Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

poruka: 8
|
čitano: 4.453
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar ".
9 godina
neaktivan
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

Predivno zvuči, da sam u tim godinama vjerojatno bi nagovarao starce da me presele u Sisak.

 

No postoje li stvarno predavači u srednjoj školi koji ovakav smjer mogu kvalitetno ispredavati?

 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

Znam jednog klinca koji je zapeo da upiše ovu školu jer misli da će igrat računalne igre cijeli život... 

 

Mali inače katastrofalan u školi jer je ovisan o igricama. 

Moj PC  
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehni
lllnuclearlll kaže...

Znam jednog klinca koji je zapeo da upiše ovu školu jer misli da će igrat računalne igre cijeli život... 

 

Mali inače katastrofalan u školi jer je ovisan o igricama. 

 naravno da nije isto igrati non stop i zanimati se za game dev, ja bilo koju igru kada igram odma zamisljam da je moja igra ovako bi bilo... ne doživljava svaki čovjek igre isto, i djele se na umjetnost i na razbibrige

16 godina
offline
Re: Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehni
Bas me zanima gdje su nasli profesorski kadar. Opcenito je u skolstvu danas problem naci (kvalitetne) nastavnike za informatiku, matematiku i fiziku. Inzenjeri ne zele raditi za 5k KN i da ih pritom ravnatelji/pedagozi/roditelji gnjave s kojekakvim sranjima. A o hrpi administracije koja je sama sebi svrha da ne govorim.
 
7 0 hvala 0
10 godina
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

vidim tu vijest na par portala, protivno prirodi okorjelog internetskog ratnika, odem na izvor informacija, http://www.ss-tehnicka-sk.skole.hr/nastava/smjerovi i vidim da oni jos nisu ni unijeli taj smjer u popis. pfff

ne mogu se osloboditi dojmu da je to glupost i mamipara za mlade adehadeovce i ostale hiperaktivce. zapravo nesto sa takvim bullshit faktorom bih ocekivao od neke privatne skole.

uglavnom, tehnicka skola sisak me nije ni malo odvratila od mog dojma...

 

ajd da vidimo sto im kaze forum, sigurno tamo nekih pitanja/odgovora: http://www.ss-tehnicka-sk.skole.hr/forum hm, zadnja poruka iz 2012? lol.

 

jel mogu vidjeti kurikulum na stranicama ministartsva nekako? ili neku informaciju iz nekog izvora koji nije racunalni/gaming portal, regionalni portal ili radio banovina?

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

Ponekad je sam poticaj sam dovoljan  , kao obaveza . Danas ti tutoriala ima online koliko hoces ,pogotovo na udemy-u . Ako ima dovoljan profa da to iskoristi i iz toga izvuce najbitnije i to je dobar pocetak i bolje je od ničega.

I ja sam , sam onako iz hobija radio malo u 2d-u kroz svoje slobodno vrijeme pa su neke stvari ispale dobre a kamoli da to guram 4 godine . Vjerovatno ce uz to morati neko programiranje uciti c ili c++ ovisno o kojoj je platformi rijec , sto je dodatna pohvala . Bolje pretpozicije za upis na neki srodni fakultet itd..

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

 

 

Ovo je u načelu super stvar. Negdje se mora početi. Dobro je da se našlo dovoljno hrabrih ljudi za to.

Ako ovo zaživi i pusti korijene diljem HR, to će biti prava stvar za sve.

 

Nakon uhodavanja, te ako će se ovo od prve godine povezati za game dev industrijom kod nas, imati ćemo mlade ljude koji će već sa 15-16 godina zarađivati više od svojih roditelja, odnoso koji će prije svoje 18 godine imati svoj kruh u rukama

Samo pare ne smiju biti glavni motiv i na prvome mjestu koliko god to netko meni tvrdio. O.K., ima ljudi kaj drugačije gledaju na to, ali isto tako vidio sam hrpu ljudi kaj su frustrirani, jer se bave poslom koji ne vole i u kojem ne nalaze zadovoljstvo u radu. Bez obzira na dobr život i pare koji dolaze sa poslom kojim se bave.

 

Bez obzira na škole i tečajeve, počnite rokati ljudi po znanju, ako se želite baviti bilo čim u IT, a ne samo u game devu.

Najte čekati da vas drugi nešto nauče, nego krenite sami.

 

C++, rulz! ! ! 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Prvi u Hrvatskoj: srednjoškolski program Tehničar

Sve je to lijepo - ali po imenu zvanja, bez fakulteta, zvuci mi veoma ograniceno.

 

Ako nisi developer kao samostalni radnik za sebe, koji radi od kuce i zeli postici vise,

i ne uspijes u HR naci dev team s kojim ces steci iskustvo, a zelis raditi u struci,

zamisli da zelis raditi kao programer u banci - i posaljes im zivotopis,

i prvo ste se vidi "Tehnicar za razvoj igara", odmah se nasmijes i kazes "takav nam ne treba, neozbiljna osoba".

 

Bolje bi bilo da se smjer zove tipa "Tehnicar za razvoj (devolpment) racunalnih aplikacija (softwarea)",

to vec zvuci ozbiljnije. 

Moj PC  
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice