Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

poruka: 43
|
čitano: 18.649
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi".
6 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Šteta što Trump nije predsjednik...pa da on to obavi i ovaj štogod nas nauči u svezi glede astronomije...kao kod uporabe sanitarna u liječenju virusnih infekcija

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 1 hvala 0
13 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Pa sad da je to samo američki projekt ok ionako NASA-u financira država (po meni nedovoljno jer toliko potroše na gorivo zračni tankeri), ali koliko znam ovo je zajednički projekt i nije čak niti lansiran iz amerike niti s američkom raketom...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Hoće li Sleepy Joe znati uopće gdje se nalazi? Valjda su mu dobro sve napisali da ne zezne i najosnovnije...
 
9 1 hvala 2
6 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Prije 2 sata se dollar izjednačio s euro...1:1
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
10 0 hvala 1
16 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Samio da ne ispusti nebulu tijekom govora :-)

Eventualno svaki supak dobije hemoroid.
Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Dobro je da znamo da su bugovi moderatori Trumpovci. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
HCMAA kaže...

Šteta što Trump nije predsjednik...pa da on to obavi i ovaj štogod nas nauči u svezi glede astronomije...kao kod uporabe sanitarna u liječenju virusnih infekcija

 

njet mi drag, uopšte mi njet drag, ali ...

 

 

https://www.nature.com/articles/d41586-020-00348-2

10 godina
suspendiran
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

a jebote pola noći će. ajde vise panju jedan.

Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Najgori americki predsjednik dobije takvu cast. 

 

 

vicious
Moj PC  
4 6 hvala 1
10 godina
suspendiran
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

počinjeeeeeeeeeeeeeee :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Prvo pola sata patetike i preuzimanja zasluga...

 
1 2 hvala 0
10 godina
suspendiran
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 0:29 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

I to je to???

10 minuta preseravanja i jedna (nevjerovatna) fotografija...

Malo antiklimaktično.

 
3 8 hvala 0
15 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi
Tko visoko leti, štedi gorivo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 0:42 (Shamrock).
 
4 0 hvala 5
15 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Ko još može pogledati ovu fotografiju i tvrditi da smo sami u svemiru...

 
12 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo

 Ako se ovako dobro vide galaksije udaljene oko 13ak milijardi SG. Volio bi vidjeti sliku Andromede što prije.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 0:51 (crozoki).
15 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Ovo je fascinantno koliko se galaksija vidi na slici 👍slika pokriva dio neba kao kad bi zrno pjeska drzao u ruci i gledao u nebo. Bas me zanima po novim saznanjima koliko ce cca galaksija biti u svemiru!
be Cool
Moj PC  
2 0 hvala 1
3 godine
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Fascinatnije je što mu je trebalo samo 13,5 sati ekspozicije, Habbleu je trebalo nekoliko tjedana mislim.

 
6 0 hvala 0
8 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Hoćemo usporedbu sa Hubbleom, isti komad neba...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
EricCartman kaže...

Hoćemo usporedbu sa Hubbleom, isti komad neba...

 Ima i slider za lakšu usporedbu

 

https://blog.wolfd.me/hubble-jwst/

 

 

 

GIF

https://bigthink.com/wp-content/uploads/2022/07/smacs0723-73.jpg

 

I jedan preko drugog

https://i.redd.it/9uyhwijeo0b91.gif

 

https://news.ycombinator.com/item?id=32062849

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 8:45 (nixass).
10 godina
suspendiran
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Aha to je već bilo snimljeno prije ali s manje detalja? Meh... mislio sam da nisu nikada snimili u tako daleko.
Moj PC  
0 8 hvala 0
3 godine
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

Jedino je Habbleu trebalo par tjedana ekspozicije a JWST samo 13,5 sati.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Aha to je već bilo snimljeno prije ali s manje detalja? Meh... mislio sam da nisu nikada snimili u tako daleko.

 Pa i nisu uspjeli s Hubblom snimit tako daleke stvari, primijenit ces da na JWST slici postoje tockice, koje nisu uopce vidljive na hubbloveoj, i uopce nema suma.

Tako da je rezultat impresivan.

 

Sto mislis zasto su ga slali uopce.

Upravo zato da zanimljive regije promotre jos jednom s boljim instrumentom.

16 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
Aha to je već bilo snimljeno prije ali s manje detalja? Meh... mislio sam da nisu nikada snimili u tako daleko.

JWST je "fotkao" isti dio neba ko i Hubble a sama činjenica da je toliko više objekata vidljivo na njemu koji su ekstremno redshiftani ti govori kolio "daleko" se vidi na novoj slici.

To kaj su fotkali isti dio neba ne znači da nisu ništa novo vidjeli.

 

https://i.imgur.com/nvPxV9g.gif

 

 Još kad saznaš da je Hubbleova ekspozicija bila oko 140h (isprekidano, jer je Hubble u orbiti oko Zemlje) a JWST cca 12h, onda je ovo i impresivnije.

Sad čekamo podatke/"fotke" ekstrasolarnih planeta , jer to je u čemu će JWST briljirati, ove fotke su samo za PR

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 11:35 (nixass).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Widowmaker kaže...

Ko još može pogledati ovu fotografiju i tvrditi da smo sami u svemiru...

 

Nismo sami na planeti, kamoli u svemiru. Problem je što takva otkrića nisu medijski popraćena i tajne službe šute na otkrića koja pronalaze znanstvenici. Da ne pričam kako drugi znanstvenici napadaju jedni druge ako pronađu nešto što odudara od njihovih uvjerenja i na taj način guše znanost i napredak.

Tako imamo fizičara koji je izmislio novi tip teleskopa sa konkavnom lećom, pod nazivom Santilli teelskop. To je teleskop koji snima antimaterije i slučajno je snimio nepoznate entitete kako obitavaju iznad gradova, vojnih postrojenja i sl. Čini se kao da rade nekakav nadzor nad nama. Probao je snimiti iste te entitete sa drugim teleskopima ili kamerama ali nema ništa, samo taj njegov teleskop može snimiti te entitete. Da ne duljim, pročitajte njegov rad u cijelosti:
https://www.researchgate.net/publication/304339066_Apparent_Detection_via_New_Telescopes_with_Concave_Lenses_of_Otherwise_Invisible_Terrestrial_Entities_ITE

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 10:14 (NickChase).
22 mjeseca
protjeran
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
NickChase kaže...
Widowmaker kaže...

Ko još može pogledati ovu fotografiju i tvrditi da smo sami u svemiru...

 

Nismo sami na planeti, kamoli u svemiru. Problem je što takva otkrića nisu medijski popraćena i tajne službe šute na otkrića koja pronalaze znanstvenici. Da ne pričam kako drugi znanstvenici napadaju jedni druge ako pronađu nešto što odudara od njihovih uvjerenja i na taj način guše znanost i napredak.

Tako imamo fizičara koji je izmislio novi tip teleskopa sa konkavnom lećom, pod nazivom Santilli teelskop. To je teleskop koji snima antimaterije i slučajno je snimio nepoznate entitete kako obitavaju iznad gradova, vojnih postrojenja i sl. Čini se kao da rade nekakav nadzor nad nama. Probao je snimiti iste te entitete sa drugim teleskopima ili kamerama ali nema ništa, samo taj njegov teleskop može snimiti te entitete. Da ne duljim, pročitajte njegov rad u cijelosti:
https://www.researchgate.net/publication/304339066_Apparent_Detection_via_New_Telescopes_with_Concave_Lenses_of_Otherwise_Invisible_Terrestrial_Entities_ITE

 Ne reklamiraj te prevare, niti je taj tip znanstvenik, niti te slike ista pokazuju. Moras imati IQ sobne temperature da vjerujes u takve stvari. Kupi teleskop pa provjeri 

6 godina
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
Horned Reaer kaže...
Ovo je fascinantno koliko se galaksija vidi na slici 👍slika pokriva dio neba kao kad bi zrno pjeska drzao u ruci i gledao u nebo. Bas me zanima po novim saznanjima koliko ce cca galaksija biti u svemiru!

 

Da. Moj mozak već neko vrijeme procesuira tu informaciju. Mislim da je nama prosječnim ljudima neshvatljiva veličina svemira. Fascinantno. 

16 godina
offline
Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Joe Bi

JWST može prikupiti puno više svjetla pa je bilo za očekivati da će ekspozicija biti puno kraća nego kod Hubble-a.

 

Inače, na slici se vidi oko 100 milijuna godina dalje nego što smo do sada mogli vidjeti.

Sam klaster galaksija SMACS 0723 koji čini gravitacijsku leću na sredini slike je nekih 4.6 milijardi godina udaljen u vremenu.

Amenoum
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo
PaleRider kaže...

JWST može prikupiti puno više svjetla pa je bilo za očekivati da će ekspozicija biti puno kraća nego kod Hubble-a.

 

Inače, na slici se vidi oko 100 milijuna godina dalje nego što smo do sada mogli vidjeti.

Sam klaster galaksija SMACS 0723 koji čini gravitacijsku leću na sredini slike je nekih 4.6 milijardi godina udaljen u vremenu.

 

što bi se reklo ovako je to izgledalo kad se počeo formirati sunčev sustav

6 godina
neaktivan
offline
Re: Prvu fotografiju s teleskopa Webb otkrit će Jo

Čuj ovog trola hahahhahaha

To nije obični teleskop Gospodine visoki IQ. Ti stvarno nisi ni čitao što piše već si išao napast ovog cijenjenog fizičara koji iza sebe ima hrpu priznanja, nagrada i znanstvenih radova jer ti ovakve stvari stvaraju nelagodu.

 

Mislim šta si ti očekivao da ćeš vidjeti na slikama, male zelene kako ti mašu? Mislim da je red da zaboraviš na fantazije iz filmova i vratiš se u realnost gdje napredne civilizacije ipak nisu mali zeleni koji će na dan dolaska na planetu Zemlju sjesti u bijelu kuću sa Američkim predsjednikom i popit si kavudok razgovaraju o svojim planovima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.7.2022 12:10 (NickChase).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice