Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

poruka: 48
|
čitano: 13.580
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu".
5 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Imam M3 i postoji jedan bug koji se provlaci vec dugo: kada ih zelite koristiti s mikrofonom (dakle kao headset umjesto samo slusalice), barem u Windowsima, kodek se prebacuje na SBC i zbvuk postaje katastrofa. Ovo nije moguce nikako promijeniti azuriranjem drivera, firmwarea ili podesavanjem nekih postavki na PC-u. Sluske su vrh za ANC i udobne za rad, ali ovo ih, uz cinjenicu da se ne mogu spojiti na 2 uredjaja istodobro, eliminira iz ozbiljnije upotrebe kad imas B&W PX7 koje su vrlo slicne po ANC i kvaliteti zvuka, ali ne pate od ovih boljki

 

Ono sto me zanima jel M4 mozes koristiti kao headset u windowsima i pati li od navedene degradacije? Isto tako, sto izostanak AptX/HD kodeka znaci za svakodnevnog korisnika? Koliko mobitela to ne podrzava? 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 19:23 (encoding).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
encoding kaže...

Imam M3 i postoji jedan bug koji se provlaci vec dugo: kada ih zelite koristiti s mikrofonom (dakle kao headset umjesto samo slusalice), barem u Windowsima, kodek se prebacuje na SBC i zbvuk postaje katastrofa. Ovo nije moguce nikako promijeniti azuriranjem drivera, firmwarea ili podesavanjem nekih postavki na PC-u. 

ista stvar je na mojim CH700N, odmah ga prebacuje u telefonski mode.

za sastanke nije to toliko lose.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Pa u toj usporedbi sam im i dao 9/10. Da ih uspoređujem sa svim slušalicama ne bi dobile ni 7/10.
3 godine
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
@ Hudo Imaš naprimjer reviewe i usporedbe audiofilskih Audio Technica M50X i njihovih wireless pandana M50xBT.
Zvuk identičan iako je kvaliteta nešto slabija kad ide preko bluetootha, ali kad ih spojiš žičano nema uopće razlike.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 23:11 (Neflix).
3 godine
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Dajte mi molim vas predložite koje slušalice uzeti. Volim dobar zvuk. Moj su trenutni pick Audio Technica m40x za 650kn. Mikrofon mi je sekundaran, ali opet bi bilo lijepo imati i bežične... 

Ako imate kakav prijedlog, pogotovo što se tiče bežičnih u koje sam skroz neupućen do nekih 1000kn bio bih zahvalan. Možda Sony 710n ili kako se već zovu?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Neflix kaže...

Dajte mi molim vas predložite koje slušalice uzeti. Volim dobar zvuk. Moj su trenutni pick Audio Technica m40x za 650kn. Mikrofon mi je sekundaran, ali opet bi bilo lijepo imati i bežične... 

Ako imate kakav prijedlog, pogotovo što se tiče bežičnih u koje sam skroz neupućen do nekih 1000kn bio bih zahvalan. Možda Sony 710n ili kako se već zovu?

 Na što ih misliš spajati? Otvorene, zatvorene? Over ear pretpostavljam?

 

Ako slušalice namjeravaš nositi vani onda bluetooth. Ako ćeš ih slušati doma onda žićane. M40X su dobar izbor ali:

SLUŠALICE SE NE KUPUJU BEZ PROBAVANJA!

Mogu one imati najbolji zvuk na svijetu no ako su ti neudobne to nisu slušalice za tebe.

3 godine
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Nisam ih u mogućnosti probati. Ne znam da ih ima u nekom izlogu u Splitu. Probao sam neke jbl od 1300kn bluetooth i bile su mi ok. O kvaliteti zvuka ne mogu jer ih ipak nisam mogao isprobati koliko sam želio.

Gotovo uvijek bi ih doma koristio i priključene na pc ili pojačalo. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 21:06 (Neflix).
12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Pojačalo ti najvjerojatnije ima headphone amp pa može gurati sve slušalice dok si s računalom osuđen na slušalice do 32 ohm.
Ako kupuješ online možeš ih vratiti u roku od 14 dana bez da objašnjavaš zašto. Prvo što moraš odlučiti je trebaš li bežične ili ti je kvaliteta zvuka bitnija.
Ima jako dobrih kineskih žičanih slušalica za 35€ i Bluetooth za 70-80€, samo tu je problem što nema vraćanja, garancije i kvaliteta izrade je lošija od brand name slušalica, no ako govorimo o zvuku dobiješ isto za trećinu cijene. M40X koje si spomenuo su dobre slušalice.
16 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Neflix kaže...
@ Hudo Imaš naprimjer reviewe i usporedbe audiofilskih Audio Technica M50X i njihovih wireless pandana M50xBT.
Zvuk identičan iako je kvaliteta nešto slabija kad ide preko bluetootha, ali kad ih spojiš žičano nema uopće razlike.

Govoris sa Drop Panda ili Sony?

~~ sound sommelier ~~
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
BlueMax kaže...
...
Ako kupuješ online možeš ih vratiti u roku od 14 dana bez da objašnjavaš zašto. ...

 Referiao bi se samo na navedeni dio jer puno ljudi nije upučeno u stanje da to baš ne vrijedi za slušalice. Šaljem odgovor koji sam dobio iz sancta domenice, te u vezi kojega sam se javio udruzi za zaštitu potrošača gdje mi je potvrđeno da je to zbilja pravilo. Samo se uvijek piše malim slovima, a dio o higijenskom proizvodima prodavaonice tehničkom robom ni ne stavljaju pod pravila povrata.

 


Sandra Zovko
 (Sancta Domenica)

23. ruj 2020. 13:38 CEST

Poštovanje,
zahvaljujemo se na kupovini i žao nam je što niste zadovoljni naručenim slušalicama.

S obzirom da korištene slušalice nije moguće vratiti po raskidu ugovora iz higijenskih razloga iste je potrebno dostaviti u ovlašteni servis na defektažu. Proslijedite nam Vašu adresu i telefonski broj za prikup uređaja na Vašu adresu ili uređaj dostavite u neku od naših poslovnica zajedno sa web računom i jamstvenim listom i kolege će iste poslati u ovlašteni servis.

Unaprijed zahvaljujemo na razumijevanju.
Za dodatna pitanja stojimo Vam na raspolaganju.
12 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Znači ne vraćaš ih u dućan nego u servis (iako bi to trebao biti njihov posao). Ili? Nisan baš shvatio?

Ovo da ih kurir kupi je super. Tako žena kupuje odjeću

 

U Njemačkoj nema nikakve razlike kupuješ li slušalice ili bilo kakav proizvod. Ženin brat je baš nedavno kupovao slušalice i to se dvoumio između on ear i in ear tako da je isprobao (naručio) par jednih i par drugih i na kraju kupio B&O Beoplay H8i. Za in ear se nadam da promijene padove prije vraćanja u prodaju.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
nixass kaže...
Envy kaže...
nixass kaže...

mene brine kaj je Apple omogucio ostalima da bez jebemti dignu cijene na 500+ eura, ako ne odmah, onda postepeno.

s druge strane, XM3 cesto bude na popustu i ispod 200 eura..

Javi mi u PP na FB čim to vidiš. Davale su se te slušalice džaba uz neki Z Premium Sony telefon, ali ljud nisu ni znali šta imaju.

evo sad su 224 eura na amazonu, za black friday je bilo 180 eura u Saturnu i slicnima, ici ce to uskoro i na ~200 redovne cijene.

nedavno u berlinu u sony centru su bile 160 eura ako se ne varam, a bila je samo kutija malo ostecena u transportu.

sony uz svoje flahshipove cesto/uvijek daje par slusalica, ljudi cesto ne shvacaju kaj se to zapravo nudi :D
s druge strane, google je prije 2 mjeseca davao par Bose sluski uz pixel 5 i 4a 5G, odlicna ponuda kad vidis kakvu cijenu 4a 5G ima.

Predomislio sam se.. čekam sada cijenu od 100-150€  

Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Za one koji ih gledaju, slobodno odaberite XM3, praktički identično u svemu a cijena je 1000kn manja, možda i više sada. Imam ih, super su, deru, sjajne u svemu. U rangu su onoga da čak i da kupiš sluške 5000kn skuplje nećeš apsolutno ništa drugačije čuti nego s ovima. Tako da pamet u glavu, najskuplje ne mora biti najbolje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu

Točno tako sam i ja gledao sa uzmem XM3, međutim presudilo mi je kod XM4 da imaš povezivost sa 2 uređaja istovremeno. Meni to baš dosta znači i više-manje mi je stalno povezano 2 uređaja pa mi se isplatilo....(znam da je suludo da cca 1000kn ova opcija više košta al eto)

12 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Za one koji ih gledaju, slobodno odaberite XM3, praktički identično u svemu a cijena je 1000kn manja, možda i više sada. Imam ih, super su, deru, sjajne u svemu. U rangu su onoga da čak i da kupiš sluške 5000kn skuplje nećeš apsolutno ništa drugačije čuti nego s ovima. Tako da pamet u glavu, najskuplje ne mora biti najbolje.

 Ovo je ekstremni primjer poslovice "svaki Cigo svoga konja hvali". Ništa ispod tvojih nije dovoljno dobro a sve iznad je bezrazložno skupo?

Eto imam i ja XM3 i vrijede točno onoliko koliko koštaju. Za 500kn (ne 5000kn) više možeš kupiti slušalice (Sennheiser Momentum mk3) koje primjetno bolje zvuče a po ostalim karakteristikama su tu negdje s WH1000xm3, a za 500kn manje možeš kupiti slušalice koje barem jednako dobro ili bolje zvuče ali zaostaju u nekim drugim stvarima  (Sennheiser Momentum mk2).

Zvuk WH1000 xm2/xm3/xm4 je ništa posebno. Koliko para, toliko muzike, s tim da zadnji model ima višu cijenu jer je zadnji model pa je ranijem pala cijena, ali tako je to kod svega.

 

12 godina
offline
Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony WH-1000XM4 - I dalje na vrhu
Kupio sam ih nedavno i skroz sam zadovoljan za sad.
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice