Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne izda

poruka: 43
|
čitano: 17.463
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne izda".
14 godina
offline
Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne izda

Zahvaljujem na odgovoru iako malo kasnite :)

 

Članovi foruma su vec pomogli.

 

PS: Miš došao i super radi. Platio samo ono pismo od carine.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 13:32 (KASA).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
Old Iggy kaže...
garfildd kaže...
Znači dobijem poklon imam i dokumentaciju od pošiljatelja (invoice) ali nitko ti to ne priznaje.

Naravno da ti nitko ne priznaje. Plaća se na vrijenost, ne na koliko je plaćeno.

Ostalo uopće nema smisla komentirati...

 Znaci ako proizvod kosta npr $45 a ti si ga kupio na popustu il primjenio kupon za $19, svejedno podlijeze carini?

16 godina
online
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
KASA kaže...
Old Iggy kaže...
garfildd kaže...
Znači dobijem poklon imam i dokumentaciju od pošiljatelja (invoice) ali nitko ti to ne priznaje.

Naravno da ti nitko ne priznaje. Plaća se na vrijenost, ne na koliko je plaćeno.

Ostalo uopće nema smisla komentirati...

 Znaci ako proizvod kosta npr $45 a ti si ga kupio na popustu il primjenio kupon za $19, svejedno podlijeze carini?

Yup. Carina može tako odlučiti. Bitno je što piše na računu.

Popust je jedno, tu još ima mjesta za proći. Kupon pokazuje da je manje plaćeno, ali da je vrijednost veća.

3 godine
protjeran
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne

Ide 60kn koje naplate zbog "usluge" carinjenja.

Ako i dalje ne vidiš zašto i u kojem grmu leži zec, nemamo se više šta raspravljati.

Life is meant to die. Accept your fates.
16 godina
online
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
Caustic kaže...

Ide 60kn koje naplate zbog "usluge" carinjenja.

Ako i dalje ne vidiš zašto i u kojem grmu leži zec, nemamo se više šta raspravljati.

Ne ide carini, ide pošti.

Pošta radi uslugu carinjenja (špedicija), slanje poziva itd.

Dio ide državi (PDV).

Caini ide, koliko se sjećam, jednoznamenkast postotak te cifre.

8 godina
online
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
garfildd kaže...
A što tebe smeta tehnika izbjegavanja nameta? Imaš viška, peče te savjest?
Samo naprijed i plati.

Lako za nas na forumu, reći ćeš nekom frendu da promjeni u paintu brojkicu na računu, carinik će skužiti jer nije budala i zna sam na aliexpress vidjeti koliko košta mob pa kad tom frendu dođe carinski + porezni prekršaj od oko 40-50 tisuća kuna, ima da ti noge polomi.

 

Samo se igraj sa računima...

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
iPhone6sPlusRoseGold128gb kaže...

Evo ja sam sad koji dan naručio neke slušalice za 400kn na aliexpressu, ali sam selleru rekao da napiše na paket manju vrijednot ili gift da mi nebi carinu bacili, seller se je složio s tim, i sad ću vidjeti za koja 3 mjeseca :D

 Ja sam staklo za ipad, iz kine, reka san kinezu da ce mi naplatit carinu ako bude vise od 25$, on fino napisao da vridi 5$ i evo doslo ima par dana bez ikakvih problema xD

 

I love China

Trust nobody, become the best !
10 godina
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne

bilo bi dobro da administrator ovakvog " gospodina " imenom Caustic pod ASAP  eliminira sa teme foruma ili što već sankcionira ,jer razmišljanje dotičnog u najmanju ruku nije primjereno ne samo BUG forumu nego iole ozbiljnoj zemlji i zakonima iste, a takvima bi se neki drugi ljudi trebali bavit 

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.2.2021 21:30 (deephouse).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne izda

Evo meni stigao paket odnosno dva, u vrijednosti od 51,52$ (oba). Prilikom preuzimanja moram platiti 142,35 kn. Poslao sam im sve kaj su tražili, točno kak je Baksa opisal, još sam poslao i izvod sa Revolut kartice, gdje se vidi da je tih 51,52$ plaćeno 320 kn i nešt sitno lipa. Cifra preuzimanja je 50% od cifre naručene robe /facepalm/

 

 EDIT: evo me iz pošte, ispravak netočnog navoda, carina je 80,32kn ostalo je pošta i njene naknage, slanje carini, uzimanje iz carine, slanje meni opet...i tak :D

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 8:42 (Srednji).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
Caustic kaže...
Carine?
Idemo random paketima lupit carinu, a ako promašimo svakako dobivamo 60kn

 U slucaju da ne prelazi vrijednost od 160 kn placas samo 19,50 kn za slanje pisma gdje se trazi dokaz o vrijednosti.

15 godina
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
Ja nisam ni to pismo platio sad prije par dana. Sto me zacudilo
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
12 godina
neaktivan
offline
Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne izda

Jako puno narucujem iz Kine, uglavnom su to RC dijelovi pa da podijelim svoje iskustvo.

 

1. uzimaju random pakete na provjeru, neovisno o velicini iako cesce provjeravaju vece pakete

2. ukoliko cesto primate pakete flagirani ste u sistemu i veca je vjerojatnost da ce vam svaka 3-4 posiljka biti otvarana - govorim iz iskustva :(

3. racun s AliExpressa (od sellera) ne prihvacaju jer, citiram: Ovo moze svatko napraviti u Wordu.

4. priznaju prn screen gdje se vidi placena vrijednost i tracking number (vidi prilog), ne vidi se discount niti vrijednost kupona pa se koristi placen iznos (s ukljucenim shippingom) kao osnovica za PDV i eventualno placanje carine

5. do vrijednosti cca 200€ placa se "samo" PDV i usluge poste (dostava poziva i usluge carinjenja - cca 60tak kn)

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
3 godine
protjeran
offline
Re: Što poslati carini kao račun, a AliExpress ne
U četvrtoj i petoj se vidi koliko su nesposobni.
Spojit će mi se niski i visoki 🤦‍♂️
Life is meant to die. Accept your fates.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice