Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažnjak

poruka: 34
|
čitano: 7.294
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažnjak ".
16 godina
moderator
offline
Re: Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažn

To govorimo o projektu Novog aviona? Odakle to da su BAE ili Dassault trebali napraviti razvoj? Mislim, možda jesu, ali sve što sam ja do sada pročitao na tu temu bilo je da je razvoj trebao biti na domaćoj industriji osim motora koji sigurno ne bi bio ovdje razvijan, kao i kod Orla i Galeb(ov)a.

 

Imaš neke linkove?

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.6.2021 18:08 (Drago).
16 godina
online
Re: Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažn
Drago kaže...

To govorimo o projektu Novog aviona? Odakle to da su BAE ili Dassault trebali napraviti razvoj? Mislim, možda jesu, ali sve što sam ja do sada pročitao na tu temu bilo je da je razvoj trebao biti na domaćoj industriji osim motora koji sigurno ne bi bio ovdje razvijan, kao i kod Orla i Galeb(ov)a.

 

Imaš neke linkove?

 

 

Ima toga dosta, teško je naći išta "opipljivo" u smislu dokumentacije.

Bili Francuzi i u Mostaru i Trsteniku, čak je trebao biti i razvijen motor M88Y (Yugoslavia), prije rata je bio dobar članak (čak kritičan) u Aerosvetu, ali...

Ostade samo brdo članaka na webu i to je to. Iako, ideja je bila dobra, makar su i dan danas mnogi skeptični da bi se za tako malo love složilo nešto tako dobro.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažn
Drago kaže...

To govorimo o projektu Novog aviona? Odakle to da su BAE ili Dassault trebali napraviti razvoj? Mislim, možda jesu, ali sve što sam ja do sada pročitao na tu temu bilo je da je razvoj trebao biti na domaćoj industriji osim motora koji sigurno ne bi bio ovdje razvijan, kao i kod Orla i Galeb(ov)a.

 

Imaš neke linkove?

Da, na projekt Novoga aviona sam mislio. Ja sam isto pročitao da je motor trebao biti razvijan Dassaultom jer tu smo imali slaboga iskustva, ali nije baš da u potpunosti nismo imali nikakvoga znanja (kao danas) s ostalim stvarima. Rado bih i ja pročitao više članaka na tu temu.

Zna li itko što je s projektnom dokumentacijom? Je li to propalo negdje, iščezlo ili se možda čuva i dalje negdje (beogradski VTI)?

Ima mnogo starih ideja koje, katkada, iznenada postaju nove.
16 godina
online
Re: Rusija razvija novi jednomotorni borbeni mlažn
1domagoj1 kaže...
Drago kaže...

To govorimo o projektu Novog aviona? Odakle to da su BAE ili Dassault trebali napraviti razvoj? Mislim, možda jesu, ali sve što sam ja do sada pročitao na tu temu bilo je da je razvoj trebao biti na domaćoj industriji osim motora koji sigurno ne bi bio ovdje razvijan, kao i kod Orla i Galeb(ov)a.

 

Imaš neke linkove?

Da, na projekt Novoga aviona sam mislio. Ja sam isto pročitao da je motor trebao biti razvijan Dassaultom jer tu smo imali slaboga iskustva, ali nije baš da u potpunosti nismo imali nikakvoga znanja (kao danas) s ostalim stvarima. Rado bih i ja pročitao više članaka na tu temu.

Zna li itko što je s projektnom dokumentacijom? Je li to propalo negdje, iščezlo ili se možda čuva i dalje negdje (beogradski VTI)?

Nije se pomaklo dalje od koncepta.

NA je teoretski pokrenut nakon Orla, ali nijedan zrakoplov bivše države nije bio potpuno "završen" projekt. Znalo se jako dobro da nema znanja (zato se i gledalo s kime ići u razvoj), a zato i dijelom nalikuje Rafalu.

No proizvodnja se mogla izvesti.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice