Što sve WhatsApp zna o vama?

poruka: 63
|
čitano: 8.527
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što sve WhatsApp zna o vama?".
6 godina
neaktivan
Online i last seen

Kako ne bih otvarala novu temu samo za ovo, molim vas, kad se u prozorčiću chata pojavi "na vezi" znači li to da je osoba unutar istog prozorčića chata u kojem smo mi razgovarali ili samo koristi whatsapp za chat s bilo kim? Znam da na netu piše da ovo drugo, ali možda netko ima još informacija. Može li se to ikako provjeriti bez da uključim opciju posljednjeg posjeta (last seen)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
22 mjeseca
Što sve WhatsApp zna o vama?

"Na Vezi" znači samo da je osoba trenutno aktivna na WhatsAppu, al to ne znači da ta osoba gleda u vaš chat...  Za razliku od messengera, whatsapp nema nikakvih pokazatelja da je osoba prisutna u vašem chatu, može se samo vidjeti dal je poruka poslana, dostavljena i pročitana...

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.2.2021 18:16 (NoDe31).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
Re: Što sve WhatsApp zna o vama?
deadZed kaže...
Keso kaže...

Čim imaju podatke o vašim kontaktima, koga zovete, koliko često, kada, i sve podatke potrebne za slanje ekstra reklama - iskoristiti će ih kad-tad. Ne moraju vama reći da su ih koristili, vi to ni ne možete znati, oni samo kažu "nismo" i ne možete ništa. Zato - Signal. Signal pruža sve što i whatsapp, plus privatnost: nema podatke o tome koga zovete niti imenik vaših kontakata, pa ga ne može ni iskoristiti za spamanje ekstra reklamama ni da hoće. A facebook i whatsapp itekako hoće, nemajte sumnje. To im je ogroman izvor zarade. Na reklamama je google stekao svoje bogatstvo.

Nisam protivnik Signala i altrnativa, ali me interesira kako sa sigurnošću možemo znati da i oni to ne rade?

Zato što su rekli, majke mi? Ili ima neko neovisno istraživanje?

Ako i svi rade onda rađe da mi neka mala firma uzima podatke nego facebook, dosta su oni dobili kao i google. Cisto ono iz inata.

Insta i Face sam obrisao. Whatsapp nazalost moram jos imat radi par ljudi, al vjerujem da cu moc i bez toga uskoro.
Jedino jos youtube account imam.

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice