Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

poruka: 87
|
čitano: 39.814
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H".
6 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Prenosio sam domicilnu valutu, dakle KUNE, sa Revoluta na HPB SuperSmart tekući račun bez ikakve naknade sa obje strane. Par puta sam probao male iznose, za probu, a onda i veće, garantirano nije bilo nikakvih naknada. Možda, jer sam slao samome sebi.
 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Hacker002 kaže...

Kakva su iskustva ostalih, je li vama naplaćena naknada te ako da koliko, i za koji iznos transakcije?

 prebacivao lovu frendovima, plaćao i nikakvih troškova nije bilo

 

e sad, kako me zaba živcira jer mi pokušava naplatiti 2 kn po transakciji (a imam 15 transakcija svaki mjesec x 12 mjeseci = 360 kn) imam već ovaj plus revolut koji ti za 25 kn daje dodatne mogućnosti (imam dvije kartice za klince kojima automatski uplaćujem džeparac na njihove kartice) i muči me jedino da me ne krenu zezati s tim naknadama za HEP/HT i sve ostale kojima bih na taj način išao plaćati račune

 

Nigdje nije to transparentno opisano, koje su naknade točno za takve uplate kad bih koristio REVOLUT direktno za uplate tvrtkama u RH?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Ja se svaki put kad vidim neki Revolut clanak sjetim da sam davno otvorio racun i dobio karticu a i uplatio nekih 50kn pa bi trebao to zatvorit i vidit mogu li to nazad dobit.
Nikad nisam koristio.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...

- naknade su bile više nego bezobrazne, pogotovo kad se radi o devizama. Besplatno vođenje računa je prije dvije godine bilo čisti SF.

 

A što se tiče današnje situacije i usporedbe, evo ti je:

Otvaranje računa:

HPB prepaid

- Vidim reklamu za on-line otvaranje HPB prepaid računa. Odlično! To mi treba!

- Popunim pristupnicu on-line i čekam odgovor.

- Nakon 7 dana dobivam poruku da dođem u najbližu poslovnicu.

- Banka radi ili prije podne ili poslije podne, uvijek redovi i gužva.

- U poslovnici nemaju pojma o čemu pričam. Usmeno dajem sve podatke ponovo.

- Totalno neposobno osoblje. Službenica se čudi kako privatna osoba može imati e-mail adresu koja nije gmail.

- Nakon deset dana opet šalter i preuzimam karticu.

- Ne postoji web aplikacija  (niti išta drugo) za HPB prepaid.

- Za svako plaćanje u dućanu treba PIN, čak i za ono od 5 kuna

- Konačno idem koristiti za online plaćanje, ali trebam 3D verifikaciju (mToken) kojeg nemam.

- Zovem tehničku podršku i saznajem da to ne radi na prepaid kartici. Savjetuju mi da otvorim i tekući račun.

- Opet posjeta poslovnici, gužve, nepismeni službenici...

- Nakon par dana imam i tekući od HPB koji nisam želio, ali barem imam mToken i web aplikaciju.

- Konačno sve radi! Uplata gotovine iz svake pošte radi savršeno. (zato sam je i uzeo)

- Idem prebaciti novac na Wirex. Treba mi Transfer Statement za veće iznose.

- Zovem HPB, nemaju pojma što je to.

- itd...

 

 Hm, ja sam u 1. mjesecu otvorio HPB smart žiro jer mi je trebao žiro, a oni jedini nude bez naknade za vođenje računa koliko sam uspio naći (za sad), sve obavio online (video poziv ali unutar radno vremena e poslovnice), jedino što sam morao dostaviti osobno potpisani ugovor, tu je revolut u prednosti.

 

8 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Ja sam u PBZ-u, prebacivao par puta u zadnjih par tjedana pa mi nije ništa naplaćeno, koliko sam uspio vidjeti. Ni u jednom smjeru.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
@DexCro

Ja Visu Prepaid HPB-a imam već 5 godina, isprva su davali statičku lozinku za Verified by Visa, nakon toga su dali mtoken. Nikakvih problema sa korištenjem nisam imao, jedini minusi su što nemaju u aplikaciji mogućnost da se vidi stanje i što svakih 3- godine se plaća 50kn za novu karticu i zatvaranje 25kn.
3 godine
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Moja iskustva s Revolutom su skroz pozitivna. Koristim već oko godinu i pol za razne transakcije, a nedavno sam poćeo plaćati i režije da vidim kakva je naknada. Ispada da je nula kn. Nije mi baš jasno što drugi pričaju i da li će mi se to jednom dodatno naplatiti. Najviše mi je do sad koristila konverzija valuta jer je bez provizije (do 7500kn mjesečno) po srednjem tečaju (osim vikendom kad uzimaju neku naknadu). Inače je 0.5% što je i dalje manje od prodajnog tečaja Hr banaka. EUR mi trebaju da prebacim na crypto.com račun SEPA transferom i novac sjeda skoro trenutno, također bez naknade. Osim toga, sam kupovao i dionice i crypto valute i sve je prolazilo bez problema. Sad manje koristim Revolut za plaćanja jer sve plaćam crypto.com Visa karticom jer preko nje dobijem i neki cashback.

Ono što se sada pitam je da li se prebaciti na Revolut banku u Hr i da li će mi to išta značiti. Sve što sam do sad plaćao je radilo bez problema. Čak sam i neke stvari plaćao direktno na IBAN nekih Hr online dućana koji nisu imali mogućnost plaćanja karticom, nego samo preko virmana. Ukupno sam do sad imao prometa preko Revoluta cca 50k kn i nikakvih problema.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
S obzirom da se debatira o naknadama na uplate sa Revoluta na HR račune išao sam napraviti novi test case. Mislio sam da se možda nešto promijenilo. S Revoluta sam napravio uplatu od 100kn na PBZ tekući.
Revolut nije uzeo nikakvu naknadu. Znači naknada 0 kuna. Drugi dan se logiram u PBZ mobilnu aplikaciju i vidim stavku "Sent from Revolut" i iznos od 100kn. Onda vidim i drugu stavku "trošak obrade priljeva" -7,5 kuna.
Znači PBZ mi uzeo od uplaćenih 100kn, 7,5kn za troškove. Tako da vi koji si uplaćujete na PBZ račun ili imate neku posebnu pretplatu/uslugu u PBZ pa vam je ovo besplatno, ili ne gledate dobro.
Što znači da kad uplaćujete na Žiro od pravne osobe ova naknada je još veća samo što vas nitko iz HEPa neće zvati i reći vam da je njima PBZ od vaše uplate uzeo 60kn za obradu priljeva transakcije. To ćete saznati vjerojatno kad tamo skuže manjak pa vam pošalju račun da dugujete keš.
Moj PC  
1 0 hvala 3
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
izzy007 kaže...
S obzirom da se debatira o naknadama na uplate sa Revoluta na HR račune išao sam napraviti novi test case. Mislio sam da se možda nešto promijenilo. S Revoluta sam napravio uplatu od 100kn na PBZ tekući.
Revolut nije uzeo nikakvu naknadu. Znači naknada 0 kuna. Drugi dan se logiram u PBZ mobilnu aplikaciju i vidim stavku "Sent from Revolut" i iznos od 100kn. Onda vidim i drugu stavku "trošak obrade priljeva" -7,5 kuna.
Znači PBZ mi uzeo od uplaćenih 100kn, 7,5kn za troškove. Tako da vi koji si uplaćujete na PBZ račun ili imate neku posebnu pretplatu/uslugu u PBZ pa vam je ovo besplatno, ili ne gledate dobro.
Što znači da kad uplaćujete na Žiro od pravne osobe ova naknada je još veća samo što vas nitko iz HEPa neće zvati i reći vam da je njima PBZ od vaše uplate uzeo 60kn za obradu priljeva transakcije. To ćete saznati vjerojatno kad tamo skuže manjak pa vam pošalju račun da dugujete keš.

 Isto u Zabi, uplatio sa Revoluta 90kn na tekući i uzelo mi 7,50 kn za "naknada za obradu prekogran. priljeva u val.razl. od eur i međunar. priljev iz inozemstva".

14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Gledam sad naknade za priljev iz inozemstva na HNB stranicama. RBA, Erste i HPB nemaju te naknade. Zaba, Pbz i Addiko imaju
6 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Pa zato sam i otišao iz Zabe još 2019. u HPB SuperSmart i gratis dobio vođenje računa, Mastercard tekući, žiro i Visu prepaid sa pripadajućim m-tokenom i mobilno bankarstvo bez odlaska u minus. Koji mi ne treba. U banci nisam nikad bio, jer mi je za prijelaz poslužio Zabin tekući. Koji sam s guštom odjavio. I prisilio ljenivice u firmi da mi isplaćuju na HPB, inače sve samo Zaba Zaba Zaba. Onda sam im najavio ako me prisiljavaju da i dalje budem u Zabi, neka mi oni plaćaju mjesečno vođenje računa i drage volje ću ostati, jer sam sebi ja našao besplatnu banku. Svi imamo pravo odabrati banku, to je samo drugi IBAN.
Hvala, neka samo Zaba dere, mene neće.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Još malo vijesti i info , što o tome kažu " vrle i cijenjene institucije u HR "
Link https://novac.jutarnji.hr/novac/aktualno/mogu-li-hrvati-primati-placu-preko-revoluta-u-tom-startupu-nedoumica-nemaju-ali-15056977
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Je li netko zna koji su bankomati podržani za onih inicijalnih 1700kn.

 

Neki dan sam htio podići 200kn na PBZ pa me upozorilo da se radi o međunarodnoj transakciji i htjelo mi oteti 25kn.

 

Poništio sam transakciju.

Moj PC  
1 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
dalja46 kaže...

Neki dan sam prebacivao oko 3k kn sa revolut racuna na svoj zaba tekuci. sa revolut strane nikakvih naknada, od strane zabe naknada 7.5kn za tu uslugu.

 

Koliko mi je poznato, Zaba naplaćuje 1€ za sve transakcije koje pristignu na devizni račun. Ja sam si bio uplaćivao, pa nisam imao taj trošak, a plaćao sam ga samo kad bi mi dolazile uplate iz inozemstva u drugim valutama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.3.2021 3:01 (BarbaVeli).
12 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
DexCro kaže...
R36 kaže...

 

... ne pričaj nebuloze...

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

Neznam čemo tolika gorčina. Nitko te ne prisiljava da nešto koristiš.

 

 Da nema Revoluta, TransferWisea, Wirexa i ostalih, naše banke bi te danas guzile kao i prije nekoliko godina. A to znači:
- za bilo kakvo otvaranje, zatvaranje, promjenu računa čekaj na šalteru i raspravljaj s (najčešće) nesposobnim službenicima,

- nije bilo prijenosa love isti dan, noću i vikendom, a na transfere s inozemstvom se čekalo i nekoliko dana,

- naknade su bile više nego bezobrazne, pogotovo kad se radi o devizama. Besplatno vođenje računa je prije dvije godine bilo čisti SF.

 

A što se tiče današnje situacije i usporedbe, evo ti je:

Otvaranje računa:

HPB prepaid

- Vidim reklamu za on-line otvaranje HPB prepaid računa. Odlično! To mi treba!

- Popunim pristupnicu on-line i čekam odgovor.

- Nakon 7 dana dobivam poruku da dođem u najbližu poslovnicu.

- Banka radi ili prije podne ili poslije podne, uvijek redovi i gužva.

- U poslovnici nemaju pojma o čemu pričam. Usmeno dajem sve podatke ponovo.

- Totalno neposobno osoblje. Službenica se čudi kako privatna osoba može imati e-mail adresu koja nije gmail.

- Nakon deset dana opet šalter i preuzimam karticu.

- Ne postoji web aplikacija  (niti išta drugo) za HPB prepaid.

- Za svako plaćanje u dućanu treba PIN, čak i za ono od 5 kuna

- Konačno idem koristiti za online plaćanje, ali trebam 3D verifikaciju (mToken) kojeg nemam.

- Zovem tehničku podršku i saznajem da to ne radi na prepaid kartici. Savjetuju mi da otvorim i tekući račun.

- Opet posjeta poslovnici, gužve, nepismeni službenici...

- Nakon par dana imam i tekući od HPB koji nisam želio, ali barem imam mToken i web aplikaciju.

- Konačno sve radi! Uplata gotovine iz svake pošte radi savršeno. (zato sam je i uzeo)

- Idem prebaciti novac na Wirex. Treba mi Transfer Statement za veće iznose.

- Zovem HPB, nemaju pojma što je to.

- itd...

 

Revolut

- Popunim pristupnicu on-line i pošaljem kopiju osobne

- Nakon 5 minuta račun je otvoren, imam IBAN kojeg mogu ODMAH koristiti! Kartica dolazi poštom za 7 dana.

- Naknade minimalne ili ih nema, vrijeme čekanja nikakvo. Novac iz Amerike putuje točno 10 sekundi (ne s Drugog revoluta nego s američke visa kartice).

 

Dobro znam o čemu pričam. Imam (skoro) sve Hrvatske prepaid kartice, a također i TransferWise, Revolut i Wirex.

Razlika u otvaranju i korištenju je u nekim segmentima tako velika da izgleda kao usporedba sms-a i goluba pismonoše.

Što otvaraš svaki dan račun pa da ti je bitno da li otvaranje traje 2-3 ili 5 dana? To je totalno nebitna prednost.

 

Prednost klasićnih kartica naspram Revolta...

1. Sigurnost - nema blokiranja iznosa bez pravovaljanog razloga - na zahtjev suda, pranje love i sl. Kod Revoulta kako im se sprdne

2. Reklamacije - rješavaš s živimo korisničkom službom,ne botom i slićno.

3. Osigurani depozit u HR (DAB) a tu si osiguran kod "Litvanske nacionalne banke" 

4. HPB, PBZ i još jedan banka su uveli novi sustav NKSInst u HR - novci sjedaju u roku od 10 sek između te 3 banke. Nadam se da će i ostale banke to primjenit pa više neće biti bitno ni vrijeme unosa naloga ni datum jer odmah sjeda.

 

Oprosti - imam firmu koja radi s EU državama - novci im sjedaju u roku od 12h. Uplatim iznos u 08:00h ujutro a Belgijancima je već proknjiženo u 15h., tako da ta prića da novac putuj 7 dana je možda u Mongoliji, ali u EU ili SAD-u ne.

 

 

 

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
R36 kaže...
DexCro kaže...
R36 kaže...

 

... ne pričaj nebuloze...

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

Neznam čemo tolika gorčina. Nitko te ne prisiljava da nešto koristiš.

 

 Da nema Revoluta, TransferWisea, Wirexa i ostalih, naše banke bi te danas guzile kao i prije nekoliko godina. A to znači:
- za bilo kakvo otvaranje, zatvaranje, promjenu računa čekaj na šalteru i raspravljaj s (najčešće) nesposobnim službenicima,

- nije bilo prijenosa love isti dan, noću i vikendom, a na transfere s inozemstvom se čekalo i nekoliko dana,

- naknade su bile više nego bezobrazne, pogotovo kad se radi o devizama. Besplatno vođenje računa je prije dvije godine bilo čisti SF.

 

A što se tiče današnje situacije i usporedbe, evo ti je:

Otvaranje računa:

HPB prepaid

- Vidim reklamu za on-line otvaranje HPB prepaid računa. Odlično! To mi treba!

- Popunim pristupnicu on-line i čekam odgovor.

- Nakon 7 dana dobivam poruku da dođem u najbližu poslovnicu.

- Banka radi ili prije podne ili poslije podne, uvijek redovi i gužva.

- U poslovnici nemaju pojma o čemu pričam. Usmeno dajem sve podatke ponovo.

- Totalno neposobno osoblje. Službenica se čudi kako privatna osoba može imati e-mail adresu koja nije gmail.

- Nakon deset dana opet šalter i preuzimam karticu.

- Ne postoji web aplikacija  (niti išta drugo) za HPB prepaid.

- Za svako plaćanje u dućanu treba PIN, čak i za ono od 5 kuna

- Konačno idem koristiti za online plaćanje, ali trebam 3D verifikaciju (mToken) kojeg nemam.

- Zovem tehničku podršku i saznajem da to ne radi na prepaid kartici. Savjetuju mi da otvorim i tekući račun.

- Opet posjeta poslovnici, gužve, nepismeni službenici...

- Nakon par dana imam i tekući od HPB koji nisam želio, ali barem imam mToken i web aplikaciju.

- Konačno sve radi! Uplata gotovine iz svake pošte radi savršeno. (zato sam je i uzeo)

- Idem prebaciti novac na Wirex. Treba mi Transfer Statement za veće iznose.

- Zovem HPB, nemaju pojma što je to.

- itd...

 

Revolut

- Popunim pristupnicu on-line i pošaljem kopiju osobne

- Nakon 5 minuta račun je otvoren, imam IBAN kojeg mogu ODMAH koristiti! Kartica dolazi poštom za 7 dana.

- Naknade minimalne ili ih nema, vrijeme čekanja nikakvo. Novac iz Amerike putuje točno 10 sekundi (ne s Drugog revoluta nego s američke visa kartice).

 

Dobro znam o čemu pričam. Imam (skoro) sve Hrvatske prepaid kartice, a također i TransferWise, Revolut i Wirex.

Razlika u otvaranju i korištenju je u nekim segmentima tako velika da izgleda kao usporedba sms-a i goluba pismonoše.

Što otvaraš svaki dan račun pa da ti je bitno da li otvaranje traje 2-3 ili 5 dana? To je totalno nebitna prednost.

 

Prednost klasićnih kartica naspram Revolta...

1. Sigurnost - nema blokiranja iznosa bez pravovaljanog razloga - na zahtjev suda, pranje love i sl. Kod Revoulta kako im se sprdne

2. Reklamacije - rješavaš s živimo korisničkom službom,ne botom i slićno.

3. Osigurani depozit u HR (DAB) a tu si osiguran kod "Litvanske nacionalne banke" 

4. HPB, PBZ i još jedan banka su uveli novi sustav NKSInst u HR - novci sjedaju u roku od 10 sek između te 3 banke. Nadam se da će i ostale banke to primjenit pa više neće biti bitno ni vrijeme unosa naloga ni datum jer odmah sjeda.

 

Oprosti - imam firmu koja radi s EU državama - novci im sjedaju u roku od 12h. Uplatim iznos u 08:00h ujutro a Belgijancima je već proknjiženo u 15h., tako da ta prića da novac putuj 7 dana je možda u Mongoliji, ali u EU ili SAD-u ne.

 

 

 

Meni je to sve u redu. Kod obične banke između ostalog plaćaš i korisničku podršku. Kao ozbiljan klijent koji barata većim iznosima radije se oslanjaš na prokušanu i sigurnu uslugu gdje je manja vjerojatnost da će ti račun biti blokiran i gdje se nudi vrhunska korisnička podrška.
Kao Privatna osoba koja mjesečno vrti malu količinu novca i bankarske naknade bi ti pojele nezanemariv dio iznosa radije biraš modernu uslugu bez naknade.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 11:04 (Dojitza).
12 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Dojitza kaže...
R36 kaže...
DexCro kaže...
R36 kaže...

 

... ne pričaj nebuloze...

Jedina prednost Revolut naspram banka je to mijenjanje deviza (naknada) a sve ostalo je na strani banaka.

 

Neznam čemo tolika gorčina. Nitko te ne prisiljava da nešto koristiš.

 

 Da nema Revoluta, TransferWisea, Wirexa i ostalih, naše banke bi te danas guzile kao i prije nekoliko godina. A to znači:
- za bilo kakvo otvaranje, zatvaranje, promjenu računa čekaj na šalteru i raspravljaj s (najčešće) nesposobnim službenicima,

- nije bilo prijenosa love isti dan, noću i vikendom, a na transfere s inozemstvom se čekalo i nekoliko dana,

- naknade su bile više nego bezobrazne, pogotovo kad se radi o devizama. Besplatno vođenje računa je prije dvije godine bilo čisti SF.

 

A što se tiče današnje situacije i usporedbe, evo ti je:

Otvaranje računa:

HPB prepaid

- Vidim reklamu za on-line otvaranje HPB prepaid računa. Odlično! To mi treba!

- Popunim pristupnicu on-line i čekam odgovor.

- Nakon 7 dana dobivam poruku da dođem u najbližu poslovnicu.

- Banka radi ili prije podne ili poslije podne, uvijek redovi i gužva.

- U poslovnici nemaju pojma o čemu pričam. Usmeno dajem sve podatke ponovo.

- Totalno neposobno osoblje. Službenica se čudi kako privatna osoba može imati e-mail adresu koja nije gmail.

- Nakon deset dana opet šalter i preuzimam karticu.

- Ne postoji web aplikacija  (niti išta drugo) za HPB prepaid.

- Za svako plaćanje u dućanu treba PIN, čak i za ono od 5 kuna

- Konačno idem koristiti za online plaćanje, ali trebam 3D verifikaciju (mToken) kojeg nemam.

- Zovem tehničku podršku i saznajem da to ne radi na prepaid kartici. Savjetuju mi da otvorim i tekući račun.

- Opet posjeta poslovnici, gužve, nepismeni službenici...

- Nakon par dana imam i tekući od HPB koji nisam želio, ali barem imam mToken i web aplikaciju.

- Konačno sve radi! Uplata gotovine iz svake pošte radi savršeno. (zato sam je i uzeo)

- Idem prebaciti novac na Wirex. Treba mi Transfer Statement za veće iznose.

- Zovem HPB, nemaju pojma što je to.

- itd...

 

Revolut

- Popunim pristupnicu on-line i pošaljem kopiju osobne

- Nakon 5 minuta račun je otvoren, imam IBAN kojeg mogu ODMAH koristiti! Kartica dolazi poštom za 7 dana.

- Naknade minimalne ili ih nema, vrijeme čekanja nikakvo. Novac iz Amerike putuje točno 10 sekundi (ne s Drugog revoluta nego s američke visa kartice).

 

Dobro znam o čemu pričam. Imam (skoro) sve Hrvatske prepaid kartice, a također i TransferWise, Revolut i Wirex.

Razlika u otvaranju i korištenju je u nekim segmentima tako velika da izgleda kao usporedba sms-a i goluba pismonoše.

Što otvaraš svaki dan račun pa da ti je bitno da li otvaranje traje 2-3 ili 5 dana? To je totalno nebitna prednost.

 

Prednost klasićnih kartica naspram Revolta...

1. Sigurnost - nema blokiranja iznosa bez pravovaljanog razloga - na zahtjev suda, pranje love i sl. Kod Revoulta kako im se sprdne

2. Reklamacije - rješavaš s živimo korisničkom službom,ne botom i slićno.

3. Osigurani depozit u HR (DAB) a tu si osiguran kod "Litvanske nacionalne banke" 

4. HPB, PBZ i još jedan banka su uveli novi sustav NKSInst u HR - novci sjedaju u roku od 10 sek između te 3 banke. Nadam se da će i ostale banke to primjenit pa više neće biti bitno ni vrijeme unosa naloga ni datum jer odmah sjeda.

 

Oprosti - imam firmu koja radi s EU državama - novci im sjedaju u roku od 12h. Uplatim iznos u 08:00h ujutro a Belgijancima je već proknjiženo u 15h., tako da ta prića da novac putuj 7 dana je možda u Mongoliji, ali u EU ili SAD-u ne.

 

 

 

Meni je to sve u redu. Kod obične banke između ostalog plaćaš i korisničku podršku. Kao ozbiljan klijent koji barata većim iznosima radije se oslanjaš na prokušanu i sigurnu uslugu gdje je manja vjerojatnost da će ti račun biti blokiran i gdje se nudi vrhunska korisnička podrška.
Kao Privatna osoba koja mjesečno vrti malu količinu novca i bankarske naknade bi ti pojele nezanemariv dio iznosa radije biraš modernu uslugu bez naknade.

Ma sve je to ok...samo kažem da nije sve šareno na Revoultu kako neki pišu.

 

Čitajući tu korisnici misle da im se ne uzima naknada za prebacivanje novaca s Revoulta na HR račun. Na kraju vidim da pojedine banke ipak uzimaju naknadu, bez obzira što Revoult ne uzima.

 

Također kažu neki - prednost dizanja s bankomata do 1700kn bez naknade. Sjećam se da je to Splitska banka imala (dok je OTP nije kupio) - 60kn paket - dižeš na bilo kojem bankomatu bilo koje banke koliko hoćeš. E to je bilo odlično.

15 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
U aplikaciji imaš dio koji ti pokaže bankomate s koji h možeš dizati lovu.

Druga je stvar što ti svugdje piše da može doći do dodatne naplate pa uopće ne kužim kako znati gdje možeš mirno odraditi dizanje bez dodatne naplate?
Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
14 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
K3rM1t kaže...

Je li netko zna koji su bankomati podržani za onih inicijalnih 1700kn.

 

Neki dan sam htio podići 200kn na PBZ pa me upozorilo da se radi o međunarodnoj transakciji i htjelo mi oteti 25kn.

 

Poništio sam transakciju.

 Ako imaš VISA karticu onda je naknada na PBZ bankomatima. Bila je 16kn, možda je sad 25.

 

Evo jedna slika koja prikazuje na kojim bankomatima se može free podići lova. Moguće da je outdated jer je ovo bilo prije godinu i pol.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

evo ja već 10 dana uz ovaj servis.  jedna virtualna i jedna fizička.

sve fino radi.

zavisi kome što treba.. ja je nikada neću u bankomad ugurat.  više kao backup plaćanja u novčaniku ili djeci dam fizičku neka prislanjaju na pos kada im zatreba,a ne ja svaki put daja,20, 50, 100.. evo vam kartica i vratite je.

ovakvima kao što sam ja opisao sebe.. FENOMENALNO.

mislim da tome i služi Revolut u 90% slučajeva.  premali je minoran broj korisnika koji žele isforsirat Revolut kao PRIMARNI generator svih svojih transakcija.. nije mu taj koncept.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
MOŽEŠ! S PayPal-a možeš prebaciti na Revolut - trebaš na Revolut samo virtualnu VISA karticu aktivirati! Prije toga preporuka da PayPal kontaktiraš i da ti "Main currency" promjene u EUR ako Eure hočeš na Revolut povući!
13 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Skinuo sam i aktivirao Revolut app. Trenutno imam samo virtualnu karticu. Zanima me ako želim s Paypala povući novce na Revolut šta je potrebno napraviti? Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Tean kaže...

Skinuo sam i aktivirao Revolut app. Trenutno imam samo virtualnu karticu. Zanima me ako želim s Paypala povući novce na Revolut šta je potrebno napraviti? Zahvaljujem

Revolut Visu dodaj u PayPal i napravi withdraw s PayPal-a na tu karticu. 

13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
kipo kaže...
Tean kaže...

Skinuo sam i aktivirao Revolut app. Trenutno imam samo virtualnu karticu. Zanima me ako želim s Paypala povući novce na Revolut šta je potrebno napraviti? Zahvaljujem

Revolut Visu dodaj u PayPal i napravi withdraw s PayPal-a na tu karticu. 

 Jel ima neki limit i koliko Paypal uzima provizije?

13 godina
offline
Re: Revolut počinje poslovati kao specijalna banka
Tean kaže...
kipo kaže...
Tean kaže...

Skinuo sam i aktivirao Revolut app. Trenutno imam samo virtualnu karticu. Zanima me ako želim s Paypala povući novce na Revolut šta je potrebno napraviti? Zahvaljujem

Revolut Visu dodaj u PayPal i napravi withdraw s PayPal-a na tu karticu. 

 Jel ima neki limit i koliko Paypal uzima provizije?

Ne znam za limit, a provizija će ti biti napisana na ekranu prije nego potvrdiš withdraw.
I, savjet - u postavkama PayPal-a za valutu te kartice koju ćeš dodati podesi da bude ista kao i primarna valuta koju koristiš na PayPal-u (npr. ako si podesio USD kao primarnu valutu na PayPal-u, onda podesi i da ti valuta dodane kartice bude USD). Tako ćeš izbjeći PayPal-ovu konverziju valuta gdje znaju prilično odrapiti.

13 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Od poslog mjeseca:

 

https://www.lb.lt/en/news/banking-licence-granted-to-revolut-bank-uab

 

a sta to znaci:

 

U slučaju da Revolut Bank UAB od Lietuvos bankas (Bank of Lithuania)  zatraži i dobije licencu za pružanje platnih usluga i da litvanski regulator o tome obavijesti HNB, tada bi Revolut Bank UAB mogao otvarati i voditi račune za plaćanje, uključivo tekući račun ili žiro račun. 

Kill or be killed!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Revolut počinje poslovati kao specijalna banka u H

Nice.

Inače, kad mijenjam švedsku krunu ZABA mi uzme 3% na konverziju, a Revolut 0.3%. Deset puta manje pa sad ti vidi. Klonim se hrvatskih banaka i prelazim potpuno na Revolut.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice