Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

poruka: 15
|
čitano: 4.756
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei".
13 godina
neaktivan
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

22 jezgre su upogonjene da šalju podatke Kineskoj komunističkoj partiji 🤡

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

Eto, kao što rekoh nedavno, ARM procesor na desktopu. Mislim da će stvarno uskoro biti situacija da će se i zvučna softverska imena morati orijentirati na Linux i izbacit proizvode koji rade na Linuxu.

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

Onaj ko hoće, već danas može migrirati na linux. Za uredsko poslovanje ima sasvim dobro rječenje, DTP također, obrada slike isto. CAD malo kaska, ali i to prolazi s Wineom.

Gledam na steamu - sasvim solidan broj igara radi na linuxu. i tako...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 8:28 (Gallu).
11 godina
online
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
Eeee, onaj tko hoće....
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

Gledao sam test njihovog ARM desktopa. Kao dobar je za osnovno korištenje, ali nešto zahtjevnije ne može podnijeti. Jbg, ipak su to mobilni čipovi. Najbolje je što je to bila recenzija iz Kine.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

ovo je potpuno smislen način proizvodnje računala - za točno određenu namjenu, u paketu i kompletu. hardverski i softverski. za uredsko/šaltersko/blagajničko drkanje i ne treba išta osim osnovnog hardvera (minimum memorije i disk do 500 gb, integrirana grafika, monitor do 22") i najosnovnijeg os-a (tipa windows minus 80% bezvezarija), nekakav internetski preglednik i osnovni (dogradiv) office-paket (tipa za pisanje i možda tablice). mnijem da su čajnezi to ispravno shvatili. kante s windowsima i officeom su overkill. 90% toga neiskorišteno (pasijanse u državni službama ne računam).

- arm je i više nego dosta (ma i celeronci su mila majka);

- nekakav core os (ono, minimum minimuma, dos + gui) zapravo i ne postoji (ili?) + core office (word minus 80%, excel minus 80%);

- ram do 4;

- disk tek toliko (samo da izdrži mrcvarenje);

- monitor veličine prema potrebi (za blagajne je dosta i veličine telefona/tabletnog prčkala).

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 14:00 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

"Huawei Qingyun W510 comes with an AMD Radeon 520 graphics card and has an 8GB notebook memory and 512 GB of hard drive memory."

 

Sam nema nigdje možebitne cijene, ako je ispod 300$ mogla bi biti OK stvar.

 

"Huawei claims that the performance of the Kungpeng processor is better than that of the Intel Core i9-9900K."

 

Ovo mi zvuči u najmanju ruku nategnuto .

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.8.2020 11:46 (mGT).
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
Kod nas na selu u Kini se kaže:
"Svi su cvjetovi budućnosti u sjemenu sadašnjosti."
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
Gallu kaže...

Onaj ko hoće, već danas može migrirati na linux. Za uredsko poslovanje ima sasvim dobro rječenje, DTP također, obrada slike isto. CAD malo kaska, ali i to prolazi s Wineom.

Gledam na steamu - sasvim solidan broj igara radi na linuxu. i tako...

 Zar nije negdje u njemackoj bio experimentalni projekt, pa su bili nekoliko godina i morali su se vratit na Windowse jer im je drasticno pala produktivnost i hrpa stvari nije radila kad su morali komunicirat s ostatkom non-linux svijeta.

16 godina
neaktivan
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

ARM procesori će svakako odigrati značajnu ulogu sljedećih nekoliko godina. Apple, Huawei, Samsung isto pokušava nešto...

 

Meni još uvijek ostaje nepoznanica koliko će to biti skalabilno i moguće napraviti rješenje koje će parirati najjačim procesorima na desktopu. Do sad testovi koje sam vidio (doduše na tabletu) djeluju obećavajuće. U cijeloj priči je zanimljivo i ako se otvori tržište ARM računala u značajnijoj mjeri kad i kako će se MS uključiti sa Windowsima. Verzija za ARM postoji, no samo kao embeded. Da li će se to promijeniti, a Windowsi doraditi sa svim featureima pitanje je sad. Bilo bi dobro da postoji ista verzija Windowsa (Professional) za ARM i PC arhitekturu. Ili su to samo mokri snovi?

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
southy kaže...

ARM procesori će svakako odigrati značajnu ulogu sljedećih nekoliko godina. Apple, Huawei, Samsung isto pokušava nešto...

 

Meni još uvijek ostaje nepoznanica koliko će to biti skalabilno i moguće napraviti rješenje koje će parirati najjačim procesorima na desktopu. Do sad testovi koje sam vidio (doduše na tabletu) djeluju obećavajuće. U cijeloj priči je zanimljivo i ako se otvori tržište ARM računala u značajnijoj mjeri kad i kako će se MS uključiti sa Windowsima. Verzija za ARM postoji, no samo kao embeded. Da li će se to promijeniti, a Windowsi doraditi sa svim featureima pitanje je sad. Bilo bi dobro da postoji ista verzija Windowsa (Professional) za ARM i PC arhitekturu. Ili su to samo mokri snovi?

 Tu je najbitniji OS koji se vrti na tim procesorima.

 

Apple je dobar primjer gdje njihov OS odradi odlican posao na iPad pro modelima npr. pa imamo odlicne performanse upravo zbog odlicne integracije software-a i harware-a.

 

Tesko da ce u neko skorije vrijeme dostici performanse top ponude dansnjih desktop procesora ali uz gore opisanu kombinaciju mogu ponuditi slicna korisnicka iskustva prilikom koristenja software-a.

 

Naravno ovo je odlicna vijest jer sto veca konkurencija bolje za nas konacne korisnike. 

3 godine
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
@Renesis Bilo je, ali nisam pratio što se dešavalo.
Uglavnom - na poslu koristim isključivo linux i programe za njega (samoinicijativno), ostatak firme koristi Win i komuniciramo bez problema. Bilo je nekih problema s vba i macroima ali sam napravio nove obrasce i sad je sve ok.
A ima i primjera gdje velike firme i agencije koriste open source software. Npr meni dragi QGIS
16 godina
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
Entry Point kaže...

Gledao sam test njihovog ARM desktopa. Kao dobar je za osnovno korištenje, ali nešto zahtjevnije ne može podnijeti. Jbg, ipak su to mobilni čipovi. Najbolje je što je to bila recenzija iz Kine.

Ne to nisu mobili procovi, ili ovisno kaj naručiš ili dizajniraš ovisno o potrebi.Cortex A78 ili X1, ubuduče bit če velikog čuđenja na performanse kad vidiš Windows verziju koja če izvorno ili normalno radit na ARM SoC hardveru.

 

https://www.anandtech.com/show/15813/arm-cortex-a78-cortex-x1-cpu-ip-diverging

 

Podsjetnik s obzirom da se obično brzo zaboravlja. Eto kaj nudi najači superkomp, a baziran je na sve samo ne klasičnom Fujitsu ARM procesoru.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/japansko-fugaku-superracunalo-najbrze-svijetu/276259.aspx

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
3 godine
protjeran
offline
Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei

Gdje su ovo kučiste izvukli s Jakuševca?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Renderi prvog desktop računala tvrtke Huawei
mGT kaže...

"Huawei Qingyun W510 comes with an AMD Radeon 520 graphics card and has an 8GB notebook memory and 512 GB of hard drive memory."

 

Sam nema nigdje možebitne cijene, ako je ispod 300$ mogla bi biti OK stvar.

 

"Huawei claims that the performance of the Kungpeng processor is better than that of the Intel Core i9-9900K."

 

Ovo mi zvuči u najmanju ruku nategnuto .

 

Budalastine

The host also performed a BMW render test in Blender, which the Kunpeng 920 took about 11 minutes 47 seconds to complete.

9900k to napravi za 3.5min s tim da Kupeng ima 3x vise jezgri!

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice