Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

poruka: 12
|
čitano: 4.627
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž".
2 godine
neaktivan
offline
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

Ovaj napad radi figurativno kao kad otruješ izvor i svi se potruju. Napad lanca opskrbe

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

-zanimljivo.. mada ujkosem ima doktrinu da se s terorom-ucjenama ne pregovara i ne isplaćuje, vidimo da plaćaju (što će reć ujko ubire porez).. a naravno, opet nešto sumnjaju na ruse, kaže biden, jadan-bidan.. smantalo mu se :)

 

tj ako usa-ujko, nešto ne može, npr otkriti počinitelje, tad ne može baš nitko, jer ujko ima sve, sve moguće zamislive (i nezamislive) reusrse, vlasnik svega i sve zna. .. no eto još ne znaju tko je počinitelj, osim što spomenu možda rusi .. jadno-prozirno.

 

-napali su tako isti i trumpeka, za kojeg je bila i optužba da mu rusi pomažu, pa malo kontradiktorno.. ili-ili.. no naravno, dnevnopolitički očekivano.

 

-ok, možda su rusi, možda haker iz zadra ili zaprešića :)) možda netko treći.. a što ako je ujko? usa+uk? što ako je .. ma ne, ne bi oni, nikad, ni CA ili face, osim što već jesu i kažnjeni.. no jamačno su neki rusi ili kinezi ili s.koreja.. pa čak i zaprešićbojsi prije nego ujko? koji može sve, samo ne ovo? .. ok, pušim priču i čekam, sad će neki dokaz o rusima? :)) ako neće, možda zato jer nisu?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

meni je zanimljivije kako knjižiti otkupninu. 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači

-trošak reprezentacije i izvanrednih troškova poslovanja u svrhu očuvanja konkurentnosti na slobodnom tržištu kapitala roba i usluga u svhu računalne sigurnosti i transparentnosti .. kao skraćeni formular koji se prilaže uz ostale fascikle u rutinskom postupku koji priznaje i IRS kako se već naziva porezna u usa i sve je tax deductible, pa koristi i trumpek..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
online
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

Koliko je ono INA morala platiti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači
hummer0 kaže...

Koliko je ono INA morala platiti?

 -misliš, koliko je direktor s ininog računa prebacio na svoj? -dovoljno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači
all_or_nothing kaže...

meni je zanimljivije kako knjižiti otkupninu. 😀

50% na trošak obrazovanja od strane ransomverskih kuća, a 50% na povećanje vrijednosti baze podataka.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.7.2021 23:24 (ante_etna).
15 godina
offline
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

Neznam,ali dam se kladit da im je računalna sigurnost bila na zadnjem mjestu di če investirat lovu prije ovog događaja.

Skupa škola.

 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Ransomware zarazio milijun računala, napadači traž

Gledam, lijepa tipkovnica na slici...

 

A, grupni popust je ok, korektno.

Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
 
1 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači
hummer0 kaže...

Koliko je ono INA morala platiti?

 100 milijuna kuna odn. tadašnjih 1500 bitcoina.

Demokracija je kada dvije budale sistemom glasovanja nadglasaju genija !
10 godina
offline
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači
all_or_nothing kaže...

meni je zanimljivije kako knjižiti otkupninu. 😀

 Mislim da se ovo prikazuje kao trošak pa onda ne moraš platit porez tj. možeš sam sebe napast i tako izbječ porez a okrivit uvijek ruse. . Ista stvar se može napraviti i sa gotovinom pa čak i sa običnim žiro računom. Ako je javna firma u pitanju bit će "Ujia vuk magarca". Država doštampa da pokrije gubitak a Mate dobije vilu sa bazenom i tako u krug. Normalno Mate digne kredit da ispadne sve pošteno i vraća ga od tih novaca. Porezi su za ove koji nisu Mate i koji misle da se država financira iz poreza.

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.7.2021 11:10 (Noel).
15 godina
offline
Re: Ransomware zarazio milijun računala, napadači
hummer0 kaže...

Koliko je ono INA morala platiti?

 Ina nije ništa platila, ostali su bez dijela baze podataka.......

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice