Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Lite s

poruka: 47
|
čitano: 15.522
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Lite s".
4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...

 pozdravlja te moj mobitel iz 2014, pozdravlja te Huawei iz 2017 huawei je jedan mobitel pa se zna koji je to iz 2017?

šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a? 

 Jedino što ja očekujem da se vas dvojica prestanete sramotiti. Sudeći po tvojoj poruci, to neće biti uskoro.

 

Zna se koji se modeli Huaweija izašli na tržište 2017., pa to nije teško otkriti. Uopće nije važan model, važno je to da ga je Huawei kao firma podržavao 2 godine i potom šutnuo. A tu se spominju 4 službeno pogurane verzije Androida. Da bar!

 

"šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a?"Da!

 

Postoje zamjetne razlike među verzijama Androida i neke je bilo bolje preskočiti, a neke su naprosto fenomenalne (npr. 7.1.1).

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 pozdravlja te moj mobitel iz 2014, pozdravlja te Huawei iz 2017 huawei je jedan mobitel pa se zna koji je to iz 2017?

šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a? 

 Jedino što ja očekujem da se vas dvojica prestanete sramotiti. Sudeći po tvojoj poruci, to neće biti uskoro.

 

Zna se koji se modeli Huaweija izašli na tržište 2017., pa to nije teško otkriti. Uopće nije važan model, važno je to da ga je Huawei kao firma podržavao 2 godine i potom šutnuo. A tu se spominju 4 službeno pogurane verzije Androida. Da bar!

 

"šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a?"Da!

 

Postoje zamjetne razlike među verzijama Androida i neke je bilo bolje preskočiti, a neke su naprosto fenomenalne (npr. 7.1.1).

 

 

 pa eto moj mate 10 lite je izašao 2017 i eto čudo radi mobitel, a huawei ga napustio 

aha soc je ne bitan u toj priči, nez koji vrag svake godine poboljšavaju soc kad mogu samo naložit os da bolje radi

12 godina
neaktivan
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže... 

Što je meni uopće bilo kada sam išao pisati da se moj mobitel iz 2013. (pogrešno sam napisao 2014.) jako teško nosi s aplikacijama iz 2020., kad ti znaš bolje.

 

"Huawei EMUI 10 podržava zadnje 3-4 generacije
Znači u prosjeku dobiju 4 Android verzije, što je otprilike kao i kod iOS uređaja." - ovo jednostavno nije točno. Pozdravlja te moj Huawei iz 2017. službeno nadograđen s Androida 7.0 na 8.0 i napušten od strane Huaweija 2 godine nakon što je izašao na tržište.

 

"To što ti uspoređuješ low budget Android sa iPhoneom" - koji low budget?

 

"Uz to kod Androida imaš opciju custom ROM-a, a ti to ističeš kao nešto negativno jer što ako nema SnapDragon." - pojedini custom rom-ovi su GOVNO, a ako imaš mtk, onda si tek u govnima. To ne znači da uopće nema custom rom-ova za mtk, ali ih je manje nego za snapdragon i u novije vrijeme rijetko tko se želi njima baviti. Isprobao sam ih tonu za snapdragon putem xda foruma i neki su gori od govna. Ima ih i dobrih, pa sam se držao njih dok su se razvijali. ALI! To je samo OS, a ja sam ti pisao, da ponovim, da se moj mobitel iz 2013. jako teško nosi s aplikacijama iz 2020. I nije bio low budget, štoviše, bio je skup.

Radila se usporedba iOS vs Android podrška. Da si pažljivije čitao vidio bi da sam naveo flagship Android modele i usporedio podršku za njih sa iPhone uređajima koji su uglavnom svi flagship modeli. Ne vidim da bi neka druga usporedba imala smisla i to sam i napisao.

 

Samo Huawei je 2017 izbacio 18 modela, tu su uređaji od low budget segmenta do flagshipa. Zar ti stvarno misliš da je korektno uzeti nekakav low ili medium uređaj koji je tada imao jednu od slabijih SoC konfiguracija i to uspoređivati sa flagship iOS uređajem? Ili očekivati da će uređaj koji je tada imao "loš" SoC sedam godina kasnije vrtiti aplikacije koje su napravljene za današnje konfiguracije? I uz to bi ti proizvođač trebao dati 5 godina podrške? Pa što ti je, budi razuman. Misliš da bi Apple da ima low budget uređaje za x2 cijene od Android uređaja znači nekakvih 250$ nudio 4-5 godina podrške?

 

Uzmi bilo koji flagship, pa čak i high-medium uređaj iz te godine i on će garantirano danas raditi bez problema, ali ako misliš uzeti za primjer 150$ model onda možeš biti sretan da ima 2 godine podrške + još par godina podrške putem OS zajednice i custom ROM-ova.

 

Huawei je 2017 izbacio P10, P10 Plus (Android 7 do 9), Mate 10 i Mate 10 Pro (Android 8 do 10) kao flagship uređaje i oni imaju podršku od Androida 7 do Androida 10.

 

Što se sramiš napisati koji model iz 2013. i 2017. imaš? Siguran sam da nisu u pitanju flagship modeli jer oni će i danas raditi bez problema.

 

Custom ROM i podršku OS zajednice si prikazao kao nešto negativno umjesto pozitivno. Da, ima loših ROM-ova, a ima i odličnih, ali imaš izbora i možeš svoj 6-7 godina star uređaj i dalje koristiti zahvaljujući toj zajednici.

 

Koji je to skupi model iz 2013. koji imaš i koji se danas jako teško nosi s aplikacijama? Baš me zanima, jer kako sam napisao imam testni low budget R4 Prime iz 2014. koji ima SD 625 i radi sasvim normalno na Androidu 10. Ne mislim igrati PUBG na high postavkama na njemu, ali sve svakodnevne aplikacije rade bez ikakvih problema.

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...

 

 

 pa eto moj mate 10 lite je izašao 2017 i eto čudo radi mobitel, a huawei ga napustio 

aha soc je ne bitan u toj priči, nez koji vrag svake godine poboljšavaju soc kad mogu samo naložit os da bolje radi

 Mislim da se puno korisnika mobitela ne bi složilo s tobom. Uključujući mene. Jer je od kupovine tog mobitela 2013. do danas prošlo dovolno vremena tijekom kojeg sam iskusio utjecaj kvalitete os-a na svakodnevni rad s mobitelom. Pritom su veći problem aplikacije koje su sve zahtjevnije za resursima mobitela.

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
mzopg kaže...

Radila se usporedba iOS vs Android podrška.

 Sorry, prestao sam čitati nakon ove prve rečenice koju sam citirao. Pročitaj temu. Novi Xiaomijevi mobiteli.

 

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi. Slobodno otvori novu temu na forumu, pa neka se oko nje okupe svi oni koji tema zanima. Imam previše godina, dovoljno životnog iskustva kao i dovoljno znanja i iskustva s mobitelima da bih znao što vrijedi, a što ne. Pa mi ne treba pojašnjenje što može mobitel koji sam kupio 2013., kakav os može biti i koliko su usrane današnje aplikacije ili što radi zajednica (sic! u mom slučaju to je jedan jedini čovjek koji već godinama dorađuje aosp za moj model mobitela - kako mu se samo da?). Uživaj u nedjelji.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2020 14:44 (zelenapaprika).
10 godina
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 pozdravlja te moj mobitel iz 2014, pozdravlja te Huawei iz 2017 huawei je jedan mobitel pa se zna koji je to iz 2017?

šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a? 

 Jedino što ja očekujem da se vas dvojica prestanete sramotiti. Sudeći po tvojoj poruci, to neće biti uskoro.

 

Zna se koji se modeli Huaweija izašli na tržište 2017., pa to nije teško otkriti. Uopće nije važan model, važno je to da ga je Huawei kao firma podržavao 2 godine i potom šutnuo. A tu se spominju 4 službeno pogurane verzije Androida. Da bar!

 

"šta ti očekuješ da će mobitel iz 2014. šljakat bolje ako dobije nadogradnju OS-a?"Da!

 

Postoje zamjetne razlike među verzijama Androida i neke je bilo bolje preskočiti, a neke su naprosto fenomenalne (npr. 7.1.1).

 

 

 pa eto moj mate 10 lite je izašao 2017 i eto čudo radi mobitel, a huawei ga napustio 

aha soc je ne bitan u toj priči, nez koji vrag svake godine poboljšavaju soc kad mogu samo naložit os da bolje radi

 To je njihov midranger, dobije jedno veliko azuriranje i par malih i to je to. Nakon 2 godine ga prodaš i kupiš novi. 

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

Radila se usporedba iOS vs Android podrška.

 Sorry, prestao sam čitati nakon ove prve rečenice koju sam citirao. Pročitaj temu. Novi Xiaomijevi mobiteli.

 

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi. Slobodno otvori novu temu na forumu, pa neka se oko nje okupe svi oni koji tema zanima. Imam previše godina, dovoljno životnog iskustva kao i dovoljno znanja i iskustva s mobitelima da bih znao što vrijedi, a što ne. Pa mi ne treba pojašnjenje što može mobitel koji sam kupio 2013., kakav os može biti i koliko su usrane današnje aplikacije ili što radi zajednica (sic! u mom slučaju to je jedan jedini čovjek koji već godinama dorađuje aosp za moj model mobitela - kako mu se samo da?). Uživaj u nedjelji.

 

 

 

 

 

 pda užasni ljudi, izdaju svake godine nove socove umjesto da su u taj tvoj mobitel iz 2013 ubacili os iz 2020 i radio bi isto kao ovi flagshipovi 

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

Radila se usporedba iOS vs Android podrška.

 Sorry, prestao sam čitati nakon ove prve rečenice koju sam citirao. Pročitaj temu. Novi Xiaomijevi mobiteli.

 

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi. Slobodno otvori novu temu na forumu, pa neka se oko nje okupe svi oni koji tema zanima. Imam previše godina, dovoljno životnog iskustva kao i dovoljno znanja i iskustva s mobitelima da bih znao što vrijedi, a što ne. Pa mi ne treba pojašnjenje što može mobitel koji sam kupio 2013., kakav os može biti i koliko su usrane današnje aplikacije ili što radi zajednica (sic! u mom slučaju to je jedan jedini čovjek koji već godinama dorađuje aosp za moj model mobitela - kako mu se samo da?). Uživaj u nedjelji.

 

 

 

 

 

 pda užasni ljudi, izdaju svake godine nove socove umjesto da su u taj tvoj mobitel iz 2013 ubacili os iz 2020 i radio bi isto kao ovi flagshipovi 

 Nastojim ostati pristojan i biblijski okrenuti drugi obraz ali se ti u iskazivanju svojeg skučenog svjetonazora ne daš. Ako ti je to ventil da si u ovoj koronakrizi olakšaš psihu - neka ti bude.

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

Radila se usporedba iOS vs Android podrška.

 Sorry, prestao sam čitati nakon ove prve rečenice koju sam citirao. Pročitaj temu. Novi Xiaomijevi mobiteli.

 

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi. Slobodno otvori novu temu na forumu, pa neka se oko nje okupe svi oni koji tema zanima. Imam previše godina, dovoljno životnog iskustva kao i dovoljno znanja i iskustva s mobitelima da bih znao što vrijedi, a što ne. Pa mi ne treba pojašnjenje što može mobitel koji sam kupio 2013., kakav os može biti i koliko su usrane današnje aplikacije ili što radi zajednica (sic! u mom slučaju to je jedan jedini čovjek koji već godinama dorađuje aosp za moj model mobitela - kako mu se samo da?). Uživaj u nedjelji.

 

 

 

 

 

 pda užasni ljudi, izdaju svake godine nove socove umjesto da su u taj tvoj mobitel iz 2013 ubacili os iz 2020 i radio bi isto kao ovi flagshipovi 

 Nastojim ostati pristojan i biblijski okrenuti drugi obraz ali se ti u iskazivanju svojeg skučenog svjetonazora ne daš. Ako ti je to ventil da si u ovoj koronakrizi olakšaš psihu - neka ti bude.

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 baš šteta, mogao si revoluciju na mobilnom tržištu napravit,recimo nokia 3310 sa iOS 13 na kojem se vrti fortnite jer ima novi Os 

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 baš šteta, mogao si revoluciju na mobilnom tržištu napravit,recimo nokia 3310 sa iOS 13 na kojem se vrti fortnite jer ima novi Os 

 Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 baš šteta, mogao si revoluciju na mobilnom tržištu napravit,recimo nokia 3310 sa iOS 13 na kojem se vrti fortnite jer ima novi Os 

 Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

Rasprava ti je nešto tipa kada ti kažeš da mobitel iz 2013 sa OS iz 2020 radi isto kao flagship iz 2020 i onda to objasniš zašto je tako, no rasprava nije kad ti to tvrdiš i onda kažeš da ćeš ostat pristojan i biblijski okrenuti obraz 

4 godine
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 baš šteta, mogao si revoluciju na mobilnom tržištu napravit,recimo nokia 3310 sa iOS 13 na kojem se vrti fortnite jer ima novi Os 

 Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

Rasprava ti je nešto tipa kada ti kažeš da mobitel iz 2013 sa OS iz 2020 radi isto kao flagship iz 2020 i onda to objasniš zašto je tako, no rasprava nije kad ti to tvrdiš i onda kažeš da ćeš ostat pristojan i biblijski okrenuti obraz 

  Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

6 godina
protjeran
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...
zelenapaprika kaže...
neampojma kaže...

 koji je to moj skučeni svjetonazor kad kažem da mobitelu iz 2013. godine ne može pomoći OS iz 2020.godine da radi kao flagship iz 2020.g?

Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 baš šteta, mogao si revoluciju na mobilnom tržištu napravit,recimo nokia 3310 sa iOS 13 na kojem se vrti fortnite jer ima novi Os 

 Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

Rasprava ti je nešto tipa kada ti kažeš da mobitel iz 2013 sa OS iz 2020 radi isto kao flagship iz 2020 i onda to objasniš zašto je tako, no rasprava nije kad ti to tvrdiš i onda kažeš da ćeš ostat pristojan i biblijski okrenuti obraz 

  Jednostavno mi se više ne sudjeluje u trlababalan raspravi.

 jel to zato što je huawei odustao od tvog mobitela pa ne možeš više dobro slati poruke na forumu? 

13 godina
offline
Re: Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Li
Ivan(4) kaže...
petarjukic kaže...

... Usporedite Redmi Note 9 pro i Note 8 pro, jedina vidljiva razlika između ta 2 modela za sada je drukčiji soc (sd 720g i g90t), s tim da je taj mediatekov čak bio li-la sa sd 730g...

 Kupci Androida: ne interesuje me koliko ima AnTuTu-a, MediaTek nikada neće dobiti nadogradnje i neće raditi GCam.

 Takođe kupci Androida: ali ovaj SnapDragon je 5% slabiji od MediaTeka iz prethodnog modela.

 

Elem, šta je novo:

  • ekran, veći, tj viši (20:9) sa rupom umesto suze
  • SoC, pretpostavljam stavka koja blago podiže cenu; performansama nije upgrade, ali valjda treba da zapuši usta ljudima koji su se žalili na MediaTek
  • dedicirani microSD slot
  • makro kamera, 5MP umesto 2MP; ne znam kakva je nova (nemam velika očekivanja), ali stara je bila totalno besmislena, jer je pravila lošije makro snimke od glavne kamere.
  • drugačija prednja kamera
  • čitač otiska prsta sa strane umesto pozadi
  • još veća baterija, uz 30W fast charging.

 

Definitivno nije revolucija i definitivno nije isti uređaj. Razlika u ceni u odnosu na prethodni model prevelika, no meni je ovo atraktivniji uređaj po ceni koja je i dalje ok. U odnosu na Redmi Note 2 koji i dalje funkcioniše u porodici, cena uređaja iz Redmi Note serije je porasla jedno 70-80% za nepunih 5 godina, ako se dobro sećam, no tadašnji uređaji su pravljeni drugačije: pozadi plastikica, napred neko no-name staklo, MediaTek SoC, RAM-a koliko treba i ne više (2GB), interne memorije koliko mora (16GB), stražnja kamera ok, ali jedna a ne 4, a prednja tek da piše da je ima i kraj, dok se trenutni modeli rade da mnogo više liče na premium segment.

 

EDIT: Zapravo, poređenje sa cenom RN2 nije skroz fer, jer sam ja imao jeftiniju običnu verziju, a ne Prime, dok je ovo trenutno najbolje izvedba RN9, tako da je realnija razlika u ceni uređaja iz iste serije 5 godina kasnije oko 50%, uz pomenuto približavanje višem segmentu po materijalima, količini memorije itd.

 pa iskreno evo da se nadovežem na temu.većinom sam od androida koristio huawe od 9 do 10serije i presao na samsunga, samsung note serije do note 10+ i serija s10 + koja je za mene bila sranje,i na kojoj sam ostao dan danas,i prije par dana sam uletio u redmi note 9 pro,6gb rom,128 gb i ako bih više volio da je od 8 gb.no što je tu je iskreno sam zadovoljan s mobitelom,briž je od moga samsunga s10 + slika je takoder puno bolja od samsunga ,jedino problem je meni što ne morem s samsunga prebaciti aplikacije dadoteke i ostale stvari ,jer ne morem pranaci na googlu pravu stvar za to,sve koje kave programe koje sam skinu su za zastarjele verzije androida,tako da sam od samsunga uspio samo napraviti becap na pc računalu i to sam pokušao prebaciti na redmija,ali to nije to..ostalo je sve bolje od samsunga i linija je ok.

2 godine
offline
Redmi Note 9, Redmi Note 9 Pro i Mi Note 10 Lite s

jutro..

 

evo već treći dan u jutro jedva pokrenem redmi note9 pro, a poslije sat i pol nema boja, mob je crno bijele pozadine, isto tako i fotoaparat.

nakon nekog vremena se boja vrati..

 

nema nikakvih padova, oštećenja, upadanja u vodu, ostajanja na vlažnom, na hladnoći, jednostavno nema boja.

 

imam još nekih 8 mj garancije pa ne znam da pričekam da skroz crkne ekran, ili je to nešto što se može popraviti amaterski.

 

rješenje ?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice