Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe

poruka: 6
|
čitano: 2.438
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe".
Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe

 

Sve sam razumio!

 

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe

mislim da nije pošteno izbacivanje ičega iz crne rupe, kad smo se već dogovorili da baš ništa ne može izaći/uteći. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe

Nismo sami dobar je uskrsni zaključak.

ukrućena goropadnica
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe
Mary Sue kaže...

Nismo sami dobar je uskrsni zaključak.

 Pa da. Tu su virusi, bakterije, jednostanicni organizmi itd. Inace susjed je spomenio da ce nas Bog kazniti posto nismo slavili uskrs u crkvi.

8 godina
offline
Re: Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe
Znaci da taj materijal mora ici brze od svijetlosti? Inace ne vidim nacin da napusti crnu rupu
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Snimljeno izbacivanje materije iz crne rupe

Kvazari su objekti koji se astronomima pričinjavaju kao zvijezde (točke na fotografskoj ploči), ali su zapravo galaksije. Ime kvazar dolazi od engleskog "QUASi-stellAR object - QUASAR" - "objekt-kao-zvijezda".

 

Ove galaksije izgledaju kao zvijezde zbog izuzetnog sjaja njihovih jezgara koje potpuno zasjenjuju ostatak galaksije. Kvazari predstavljaju najsjajnije poznate astronomske objekte i zbog toga se vjeruje da je "pogonski stroj" koji omogućuje takav sjaj crna rupa u središtu jezgre. (Upadanje materije u crnu-rupu je proces s mnogo većom energetskom učinkovitošću od, recimo, nuklearne fuzije.)

 

Obzirom da su toliko sjajni, kvazari predstavljaju najudaljenije vidljive objekte u svemiru. Uzmemo li u obzir vrijeme koje je potrebno njihovoj svjetlosti da doputuje do nas, gledajući najudaljenije kvazare vidimo svemir koji je star samo deset posto svoje sadašnje starosti.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
9 0 hvala 7
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice