Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

poruka: 53
|
čitano: 8.432
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije".
5 godina
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Kompakt po dimenzijama ali ne i po cijeni. Nema ulaz za vanjski mic pa ce oni koji su najvise koristili ovaj apart vlogeri ocigledno ostati ne prethodnoj generaciji.....

 
0 4 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Posmatrač kaže...

Nema ulaz za vanjski mic pa ce oni koji su najvise koristili ovaj apart vlogeri ocigledno ostati ne prethodnoj generaciji.....

Iz članka:

Također je dodan standardni 3,5-milimetarski stereo konektor za vanjski mikrofon.

4 godine
protjeran
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Cijena mu je vjerovatno sramotno visoka pa nije niti navedena.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...

Cijena mu je vjerovatno sramotno visoka pa nije niti navedena.

Nije još došao press release, našao sam na jednom sajtu očekivanu cijenu za VB, koja iznosi 1200 britanskih funti pa sam to dodao u tekst.

16 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Cijena je sramotno visoka. Prvi model RX100 je košta 550 funti (650 eura), a sad traže duplo više para iako se ništa drastično nije promijenilo. Ok, nešto bolji senzor, jači procesor itd, ali sve je to normalno za 7g tehnološkog napretka.

 
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
mbaksa kaže...
Posmatrač kaže...

Nema ulaz za vanjski mic pa ce oni koji su najvise koristili ovaj apart vlogeri ocigledno ostati ne prethodnoj generaciji.....

Iz članka:

Također je dodan standardni 3,5-milimetarski stereo konektor za vanjski mikrofon.

 Sorry.... Ne moze se montirati a ne prikopcati ;) I meni je to bilo blesavo......

16 godina
neaktivan
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
@baksa
Jel se priča što o novoj verziji RX10 modela?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Sony...rastura.... Canon....Nikon....svi oni kupuju senzore od Sony....za te pare ipak je bolje uzeti A6400 ili A6500(ibis:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
HCMAA kaže...
Sony...rastura.... Canon....Nikon....svi oni kupuju senzore od Sony....za te pare ipak je bolje uzeti A6400 ili A6500(ibis:)

 Ovo će kupiti netko kome treba najbolji aparat koji stane u džep. A6500 to definitivno nije.

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
HCMAA kaže...
Sony...rastura.... Canon....Nikon....svi oni kupuju senzore od Sony...

 Sony radi senzore samo za Nikona, ostali svako svoje, Sony ne rastura nikoga svaka firma ima svojih prednosti i mane, foto oprema se ne svodi na jednog proizvodaca koji je u svemu najbolji jer takav ne postoji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.7.2019 14:48 (IvanBrekalo).
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...
HCMAA kaže...
Sony...rastura.... Canon....Nikon....svi oni kupuju senzore od Sony....za te pare ipak je bolje uzeti A6400 ili A6500(ibis:)

 Ovo će kupiti netko kome treba najbolji aparat koji stane u džep. A6500 to definitivno nije.

 mozda je mislio u jedan dep tijelo, u drugi objektiv i u treci ekstra bateriju

16 godina
moderator
online
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Visak kaže...
@baksa
Jel se priča što o novoj verziji RX10 modela?

Nisam ništa vidio/čuo.

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Bilo bi lijepo da ste napravili test ovog fotica i nekih od trenutnih flagship mobitela, da se vidi kako se drze mobaci u odnosu na malo jaci kompaktni fotic.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
HCMAA kaže...
Sony...rastura.... Canon....Nikon....svi oni kupuju senzore od Sony...

 Sony radi senzore samo za Nikona, ostali svako svoje, Sony ne rastura nikoga svaka firma ima svojih prednosti i mane, foto oprema se ne svodi na jednog proizvodaca koji je u svemu najbolji jer takav ne postoji.

 Lol

 

Sony radi za panasonic, oly, fuji, nikon , sigmu, phase one, hassy...pa cak i canon uzima sony senzore ( one manje od aps-c)

Isto tak Leica u nekim modelima ima njihove senzore (nema u M modelima kolko sam skuzil)

 

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Dead kaže...

Koliko sam vidio cijene ovog modela i a6500 (bez objektiva) su otprilike iste. Ljudi će ga kupovati iz razloga praktičnosti, a to da je cjenovno povoljan, nije. Jedino mora mu se priznati da je prebogat raznim mogućnostima. Tehnološki dragulj.

 Je, al ergonomija je uzas tak da nebi nikad tak nekaj kupil.

Jedini kompaktni fotic koji bi danas kupio je Ricoh GR 3.

Isitna nema nit pola tih mogucnosti nit nema zoom objektiv, no barem ga je uzitak za koristit

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Dead kaže...
Santana kaže...
Dead kaže...

Koliko sam vidio cijene ovog modela i a6500 (bez objektiva) su otprilike iste. Ljudi će ga kupovati iz razloga praktičnosti, a to da je cjenovno povoljan, nije. Jedino mora mu se priznati da je prebogat raznim mogućnostima. Tehnološki dragulj.

 Je, al ergonomija je uzas tak da nebi nikad tak nekaj kupil.

Jedini kompaktni fotic koji bi danas kupio je Ricoh GR 3.

Isitna nema nit pola tih mogucnosti nit nema zoom objektiv, no barem ga je uzitak za koristit

 Slažem se, ali ergonomija je užasna uglavnom kod svakog kompakta iz čistog razloga što je kompaktan. Ali je i takvim kompaktima ergonomija neuporedivo bolja od najboljeg smartphonea.

 Ja mobitele uopce ne uzimam u obzir

 

Imam ricoh gr iz 2013  i ergonomija je odlicna. Mozes ga skroz funcionalno koristit samo sa jednom rukom. Zbilja je jako ugodan za koristenje.

Kod ovog novog bi trebala bit jos bolja jer su maknuli neke gluposti i skratili ga

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...

 Ja mobitele uopce ne uzimam u obzir

 

Imam ricoh gr iz 2013  i ergonomija je odlicna. Mozes ga skroz funcionalno koristit samo sa jednom rukom. Zbilja je jako ugodan za koristenje.

Kod ovog novog bi trebala bit jos bolja jer su maknuli neke gluposti i skratili ga

 

 GR je ok aparat ali samo za usko područje primjene dok je RX100 multipraktik. GR ima dosta vrlina (npr. spomenutu ergonomiju u usporedbi s konkurencijom) ali i nekoliko mana preko kojih je teško priječi.

 

1. Nedostatak bilo kakvog viewfindera. Može se dokupiti skupi i bezvezni optički no onda to više nije kompaktni aparat.

2. Kad si već prisiljen na korištenje ekrana taj ekrani bi trebao biti dobar, a nije. Loš kontrast i velika refleksija su katastrofa po danu.

3. Zato je po noći spor i neprecizan autofocus.

 

Loše video mogućnosti, loše .jpeg boje i slaba baterija su nešto što bi nekako i istrpio ali ove tri stvari ne. Sad sam pogledao specifikacije novog modela (mkIII) i vidim da su najveće mane ostale a još su uklonili i blic.

Uglavnom, između RX100 VII i GR mkIII ne bi se mislio sekundu bez obzira što u nekim situacijama GR sigurno daje bolji rezultat.

 

 

 

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...
Santana kaže...

 Ja mobitele uopce ne uzimam u obzir

 

Imam ricoh gr iz 2013  i ergonomija je odlicna. Mozes ga skroz funcionalno koristit samo sa jednom rukom. Zbilja je jako ugodan za koristenje.

Kod ovog novog bi trebala bit jos bolja jer su maknuli neke gluposti i skratili ga

 

 GR je ok aparat ali samo za usko područje primjene dok je RX100 multipraktik. GR ima dosta vrlina (npr. spomenutu ergonomiju u usporedbi s konkurencijom) ali i nekoliko mana preko kojih je teško priječi.

 

1. Nedostatak bilo kakvog viewfindera. Može se dokupiti skupi i bezvezni optički no onda to više nije kompaktni aparat.

2. Kad si već prisiljen na korištenje ekrana taj ekrani bi trebao biti dobar, a nije. Loš kontrast i velika refleksija su katastrofa po danu.

3. Zato je po noći spor i neprecizan autofocus.

 

Loše video mogućnosti, loše .jpeg boje i slaba baterija su nešto što bi nekako i istrpio ali ove tri stvari ne. Sad sam pogledao specifikacije novog modela (mkIII) i vidim da su najveće mane ostale a još su uklonili i blic.

Uglavnom, između RX100 VII i GR mkIII ne bi se mislio sekundu bez obzira što u nekim situacijama GR sigurno daje bolji rezultat.

 

 

 

 

 Naravno sve ovisi od osobe do osobe kome je kaj bitno.Sve  kaj si napiso je istina.

No bitno je napomenut da je ergonomija uzas na tim fotoapratima, a mogla bi bit bolja.

 

Zato je meni glupo nekome nesto preporucat tu na forumu.

Gledam u temi za preporuku fotoarapta i onda preporuke se baziraju na dxo rezultatima za senzor i to je to vecinom kaj je po meni cista glupost

 

12 godina
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Netko te voli pa ti na svaki post lupa TD :). 

 

Vjerojatno jedan od tih koji daju preporuke bez da su nešto isprobali.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...

 Naravno sve ovisi od osobe do osobe kome je kaj bitno.Sve  kaj si napiso je istina.

No bitno je napomenut da je ergonomija uzas na tim fotoapratima, a mogla bi bit bolja.

 

Zato je meni glupo nekome nesto preporucat tu na forumu.

Gledam u temi za preporuku fotoarapta i onda preporuke se baziraju na dxo rezultatima za senzor i to je to vecinom kaj je po meni cista glupost

 

Pa ako zelis ergonomiju moras imati tijelo klasicnog dslr-a, eno novi A74 ima "novo" tijelo prakticki kao klasicni dslr, izvukli su bocni dio za drzanje maksimalno, takoder i tipke da bude eto like dslr,

Sto se tice preporuka senzora u drugoj temi vidim ti si to skratio na jednu stavku, dxomark ima najopsirnija mjerenja i najvecu bazu podataka, za ostale "sitnice" normalno da ces procitati koju recenziju bilo njihovu ili od nekoga drugoga, u odabiru tijela i objektiva za iste/ drasticno vise novce mozes doslovno uzeti drek od uredaja, ako zelis biti forumski ratnik i napisati ostale "bitne" stavke osjecaj se slobodnim, jer rijetko tko o tome pise po forumima, vjerovatno s razlogom

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...

Netko te voli pa ti na svaki post lupa TD :). 

 

Vjerojatno jedan od tih koji daju preporuke bez da su nešto isprobali.

a ti svoje pretpostavke baziras na necijem td? jako pametno od tebe, Td koliko znam znaci slazem se ili ne pa prema tome valjda ti je jasno da se s vecim djelom ne slazem.

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Santana kaže...

 Naravno sve ovisi od osobe do osobe kome je kaj bitno.Sve  kaj si napiso je istina.

No bitno je napomenut da je ergonomija uzas na tim fotoapratima, a mogla bi bit bolja.

 

Zato je meni glupo nekome nesto preporucat tu na forumu.

Gledam u temi za preporuku fotoarapta i onda preporuke se baziraju na dxo rezultatima za senzor i to je to vecinom kaj je po meni cista glupost

 

Pa ako zelis ergonomiju moras imati tijelo klasicnog dslr-a, eno novi A74 ima "novo" tijelo prakticki kao klasicni dslr, izvukli su bocni dio za drzanje maksimalno, takoder i tipke da bude eto like dslr,

Sto se tice preporuka senzora u drugoj temi vidim ti si to skratio na jednu stavku, dxomark ima najopsirnija mjerenja i najvecu bazu podataka, za ostale "sitnice" normalno da ces procitati koju recenziju bilo njihovu ili od nekoga drugoga, u odabiru tijela i objektiva za iste/ drasticno vise novce mozes doslovno uzeti drek od uredaja, ako zelis biti forumski ratnik i napisati ostale "bitne" stavke osjecaj se slobodnim, jer rijetko tko o tome pise po forumima, vjerovatno s razlogom

 Veliki grip nije potreban za dobru ergonomiju pogotovo ak objektiv nije velik.

Ricoh GR je cisti primjer.

Kakve veze s ovom temom ima novi sony ff fotoaparat ja ne znam

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

4 godine
protjeran
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...

 Veliki grip nije potreban za dobru ergonomiju pogotovo ak objektiv nije velik.

Ricoh GR je cisti primjer.

Kakve veze s ovom temom ima novi sony ff fotoaparat ja ne znam

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Nije to nikakav primjer jer se na njemu nemogu mijenjati objektivi, ergonomija? pa stane u šaku kao i svaki kompaktni digitalac, no ergonomija nije samo stvar velicine vec i polozaja tipki, oblik itd itd.

Ima veze a7iv jer je svojom trenutnom ergonomijom i novim tipkama postao like DSLR

Sto se tice preporuka na forumu i beba bi skuzila sto sam htio reci, ti si se pozalio da ne zelis sudjelovati jer se preporuke svode na "samo" senzor, slobodno pisi o ostalome o cemu drugi ne pisu a sto ti smatras iznimno bitnim, eto da ti ponovim

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...
Santana kaže...

 Veliki grip nije potreban za dobru ergonomiju pogotovo ak objektiv nije velik.

Ricoh GR je cisti primjer.

Kakve veze s ovom temom ima novi sony ff fotoaparat ja ne znam

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Nije to nikakav primjer jer se na njemu nemogu mijenjati objektivi, ergonomija? pa stane u šaku kao i svaki kompaktni digitalac, no ergonomija nije samo stvar velicine vec i polozaja tipki, oblik itd itd.

Ima veze a7iv jer je svojom trenutnom ergonomijom i novim tipkama postao like DSLR

Sto se tice preporuka na forumu i beba bi skuzila sto sam htio reci, ti si se pozalio da ne zelis sudjelovati jer se preporuke svode na "samo" senzor, slobodno pisi o ostalome o cemu drugi ne pisu a sto ti smatras iznimno bitnim, eto da ti ponovim

 

 Pa ne mogu se nit na sony rx100 mijenjat objektivi, a o njemu pricamo i o njemu je tema

Velicinom su slicni no razlika je taj kaj je ricoh puno ugodniji za koristenje. Zasto onda sony rx100 nebi mogo bit ?

Nitko ne prica o nikakvoj ergonomiji na dslr-u il icem slicnom.

 

Ja sam reko da ne zelim sudjelovat jer je to jako osoban odabir. Nije to ko graficka pa da uzmes onu koja ti daje najvise fps-a za određene novce. Fotoaparat je instrument i puno vise od senzora, a dxo svodi fotoaparat samo na senzor.

Kad vidim da se dxo koristi u toj temi padne mi mrak na oci pogotovo kad su moderni aps-c senzori svi gotovo isti

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 15:14 (Santana).
12 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
IvanBrekalo kaže...

 

Pa ako zelis ergonomiju moras imati tijelo klasicnog dslr-a, eno novi A74 ima "novo" tijelo prakticki kao klasicni dslr, izvukli su bocni dio za drzanje maksimalno, takoder i tipke da bude eto like dslr,

Sto se tice preporuka senzora u drugoj temi vidim ti si to skratio na jednu stavku, dxomark ima najopsirnija mjerenja i najvecu bazu podataka, za ostale "sitnice" normalno da ces procitati koju recenziju bilo njihovu ili od nekoga drugoga, u odabiru tijela i objektiva za iste/ drasticno vise novce mozes doslovno uzeti drek od uredaja, ako zelis biti forumski ratnik i napisati ostale "bitne" stavke osjecaj se slobodnim, jer rijetko tko o tome pise po forumima, vjerovatno s razlogom

 Ne baš. DSLR dimenzije su vrlo nezgodna stvar za uličnu fotografiju kojoj je Ricoh GR prvenstveno namijenjen. Kad fotografiraš tako nešto želiš da ljudi izgledaju prirodno a to nije slučaj kad prema njima okreneš veliki aparat. S malim aparatićem često prođeš i neprimijećeno a to je ono što se traži. E sad i ti mali se dijele na ergonomične i neergonomične. Ricoh je tu išao na ergonomiju a Sony na oblik koji najlakše stane u džep.

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
BlueMax kaže...
IvanBrekalo kaže...

 

Pa ako zelis ergonomiju moras imati tijelo klasicnog dslr-a, eno novi A74 ima "novo" tijelo prakticki kao klasicni dslr, izvukli su bocni dio za drzanje maksimalno, takoder i tipke da bude eto like dslr,

Sto se tice preporuka senzora u drugoj temi vidim ti si to skratio na jednu stavku, dxomark ima najopsirnija mjerenja i najvecu bazu podataka, za ostale "sitnice" normalno da ces procitati koju recenziju bilo njihovu ili od nekoga drugoga, u odabiru tijela i objektiva za iste/ drasticno vise novce mozes doslovno uzeti drek od uredaja, ako zelis biti forumski ratnik i napisati ostale "bitne" stavke osjecaj se slobodnim, jer rijetko tko o tome pise po forumima, vjerovatno s razlogom

 Ne baš. DSLR dimenzije su vrlo nezgodna stvar za uličnu fotografiju kojoj je Ricoh GR prvenstveno namijenjen. Kad fotografiraš tako nešto želiš da ljudi izgledaju prirodno a to nije slučaj kad prema njima okreneš veliki aparat. S malim aparatićem često prođeš i neprimijećeno a to je ono što se traži. E sad i ti mali se dijele na ergonomične i neergonomične. Ricoh je tu išao na ergonomiju a Sony na oblik koji najlakše stane u džep.

 Da manje vise samo ja nebi nikad stavljo fotoaparat u džep jer su oni obicno puni prasine hehe.

I opet mogli su stavit kakvu takvu izbocinu barem u visini izbocine za objektiv da imas gdje stavit prste. To se isto da dobro napravit.

Recimo imo sam Fuji X-Pro 2 i taj fotic je cudo kak fino lezi u ruci, a grip koji ima je zbilja minimalan.

4 godine
protjeran
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

10+g sam nosio top digitalce u depu, niti tockice prasine, ta mala sranja su toliko nabijena da niti trunka prasine nemoze proci, jer je iskoristen svaki "nm"

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Santana kaže...
.....

 Veliki grip nije potreban za dobru ergonomiju pogotovo ak objektiv nije velik.

Ricoh GR je cisti primjer.

Kakve veze s ovom temom ima novi sony ff fotoaparat ja ne znam

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Znaju ako gledas ukupnu ocjena koja je korisna kao i treca sisa ;) Ako to gledas kupices mobitel ;)

 

Treba znati citati dxo mark....

 

8 godina
offline
Re: Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još
Posmatrač kaže...
Santana kaže...
.....

 Veliki grip nije potreban za dobru ergonomiju pogotovo ak objektiv nije velik.

Ricoh GR je cisti primjer.

Kakve veze s ovom temom ima novi sony ff fotoaparat ja ne znam

 

Eto rekao si razlog zasto nitko nebi trebao slusat forumase za preporuku fotoaparata. I bebe znaju citat dxo mark, ti bi trebao bit pametniji od toga (kad se vec stavljas u poziciju da preporucas nesto)

 Znaju ako gledas ukupnu ocjena koja je korisna kao i treca sisa ;) Ako to gledas kupices mobitel ;)

 

Treba znati citati dxo mark....

 

 I kaj si ti korisno izvukao ? Koji je su razlike izemđu modernih aps-c senzora i dal su razlike u tim brojkama vidljive golim okom il vam se sviđaju samo veci brojevi ?

4 godine
protjeran
offline
Sony RX100 VII - kompaktnim fotoaparatima još nije

Pa vidljive su, ja sam vidio razliku izmedu d5100/d5200 vs d5300, i a6000 i a6300 jer sam ih koristio, mozda na mobitelu to ne vidis no ja obradujem fotke na 32" monitoru i meni su te razlike od cca 5+-% vidljive, ponajvise kod lowlighta eto nebi covjek vjerovao. dxomark ima najopseznija mjerenja i to je jako vazno, takoder i dpreview jer gdje bi izvukao sve te informacije, i sam sam se u to uvjerio kod kupnje tijela i razlicitih objektiva doslovno je sve bilo tocno kako su i napisali, sad cekam novi Tamron 35-150 f2.8-4 nadam se da ga budu testirali jer ono sto sam do sad vidio je impresivno.

Santana zaboravljas da jedan objektiv na drugom tjelu "radi" sasvim "drugacije".

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.7.2019 17:23 (IvanBrekalo).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice