Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

poruka: 101
|
čitano: 16.395
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku".
12 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
mrfloyd kaže...

 

Super prezentirano, ali....

Ne bih se složio sa ovime za amere. Prije je to LCD pakiran u kućište katodnog TVa. Super slika, ali sve ostalo je majko mila....

 

 

Pa eto složio bih se s tobom - i po meni je to krastavac upakiran u bombonjeru ili bajaderu.., ako je pameti i poštenja uzeti će Rafale ak će išta uzimati..

16 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
VooDooZg kaže...

Ovo da nije tužno bilo bi smješno - kad bi usporedili ponudu s npr TV-ima  onda bi mogli reći da mi kupujemo TV, imamo oko 5-7.000kn i sad

 

Šveđani nude katodni TV novi za 7000kn

Izraelci rabljenu plazmu sa zamjetnim Burn in-om za 3500kn

 

dok 

Francuzi nude  recimo godinu dana rabljeni Samsung serije 9 top klasu LCD-a Qled sa HDMI 2.1 i 500 ili više zona local dimminga za 6.500kn

 

a Ameri novi OLED ali ne CX nego tipa C9  za 13.000kn

 

 

pa sad eto..

 Sve je made in China svakako ;-)

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

ju vona fajel a loket sir? vi sel ju guuuud loket...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
@jozef - ma po čemu su olimpijade (uski set ekstrema) relevantniji od PISA testova (širi set nekih srednjih vrijednosti)?!?!
Dalje neću ni komentirati jer mi se stvarno ne da. Glupa tema i uopće razmišljati pričati o avionima dok je stanje u RH kakvo je.
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

Jasno sam napisao po čemu. Ako je tema glupa zašto pišeš o istoj? 

3 godine
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Nisi napisao. Pojasni. Kako manji set ekstrema (olimpijada) može biti relevantniji od šireg seta (neekstema)?
Pa glupa je. I ja se osjećam glupo kad se upuštam u ovakve diskusije...
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku

citiram se: Uspjesi na Olimpijadama su rezultat nekoliko pojedinaca koji izvrsno rade, ali su čak i takvi relevantniji od PISA testova gdje svaka zemlja šalje set podataka koji im odgovara. To je u velikoj mjeri zavaravajuće.

 

Na olimpijadu moraš doći i ostvariti neki konkretan rezultat. PISA testiranje se provodi interno i upitna je točnost i kvaliteta podataka koji se prezentiraju. Ministarstvo obrazovanja ili neki odbor za školstvo može lošije škole iz ostaviti iz rezultata ili frizirati ih po bilo kojem čimbeniku. Ne samo kod nas nego i bilo gdje u svijetu. Rezultati bi trebali biti pokazatelj - smjernica za razvoj i održavanje konkurentnosti, ali nekim društvima/regijama/zemljama je to stvar prestiža i bitno je samo biti bolji od susjeda. 

Napisao sam da su rezultati na olimpijadi rezultat rada pojedinaca a ne cijelog sustava, ali PISA test ne smatram čak niti toliko relevantnim jer se manipulira rezultatima. Je li sada jasnije? Vratimo se na avione. ;-) 

3 godine
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Si prisustvovao PISA testovima (ja jesam). Po čemu je upitna kvaliteta? Kako misliš može se frizirati?!
14 godina
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Gallu kaže...
Si prisustvovao PISA testovima (ja jesam). Po čemu je upitna kvaliteta? Kako misliš može se frizirati?!

Nisam prisustvovao, u moje doba to još nije postojalo. Što znači prisustvovao? Kao ispitanik, provoditelj testa, administrator, koordinator na nacionalnoj razini?! Ako sam neki dan bio kod liječnika na pregledu, jesam li sad dr med?
Evo za početak citat Forbesovog dopisnika iz Azije Garya Sandsa iz 2017.: "If we dig deeper into the sampling, we come across another potential problem with the PISA testing: that the sampling done on mainland China (Beijing, Jiangsu, Guangdong and Shanghai) and other cities was not taken from a wide variety of schools. Rather, the very best schools were chosen and the very best students were cherry-picked from those schools." Javna je tajna da se slične stvari rade i drugdje i zato sve manje ljudi/organizacija ozbiljno shvaća taj test. Čak su i u našem MOZS vrlo svjesni toga. Kažem, totalno smo off topic i zagađujemo temu. Idemo na avione.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Rafalima po gripenu
 
1 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Saab održao prezentaciju Gripena za Hrvatsku
Pa kina je outlier, ali šta ćeš s njima? Najmnodoljudnija su zemlja. Kako realno njihovo školstvo testirati. A i prilično su transparentno naveli što su testirati. A želiš li reći da Hrvatska namjerno testira samo lošije ili osrednje škole?! U kojim se školama provodi PISA? I zar je tebi još uvijek 10ak ekstrema bolji pokazatelj od uzorka 5000+ učenika?
Zašto bi avione. Dotaknuo si se i zdravstva i totalno krivo napisao pa ću kasnije i o tome...
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 8:44 (Gallu).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice