Ima li smisla hobistički 3D ispis zaštitnih maski?

poruka: 15
|
čitano: 6.642
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ima li smisla hobistički 3D ispis zaštitnih maski?".
15 godina
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

čovječe, toliki je gušt čitati tvoje članke da bi to trebalo oporezovati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 1
6 godina
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

Krizni stožer:

 

QUOD LICET LOVI,NON LICET BOVI

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
đokovid i njegova glupača vjerojatno do kraja budu dosljedni u svojoj gluposti ili ipak ne...a vi stoko sitnog i krupnog zuba se i dalje klanjajte modernim gladijatorima

PANEM ET CIRCENSES
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

Dizajn je, na žalost, ekstremno manjkav – kako je maska plosnata, očekuje se da je korisnik sam odgovarajuće presavije preko nosa i onda taj šav još nekako hermetički, valjda, zalijepi trakom, vrućim ljepilom ili nečim trećim.

-najbolje se pokazala klemerica.. nema iritacije (ljepilo/toplina) odnosno, implantacija čičak-trake ili drukera (za osobe sklone piercingu vrlo praktično, za sad se još razvija ciferšlus model koji obečava). Tetovaže mogu kao ukras ali mada izgledaju efektno znanstvena studija instututa (nedaloeko od cern-a, 104km zračne linije pa drugo skretanje lijevo..) je dokazala s 94,7% preciznosti da je neefikasna tj sedminu efikasnosti placeba što se u industriji smatra nedovoljnim za PR i brzu zaradu na topshop kanalima.

 

-a sad za istač :) .. već neko vrijeme to traje, imamo podatke, brojeve, možda i činjenice ili što kažu brojevi (a što PR..).

.. npr, respiratori-kisik, + i placebo (dokazano liječi) dok je posljednji lijek koji obečava (onaj jeftin iz usa) uspješan u 20% slučajeva, respirator je na 27%.. respirator nije lijek nego samo krevet, cijev, ping-mašina (pejtonovci znaju).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
@Drago: može funkcionalni ekspres lonac za jednu ispisanu masku s "čepon" platim pivu kod razmjene? :)
Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

U kucnoj radinosti u nedostatku boljih rjesenja i ovo je opcija, bolja nego kupovati stalno skupe maske, naravno da ovo neces printati u velikim kolicinama, za takve stvari 3d printeri (kakve vecina ima) ionako nisu ni namijenjeni tako da ne vidim smisla da bi netko uopce razmisljao o nekoj velikoserijskoj proizvodnji icega na ovaj nacin.

 
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
Ima smisla, makar tako kazu doktori i sestre po domovima zdravlja i kbc rebro gdje sam skupa sa ekipom poslao 300-tinjak zastitnih vizira. Do tada su se pojedini od njih stitili doslovno lastikom i folijom za umatanje sendvica... prikljuci se inicijativi, a ne kukaj kako nesto nema smisla, pljuc bljuv...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

Najefikasnije bi bilo da se svaka država prihvati izgradnje tvornica za svaki dio koji je potreban za suzbijanje pandemije i osigura da društvo funkcionira što je bolje moguće, jer pojedinac je nesposoban to napraviti. S vladama kakve se biraju kroz nakaradni izborni sustav i sve što uz to ide, to nije moguće. I ne treba svaljivati krivicu samo na vlade, jer smo im MI SVI to dozvolili. Kad zbog navedenog stanja sve ode u 3PM, ljudi će popizditi i početi će promjene. Do tada, tko živ tko mrtav. I to ne samo zbog jednog virusa, nego svega što će iz toga izrasti: ratovi, glad i bijeda, masovno umiranje u mukama, uz prirodne katastrofe koje se sve više povećavaju.

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li to s

Vidio sam model držača za vizir od stiropora, iskruži se da prijanja uz čelo i učvrsti lastikom.

Ovaj model je još jednostavniji:

 

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
Ne brini, ne poznaje ni 3D printanje. Ili jako vješto skriva poznavanje istog. Članak onako na brzinu, uz kavu napisan. Mogao je barem tu nas koji smo printali pitati nešto
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
oomrcinaoo kaže...
Ima smisla, makar tako kazu doktori i sestre po domovima zdravlja i kbc rebro gdje sam skupa sa ekipom poslao 300-tinjak zastitnih vizira. Do tada su se pojedini od njih stitili doslovno lastikom i folijom za umatanje sendvica... prikljuci se inicijativi, a ne kukaj kako nesto nema smisla, pljuc bljuv...

 Kako su se stitili lastikom i folijom? Kako? Im calling bullshit.

4 godine
neaktivan
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
MMmarkOO kaže...

Britanija je 1939. bila sama protiv Njemačke? Nadam se da se novinar bolje razumije u 3D printanje nego u povijest

 Daj samo pojasni nama koji nismo upučeni. Tko je bio saveznik Britaniji u to doba ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li

pa Francuska i Poljska koju su obje trebale štititi, ali su godinu prije bez prisustva Čehoslovačke istu prodali Hići samo da se okrene na Sovjete, koji su jedini uz Meksiko podržavali recimo demokratski izabranu španjolsku republikansku vlast koju je Hićo i Dobrica (tal. Benito) razvaljivao aktivno Legijom Kondor...

 

povijest nije nešto što se objašnjava zgodnom floskulom " mi sami a njih buljuci"...

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li
Stric_Jura kaže...

pa Francuska i Poljska koju su obje trebale štititi, ali su godinu prije bez prisustva Čehoslovačke istu prodali Hići samo da se okrene na Sovjete, koji su jedini uz Meksiko podržavali recimo demokratski izabranu španjolsku republikansku vlast koju je Hićo i Dobrica (tal. Benito) razvaljivao aktivno Legijom Kondor...

 

povijest nije nešto što se objašnjava zgodnom floskulom " mi sami a njih buljuci"...

 Zapravo, Poljska je već bila okupirana u rujnu 1939. Francuska okupirana u proljeće 1940. Tako je UK bio sam protiv Hice od pada Francuske do Hicinog napada na SSSR 22. 6. 1941. Uveliko im je pomoglo to što su otok/otoci... 

On topic, smatram da bilo kakva maska može dobro doći. Danas ću otići do frendice koja ima krojačku radnju i od ostataka pravi i poklanja maske.

 

Nisam ja ništa prčko.
14 godina
offline
Re: Javnozdravstveni hobistički 3D ispis – ima li

1. rujna - 2/3 1939. godine do tada je prošlo, VB i Francuska su saveznice...

 

nakon deklarativne podrške Poljskoj - slijedi "Phoney war" ilit "Sitzkrieg"...tridesetak francuskih divizija je došlo do granice Njemačke kod Saarlanda, u nekim slučajevima i prešle - ali zbog greške u navigaciji, samog napada nije bilo

 

i tako 8 mjeseci...

 

lako je mahati papirićima na izlasku iz avion....

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice