Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

poruka: 64
|
čitano: 11.960
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?".
16 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Resistance is futile.  Hocu i ja jedan.. ma daj dva da ih u RAID slozim.

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Ovo je kompletna revolucija. Svega. Ako to zazivi, kako ce ucenje izgledati? Pomislis na nesto, i u sekundi, ili koliko je potrebno imas informaciju u glavi. Zaboravljanje - stvar proslosti. Citav covjekov tijek misli mogao bi se backupirati, po potrebi ucitavati. Nekako se divim i strahujem od toga...

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
5 2 hvala 1
10 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Jel tu moguće doživjeti blue screen doslovne smrti? 

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
22 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?
Jedna mala PC opaska: nisu invalidne osobe, već osobe s invaliditetom. Možda s pozicije average Joea djeluje kao cjepidlačenje, ali osoba koja je medicinska struke ili ima profesionalnog ili volonterskog kontakta s OSI bi ipak trebala pripaziti na izražavanje.


Inače izvrstan članak. Što se tiče opasnosti, osim onih očitih poput opasnosti od infekcije i odbacivanja implantata, te onih malo više u području SF-a, poput malicioznog iskorištavanja implantata za kontrolu misli, krađe osobnih podataka, utjecaja na percepciju, neovlaštenog korištenja moždanog "procesorskog vremena" (ono, odeš na sumnjivu stranicu i skupiš cryptominer koji se vrti u mozgu) i slično, na umu treba imati i treću skupinu opasnosti - utjecaj implantata na razvoj mozga i na psihu. Od opasnosti od depresije i sličnih poremećaja, pa do propadanja dijelova mozga koji se zaobilaze. Najveću opasnost predstavlja za djecu koja bi zbog pretjeranog korištenja implantata mogla preskočiti razvoj bitnih sposobnosti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
12 0 hvala 1
12 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

A tom Elonu će netko još usadit komadić olova u mozak... Jbg, nisu svi futuristički osviješteni, netko se još uzda u provjerene metode implantiranja... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
7 1 hvala 0
9 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Čekaj malo, hoće li to značiti da neću moći ni pivo popiti a da moja supruga to ne zna isti tren kad pomislim na kriglu?  

 
10 0 hvala 0
16 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Kad vidim kako se ove tehnologije propagiraju samo kroz humane i moralne nacine, kenja mi se...

Mnogo vecem broju ljudi Elone mozes pomoc na mnogo jeftiniji i jednostavniji nacin...

 

 

Truth in engineering.
 
1 6 hvala 0
15 godina
online
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Uopće ne sumnjam da će ta tehnologija brzo zaživjeti među ljudima i imati vrlo praktičnu primjenu:

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 8:54 (Ges).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

mušče, kad ti dolaze u posjet, provjeri da nisu iz bibinja. i uvijek imaj uza se (atestiran) protupožarni aparat. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 9:00 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
online
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Ako će išta zaživjeti od futurističkih tehnologija onda je to ovo. Ne zato što je toliko dobro nego zato što je san snova svakog političara i svih ostalih koji na ovaj ili onaj način kontroliraju živote ljudi (ne znam zašto ali htjedoh umjesto "živote ljudi" reći - "živote pokojnika") a može se tako lako prodati kao izvrstan feature, pa čak i kao nešto što će vas učiniti inteligentinijima - iako se zapravo radi o offloadingu inteligencije.

Za 10-ak godina postaje obaveza u školama.

Svemir.
 
4 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Opet ce cijene hard diskova i flash memorije otici u nebesa.

Moj PC  
10 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Ja mislio procitat cu nesto novo i revolucionarno u clanku a ono - mis sa USB prikljuckom. Doc, pa to imamo vec decenijama...

Freak Show Inc.
 
31 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Iskreno neznam koje mi je misljenje vezano za ovo,strah od nepoznatog je tu,sci fi gilmovi gdje uvijek takve stvari zavrse lose cine svoje,a opet vjerujem u ljude i da stvarno zele uciniti dobre stvari,tehnologija,znanost,medicina,to su sve stvari bez kojih bi zivotni vijek bio skracen upola,ali opet,zar nije nekad bolje zivjeti u ne znanju,iscekivanju? Prije si morao istrazovati nesto danima,tjednima po casopisima,novinama,usmeno ispitivati kako,sta,a sad ti trebaju samo minute guglanja. Sto kada bi nam trebalo da saznamo nesto jedna sekunda? Hocemo li biti sretni kad nesto saznamo,ili ce nam postati svejedno? Tko ce se veseliti uspjehu,ako uspjet moze svatko? Mislim da je naj bitnije da ljudi,kakvo god vrijeme tehnologije doslo,budu sretni,ali istinski sretni,kad se ujutro probudis a sretan si zbog nadolazeceg dana,a ako uspju inplementirati sve te silne tehnologije i mogucnosti,a ljudi ostanu,ili jos bolje, postanu sretni,ja sam za. Ali ako cemo imat ljude hodajuce depresivne zombije,onda nisam za to.
Jer ipak tu smo da zivimo sretan zivot,a sto god pomaze treba nadodat,a sto god odmaze treba uklonit.
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

usb mis? 

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Jedva čekam da mi neki forumaši direktno u mozak šalju svoje postove. Ili nedjelja 10 ujutro, spavaš, odjednom zvona te bude i počinje misa u tvojoj glavi, a nakon toga crkveni bot pročešlja imaš li što za ispovijediti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 11:17 (Visak).
 
14 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Mislim da bi se ideja Borg kraljici svidjela.

Šalu na stranu, puno je etičkih ozbiljnih pitanja ovdje. Ja bih načelni mogao prihvatiti samo onaj prvi cilj. Dakle, ako je u službi zdravlja, ok, ako želiš stvoriti super ljude, jok.
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Mislim da bi se ideja Borg kraljici svidjela.

Šalu na stranu, puno je etičkih ozbiljnih pitanja ovdje. Ja bih načelni mogao prihvatiti samo onaj prvi cilj. Dakle, ako je u službi zdravlja, ok, ako želiš stvoriti super ljude, jok.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Friday kaže...

Ja mislio procitat cu nesto novo i revolucionarno u clanku a ono - mis sa USB prikljuckom. Doc, pa to imamo vec decenijama...

 Napokon su dodali TypeC pa to reklamiraju kao nesto novo, a nemaju ni RGB

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
14 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Jedan korak smo bliže tome da postanemo kiborzi. Resistence is futile... Kako kažu neki forumaši, ako je u svhu izliječenja ili pomoći kod teških bolesti, O.K., inače mi sve to skupa zvuči malo previše Borgovski. S druge strane, ljudski um pojačan jakim računalima bi mogao dovesti i do izuma puno dobrih stvari, rješavanju mnogih problema. Teško je tu dati jednoznačan odgovor da ili ne, previše toga je tu upleteno. Htjeli mi ili ne, svijet se polako kotrlja prema raznoraznim usadcima u ljudski mozak. Pitanje je koliko će mo nakon toga biti ljudi a koliko strojevi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
2 0 hvala 0
4 godine
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Hm  izgleda da ja ne vidim nista dobro u ovome. Cak ni da slijepi progledaju ni da invalidi prohodaju. 

Kako je danas sve roba i sve je na prodaju, reklame samo sto nam nisu poceli u krevet ubacivat.

Sta ce biti kad nam AI odluci reci koji je proizvod bolji? Original Cola? Pepsi? Cockta? Ili nam kaze sta je ukusnije? 

Ili koja zemlja je sad osovina zla? HDZ ili SDP? Ko manje laze?

Ovako mogu do kraja svijeta i opet ne vidim nista dobro u ovome.

Moj PC  
3 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Hoće to šljakat kod ljudi koji imaju propuh u glavi?

 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Jedva čekam da ovo ugrade političarima. Prvo bi trebalo napravit kompletno formatiranje.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
O_O_O kaže...

Opet ce cijene hard diskova i flash memorije otici u nebesa.

 taman makneš jedan bubreg da imaš mjesta za novi hardver

8 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

svi pljuju po Biliju Gatesu radi vakcinacije i uz to gratis čipiranja  , a vidi Elona  direkt u mozak !

waaagh ; #stayhome
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Hahaha! Srećom da to neće raditi, koliko god Musk to "mistično" najavljivao i koliko god njegovi fanboyi svr* na njegove izjave. Ne znamo daleko elementarnije stvari u fizici, kemiji i biologiji, a današnja medicina najsigurnija je kad treba nešto mehanički popraviti u čovjekovom organizmu - čim je problem biokemijski ili kad dođe neki virušić, odjednom se vidi sva nemoć te naše ultra-napredne civilizacije i znanja i jedine metode koje djeluju su one stare stotinama godina, kao npr. socijalno distanciranje. A sada najavljuju upravljanje računala mozgom i spoj s umjetnom inteligencijom - hahaha! Pa do prije 20-ak godina se tvrdilo da ni ne koristimo 90% mozga, a sad smo već toliko napredovali da znamo spojiti točno određene dijelove mozga na USB C (!) i tu komunikaciju prevesti?! Da ne govorimo da umjetne inteligencije ni nema, nego brute-force optimizacijski algoritmi koji su bili zamišljeni prije 30-ak godina, a sad samo zato što imamo dovoljno jak hardver se i praktično mogu koristiti (makar je i napredak hardvera usporen pa će shodno tome i napredak na tom polju usporiti). I najbolje je što najavljuju da će to raditi samo tako, u generalnom slučaju, samo treba netko softver napisati da se signal iz mozga transkodira u nule i jedinice? Yeah right. Danas su svi trenirani da prodaju "muda pod bubrege", akademija, znanstvenici... jer to donosi headlinere i citacije, pa onda i novce za istraživanja, ali kad se zagrebe ispod površine, postoje samo demoi koji rade u usko-specijaliziranom kontekstu i "machine learning" modeli i to u pravilu bez jasne teorijske pozadine zašto uopće rade, već su pronađeni naprosto metodom pokušaja i promašaja. Istraživanje koje se radi u sklopu korporacija i privatnog sektora je još daleko gore - tu nema ničega osim onog što uzmu od javno financiranih studija i preprairaju kao svoje, uz dobar marketing. Istraživačka odjeljenja korporacija služe im isto kao i marketinška. A Musk je tu neokrunjeni kralj takvog marketinga, na čemu se i bogati - sad jel i sam u to vjeruje - sasvim moguće - čini se dovoljno blesavim da puši sam svoju spiku.

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
4 7 hvala 1
15 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

kad nam to usade, svi ćemo se dati uhvatiti na sir, špek ili čokoladu  (a onda će doći izbavitelj)

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Ja se i sad dam uloviti na te stvari.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Re: Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski moz
Thinker kaže...

Čekaj malo, hoće li to značiti da neću moći ni pivo popiti a da moja supruga to ne zna isti tren kad pomislim na kriglu?  

 Ako ti je pomisao na pivo ono najtrašnije što žena može saznati iz tvojih misli, nemaš se šta brinuti.

morrisoN
12 godina
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Kada sam bio klinac da mi je netko ispričao da će mi dijete biti začeto 12 mjeseci prije rođenja rekao bih mu da nezna računati pa tako i sada kada čitam da tip želi mozgove spojiti sa računalom izgleda mi nevjerovatno ali sa sadašnjim tempom razvoja potpuno logično

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.4.2020 21:54 (Gnjili).
 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Što to Elon Musk planira usaditi u ljudski mozak?

Svaki dan tehnologija napreduje a ja ne mogu izać iz Youtube aplikacije ili zaključat mobitel bez da muzika prestane svirat.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice