Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

poruka: 17
|
čitano: 7.398
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje ".
2 godine
neaktivan
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

Nekad se to zvao bosanski virus:

"Upravo ste primili bosanski virus. Pošto mi u Bosni nemamo nikakvo programersko iskustvo, ovaj virus radi na principu povjerenja. Molimo vas da izbrišete sve fajlove sa svog hard drajva i manuelno prosljedite ovaj virus svima na vašoj e-mail listi. Hvala na ko-operaciji i povjerenju.”

 

 
14 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
Za sve verzije Androida i iOS ili?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
Zašto HT uopće proslijeđuje takve SMS poruke do korisnika?

Nemaju nekakvu antivirusnu zaštitu?

Ili nam mažu oči da kao oni (mislim na sustav, ne pojedine zaposlenike) ne čitaju privatne SMS poruke 🤣
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

    Nova navlakuša, dođe sms poruka da imate govornu poštu, link vodi na download i instalaciju neke aplikacije sa virusom/exploitom. Javite starcima i svima starijima od 50 jer bi mogli nasjesti na ovu glupost from croatia

Kako se navodi u komentarima na Redditu, kad se otvori poveznica stoji obavijest da je dobivena govorna pošta visoke kvalitete

 

 

 

Ajare, Učo, nemojte ovo instalirati!!

Probao ja i poruka nije ni u 4K ni u RAW formatu, zvuči kao spiker iz tridesetih, jedva 96 Kbps-a.

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.7.2021 22:24 (ante_etna).
 
11 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
ante_etna kaže...

 

 

 

 

Ajare, Učo, nemojte ovo instalirati!!

Probao ja i poruka nije ni u 4K ni u RAW formatu, zvuči kao spiker iz tridesetih, jedva 96 Kbps-a.

 demit! a baš sam mislio prijeći na a1 ili ht, e ne bih li dobio mameći esemes i tako zaradio svoj virus (na koji zakonski imam pravo). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

na ajfonu to neče radit, taj app

valjda je samo za android :D

 

 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

Baš sam dobio jutros taj SMS, pobrisao ga... No živo me zanima tko je pacijent s mojim brojem koji ga je kliknuo

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
Theophilus Ruy kaže...

Nekad se to zvao bosanski virus:

"Upravo ste primili bosanski virus. Pošto mi u Bosni nemamo nikakvo programersko iskustvo, ovaj virus radi na principu povjerenja. Molimo vas da izbrišete sve fajlove sa svog hard drajva i manuelno prosljedite ovaj virus svima na vašoj e-mail listi. Hvala na ko-operaciji i povjerenju.”

 

Bolji je bio crnogorski.

 

"Dobili ste crnogorski virus, leži na vašem računalu i ne radi ništa."

Failure is always an option...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
Ges kaže...

Baš sam dobio jutros taj SMS, pobrisao ga... No živo me zanima tko je pacijent s mojim brojem koji ga je kliknuo

 Spremi broj i pogledaj ga u viberu ili whatsappu. Voila. Zna biti interesantno vidjeti tko sve ima tvoj broj.

14 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
ante_etna kaže...

    Nova navlakuša, dođe sms poruka da imate govornu poštu, link vodi na download i instalaciju neke aplikacije sa virusom/exploitom. Javite starcima i svima starijima od 50 jer bi mogli nasjesti na ovu glupost from croatia

Kako se navodi u komentarima na Redditu, kad se otvori poveznica stoji obavijest da je dobivena govorna pošta visoke kvalitete

 

 

 

Ajare, Učo, nemojte ovo instalirati!!

Probao ja i poruka nije ni u 4K ni u RAW formatu, zvuči kao spiker iz tridesetih, jedva 96 Kbps-a.

 Hvala kolega što misliš na nas "starce", eto, da me nisi upozorio sigurno bih to instalirao,  zato da čujem koliko je kvalitetna ta njihova visoka kvaliteta. Ne sumnjam da je i Ajar na tragu ovoga, možda mi on pošalje taj sms.

dolazim odmah - Godot
8 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

Znači ovo je virus samo za starije  50+,mlađe ne napada  

 

waaagh ;
 
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
warhammer kaže...

Znači ovo je virus samo za starije  50+,mlađe ne napada  

 

 Prica se da napada samo ove koji se nisu cijepili s prvom dozom. Mozes lako testirat dal si imun na virus ako ti kovanica ostane na ruki gdje si se cijepio.

16 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

Opet isto, glavno pitanje kak ili na koji način je muljatorska ekipa došla do svih tih privatnih brojeva mobitela.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1602&jumpto=6384407&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

jel to crni brat đamal, princ iz nigerije koji ima zlata al nema para? 

Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozorenje

Koristim Nokia mobilni telefon koji radi na Symbian Belle OS, pa takvih problema nemam, oporavio sam se od kad sam se maknuo sa tog androida i IOS a, ono mučenje kad upališ telefon pa hrpa nekih bezveznih ažuriranja aplikacija koje su se ažurirale prije nekoliko sati, cvrčanja cvićanja i baterije koja traje jedva jedan dan, katastrofa. 

 
1 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
rambox kaže...

Opet isto, glavno pitanje kak ili na koji način je muljatorska ekipa došla do svih tih privatnih brojeva mobitela.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/sigurnosni-softver/ultimativna-antivirus-tema-po/12723.aspx?page=1602&jumpto=6384407&sort=asc&view=flat

 

Odlicno pitanje.

 

Osobno sam jucer dobio nekoliko tih SMS poruka.

16 godina
offline
Re: Širi se nova SMS prevara, poslano je i upozore
Dr. Alien kaže...

Odlicno pitanje.

 

Osobno sam jucer dobio nekoliko tih SMS poruka.

 Vjerojatan izvor brojeva mobova, ali možda nije i jedini izvor je ovaj raniji Fejs žbrkljuž.

 

https://www.businessinsider.com/stolen-data-of-533-million-facebook-users-leaked-online-2021-4

AMD,........is that Epyc or what?
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice