Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije

poruka: 10
|
čitano: 1.872
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane orije".
8 godina

Ne čudim se, kad imaju skoro nikakav budžet za svemir i istraživanje, sve odlazi na vojsku i geopolitičke igre.

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina

rusi se vole šaliti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
Re: Ruski modul ponovno izbacio ISS iz planirane o

A Ameri imaju koliko puta veći vojni budžet? ovi im skup s podguznicima pariraju, i eto tek sada imaju konkurenciju Elona, ne NASAe, za doturanje opreme gore...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
Ne mislim se raspravljati o Amerika vs Rusija. To ću ostaviti djeci nek se natežu ko ima većeg i sa čijom zastavom mašu.

Komentirao sam Rusiju i njihovo stanje stvari.
Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

A ti znaš o stanju u Rusiji po JEDNOJ vijesti ?!?

dobar si... ja čitam hrpu toga, pričam s puno ljudi i uvijek sve s zrnom soli i uvijek bar malo sumnjam u samog sebe i spoznaje koje imam...

Ju je je? Je ju je!
8 godina

Ne po jednoj vijesti, ne pretpostavljaj. Znaš, postoji više medija od bug.hr-a.

Dakle Ruski budžet se više godina smanjuje i nastavit će se:

For 2022, the state budget for space activities will be set at 210 billion rubles ($2.9 billion), a cut of 40.3 billion rubles ($557 million) from the previous year. Similar cuts will follow in subsequent years. The most significant decreases will be in areas such as “manufacturing-technological activities" and "cosmodrome development." Funding for "scientific research and development" was zeroed out entirely.

Eto, fino čiste brojke.

Ako baš želiš izvor, ruski je:

https://www.finanz.ru/novosti/aktsii/rossiya-rezko-sokrashchat-raskhody-na-kosmos-posle-kritiki-putina-1030840968

Da slučajno netko ne počne fantazirati o "zapadnim medijima".

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
Entry Point kaže...
Ne mislim se raspravljati o Amerika vs Rusija. To ću ostaviti djeci nek se natežu ko ima većeg i sa čijom zastavom mašu.

Komentirao sam Rusiju i njihovo stanje stvari.

Daj nam navedi i ostale zemlje i objasni nam na šta troše i na šta bi trebali trošiti pare.

12 godina

Što si ti kao građanin RH (mislim da nisi SADa) doprinio razvoju aeronautičke industrije u Hrvata?

Ne beri tuđu brigu...

Ju je je? Je ju je!
8 godina
Genijalan komentar. Ako izravno ne sudjeluješ i ne doprinosiš u XY, nemaš pravo komentirati. Bravo.

Po tome bi trebali sve vijesti i novinare ukinuti.

No, nema veze, ovo je forum, gdje i dalje možemo komentirati, po mogućnosti argumentirano (kao što je pokazano mojim prethodnim postom) i odlučiti da se ne uvlačimo u nepotrebne rasprave po vlastitom izboru (moj drugi post).

Nadglednik dina
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Plaćam porez u RH s kojim se educiraju mladi znanstvenici na hrvatskim fakultetima koji izravno ili neizravno rade s NASA ili ESA, financiranje zvjezdarnice, fakulteti rade svoje projekte https://www.fer.unizg.hr/zkist/FERSAT/projekt

Dakle, svi sudjelujemo.

Moje mišljenje jest da istraživanje svemira treba biti napor cijelog čovječanstva.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice