Sada je i službeno: Bugatti prelazi u većinsko vla

poruka: 150
|
čitano: 21.481
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sada je i službeno: Bugatti prelazi u većinsko vla".
2 godine

Wow !

Svaka cast! 

Moj PC  
32 0 hvala 0
11 godina

Skidam kapu i moj duboki naklon.

Moj PC  
12 1 hvala 0
13 godina

Sta je hejteri?

Rimac u sve vecoj brzini, hateri u retrovizoru.

- Psiho246
Moj PC  
27 2 hvala 0
11 godina

Pitanje za novinara. Kako je Rimac došao do udjela od 55% u Bugatti Rimcu? Čime je to platio? 

4 44 hvala 0
8 godina

Bugatti mijenja brand u Bogatti, da se lakše identificira s novim vlasnicima 

Šalu na stranu, da mi je netko prije par godina rekao da će netko iz Hrvatske biti vlasnik Bugattija i imati ovakav udar u autoindustriji ja bih im rekao da i meni daju te droge što deru.

Kapa do poda, teška kapa, svaka čast!!!

404 Greške a nema ih nigdje
Moj PC  
22 0 hvala 0
11 godina

Što reći na ovakvo nešto. Sjedište Bugattija u Hrvatskoj? Nadam se da će dugo trajati.

Stručnjak za odmaganje...

26 1 hvala 0
7 godina

Uf ovu temu čeka toliko žući, pjene na ustima da će biti fantastično za čitati.

Nadglednik dina
Moj PC  
24 0 hvala 0
11 godina
Re: Sada je i službeno: Bugatti prelazi u većinsko
ludizao kaže...

Pitanje za novinara. Kako je Rimac došao do udjela od 55% u Bugatti Rimcu? Čime je to platio? 

cca. 4.5mil hrvata je to platilo. U teoriji svi smo mi vlasnici Bugattija trenutno 

Di2 & EPS FTW!
13 godina

U biti ovo je dobra vijest. Možda sad konačno bude imao dovoljno love da se skine s državne sise...

13 godina
suspendiran
Da ne bude zabune, smatram da je ovo nevjerojatno postignuće i svaka čast Rimcu, no ni meni nije jasno kako je ova transakcija provedena budući da je Rimac dobio 55%, a nije mu smanjen udio u krovnoj firmi?
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina

Niste svjesni čemu se veselite. Ne bi me čudilo da Porsche Ventures i Hyundai iskoriste udio u Rimcu za cuclanje europskih poticaja za električno nešto bilo što, a Hrvatska u kojoj je Rimčev otac povezan s HDZ-om na vlasti je idealna da se zamrači svašta što se u zemljama s neovisnom policijom i pravosuđem ne bi moglo. Za one koji ne znaju, europski poticaju nisu nikakav besplatan novac. To će kroz članstvo i druge oblike oporezivanja platiti hrvatski građani. Sve mi se čini da će Agrokor biti mala beba za ovo što se tu kuha.

23 14 hvala 6
13 godina
suspendiran
Mnogi ljudi ne shvaćaju sistem poticaja (uključujući i tebe), no ako kao država daš poticaj i omogućis razvoj firme koja će zapošljavati tisuće visokoobrazovnih ljudi onda to nije isto kao dati placu saborskim zastupnicima. Sto nisi ti došao sa takvim idejom i razvio firmu od nule pa bi možda i ti dobio.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
11 godina

I pazi ove likove koji TD-aju sasvim legitmno pitanje - što je Rimac dao za udio od 55%? Nemaju pojma, ali bitno je da su protiv bilo kakvog propitivanja. Nije ni čudo da nam je zemlja u k s takvim funboysima i apologetima.

19 16 hvala 0
12 godina
odjavljen

Uh kolega, baš ti nije simpatičan. Što se poticaja i članstva tiče, visina članstva je ista bez obzira dobio ti ili ne dobio neki poticaj.

13 godina
suspendiran
Hah, ispada da reklamiraš HDZ jer moraš biti ili zaslijepljen mržnjom, zavidan ili glup da tako nešto tvrdiš. A poticaje za koje kažeš da ćemo morati mi plaćati bi svakako plaćali bez da Rimac ima tu sjedište. Čovjek je preuzeo Bugatti i doveo mu sjedište u RH, otvara ogromni poligon gdje će zaposliti 2500 ljudi, a ti i slični još uvijek nikako da izvučete glavu iz guzice. Ne shvacam takve isto kao sto ni ti ne shvaćaš značenje ovog dogadjaja

Na stranu što mislim o tome na koji način je on (odnosno njegov otac) došao do početnih novaca (svi znamo na koji način, nažalost jadno, sramotno, i u nekoj drugoj državi za dugotrajnu zatvorsku kaznu), ali jedno je sigurno; Jednom kad izađe na burzu kupujem dionice RIMAC grupe, vjerujem da će firma ogromno rasti iz godine u godinu. Sjajna prilika će to biti.

Btw. koji vam je auto lijepši?

10 Bugatti Chiron
21 Rimac Nevera
51 Yugo 45
Moj PC  
2 8 hvala 0
12 godina
odjavljen

Možda se odavde može nešto saznat:

“The concrete future of Bugatti is a topic that will be decided within the Group,” a Porsche spokesperson told the German newspaper Handelsblatt. Corresponding rumours and a possible IPO were not commented upon. A Rimac spokesperson told the Handelsblatt that several options are currently being examined, and nothing has been decided yet.

Volkswagen is initially expected to transfer responsibility for Bugatti to Porsche, and Porsche would then form a joint venture with Rimac in which Rimac would acquire 55 per cent of Bugatti’s shares. In comparison, Porsche would control 45 per cent. However, Porsche’s stake in Rimac, which was increased to 24 per cent in March, is apparently to remain unaffected by the deal.

In mid-2018, Porsche first entered Rimac with a 10 per cent stake, and a little over a year later it increased its stake to 15.5 per cent. There have been rumours of a new increase for some time now. In September of last year, the Süddeutsche Zeitung reported that Porsche planned to increase its stake in Rimac to 49 per cent and that Volkswagen’s Bugatti brand could be sold to the Croatian electric vehicle manufacturer in return. The newspaper referred to statements made by industry insider Georg Kacher.

It is now clear where Bugatti is headed. According to Manager Magazin, Wolfsburg and Stuttgart’s management and supervisory boards are in agreement, as is Mate Rimac. The lack of approval from the unions at Bugatti’s headquarters in Molsheim, France, would be a mere formality. The agreement is to be signed shortly.

11 godina
southy kaže...
Sto nisi ti došao sa takvim idejom i razvio firmu od nule pa bi možda i ti dobio.

Err, da vidimo...

1. Tata mi nije bio sumnjičen da je pokrao 300 i kusur milijuna kuna

2. Tata mi nije manga u HDZ-u

3. Tata mi nije osigurao početni kapital s novcima u najmanju ruku sumnjiva porijekla

4. Ne mogu osnovati startup i dovući premijera države da mi se divi. Vidi 2.

5. Nemam privilegiju da se startupu koji je osnovan samo za iscucla europske poticaje poznanstvima u Vladi ti poticaji i dodijele, bez da je itko drugi u konkurenciji za iste

6. Nemam želudac za puhanje balona od sapunice i prodavanje magle da nisu baloni

11 godina
Dead kaže...

Uh kolega, baš ti nije simpatičan. Što se poticaja i članstva tiče, visina članstva je ista bez obzira dobio ti ili ne dobio neki poticaj.

Znači tebi je svejedno dobije li poticaje firma koja stvarno nešto korisno proizvodi ili netko tko proizvodi samo PR? Sori, meni to nije jedno te isto.

12 godina
odjavljen

Samo govorim da iznos za članstvo ne ovisi o poticajima, koliko sam upoznat s time. A i ne bih se složio da je samo PR. Nadam se da se varaš po tom pitanju.

13 godina
suspendiran
Ali imaš ideju i mogao bi razviti takav posao, fali ti samo “tata”? Imaš VC fondove koji će te radi podržati, samo ti priča treba držati vodu.
11 godina

Što Rimac nije koristio VC fondove koji bi ga rado podržali nego je dobivao novac iz proračuna? Da stvar bude gora, pritom je još i besramno lagao da nije na državnoj sisi. Ne, 55 ili koliko milja su meni dali. 

9 11 hvala 1
13 godina
suspendiran
U svakom slučaju je bolje za nas da poticaje dobije hrvatska firma nego npr. madzarska ili rumunjska. Od prometa koji se ostvari plaćat će se porez i država će dobiti povrat investicija. Economics 101
8 godina

Drago mi je citat da u Hr netko nesto stvara.

Samo citam koliko koji Hrvat ima tajnih stanova,apartmana,vila.

Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
odjavljen

Ako je vjerovati dijagramu:

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 18:40 (Dead).
11 godina

ludizao postavljaš legitimna pitanja međutim ono što ti je slabija strana su fondovi i poticaji. Kontaktiraj ove možda ti malo osvježe znanje. Sudjelovao sam u par projekata koji su se dijelom financirali iz EU fondova i mogu ti iz prve ruke reći da ćeš teško zamračiti lovu od tamo. Cijeli taj proces nadgleda hrpetina činovnika čiji je jedini poso pronći nešto zbog čega ti neće dati novce ili zbog čega će povući novce koje si već prije dobio.

EDIT: slikaj ga. U međuvremenu si suspendiran pa ne možeš odgovoriti. Najrađe bi obriso post ali ostaviti ću ga pa možda odgovoriš kad ti iziđe suspenzija.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 18:35 (mario.L_hr).

10 0 hvala 0
14 mjeseci
Svaka čast dečku što je ostao u Hrvatskoj!

4 4 hvala 0
13 godina

Trebali bi novinari danas pitati za zdravlje one koji nisu htjeli pomoci Rimcu kada je trazio pomoc..., a kada dode izlaz na burzu, Vrapce ce graditi novi odjel :)

1 2 hvala 0
3 godine

Kak to da se ovo smije komentirati?!?

Inače, ja sam Bugatti kupio još prije desetak godina, dok je Mate, prezime mu znate još piškio u pesku. Nikakvih problema do danas, samo redovno održavanje, evo još mi visi u ormaru:

Jakna Jakna

4 0 hvala 0
10 godina
ludizao kaže...

Što Rimac nije koristio VC fondove koji bi ga rado podržali nego je dobivao novac iz proračuna? Da stvar bude gora, pritom je još i besramno lagao da nije na državnoj sisi. Ne, 55 ili koliko milja su meni dali. 

Kamo sreće da je novce dobio iz proračuna! Bar bi taj novac bio utrošen u nešto pozitivno i korisno a ne spiskan u plaće beskorisnih uhljeba!!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice