanje rodbine, "prijatelja" i slicno dali si cjepit ako ides u posjet.

 

Razloga je gro na deseteu potenciju i ako ne zelis biti drustveno izdvojen, cudan, ravnozemljas, revolucionar onda "pregrizes" ovo tvoje gore napisano i cjepis se. Oni koji ne mare, ne mare samo sto se tice covida i cjepiva nego opcenito ne mare tko ce sta reci i misliti o njima i hoce li biti ili nece drustveno prihvatljiva kategorija građana. Ljudi zive svoj zivot sa određenim stavom, kao i sto naravno umiru.

 

Netko od covida a nekog i auto zatepe, sve je stvar vjerovatnoće. Ne moras ti ici preko ceste da te auto zatepe, sjedis u svom dvoristu a isti doleti preko ograde.... Cjepis se, drustveno "si prihvatljiv" i opet otegnes papke od covida ako ti je takva karma....

15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
Doc Berecki kaže...
Keso kaže...
 Ono što mi se ne sviđa je da prikazuju kao da je cjepivo prošlo redovnu proceduru provjere (a nije),

i kao da nema rizika (a ima). (...) Pa se ide tako daleko da se cenzuriraju oni koji pitaju gdje su rezultati testova, zašto nema transparentnosti, gdje je nestala znanost?

Nije mi jasno odakle si izvukao te zaključke. U tekstu je prilično nedvosmisleno rečeno da omikron booster cjepivo jeste odobreno prije kompletiranja testova na ljudima, nego da je odobreno na temelju 1. ranije provedenih humanih testova prethodnih verzija cjepiva;  2. činjenice da su se miševi do sada pokazali kao posve adekvatan model za predviđanje ponašanja cjepiva na ljudima; 3. činjenice da je ovo cjepivo temeljno identično prethodnom po tehnologiji proizvodnje i po sastavu; 4. na temelju računalnih predikcija koje su se do sada uvijek pokazale kao ekstremno točne. Štoviše, sve to je priopćeno posve transparentno, javno, na otvorenim tiskovnim konferencijama.
Netko bi pomislio da uopće nisi pročitao članak.

 Citirati ću ovo jer mi se njegov komentar čini prikladnim kako pokazati kako osoba sa savim razumnim razmišljanjem u jednoj situaciji može imati sasvim nerazumne zaključke u drugoj - sličnoj situaciji - i to ne samo zato jer u oba slučaja postoje "virusi".

 

Ovo je komentar istog člana foruma na članak

Kako sačuvati privatnost i ne ostavljati tragove surfajući webom preko najpopularnijih preglednika

 

Keso kaže...

Isto kao što apsolutna sigurnost računala ne postoji, pa ipak stavljamo firewallove, antiviruse i lozinke nam nisu 123 ili abc nego dugačke.

Iato kao što su svaka vrata stana provaljiva. Pa ipak stavljamo protuprovalna vrata, a ne obična i širom otvorena.

Nema apsolutne sigurnosti ali postavljanjem dovoljno malih "prepreka" možeš znatno otežati posao napadaču i većinu ih odvratiti od napada da odu na neku lakšu žrtvu.

 

Zašto kolega ne primjenjuje isti princip razumijevanja kod cjepiva!? Mada, ovaj boldani dio je malo kontroverzan.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
- džabe si pisao sve to 😂
15 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
spaljeni kaže...

Medijska, drzavna, zdrastvena propaganda, nametanje bockanja svakih 6 mjeseci pod "novo normalno",

Koliko ste Lupoceta ti i kolega Izzy konzumirali za života?

 

Zašto vjerujete proizvođaču lijekova kad uzimate Lupocet, a ne kad isti proizvođač proizvede cjepivo?

 

Ako te uhvati upala grla, zašto vjeruješ liječniku kad ti propiše Klavocin, a ne vjeruješ istome liječniku kad ti kaže da se cijepiš?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
wyks kaže...
Doc Berecki kaže...
Keso kaže...
 Ono što mi se ne sviđa je da prikazuju kao da je cjepivo prošlo redovnu proceduru provjere (a nije),

i kao da nema rizika (a ima). (...) Pa se ide tako daleko da se cenzuriraju oni koji pitaju gdje su rezultati testova, zašto nema transparentnosti, gdje je nestala znanost?

Nije mi jasno odakle si izvukao te zaključke. U tekstu je prilično nedvosmisleno rečeno da omikron booster cjepivo jeste odobreno prije kompletiranja testova na ljudima, nego da je odobreno na temelju 1. ranije provedenih humanih testova prethodnih verzija cjepiva;  2. činjenice da su se miševi do sada pokazali kao posve adekvatan model za predviđanje ponašanja cjepiva na ljudima; 3. činjenice da je ovo cjepivo temeljno identično prethodnom po tehnologiji proizvodnje i po sastavu; 4. na temelju računalnih predikcija koje su se do sada uvijek pokazale kao ekstremno točne. Štoviše, sve to je priopćeno posve transparentno, javno, na otvorenim tiskovnim konferencijama.
Netko bi pomislio da uopće nisi pročitao članak.

 Citirati ću ovo jer mi se njegov komentar čini prikladnim kako pokazati kako osoba sa savim razumnim razmišljanjem u jednoj situaciji može imati sasvim nerazumne zaključke u drugoj - sličnoj situaciji - i to ne samo zato jer u oba slučaja postoje "virusi". 

*Citirat ću

6 godina
offline
Re: Što trebate znati o novim cjepivima protiv omi
silvio3105 kaže...
- džabe si pisao sve to 😂

 Možda džabe, ali ne i besplatno 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice