Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

poruka: 139
|
čitano: 24.404
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen ".
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Cryogenic kaže...
Gallu kaže...
Cryogenic kaže...
Gallu kaže...

 Da, apsolutno se varaš. Pljuje se i puno više nego po kriptu. Varaš se da se ne možeš varati više.

 Au kako si mi sad odgovorio da se varam da se nemogu varati više, svaka čast, evo riješio si sve probleme.

 Kad izmišljaš, šta da ti kažem drugo. Pročitaj bilo koju drugu temu vezanu za okoliš pa vidi. Ali ne, ti samo partizanski bacaš "pljujete samo po kriptu, kme kme"

 A dali su ti isti ljudi koji pljuju po kriptu isto na temama za okoliš? Naravno da ne. Picajzla i visak i ti sigurno niste napisali niti a protiv ostalih zagadjivača. Jel sada jasnije kolki ste licemjeri?

 

Daj ne izmišljaj. Smiješan si. Pročitaj bilo koju temu vezanu za bilo kakvog zagađivaća pa ćeš vidjeti gdje i šta pišem. Ili si nepismen pa ne znaš čitati?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 13:24 (Gallu).
12 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Gallu kaže...

 

Daj ne izmišljaj. Smiješan si. Pročitaj bilo koju temu vezanu za bilo kakvog zagađivaća pa ćeš vidjeti gdje i šta pišem. Ili si nepismen pa ne znaš čitati?

 Da ne tražim sad,  daj link gdje picajzla, visak i ti pišete/pljujete po ostalim zagadjivačima

 

EDIT: Našao sam, tebi svaka čast, očito si 1 pozitivan primjer, ali ne vidim baš ostatak ekipe. Za ostale se točno vidi po temama u kojima sudjeluju da ih boli dupe i da vole samo po kriptu pljuvat.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 13:32 (Cryogenic).
3 godine
odjavljen
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
digitall kaže...

Ja ne želim decentraliziranu valutu, želim da mi lovu čuva neka zla i užasna banka i da to bude njihov problem a ne moj. U tu svrhu im želim platiti 100kn godišnje i neka mi osiguraju dostupnost moje love svuda i osiguranje od krađe, neću bankrotirati radi toga a neću se ni obogatiti ako to ne plaćam.

A kad mi netko mazne bitkonje onda se decentralizirano mogu žaliti upravi vodovoda.

Ne želim ih držati ni kod sebe kao i što ne držim keš nikad, a ne želim ih držati ni u raznim novčanicima/servisima koji mogu sutra propasti i/ili hardverski zakazati.

 

Decentralizaciju žele kriminalci i muljatori i to je činjenica, normalan čovjek ni na koji način ne može osjetiti razliku po tom pitanju.

 

Povraća mi se od tog "argumenta" decentralizacija.

 I sto ces napraviti? Nista, malo lapradati na forumu. Kripto i tehnologija idu dalje, kad ti je uvedu banke onda ces je koristiti. 

Inace sto kupujute ljudi ja sam uspio uhvatiti rani vlak na SOL, FTM, DOT i ADA. Samo je pitanje vremena prodaje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 14:33 (veliki pero).
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Kupio sam nano na 0,7 prodao ga na 11, lol  

 

Možda gridcoin? Dugo je na niskim razinama. Moguće da će opet napraviti skok.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 15:01 (Gallu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Visak kaže...
Ono, bitcoin firma kupi najprljaviju moguću elektranu i najavi još takvih kupovina, a ekipa to i dalje brani... :facepalm
Da spaljuju male psiće i mačiće našlo bi se opravdanje, samo nek valuta raste. Gollumi svuda oko nas.
Ovo će se izučavati na studijima psihologije.

Jesi li ti pročitao uopće što rade i što spaljuju?

Totalno je nebitno je li mi to branimo ili ne, njihova vlada je zaključila da je ovo od dva zla manje zlo i oni su to blagoslovili, a ni ljudi se previše ne bune jer su svjesni da je bolje spaliti taj otrov nego ga držati i dalje puštati da zagađuje prirodu.

 

But the state has decided it’s better to have carbon dioxide emitted by a gob-burning power plant than to leave the stuff in polluting pits. 

 

Čovjek koji je pokrenuo sve to je obolio od karcinoma najvjerojatnije od tog otpada.

Da se razumijemo kapitalistima je uvijek zarada na prvom mjestu tako da se ne zavaravam da je u pitanju nekakav dobročinitelj, ali ovako na prvu djeluje kao "dvije muhe jednim udarcem".

 

Koje bi po tebi bilo bolje rješenje? Ostaviti to da stoji gdje je stajalo?

 

I ovo je samo jedna od priča koja je naravno zanimljiva jer je BTC zagađivač, ali informacija da se 60% napaja iz zelene energije se iz nekog razloga toliko ne spominje.

Daj mi sektor gospodarstva koji se napaja preko 60% iz zelene energije.

 

Kažete BTC je eko-bomba, kako onda ovo nazvati?

 

Bankarski sustav 265 TWh

Zlato 240 TWh

 

BTC 99 TWh (prema zadnjim podacima i trenutnoj potrošnji, na godišnjoj razini će prosjek biti vjerojatno oko 130 TWh, ranije spomenutih 190 TWh je bilo prema tadašnjim izračunima)

https://cbeci.org

 

Da ne odgovaram sad svima pojedinačno netko je ranije spomenuo da Lightning Network ne smanjuje potrošnju, ali treba gledati obrnuto, od sada ogroman broj novih transakcija je neće ni povećati. Što bi rekli da sad taj zločesti BTC sa svojih 100-130 TWh potrošnje zamijeni 500 TWh? Ili samo 265 TWh? I dalje bi bio glavni zagađivač?

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 20:41 (mzopg).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Imaš li predodžbu koji je omjer svih bankarskih transakcija u odnosu na Btc transakcije? Koliko redova veličine je razlika?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 20:44 (Visak).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Visak kaže...
Imaš li predodžbu koji je omjer svih bankarskih transakcija u odnosu na Btc transakcije? Koliko redova veličine je razlika?

Naravno.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
I kako onda misliš da bi tih par Btc transakcija zamijenilo milijarde bankarskih transakcija?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
9 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...
Visak kaže...
Ono, bitcoin firma kupi najprljaviju moguću elektranu i najavi još takvih kupovina, a ekipa to i dalje brani... :facepalm
Da spaljuju male psiće i mačiće našlo bi se opravdanje, samo nek valuta raste. Gollumi svuda oko nas.
Ovo će se izučavati na studijima psihologije.

Jesi li ti pročitao uopće što rade i što spaljuju?

Totalno je nebitno je li mi to branimo ili ne, njihova vlada je zaključila da je ovo od dva zla manje zlo i oni su to blagoslovili, a ni ljudi se previše ne bune jer su svjesni da je bolje spaliti taj otrov nego ga držati i dalje puštati da zagađuje prirodu.

 

But the state has decided it’s better to have carbon dioxide emitted by a gob-burning power plant than to leave the stuff in polluting pits. 

 

Čovjek koji je pokrenuo sve to je obolio od karcinoma najvjerojatnije od tog otpada.

Da se razumijemo kapitalistima je uvijek zarada na prvom mjestu tako da se ne zavaravam da je u pitanju nekakav dobročinitelj, ali ovako na prvu djeluje kao "dvije muhe jednim udarcem".

 

Koje bi po tebi bilo bolje rješenje? Ostaviti to da stoji gdje je stajalo?

 

I ovo je samo jedna od priča koja je naravno zanimljiva jer je BTC zagađivač, ali informacija da se 60% napaja iz zelene energije se iz nekog razloga toliko ne spominje.

Daj mi sektor gospodarstva koji se napaja preko 60% iz zelene energije.

 

Kažete BTC je eko-bomba, kako onda ovo nazvati?

 

Bankarski sustav 265 TWh

Zlato 240 TWh

 

BTC 99 TWh (prema zadnjim podacima i trenutnoj potrošnji, na godišnjoj razini će prosjek biti vjerojatno oko 130 TWh, ranije spomenutih 190 TWh je bilo prema tadašnjim izračunima)

https://cbeci.org

 

Da ne odgovaram sad svima pojedinačno netko je ranije spomenuo da Lightning Network ne smanjuje potrošnju, ali treba gledati obrnuto, od sada ogroman broj novih transakcija je neće ni povećati. Što bi rekli da sad taj zločesti BTC sa svojih 100-130 TWh potrošnje zamijeni 500 TWh? Ili samo 265 TWh? I dalje bi bio glavni zagađivač?

Uf pa to je strašno, 56 milijuna ljudi koristi zločesti BTC i to troši samo 130 TWh. Cijeli bankarski sustav koji koristi 7 milijardi ljudi i nešto firmi, civilni i javni sektor troši ogromnih 265 TWh. Trebali bi svi koristiti samo BTC pa će potrošnja bankarskog sustava biti 0 TWh, a BTC mreža će trošiti samo 16.250 TWh. Pošto je ukupna godišnja proizvodnja struje cijelog svijeta 26.823 TWh, ostat će još nešto i za proizvodnju hrane ... 

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 21:24 (Emilio Estavez).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Visak kaže...
I kako onda misliš da bi tih par Btc transakcija zamijenilo milijarde bankarskih transakcija?

Nije poanta kako bi trenutno tih par BTC transakcija zamijenilo milijarde bankarskih/kartičarskih transakcija, već je poanta da BTC na lightning networku to može.

Znači da sada prebacimo sve te transakcije na njega on bi to odradio uz približno navedenu potrošnju struje.

 

Emilio Estavez kaže...
Uf pa to je strašno, 56 milijuna ljudi koristi zločesti BTC i to troši samo 130 TWh. Cijeli bankarski sustav koji koristi 7 milijardi ljudi i nešto firmi, civilni i javni sektor troši ogromnih 265 TWh. Trebali bi svi koristiti samo BTC pa će potrošnja bankarskog sustava biti 0 TWh, a BTC mreža će trošiti samo 16.250 TWh. Pošto je ukupna godišnja proizvodnja struje cijelog svijeta 26.823 TWh, ostat će još nešto i za proizvodnju hrane ... 

Dajte ljudi malo šire poglede, pa na informatičkom smo forumu.

Pričamo o mogućnostima.

 

Bankarski sustav ne koristi 7 milijardi ljudi, već oko 70% odraslih osoba, a to će prije biti oko 3.4mlrd., nadam se da sam dobro zbrojio. 

 

Ne, ne, ne... i sad se vidi da nisi ništa shvatio niti čitao što sam pisao i nije to problem ako imaš "open mind" za nove informacije.

 

BTC mreža će i sa tih 3.4mlrd. korisnika teoretski trošiti malo više nego sada, naravno u praksi treba vidjeti kako će se transakcije raspodijeliti.

Poanta je da će se pojaviti veliki broj "malih" transakcija između korisnika koje će se odraditi off-chain preko LN-a, posao minera je u tom slučaju minoran (otvaranje/zatvaranje kanala). Nodovi su tu gazde, a oni troše jako malo energije.

 

 

The VISA payments network alone facilitated 185.5 billion transactions in 2019. Adding in UnionPay and Mastercard with another 131.2 billion and 108.4 billion respectively this works out as 425.1 billion transactions within just 3 companies. This excludes cash and other means of transferring wealth such as PayPal or bank transfers. Taking 425.1 billion transactions a year, we are looking at 13,479.8 transactions per second.

 

This is perfectly feasible under the Lightning network. We are not there yet, but it would be unfair to measure Lightnings capability whilst still in its infancy. We will therefore use 13,479.8 transactions a second for comparison. It should be noted that even this massive number of transactions is a low end estimate as the Lightning network has the potential to replace even cash transactions of which there are billions of a year and not to forget this is Lightning usage for payments only, which as we mentioned earlier Lightning’s use case can go beyond payments, as can Bitcoin’s.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.9.2021 22:36 (mzopg).
9 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

Lupaš gluposti. Svako ima bar 2 računa, a firme i po nekoliko tako da je i dalje 7 milijardi. Što je s gotovinskim plačanjem? Nije da svigdje na svijetu ima infrastruktura za placati BTCom. Možda će sve to i bit za koju godinu, ali sigurno će biti regulirano od državnih banaka. Tko će platiti svu tu infrastrukturu? Nemoj mi za plaćanje mobitelom pričat jer ako nemaš internet možeš platiti samo u naturi. Sve je to idealno, ali kad ti majstor dođe pločice postavit želi solarno plaćanje (pare na sunce) ili trgam pločice...

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 8:10 (Emilio Estavez).
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...
Visak kaže...
I kako onda misliš da bi tih par Btc transakcija zamijenilo milijarde bankarskih transakcija?

Nije poanta kako bi trenutno tih par BTC transakcija zamijenilo milijarde bankarskih/kartičarskih transakcija, već je poanta da BTC na lightning networku to može.

Znači da sada prebacimo sve te transakcije na njega on bi to odradio uz približno navedenu potrošnju struje.

 

Emilio Estavez kaže...
Uf pa to je strašno, 56 milijuna ljudi koristi zločesti BTC i to troši samo 130 TWh. Cijeli bankarski sustav koji koristi 7 milijardi ljudi i nešto firmi, civilni i javni sektor troši ogromnih 265 TWh. Trebali bi svi koristiti samo BTC pa će potrošnja bankarskog sustava biti 0 TWh, a BTC mreža će trošiti samo 16.250 TWh. Pošto je ukupna godišnja proizvodnja struje cijelog svijeta 26.823 TWh, ostat će još nešto i za proizvodnju hrane ... 

Dajte ljudi malo šire poglede, pa na informatičkom smo forumu.

Pričamo o mogućnostima.

 

Bankarski sustav ne koristi 7 milijardi ljudi, već oko 70% odraslih osoba, a to će prije biti oko 3.4mlrd., nadam se da sam dobro zbrojio. 

 

Ne, ne, ne... i sad se vidi da nisi ništa shvatio niti čitao što sam pisao i nije to problem ako imaš "open mind" za nove informacije.

 

BTC mreža će i sa tih 3.4mlrd. korisnika teoretski trošiti malo više nego sada, naravno u praksi treba vidjeti kako će se transakcije raspodijeliti.

Poanta je da će se pojaviti veliki broj "malih" transakcija između korisnika koje će se odraditi off-chain preko LN-a, posao minera je u tom slučaju minoran (otvaranje/zatvaranje kanala). Nodovi su tu gazde, a oni troše jako malo energije.

 

 

The VISA payments network alone facilitated 185.5 billion transactions in 2019. Adding in UnionPay and Mastercard with another 131.2 billion and 108.4 billion respectively this works out as 425.1 billion transactions within just 3 companies. This excludes cash and other means of transferring wealth such as PayPal or bank transfers. Taking 425.1 billion transactions a year, we are looking at 13,479.8 transactions per second.

 

This is perfectly feasible under the Lightning network. We are not there yet, but it would be unfair to measure Lightnings capability whilst still in its infancy. We will therefore use 13,479.8 transactions a second for comparison. It should be noted that even this massive number of transactions is a low end estimate as the Lightning network has the potential to replace even cash transactions of which there are billions of a year and not to forget this is Lightning usage for payments only, which as we mentioned earlier Lightning’s use case can go beyond payments, as can Bitcoin’s.

 

Poanta je da se BTC treba čim prije zabraniti i krenuti s nekom normalnom kriptovalutom koja ne baca energiju u vjetar... Tek onda će kriptovalutu prigrliti veći broj korisnika.

 

mzopg kaže...
 

Koje bi po tebi bilo bolje rješenje? Ostaviti to da stoji gdje je stajalo?

 

 

Bolje rješenje bi bilo da se ta energija iskoristi ili za grijanje ili za proizvodnju struje za kućanstva/industriju.

 

mzopg kaže...
 

I ovo je samo jedna od priča koja je naravno zanimljiva jer je BTC zagađivač, ali informacija da se 60% napaja iz zelene energije se iz nekog razloga toliko ne spominje.

Daj mi sektor gospodarstva koji se napaja preko 60% iz zelene energije.

 

 

 

I opet, 60% energije iz ebnovljivih izvora je čisto mazanje očiju.

Renewable energy not as prominent in cryptocurrency mining as previously claimed (finextra.com)

Ali da koriste i 100% obnovljivih, to je opet bacanje energije u vjetar koja bi se puno bolje mogla iskoristiti negdje drugdje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 9:58 (Gallu).
11 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Gallu kaže...

I opet, 60% energije iz ebnovljivih izvora je čisto mazanje očiju.

Renewable energy not as prominent in cryptocurrency mining as previously claimed (finextra.com)

Ali da koriste i 100% obnovljivih, to je opet bacanje energije u vjetar koja bi se puno bolje mogla iskoristiti negdje drugdje.

 kako se uopće dolazi do podatka iz kojih izvora energije se majna

ako se ne varam, istraživanja se zasnivaju na anketama, a to je daleko od pouzdanog izvora obzirom da svaka firma takve podatke voli lažirati

 

recimo, islandske se tvrtke hvale korištenjem zelenih energija za majnanje i misli se kako su njihovi kapaciteti uglavnom takvi, dok ne izađe vijest poput ove gdje se vidi da je jedna takva islandska tvrtka, koja se zasigurno hvali 'zelenilom', zapravo majnala u kini i da nakon zabrane traži kud sa pola milijuna grafa koje su dosad zapravo rudarile na ugljen 

 

zbog toga sam više nego skeptičan kad se govori o udjelu zelene energije u majnanju, pogotovo jer su izvori uglavnom sami majneri i njihove organizacije koje su pod sve većim pritiskom zbog potrošnje energije i zagađenja i sigurno im odgovara da lažiranjem tih podataka smanje pritisak

3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...
Gallu kaže...

I opet, 60% energije iz ebnovljivih izvora je čisto mazanje očiju.

Renewable energy not as prominent in cryptocurrency mining as previously claimed (finextra.com)

Ali da koriste i 100% obnovljivih, to je opet bacanje energije u vjetar koja bi se puno bolje mogla iskoristiti negdje drugdje.

 kako se uopće dolazi do podatka iz kojih izvora energije se majna

ako se ne varam, istraživanja se zasnivaju na anketama, a to je daleko od pouzdanog izvora obzirom da svaka firma takve podatke voli lažirati

 

recimo, islandske se tvrtke hvale korištenjem zelenih energija za majnanje i misli se kako su njihovi kapaciteti uglavnom takvi, dok ne izađe vijest poput ove gdje se vidi da je jedna takva islandska tvrtka, koja se zasigurno hvali 'zelenilom', zapravo majnala u kini i da nakon zabrane traži kud sa pola milijuna grafa koje su dosad zapravo rudarile na ugljen 

 

zbog toga sam više nego skeptičan kad se govori o udjelu zelene energije u majnanju, pogotovo jer su izvori uglavnom sami majneri i njihove organizacije koje su pod sve većim pritiskom zbog potrošnje energije i zagađenja i sigurno im odgovara da lažiranjem tih podataka smanje pritisak

 

Kako se dolazi? Pi x oko. Eto kako. Mazanje očiju. Elektroenergetski sustav je distribuiran i ti trošiš energiju koja ti je dostupna ako ne kupiš elektranu samo za sebe.. Ne možeš ti npr. HEPu reć - aj frende daj mi samo energiju od vjetra.

15 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

.. struja (električna energija) je .. struja. Dolazi iz utičnice, dalekovodom. Potrošač troši, plati.

-trošiti se može na bilo što, hranu, maricu, grijanje, hlađenje, pečenje, smrzavanje, rad mobitela-uređaja ili na kriminalno djelo npr bušilicom ili nepostojećim laser-railgunom.. može se trošiti na odjelu kirurgije u svrhu spašavanja života, kao i u smrtonosnim kaznama (nekad prženje strujom.. popularni edison-tesla rat struja).. potrošač + građanin porezom to plaća, na jedan ili drugi način, kao potrošnju vode i bilo čega ostalog što svi trošimo-konzumiramo.

-igranje ili ovo forumsko tipkanje troši istu struju na isti način kao i majnanje, kao i uzgoj brojlera ili marice u kućnom uzgoju (lampe).. što je simbolički možda 'najzelenija' potrošnja struje.

 

-sve ostalo, etika, ekologija.. je ekšli smiješno-tužno u ovom kontekstu. Majneri ili bilo što drugo, troši struju, svaka potrošnja je potrošnja.. nešto sasvim drugo je što svi žele prodati muda pod bubrege, pa i recimo koristiti neki zeleni eu fond.. tj majner koji se proglasi zelenim (uz picajzlinu napomenu o kvaliteti podataka tj lažnoj zelenjavi) može tako recimo pokušati dobiti neki eu fond za održiv razvoj, smanjenje zagađenja, zeleni.. mada s tim nema veze, odnosno to može biti model zarade, prevare.. jednako kao što se neka osoba može pretvarati bolesna i tražiti neku pomoć-socijalu, dobiti, prevarom.. za razliku od onih kojima je to namjenjeno.

 

-a problem? potrošnja struje? .. nema problema, tj elektra proizvodi-prodaje-zarađuje, kome i za koju svrhu je sporedno, tržišno, zakonski, etički.. tj struja je struja, kao što je kotač-kotač, nije sam po sebi dobar-loš ili ekološki zelen, nije kriminalan ili koristan sam po sebi nego isključivo po upotrebi a to ovisi o osobi-korisniku, kako ona osoba koja koristi klimu za reguliranje temperature ili auto za gaženje pješaka pri čemu je sporedno ide li auto na benzin ili struju, odnosno najsporedenije je jel ta struja dobivena iz ugljena ili solarke, jer kad je u žici tad više ne postoji izvor-eko nego samo struja, mjera, rad-wat.. i potrošnja kao i cijena.

 

-npr u uk prije pola godine racija, mislili su da je uzgoj marice (potrošnja) .. ispalo majnanje, priključeno ilegalno na javnu mrežu, dakle struja đabe (krađa) pri čemu je nevažno iz koje elektrane je struja stigla, ugljen ili nešto deseto. Da nije ilegalno, krađa struje, ne bi ni postojalo neko djelo.. a ostalo je klasično medijsko preseravanje .. mada sam inače protiv kriptohypea u ovome ne vidim baš ništa ekološki-etički sporno, dok se svaki raspoloživi resurs može potrošiti 'pametnije ili gluplje'.. možemo tako kanistar vode-mljeka-goriva prosuti kao glupi ivica u priči ili korisno upotrijebiti-prodati-zaraditi-umnožiti.. a to je tad isključivo stvar trgovine-biza-novca, ne eko ili etike, nego biz.

 

-biz koji zarađuje je biz, biz koji gubi je parazit ako ga treba pomagati-održavati, odnosno socijala je nešto drugo i kad je nešto potrebno kao recimo pokrivenost javnog prijevoza, škole-zdravstvo tad upravo tako solidarno-neracionalno sufinanciramo takve 'gubitaše' ali to nije po novčanoj-biz osnovi nego po socijalnim osnovama društva i tad onaj tko ima plaća za ostale-sve uključivo i one koji nemaju.

-problem, ako netko za klasičan biz, nije važno koji.. recimo pekar kruha, uzgajivač piliča, marice, majner.. u klasičnom bizu lažiranim podatcima alpicira za neki eko fond i dobije to je tad klasična prevara-krađa, nešto što ne pripada i dobit tako stečena je recimo neetička, kažnjiva.. no nevažno je koja konkretna djelatnost je u pitanju ili što se troši, struja, drvo, solar, jer to su sve resursi, novac, pa ako je to 'tvoj' novac tad ti raspolažeš i trošiš kako želiš, na žvake ili bilo što, na rolex ili skromnost-štednju (škrtost?).. tj ako pekar koji je inače recimo pozitivan biz po etičko-logičkoj normi, recimo prevarom stekne dobit, tad je prevara problem, ne djelatnost.. ako prevari kupca na kruhu, prevara, ako prevari na porezu-prometu, prevara, ako prevari na sufinanciranju eko-zelene struje, prevara, ako prevari na recimo obnovi potresom opet je to prevara, neovisno što je pekar kao djelatnos ok, jer je kruh-proizvod 'dobar'.. dok u tom kontekstu btc nije ništa, beskoristan i tad je takav btc trošenje resursa, ali barem nije krađa-prevara i tad je etički-legalno pa i klasičnim biz kriterijima jednako legitiman i moralan kao i svaki drugi posao, radno mjesto, grana privede itd.. uk majnere su uhvatili i kaznili jer su krali stuju i imali biz na crno, da su plaćali struju, da su prijavljen biz, tad bi bili jednako legitimni kao sve ostale djelatnosti.. a tad ako uzgajaju maricu opet su kriminal, ne zbog struje nego onog što rade-počine..

 

-struja dakle nije 'kriterij' kako god okrenemo, nego tko-što dok zeleno i etika mogu imati svakakva tumačenja, točna-pogrešna pa i izmišljena-lažna, kao što se može voziti po lijevoj ili desnoj strani ceste, ovisno o državi-pravilu i ne postoji prava-kriva strana, pa tako ni struja ili njena potrošnja.

 

-tj možemo zamisliti da je recimo 'struja iscurila'.. da je nitko ne troši. Da je u žici-dalekovodu, nitko ne pali trošilo, ne troši.. i što tad hep ima? ima problem, ''proljeva struju'' kao glupi ivica ili krava mlijeko, no to se često (u povijesti) radi s robama, viškom npr žita da bi se održala cijena.. dok ima gladnih, etika? biz. Etičar može nahraniti gladne na svoj trošak, dok ako ima novca upravo biz modelom ga je stekao, pa etika i biz nisu suprotni nego tek oni koji su uspješni u bizu, bilo čemu-proizvodnji-zaradi, mogu ostalima nešto dati-platiti-pokloniti. Ne može onaj koji to nema, dok istovremeno moralizira oko ekologije i gladi u svijetu, tj etički-dublje je takav etičar lažnjak-oportunist ili neki uhljeb, koji čisto zbog svog radnog mjesta nešto takvo propagira mada sam nije ništa učinio da bi nešto etičkog popravio u svijetu kao glad ili zagađenje dok istovremeno troši sturju, zagađuje i zarađuje plaću kao parazit. Cinizam, oportunizam, pogotovo licemjerstvo takvih eko-moralnih vertikala-kritičara.. pogotovo vidljivo u državnom aparatu ili eu birokraciji, dok recimo zeleni (stranka) svima trebaju za koaliciju kako bi bili vlast.. licemjerje na kvadrat, jer će zbog vlasti-fotelje kao sad dojč, dati neke fondove za zelenjavu kako bi kupili vlast a oni koji će upravljati tim zelenim fondom postaju mali carevi-rizničari tj onaj netko tko ima novac, kao što svaka podmićena osoba ima novac.. no to je mito, etika? .. sve je to upitno, osim da je struja naprosto stuja i da ne može biti zelena ili crvena-crna, nego struja.

 

majneri? .. biz ko biz, no u slučaju majnera ili kriptovaluta, većina ekšli ne zna ništa o tome što radi, što zapravo radi, zašto zarađuje.. pekar zna, kruh-hrana i ima cijenu, konobar zna zašto je dobio plaću, poslužuje kavu, radi nešto, kao što portir sjedi na porti ili čistačica čisti.. svi znaju zašto dobiju plaću, čak kad rade ili zabušavaju, čak lopov (klasični western pljačkaš banke) zna zašto pljačka, što pljačka i u čemu je korist tj zašto to radi usprkos recimo rizika da bude upucan ili zatvoren.. majner? -on ne zna, samo zna da nešto zaradi, dok se na recimo btcu može u danu zaraditi ili izgubiti znatno, kao na svakoj burzi, no to s majnanjem nema direktne veze. Ono što ima veze je konkretan trošak, uloženo, razlika za zaradu-profit, ovisno o cijeni opreme i struje ta razlika je veća-manja, to je ono što zarade i po tome je kupnja elektrane najlogičniji potez u branši kojoj je struja jedan od osnovnih resursa, tj plaćati hepu istu struju može biti samo skupnje nego ako po istim uvjetima proizvodi za sebe.. tj ovisi samo o rentabilnosti, količini, tj megawatima te elektrane pa je to recimo nerentabilno kupiti ako netko treba napuniti jedan mobač.. ali ako ima firmu koja troši struju na veliko, tad je to najnormalniji biz potez.. pri čemu je djelatnost kao majnanje nevažna ili btc u toj priči.. može to biti gnojivo-kutina, može to biti cocacola, može biti zet-tramvaj.. da zet kupi elektranu to ima smisla, grad. Zašto zet-grad ne kupi elektranu? .. jer netko drugi mora zaraditi više, tj isit razlog zašto je do sad bio opstruiran imunološli ili kad se unajmljuju vozila.. tj grad-fond i oni koji tim novcem raspolažu ne žele optimalno gosporadriti nego svoj utjecaj koriste kako bi oni u svojim firmama ili kumovi dobili unosne poslove pa će tako netko imati zaštitare, netko smeće, netko struju, netko vodu.. a plaćat će grad tj građani porezima i cijenom usluge.. koja bi da zet kupi i posjeduje elektranu bila niža, logična, isplativa.. no eto treba nam tema o majnanju jer je hype i mediji pumpaju, dok banalno pitanje zašto to isto ne napravi zet nitko ne postavi.. jer oni koji to koriste to znaju a da je privatni biz kao majnanje, da ne plaća grad-fond- netko drugi, tad bi oni sa svojim vlasništvom upravo tako gospordarili tj povećali zaradu i smanjili trošak.. to je biz, a etika.. etika i legalnost? .. pitati se prije etike zašto to ne radi zet? tek tad možemo za istač o etici ili na što je pametnije potrošiti stuju ili bilo što.. do etičke dileme kad liječnik ima jedan lijek-zavoj-nešto i dva pacijenta koja treba spasiti.. može jednog, ne oba.. koji dobije-živi, koji ne? Riješenje je imati više-dovoljno da te dileme nema.. tj ako imamo dovoljno tad je sve iznad=višak.. pa i struja. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Emilio Estavez kaže...

Lupaš gluposti. Svako ima bar 2 računa, a firme i po nekoliko tako da je i dalje 7 milijardi. Što je s gotovinskim plačanjem? Nije da svigdje na svijetu ima infrastruktura za placati BTCom. Možda će sve to i bit za koju godinu, ali sigurno će biti regulirano od državnih banaka. Tko će platiti svu tu infrastrukturu? Nemoj mi za plaćanje mobitelom pričat jer ako nemaš internet možeš platiti samo u naturi. Sve je to idealno, ali kad ti majstor dođe pločice postavit želi solarno plaćanje (pare na sunce) ili trgam pločice...

Napišeš "Cijeli bankarski sustav koji koristi 7 milijardi ljudi" i onda ja lupam gluposti, ajde dobro. 

 

 

 

Ovo drugo mi je besmisleno komentirati, pričamo o tehnologiji budućnosti, zar ti stvarno očekuješ da će stvari za 20 godina funkcionirati kao i danas? Ok, možda na balkanu i dalje "solarno" bude "zakon" , ali u modernom razvijenom svijetu sigurno neće biti. Već sada imaš Skandinaviju koja je na tom putu i u mnogo ustanova i trgovina možeš platiti samo karticom ili "mobitelom". Konačni cilj im je potpuno ukinuti "cash" ilitiga "solarno". Što će jadni keramičar ako tamo zaluta, na*ebao je.

 

Mi ovdje ne pišemo u kontekstu SUTRA ove godine, već se radi o razvoju i testiranju ideje i tehnologije koja će kroz duži niz godina postupno zamjenjivati zastarjele tehnologije. To može biti 10 godina, može biti 15, može 20... Trenutno imamo samo prvi dio potreban za tako nešto, drugi će biti regulacija, a treći stabilnost digitalne valute.

 

Možeš li zamisliti da ti za 10-15 godina keramičar dođe doma odraditi posao i ti mu za nagradu predaš snop novčanica? Ili ćeš uzeti mobitel, u dva tri klika pronaći majstora uz pomoć naprednih algoritama i sistema za ocjenjivanje odabrati pravog, poklikati što ti treba i dobiti cijenu. Čovjek dođe odradi posao i ti klikneš da je sve prošlo ok i sistem mu plati, naravno digitalnom valutom.

 

U budućnosti se očekuje i radi na tome da svako kućanstvo ima računalo i pristup internetu. Gledamo prema napred, a ne kako je sada stanje.

 

Osobno kad mi netko spomene "solarno" plaćanje dobije auto-odjeb od mene, pa neka solariše negdje drugdje. A oni koji i dalje preferiraju takve načine poslovanja jer su škrti potrošiti koju kunu više, neka i dalje nakon odrađenog posla kukaju kako ih je majstor za*ebao i sada mu mogu samo staviti soli na rep.

 

 

Gallu kaže...

 

Poanta je da se BTC treba čim prije zabraniti i krenuti s nekom normalnom kriptovalutom koja ne baca energiju u vjetar... Tek onda će kriptovalutu prigrliti veći broj korisnika.

  

Bolje rješenje bi bilo da se ta energija iskoristi ili za grijanje ili za proizvodnju struje za kućanstva/industriju.

 

 

I opet, 60% energije iz ebnovljivih izvora je čisto mazanje očiju.

Renewable energy not as prominent in cryptocurrency mining as previously claimed (finextra.com)

Ali da koriste i 100% obnovljivih, to je opet bacanje energije u vjetar koja bi se puno bolje mogla iskoristiti negdje drugdje.

Rečenica prva: upravo suprotno od toga što si napisao, trenutno ovaj primjer koji je pokrenuo ovu temu je totalno suprotno i energija koja se bacala u vjetar se sada koristi za nešto.

 

Rečenica druga: da si pročitao članak kako treba vidio bi da to nije izvedivo iz puno razloga da ih sada ne nabrajam, ako te zanima stvarno zašto nije brzo ćeš pronaći objašnjenje.

 

Rečenica treća: odličan primjer koliko brzo se kripto svijet razvija, to je članak od prije ravno godinu dana, pa pogledaj kako to izgleda danas i koliko se napredovalo u tih 365 dana. I opet na kraju nepotrebno moraliziranje, ako netko napravi elektranu i koristi sunce/vjetar ili nešto deseto i ne radi nikome nikakvu štetu, njegov je izbor da li će tu energiju potrošiti na lađenje svojih m*da ili na nešto drugo, a tebe i ostale dušebrižnike ako to stvarno toliko muči lijepo osnujte nekakvu udrugu ili firmu pa si složite svoju elektranu napravljenu svojim novcima. 

 

picajzla0707 kaže...
 kako se uopće dolazi do podatka iz kojih izvora energije se majna

ako se ne varam, istraživanja se zasnivaju na anketama, a to je daleko od pouzdanog izvora obzirom da svaka firma takve podatke voli lažirati

 

recimo, islandske se tvrtke hvale korištenjem zelenih energija za majnanje i misli se kako su njihovi kapaciteti uglavnom takvi, dok ne izađe vijest poput ove gdje se vidi da je jedna takva islandska tvrtka, koja se zasigurno hvali 'zelenilom', zapravo majnala u kini i da nakon zabrane traži kud sa pola milijuna grafa koje su dosad zapravo rudarile na ugljen 

 

zbog toga sam više nego skeptičan kad se govori o udjelu zelene energije u majnanju, pogotovo jer su izvori uglavnom sami majneri i njihove organizacije koje su pod sve većim pritiskom zbog potrošnje energije i zagađenja i sigurno im odgovara da lažiranjem tih podataka smanje pritisak

Što je kolega? Nemamo što pametnije napisati pa onda prebrojavamo "krvna zrnca"? Što nisi vidio da ekipa te podatke vadi iz šalice s kavom, onako kao stare gatare. Mila majko čime se vi sve bavite.

Siguran sam da dok perete zube ugasite vodu jer imate toliko suosjećanja za ovaj planet da mi je odmah toplo oko srca, a toaletni papir i ne koristite jer nije ekološki, rukica pa peri guzu. Naravno meso i sve ostalo iz uzgoja se ne konzumira jer staklenički plinovi su isto opasni za vama tako drag ovaj naš mali plavi planet.

 

Sve argument do argumenta i same činjenice u tvom postu.

 

ihush kaže...

 

-tj možemo zamisliti da je recimo 'struja iscurila'.. da je nitko ne troši. Da je u žici-dalekovodu, nitko ne pali trošilo, ne troši.. i što tad hep ima? ima problem, ''proljeva struju'' kao glupi ivica ili krava mlijeko, no to se često (u povijesti) radi s robama, viškom npr žita da bi se održala cijena.. dok ima gladnih, etika? biz. Etičar može nahraniti gladne na svoj trošak, dok ako ima novca upravo biz modelom ga je stekao, pa etika i biz nisu suprotni nego tek oni koji su uspješni u bizu, bilo čemu-proizvodnji-zaradi, mogu ostalima nešto dati-platiti-pokloniti. Ne može onaj koji to nema, dok istovremeno moralizira oko ekologije i gladi u svijetu, tj etički-dublje je takav etičar lažnjak-oportunist ili neki uhljeb, koji čisto zbog svog radnog mjesta nešto takvo propagira mada sam nije ništa učinio da bi nešto etičkog popravio u svijetu kao glad ili zagađenje dok istovremeno troši sturju, zagađuje i zarađuje plaću kao parazit. Cinizam, oportunizam, pogotovo licemjerstvo takvih eko-moralnih vertikala-kritičara.. pogotovo vidljivo u državnom aparatu ili eu birokraciji, dok recimo zeleni (stranka) svima trebaju za koaliciju kako bi bili vlast.. licemjerje na kvadrat, jer će zbog vlasti-fotelje kao sad dojč, dati neke fondove za zelenjavu kako bi kupili vlast a oni koji će upravljati tim zelenim fondom postaju mali carevi-rizničari tj onaj netko tko ima novac, kao što svaka podmićena osoba ima novac.. no to je mito, etika? .. sve je to upitno, osim da je struja naprosto stuja i da ne može biti zelena ili crvena-crna, nego struja.

 

majneri? .. biz ko biz, no u slučaju majnera ili kriptovaluta, većina ekšli ne zna ništa o tome što radi, što zapravo radi, zašto zarađuje.. pekar zna, kruh-hrana i ima cijenu, konobar zna zašto je dobio plaću, poslužuje kavu, radi nešto, kao što portir sjedi na porti ili čistačica čisti.. svi znaju zašto dobiju plaću, čak kad rade ili zabušavaju, čak lopov (klasični western pljačkaš banke) zna zašto pljačka, što pljačka i u čemu je korist tj zašto to radi usprkos recimo rizika da bude upucan ili zatvoren.. majner? -on ne zna, samo zna da nešto zaradi, dok se na recimo btcu može u danu zaraditi ili izgubiti znatno, kao na svakoj burzi, no to s majnanjem nema direktne veze. Ono što ima veze je konkretan trošak, uloženo, razlika za zaradu-profit, ovisno o cijeni opreme i struje ta razlika je veća-manja, to je ono što zarade i po tome je kupnja elektrane najlogičniji potez u branši kojoj je struja jedan od osnovnih resursa, tj plaćati hepu istu struju može biti samo skupnje nego ako po istim uvjetima proizvodi za sebe.. tj ovisi samo o rentabilnosti, količini, tj megawatima te elektrane pa je to recimo nerentabilno kupiti ako netko treba napuniti jedan mobač.. ali ako ima firmu koja troši struju na veliko, tad je to najnormalniji biz potez.. pri čemu je djelatnost kao majnanje nevažna ili btc u toj priči.. može to biti gnojivo-kutina, može to biti cocacola, može biti zet-tramvaj.. da zet kupi elektranu to ima smisla, grad. Zašto zet-grad ne kupi elektranu? .. jer netko drugi mora zaraditi više, tj isit razlog zašto je do sad bio opstruiran imunološli ili kad se unajmljuju vozila.. tj grad-fond i oni koji tim novcem raspolažu ne žele optimalno gosporadriti nego svoj utjecaj koriste kako bi oni u svojim firmama ili kumovi dobili unosne poslove pa će tako netko imati zaštitare, netko smeće, netko struju, netko vodu.. a plaćat će grad tj građani porezima i cijenom usluge.. koja bi da zet kupi i posjeduje elektranu bila niža, logična, isplativa.. no eto treba nam tema o majnanju jer je hype i mediji pumpaju, dok banalno pitanje zašto to isto ne napravi zet nitko ne postavi.. jer oni koji to koriste to znaju a da je privatni biz kao majnanje, da ne plaća grad-fond- netko drugi, tad bi oni sa svojim vlasništvom upravo tako gospordarili tj povećali zaradu i smanjili trošak.. to je biz, a etika.. etika i legalnost? .. pitati se prije etike zašto to ne radi zet? tek tad možemo za istač o etici ili na što je pametnije potrošiti stuju ili bilo što.. do etičke dileme kad liječnik ima jedan lijek-zavoj-nešto i dva pacijenta koja treba spasiti.. može jednog, ne oba.. koji dobije-živi, koji ne? Riješenje je imati više-dovoljno da te dileme nema.. tj ako imamo dovoljno tad je sve iznad=višak.. pa i struja. itd itd.

Upravo tako kolega, kažu kod nas "svako se češe gdje ga žulja", pa tako rade i naše drage forumske kolege, naravno ne mislim na tebe, prepoznati će se oni kojih se to tiče.

 

Samo bi malo ispravio ovaj dio sa majnerima, vjerovao ili ne veliki broj naših poduzetnika koji se bave teoretski legalnim "švercom" ili ti "export-import" po finjaka pojma nemaju o tome što dilaju. Primjer moj dragi poslovni partner koji vodi vjerojatno vodeću veleprodaju voća i povrća u regiji nema pojma o uzgoju istog. Zna valja li ili ne to što je uvezao i dalje preprodaje, ali da ga pitaš nešto o toj namirnici pojma ne bi imao. Možda nije dobra usporedba, ali meni se nekako učinila baš prikladna.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 18:36 (mzopg).
11 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Ne brojim krvna zrnca nego pitam potpuno legitimno pitanje - koja je metodologija ispitivanja i koliko su pouzdani podaci.
To što ti bez imalo kritičnosti i preispitivanja 'progutaš' sve što tvrde udruge majnera samo potvrđuje koliko si subjektivan po pitanju ove teme
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...

 

Rečenica prva: upravo suprotno od toga što si napisao, trenutno ovaj primjer koji je pokrenuo ovu temu je totalno suprotno i energija koja se bacala u vjetar se sada koristi za nešto.

 

Rečenica druga: da si pročitao članak kako treba vidio bi da to nije izvedivo iz puno razloga da ih sada ne nabrajam, ako te zanima stvarno zašto nije brzo ćeš pronaći objašnjenje.

 

Rečenica treća: odličan primjer koliko brzo se kripto svijet razvija, to je članak od prije ravno godinu dana, pa pogledaj kako to izgleda danas i koliko se napredovalo u tih 365 dana. I opet na kraju nepotrebno moraliziranje, ako netko napravi elektranu i koristi sunce/vjetar ili nešto deseto i ne radi nikome nikakvu štetu, njegov je izbor da li će tu energiju potrošiti na lađenje svojih m*da ili na nešto drugo, a tebe i ostale dušebrižnike ako to stvarno toliko muči lijepo osnujte nekakvu udrugu ili firmu pa si složite svoju elektranu napravljenu svojim novcima. 

 

 

Opet pišeš gluposti. Korištenje energije na neefikasan sustav je bacanje energije. Pogtovo energije koja se bez problema mogla potrošiti na nešto drugo.

A da? Gdje to piše? Nabroji te razloge zbog kojih se energija nije mogla korisiti za nešto drugo.

Strawmananje? Ti možeš bezproblema širiti dezinformacije o 60% obnovljivih koje su i više od godine dana stare, a kada netko drugi linka članak koji pobija tu dezinformaciju, onda ne valja? Kripto se razvija, ma zamisli. Ali BTC je i bio i ostao energetski najneefikasnija kriptovaluta i zato ga se fino treba zabraniti i čim prije preći na efikasnije solucije.

Kako ne šteti? Proizvodnja energije šteti okolišu i zdravlju. Još ako se koristi na neefikasan sustav, tim još gore.

Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 21:02 (Gallu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...
Ne brojim krvna zrnca nego pitam potpuno legitimno pitanje - koja je metodologija ispitivanja i koliko su pouzdani podaci.
To što ti bez imalo kritičnosti i preispitivanja 'progutaš' sve što tvrde udruge majnera samo potvrđuje koliko si subjektivan po pitanju ove teme

Upravo to radiš jer sve što zamjeraš kriptu jednako tako u još većoj mjeri se može zamjeriti cijeloj konzumerskoj kulturi i proizvodima koje gotovo svi uživaju, od Nike tenisica preko razno raznih tehničkih gadgeta do prehrambene industrije. I nemoj mi samo reći da je sve to neophodno jer upravo najveći škart je i najveći problem.

 

Kada budeš jednako tretirao sve zagađivače i probleme i uz to budeš živio u skladu sa tim, a ne kao većina propovijedao, a doma uzgajao plastične vrećice, tvoje će pisanje imati ozbiljnost i dubinu. Ovako samo djeluješ kao ogorčeni djedica.

 

Što se tiče mišljenja o meni varaš se, moj stav je da promjena treba krenuti od nas samih i u skladu s tim živim. Struju sam proizvodim i trošim je na ono na što ja želim, smatram da je to moje osobno pravo. 

 

Gallu kaže...
Opet pišeš gluposti. Korištenje energije na neefikasan sustav je bacanje energije. Pogtovo energije koja se bez problema mogla potrošiti na nešto drugo.

A da? Gdje to piše? Nabroji te razloge zbog kojih se energija nije mogla korisiti za nešto drugo.

Strawmananje? Ti možeš bezproblema širiti dezinformacije o 60% obnovljivih koje su i više od godine dana stare, a kada netko drugi linka članak koji pobija tu dezinformaciju, onda ne valja? Kripto se razvija, ma zamisli. Ali BTC je i bio i ostao energetski najneefikasnija kriptovaluta i zato ga se fino treba zabraniti i čim prije preći na efikasnije solucije.

Kako ne šteti? Proizvodnja energije šteti okolišu i zdravlju. Još ako se koristi na neefikasan sustav, tim još gore.

Nije efikasan je jer si to ti tako odredio? Kada ozbiljni autoriteti u svijetu to odluče to će nešto i značiti ovako je to samo tvoje mišljenje i ništa drugo.

 

Informacije koje sam stavio su zadnje raspoložive koje sam pronašao, a da imaju nekakav validitet. Informacija koju si ti stavio je stara godinu dana i nisam je pobio već dapače uvažio je i vidio razliku između "tada" i "sada" i djeluje mi da se BTC kreće u dobrom smjeru.

BTC sigurno nije najmanje efikasna kriptovaluta, jasno ti je da postoji na stotine kriptovaluta i da ih je dobar dio prodavanje magle i da su vrlo upitne efikasnosti. Isto tako nije niti najefikasnija kriptovaluta, što više tu je više jako dobrih projekata koje i sam podržavam poput Cardana (ADA).

Ne treba ništa zabraniti, treba pustiti da razvoj ide svojim tijekom, a korisnici će odabrati ono što smatraju da je najbolje. Ovo je kao da imaš 10 teleoperatera i sad ti odlučiš da ih 9 treba zabraniti jer eto nisu efikasni i dobri prema tvojim kriterijima. Nešto naginješ CCP-u?

 

Zadnja rečenica opet samo govori da ili najmerno ignoriraš pročitano ili uopće nisi pročitao. To što si napisao je toliko bez veze da jednostavno nemam potrebe dalje obrazlagati.

11 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Pričaš gluposti. Pitanje je bilo jednostavno i tiče se pouzdanosti podatka o 60% 'zelenog' majnanja koje ti uzimaš zdravo za gotovo.
Čim taj podatak dovedem u pitanje, umjesto argumenata ti ideš na ad hominem. Te ja picajzlam, te brojim krvna zrnca, te stara priča kako mi ništa drugo ne smeta osim kripta.
Tema je kripto, ne druge teme i 'what about...'
Pitanje je pouzdanosti podatka, ne krvna zrnca i dakle ako nemaš argumente nemoj radije pisat ništa drugo jer idemo tamo gdje idu neki prikraćeni u ovoj temi. A tebe ne smatram takvim, dapače, zato mi je takav način rasprave s tvoje strane još i gori
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Dokazano nije energetski efikasan.
Koje su zadnje raspoložive informacije? Tih 60%? Ta dezinformacija kola već duže vrijeme i totalni je apsurd ako se imalo kužiš u elektroenergetske sustave. I link koji sam ja stavio a pobija tu dezinformaciju od 60% možda je star, ali onda znaš koliko su tvoje "informacije" "svježe".
Kao što ima štetnih industrija koje se zabranjuju, tako bi se i ova trebala zabraniti (btc). Ili nisi upoznat za terminologijom koja kaže ako imamo neku štetnu tehnologiju da je trebamo zamijeniti sa manje štetnom.
A bez veze je jer se ne poklapa sa tvojom agendom? Smiješan si.
Daj elaboriraj ako misliš da to što sam rekao nije istina ili će samo i dalje biti "kme-kme, ne diraj mi moj kripto". Po čemu generiranje energije nije štetno po okoliš i zdravlje. Aj da vidim tu logiku :)
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.10.2021 23:59 (Gallu).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
picajzla0707 kaže...
Pričaš gluposti. Pitanje je bilo jednostavno i tiče se pouzdanosti podatka o 60% 'zelenog' majnanja koje ti uzimaš zdravo za gotovo.
Čim taj podatak dovedem u pitanje, umjesto argumenata ti ideš na ad hominem. Te ja picajzlam, te brojim krvna zrnca, te stara priča kako mi ništa drugo ne smeta osim kripta.
Tema je kripto, ne druge teme i 'what about...'
Pitanje je pouzdanosti podatka, ne krvna zrnca i dakle ako nemaš argumente nemoj radije pisat ništa drugo jer idemo tamo gdje idu neki prikraćeni u ovoj temi. A tebe ne smatram takvim, dapače, zato mi je takav način rasprave s tvoje strane još i gori

Je li ti to ozbiljno? Mislim da sam jedan od rijetkih u ovakvim temama koji sve što napiše poprati i nekakvim argumentima, dok je tvoj argument "meni je sumnjivo to njihovo mjerenje". To je to, tebi je sumnjivo i onda je to sigurno tako kako ti kažeš. 

Ništa ja ne uzimam zdravo za gotovo, poznato mi je kako ljudi razmišljaju i funkcioniraju i kako je kolega iHush napisao ovo je velikim majnerima samo bizniz, kao i bilo koji drugi. Da ne troše resurse na majnanje trošili bi na nešto drugo što im donosi dobit. Ili misliš da bi ih usmjerili na pomoć gladnima? Njihova računica je jednostavna prihodi - rashodi = profit. Naš posao je korigirati to što rade, kako u majnanju tako i u svemu drugom. Koliko ja vidim pritisak i napredak je puno veći i brži kod majnera nego kod većine drugih djelatnosti.

 

Evo još jedna zanimljiva analiza.

Lijepo je objašnjeno i dio oko potrošnje, skalibilnosti i transakcija, koje mnogima i dalje nisu jasne i misle kada krenu milijarde transakcija da će bitcoin trošiti više proporcionalno tom porastu.

 

Još malo odgovora kolegama koji uporno mantraju da se ta energija mogla koristiti za nešto drugo, e pa nije to tako jednostavno i budite sigurni da se mogla i da je to bilo isplativo da bi se i koristila.

 

Another key factor that makes Bitcoin’s energy consumption different from that of most other industries is that Bitcoin can be mined  anywhere. Almost all of the energy used worldwide must be produced relatively close to its end users — but Bitcoin has no such limitation, enabling miners to utilize power sources that are inaccessible for most other applications.

 

Sada već zastarjela informacija, ali isto zanimljiva i u kontekstu "problema":

In the wet season in Sichuan and Yunnan, enormous quantities of renewable hydro energy are wasted every year. In these areas, production capacity massively outpaces local demand, and battery technology is far from advanced enough to make it worthwhile to store and transport energy from these rural regions into the urban centers that need it. These regions most likely represent the single largest stranded energy resource on the planet, and as such it’s no coincidence that these provinces are the heartlands of mining in China, responsible for almost 10% of global Bitcoin mining in the dry season and 50% in the wet season.

 

Ovo vam je ono što trenutno "bacamo" ili spaljujemo kako vam je draže i to je očito ok, ali kad majneri koriste tu energiju, e onda to više nije ok.

Back of the envelope calculations suggest that there’s enough flared natural gas in the U.S. and Canada alone to run the entire Bitcoin network.

 

I ono što sam već više puta ponovio i pokušao objasniti:

The vast majority of Bitcoin’s energy consumption happens during the mining process. Once coins have been issued, the energy required to validate transactions is minimal. As such, simply looking at Bitcoin’s total energy draw to date and dividing that by the number of transactions doesn’t make sense — most of that energy was used to mine Bitcoins, not to support transactions. And that leads us to the final critical misconception: that the energy costs associated with mining Bitcoin will continue to grow exponentially.

 

Zaključak s kojim se slažem:

That means that when we ask, “Is Bitcoin worth its environmental impact,” the actual negative impact we’re talking about is likely a lot less alarming than you might think. But there’s no denying that Bitcoin (like almost everything else that adds value in our society) does consume resources. As with every other energy-consuming industry, it’s up to the crypto community to acknowledge and address these environmental concerns, work in good faith to reduce Bitcoin’s carbon footprint, and ultimately demonstrate that the societal value Bitcoin provides is worth the resources needed to sustain it.

 

Izvor:

https://hbr.org/2021/05/how-much-energy-does-bitcoin-actually-consume

 

Ovo će isto biti zanimljivo pratiti. Ne znam kako vam nisu zanimljive ove nove opcije koje se otvaraju, novi eksperimenti, na koje naravno treba paziti.

https://www.cnbc.com/2021/10/01/el-salvador-just-started-mining-bitcoin-with-volcanoes-for-the-first-time-ever-and-theyve-already-made-269.html

 

Nadam se samo da se ovakvi projekti neće pretvoriti u "palmino ulje", na koje isto uglavnom šutimo i konzumiramo.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Gallu kaže...
Dokazano nije energetski efikasan.
Koje su zadnje raspoložive informacije? Tih 60%? Ta dezinformacija kola već duže vrijeme i totalni je apsurd ako se imalo kužiš u elektroenergetske sustave. I link koji sam ja stavio a pobija tu dezinformaciju od 60% možda je star, ali onda znaš koliko su tvoje "informacije" "svježe".
Kao što ima štetnih industrija koje se zabranjuju, tako bi se i ova trebala zabraniti (btc). Ili nisi upoznat za terminologijom koja kaže ako imamo neku štetnu tehnologiju da je trebamo zamijeniti sa manje štetnom.
A bez veze je jer se ne poklapa sa tvojom agendom? Smiješan si.
Daj elaboriraj ako misliš da to što sam rekao nije istina ili će samo i dalje biti "kme-kme, ne diraj mi moj kripto". Po čemu generiranje energije nije štetno po okoliš i zdravlje. Aj da vidim tu logiku :)

Tvoj link je star godinu dana, znamo što se sve od tada desilo. I unatoč tome on kaže:

It estimates that only 39% of hashing’s total energy consumption comes from renewables.

 

Kao i:

It is estimated that around 65% of bitcoins are mined in China

 

Ti držiš da tih 39% preseljenjem iz Azije na zapad nije poraslo, ja držim da je. Iskreno i tih 39% je impresivna brojka.

Koliko se sada BTCa majna u Kini? Do the math...

 

Po čemu je to BTC štetnija industrija od recimo prerađivačke, prehrambene ili neke druge? Daj mi molim te to objasni. Oni se napajaju iz čistog zraka i nemaju nikakav otisak? Ja ti garantiram da će prije kripto preći na 100% zelenu energiju nego te industrije stare nekoliko stotina godina.

 

Kakva moja agenda? Pravite od muhe slona jer vam je wallet prazan.

 

Generiranje energije iz obnovljivih izvora teoretski samo po sebi nije štetno po okoliš i zdravlje, ali ovisno o izvedbi može biti, ono što je obično štetno po zdravlje je način na koji se ta energija konzumira. Druga stvar je način skladištenja te energije i dugotrajne posljedice odlaganjem "otpadnog" materijala, ali to je već malo dublja tema.

 

Ma što se trudim, ti sve znaš, a ja odoh kmečati... muka mi je jedino što nemam niti jedan "moj kripto" kako ti kažeš, a ne bi se žalio da imam.

11 godina
online
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
mzopg kaže...

Je li ti to ozbiljno? Mislim da sam jedan od rijetkih u ovakvim temama koji sve što napiše poprati i nekakvim argumentima, dok je tvoj argument "meni je sumnjivo to njihovo mjerenje". To je to, tebi je sumnjivo i onda je to sigurno tako kako ti kažeš. 

 da, ja to ozbiljno jer si ti taj koji na ovo pitanje nije odgovorio argumentom, nego napadom na mene osobno

jebe se meni što ti inače radiš u 'ovim temama', na moje pitanje ti si prvo zaključio da brojim krvna zrnca, zatim si mi kao uvjet za sudjelovanje u raspravi stavio 'kad budeš jednako tretirao sve zagađivače i probleme i uz to budeš živio u skladu sa tim...tvoje će pisanje imati ozbiljnost i dubinu. Ovako samo djeluješ kao ogorčeni djedica', što je vrlo zanimljiv način da se umjesto odgovora na pitanje pokuša diskreditirati onoga koji pitanje postavlja

 

pitao sam legitimno pitanje o podatku kojeg ti koristiš kao ultimativni dokaz da je većina majnanja zelena, pa onda još isti taj podatak koristiš da bi u daljnjoj raspravi poentirao pitanjem - 'Daj mi sektor gospodarstva koji se napaja preko 60% iz zelene energije.'

da ja to ozbiljno jer ti si taj koji ovakve podatke koristiš za ovakva velebna pitanja, jer eto - mesna industrija nije napravila anketu troše li zelenu energiju pa je samim time bitkojn premoćno pobijedio u raspravi treba li ukinuti njega ili mesnu industriju

 

ne, niti je anketno ispitivanje udruge majnera dokaz ičega, niti se ti podaci mogu koristiti kao dokaz kakva se energija troši u globalnom majnanju, osim u svrhu dnevne propagande 

prvo i osnovno pitanje - upitna je vrijednost tih podataka dobivenih anketom, baš kao što bi bila upitna vrijednost anonimne ankete koju bi provela hrvatska udruga poslodavaca među restoraterima nakon sezone plaćaju li prekovremene i jesu li platili svojim radnicima sve prekovremene sate koje su odradili u sezoni

 

druga stvar je pitanje čisto tehnološko - kako možeš zaključiti koliko se btc-a izmajna zeleno ako su farme spojene na električnu mrežu u kojoj se koriste sve vrste energije zajedno

da, netko ima solar na krovu i majna na energiju sunca, no što je kad sunca nestane - jel se prekida majnanje i što je s onima koji uopće nisu spojeni na nekakav vlastiti izvor energije nego na mrežu u kojoj se koristi i energija dobivena iz 'zelenih izvora', kako se tu određuje koliko se majna zeleno, a koliko ne

ili je onaj koji je stavio 'čvrkicu' na anketno pitanje 'majnate li zelenom energijom' stavljen u 100-postotnog zelenog potrošača samo zato jer je spojen na mrežu u kojoj su u blizini i dvije vjetroelektrane, pa onda s takvom anketom imamo 60% zelenog majnanja

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 8:33 (picajzla0707).
14 godina
offline
Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugljen

 E sinula mi ideja zašto je to tako, a to je: -Zato da se vidi koliko se može max struje proizvest za buduće el automobile i o stala takova govna.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Što se od tada dogodilo? Da je izašlo izvješće koje pobija nebulozu o čistoj mining industriji, a mineri se svoje odokativne vrijednosti drže ko pijan plota?
I apsolutno je nebitno što ti držiš jer je subjektivno i nije potkrijepljeno realnim dokazima.
BTC je energetski najneefikasnija kriptovaluta (od svih koje su uspoređivane). Usporedba s drugim industrijama je apsolutno nebitna jer ne služi istoj svrsi.
O energiji, molim te, nemoj pričati. Vidim da nemaš blage veze. Jedino točno od svega što si naveo je da je bitno na koji se način energija konzumira. A to je direktno vezano za energetsku efikasnost. A to je ono o čemu ja pričam.
Samo da te usmjerim - utjecaj energetskog sektora na okoliš podrazumjeva cijeli životni ciklus, a ne "vid mene ba, pičim na vjetrenjaču!"
Samo ti kmeči i dalje...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.10.2021 9:31 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl

I opet, svaku temu se s tobom raspravljam o tom, tak da znam da je i ovo uzalud.

No neefikasnost ne mozes uspoređivati jer pola "kriptovalute" nisu kriptovalute per se, poanta "kriptovalute" jest blockchain, poanta blockchaina je decentralizirana sigurnost, poanta decentralizirane sigurnosti je disperzija racunala, poanta disperzije racunala je konstantno obrađivanje transakcija putem kriptografije odnosno hash funkcije, poanta hash funkcije nije "proof of stake" lupanje zelenih kvačica na laptopu vec je potreban zid racunalne snage i kriptirane mreze.

 

Po tvojoj logici efikasnosti, ono govno Pi je najefikasnije, svi imaju mobitele i samo "potvrđuju".

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
A tebi je izgleda uzalud govoriti da sve to bitcoin radi na najneefikasniji način i da ima dovoljno alternativa koje su okolišno povoljnije.
8 godina
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Cryogenic kaže...
digitall kaže...

 Pa kad postoje normalne i korisne stvari tipa proizvodnja hrane, a s druge strane postoji kripto

 Kripto je meni jako korisna stvar jer ja pomoću kripta kupim hranu.

Jel u pekari daš šaku kripta za kruh?

 

Ne kupuješ ti kriptom ništa, sve je to na kraju vama omraženi fiat. Čak ako i je jedna karika u lancu kripto, u jednom trenutku se opet vraća u fiat. Korak sa kriptom i "ja pomoću kripta kupujem hranu" su besmislice bez ikakve svrhe.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Rudari bitcoina kupili cijelu elektranu na ugl
Nuclear_Phoenix kaže...
Cryogenic kaže...
digitall kaže...

 Pa kad postoje normalne i korisne stvari tipa proizvodnja hrane, a s druge strane postoji kripto

 Kripto je meni jako korisna stvar jer ja pomoću kripta kupim hranu.

Jel u pekari daš šaku kripta za kruh?

 

Ne kupuješ ti kriptom ništa, sve je to na kraju vama omraženi fiat. Čak ako i je jedna karika u lancu kripto, u jednom trenutku se opet vraća u fiat. Korak sa kriptom i "ja pomoću kripta kupujem hranu" su besmislice bez ikakve svrhe.

 Ja pomocu sarafcigera kupujem kruh. Zivil sarafciger.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice