Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

poruka: 50
|
čitano: 13.795
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs".
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Da ga je*eš napumpan sam na seriju sada, znam da je samo teaser ali ... evo, dobar je! Lajkam!

Moj PC  
1 15 hvala 0
13 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Gdje ima za skinuti, zna tko? :)

 
0 0 hvala 0
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
guslac kaže...

Gdje ima za skinuti, zna tko? :)

 

www.amazon-gospodariprstenova-download-serije.com

 

 

sorry morao sam. prastara fora s newzgrupa.

9 godina
protjeran
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

E ovo se čeka.

Sve što se ekranizira prema Tolkienu ću dati šansu, pa makar ispalo smeće na kraju.

Uostalom , Silmarillion je jedina knjiga od Tolkiena koju nisam pročitao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.2.2022 20:28 (gumifufna).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Meni osobno najbolja, preporuka :)
9 godina
protjeran
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Tanuki kaže...
Meni osobno najbolja, preporuka :)

 

ludizao kaže...

 

To mi je najbolja njegova knjiga.

 Dobro, dobro... Nagovorili ste me, sljedeća ja na popisu za čitanje.

Taman imam vremena da pročitam, dok ne dođe ekranizacija.

16 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Kolko sam ja informiran, ovo je vrlo vrlo vrlo "fleksibilno" vezano uz knjigu. Švercaju se samo sa imenima serije i likova, ostalo je blatantna kulturološka aproprijacija, a radnju su "modernizirali" u stilu Mrkomira prvog. 
Baš me zanima što bi rekli crnci da se u wakandi u MC ničim objašnjeno, pojavi pola pirgavih i riđokosih starosjedioca? Ili u kineskoj legendi o Mulanu da odjednom meksikanci 
igraju bitnu ulogu? Ali kad je u pitanju adaptacija legendi stare europe (a tolkienove priče se baziraju na tome) nema problema, utrpajmo sve što se trenutnom olivudu čini dovoljno sjwoke. 
Galadriel kao ratnica je jednako kao što je netko rekao da se radi priča o novom zavjetu i Svetu Mariju oboruža štitom i mačem. 

Moj PC  
27 2 hvala 6
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
overhaul kaže...


Galadriel kao ratnica je jednako kao što je netko rekao da se radi priča o novom zavjetu i Svetu Mariju oboruža štitom i mačem

 

Ne bih imao ništa protiv, dapače!

 

"Novi Zavjet - Legenda o Isusu", režirao Zack Snyder.

 

Isus: Keanu Reeves

Marija: Scarlett Johansson

 

 

Ostale uloge ne znam, nisam upoznat s biblijom.

 

5 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

WTF ?!?! Pa nemaju zivog glumca u svemu tome. Ali, dobro, kome se svidjaju crtici i ne izgleda lose. Kada se samo sjetim da sam i ja volio CGI, ali ovo je otislo predaleko. Na stranu sto je i sam CGI ispodprosjecan. Ali dobro, los CGI, nema puno ulaganja, biti ce epizoda kao skakavaca u dobroj godini. Samu pricu kojom se bavi ovaj serijal necu ni komentirati...

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Zadnja poštena lotr adaptacija bila je 2003., izgleda da će i ostat tako još neko vrijeme. Hobit je prosječni cgi fest koji je pkkušao živjeti na staroj slavi redatelja.

 

Al te woke, kulturne aproprijacije, odnosno podilaženje manjinama... mislim ono, djelo koje se bazira na legendama, predajama i povijesnom okviru srednjovjekovne germanske i nordijske europe odjednom ima crnca hobita i latino patuljke... Vjerojatno će ugurat još kakve elemente pederluka da se svi osjećaju prihvaćeni.

 

Bit će zanimljivo kaj će reći tolkien junior na ovo sve, ako je djelomično popljuvao lotr trilogiju, ovdje bi trebao pokrenuti javni linč.

 
13 2 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Pricu se rekli natrpati 3K godina dogadjaja u "krace razdoblje" tako da mozemo valjda pratiti kako Isilduru izbijaju prvi zubici pa od ne previse spominjanja odjednom iskoci i odreze Sauronu prstic a ne da se samo pojavi u xy sezoni. Galadriel fierce warrior i ostalo.
Ah blah.
14 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Ajme kolko negative...ko babe ste neke... nevalja ovo, nevalja ono... dam se kladit da će te ga svi pogledati !!!

Jedva čekam da dođe 

Some people are so poor... all they have is money!
Moj PC  
2 8 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

45 000 komentara na raznim jezicima: "Zlo nije sposobno stvoriti ništa novo, može samo iskriviti i uništiti ono što su izmislile ili napravile sile dobra." – J.R.R. Tolkien    

 

Morat ce Jeff prebacit zaposlenike sa razvrstavanja paketa na brisanje komentara  

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Ja bi za ovako uništavanje i pišanje po jednom remek djelu epskih razmjera smrtnu kaznu uvea. Smećaroši ovo svjesno i namjerno rade. Tolkien mlađi se ja mislim okreće u grobu.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Apachy kaže..

Bit će zanimljivo kaj će reći tolkien junior na ovo sve, ako je djelomično popljuvao lotr trilogiju, ovdje bi trebao pokrenuti javni linč.

 Taj tolkien junior je umro 2020 godine. Zato i ide sad ovo cerecenje ostavštine. Bice toga još, ovo je samo pocetak.

16 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Po traileru su fakat razjebali pricu... Galadriel u vojnom oklopu - wtf...

Pogledat cu prve 3 serije kad izadu pa vidjet kak ce bit - po ovome sto sam vidio, zabavljat cu se citanjem knjiga iznova...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
Apachy kaže...

Zadnja poštena lotr adaptacija bila je 2003., izgleda da će i ostat tako još neko vrijeme. Hobit je prosječni cgi fest koji je pkkušao živjeti na staroj slavi redatelja.

 

Al te woke, kulturne aproprijacije, odnosno podilaženje manjinama... mislim ono, djelo koje se bazira na legendama, predajama i povijesnom okviru srednjovjekovne germanske i nordijske europe odjednom ima crnca hobita i latino patuljke... Vjerojatno će ugurat još kakve elemente pederluka da se svi osjećaju prihvaćeni.

 

Bit će zanimljivo kaj će reći tolkien junior na ovo sve, ako je djelomično popljuvao lotr trilogiju, ovdje bi trebao pokrenuti javni linč.

 Pa ne? Mislim, tko se ne sjeca Saurona koji zapravo predstavlja dinastiju Karling, ili Balroga koji predstavlja, umm, Trpimirovice? Ili Gandalf the Grey koji je u biti 'rvati prije Juge i Gandalf the Bijeli koji je 'rvacka nakon juge, i onda naravno Galadriel koja je u biti ona cura koja mi se svida i bolje joj je da je djevica jer neka analogija sa automobilom i bravom.

I naravno Aragorn, legendarni Kralj Engleske, Gimli - analogija za Habsburg obitelj koji ispod brade sakriva svoju pravu bradu.

Ne znam vise, nek se netko drugi sprda sa ovim pahuljicama koje se zapale cim vide crnce u filmu.

11 godina
protjeran
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Prvi put da sam BEZ ikakvih osjecaja i onog dobrog kad se najezis pogledao nesto sto ocekujem vec godinama, bas steta. :S Seriju cu pogledati to sigurno, ali ne putem kojim oni zele nego "zaobilazno" cisto da probam, iako sumnjam da ce biti nesto dobro. Volio bih da propadne kao i New World sto su sjebxxi.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
overhaul kaže...

Kolko sam ja informiran, ovo je vrlo vrlo vrlo "fleksibilno" vezano uz knjigu. Švercaju se samo sa imenima serije i likova, ostalo je blatantna kulturološka aproprijacija, a radnju su "modernizirali" u stilu Mrkomira prvog. 
Baš me zanima što bi rekli crnci da se u wakandi u MC ničim objašnjeno, pojavi pola pirgavih i riđokosih starosjedioca? Ili u kineskoj legendi o Mulanu da odjednom meksikanci 
igraju bitnu ulogu? Ali kad je u pitanju adaptacija legendi stare europe (a tolkienove priče se baziraju na tome) nema problema, utrpajmo sve što se trenutnom olivudu čini dovoljno sjwoke. 
Galadriel kao ratnica je jednako kao što je netko rekao da se radi priča o novom zavjetu i Svetu Mariju oboruža štitom i mačem. 

 Bilo je i toga... Resident evil 5, radnja u srcu afrike a mi (ja i Sheva) udaramo po meksikancima, arapima i azijatima... Tu i tamo se nađe neki crnjo. LOL. Meni osobno ne smetaju druge boje kože u seriji, mišljenja sam da je to ispravno; na taj način malo, neću reći iskriviti Tolkienovo djelo jer se u biti niš ne mijenja samo zato jer je malo crnijii ili žući - barem nisu srbi. :D, ali malo popraviti krvnu sliku... Koliko god imalo ili ne imalo smisla za taj svijet realnost je ipak malo drugačija, ima nas svakakvim svugdje pa nek se onda to vidi i po malim ekranima. 

 

Ono što meni smeta je ovo što su napravili od Galadriel i onog njenog koji liči na ništa - ne znaš jel muško ili žensko... Te unisex močne žene koje mogu sve a nemaju sisa mi idu na živce. I takve spike također... A za boje - neka ih...

 

Sve Vas Volim
15 godina
neaktivan
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Koji dosadni komentari s woke sjw spikama. Nije da sam lud oko kulturne aproprijacije, ali baš da će mi smetati boja kože ili izgled u bajci koja u je u originalu "arijevska" i neće, who cares.  Smetat će mi vjerojatno ovaj  cgi cartoonish izgled.

Ako vam toliko smeta da ne bi slučajno netko bio crne boje kože u priči, nameće se dojam da ste stvarno latentni rasisti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 10:02 (primus311).
Moj PC  
7 13 hvala 0
15 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Sreća njihova pa je you tube sakrio dislike broj vjerujem da je punooooo veći od onih 48ish tisuća like-ova a to je nova moda od Witcher vitezova u oklopu koje asocira na dildač do umetanja nepotrebnih likova..., no kao i sve ostalo najbolje se odrazi na novčanik, lijepo je koštalo Disney sa SJWars, Dr Who? i ostale.

Sigurno neće ostvariti profit na vokalnoj SJW qve/će/xyu manjini i Twitter mobu očekujem standard od 90% critic 10ish% public review na rotten tomato.

Lijepo ne uzeti pretplatu na Amazon Prime nego na lokalni digitalni štand "kod Fate" skinuti epizodu, dvije i dobro 

Jedino šteta toliko novca i potencijala u ništa..., bar nisu uspjeli usrati Conana Barbarina 😁

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
D3ViL kaže...

Sreća njihova pa je you tube sakrio dislike broj vjerujem da je punooooo veći od onih 48ish tisuća like-ova a to je nova moda od Witcher vitezova u oklopu koje asocira na dildač do umetanja nepotrebnih likova..., no kao i sve ostalo najbolje se odrazi na novčanik, lijepo je koštalo Disney sa SJWars, Dr Who? i ostale.

Sigurno neće ostvariti profit na vokalnoj SJW qve/će/xyu manjini i Twitter mobu očekujem standard od 90% critic 10ish% public review na rotten tomato.

Lijepo ne uzeti pretplatu na Amazon Prime nego na lokalni digitalni štand "kod Fate" skinuti epizodu, dvije i dobro 

Jedino šteta toliko novca i potencijala u ništa..., bar nisu uspjeli usrati Conana Barbarina 😁

 zAsTo UoPcE gLeDaTi To SjW sMeTjE?1?1?1 Budi covjek pa reci da neces uopce pogledati, imaj malo ponosa! Drzi do svojih uvjerenja!

14 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
D3ViL kaže...

Sreća njihova pa je you tube sakrio dislike broj vjerujem da je punooooo veći od onih 48ish tisuća like-ova a to je nova moda od Witcher vitezova u oklopu koje asocira na dildač do umetanja nepotrebnih likova..., no kao i sve ostalo najbolje se odrazi na novčanik, lijepo je koštalo Disney sa SJWars, Dr Who? i ostale.

Sigurno neće ostvariti profit na vokalnoj SJW qve/će/xyu manjini i Twitter mobu očekujem standard od 90% critic 10ish% public review na rotten tomato.

Lijepo ne uzeti pretplatu na Amazon Prime nego na lokalni digitalni štand "kod Fate" skinuti epizodu, dvije i dobro 

Jedino šteta toliko novca i potencijala u ništa..., bar nisu uspjeli usrati Conana Barbarina 😁

 50k downvotea.

(browser plugin: Return YouTube Dislike)

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
6 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
kratos091 kaže...
D3ViL kaže...

Sreća njihova pa je you tube sakrio dislike broj vjerujem da je punooooo veći od onih 48ish tisuća like-ova a to je nova moda od Witcher vitezova u oklopu koje asocira na dildač do umetanja nepotrebnih likova..., no kao i sve ostalo najbolje se odrazi na novčanik, lijepo je koštalo Disney sa SJWars, Dr Who? i ostale.

Sigurno neće ostvariti profit na vokalnoj SJW qve/će/xyu manjini i Twitter mobu očekujem standard od 90% critic 10ish% public review na rotten tomato.

Lijepo ne uzeti pretplatu na Amazon Prime nego na lokalni digitalni štand "kod Fate" skinuti epizodu, dvije i dobro 

Jedino šteta toliko novca i potencijala u ništa..., bar nisu uspjeli usrati Conana Barbarina 😁

 50k downvotea.

(browser plugin: Return YouTube Dislike)

 Hmm, 78k likeova. 78 je veci broj od 50, hmm...

15 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
sexytoiletpaper kaže...

 zAsTo UoPcE gLeDaTi To SjW sMeTjE?1?1?1 Budi covjek pa reci da neces uopce pogledati, imaj malo ponosa! Drzi do svojih uvjerenja!

 Iz čiste znatiželje, profit neće svakako dobiti od mog downloada a vjerovatno nece biti loše kao Catwoman 😂 pogledamo prvu epizodu pa odlučimo, što se tiče Like/Dislike ratio vidi čuda, iskreno sam iznenađen no vidimo još za koji dan omjer 🙃

@kratos091 thx za info oko plugina nisam znao za to 

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 13:18 (D3ViL).
6 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
D3ViL kaže...
sexytoiletpaper kaže...

 zAsTo UoPcE gLeDaTi To SjW sMeTjE?1?1?1 Budi covjek pa reci da neces uopce pogledati, imaj malo ponosa! Drzi do svojih uvjerenja!

 Iz čiste znatiželje, profit neće svakako dobiti od mog downloada a vjerovatno nece biti loše kao Catwoman 😂 pogledamo prvu epizodu pa odlučimo, što se tiče Like/Dislike ratio vidi čuda, iskreno sam iznenađen no vidimo još za koji dan omjer 🙃

@keatos thx za info oko plugins nisam znao za to 

 Dakle hoces reci da nemas mrve principa? Da si jednostavno troll koji primarno ordinira po 9gagu? Astigospe, tkobireko!

Imas tri* opcije.

1) Komentirati neke gluposti koje su pokazali - zenski patuljak bez brade, unatoc tome sto patuljci u LOTRu svi imaju brade
2) Komentirati kako glumi crna osoba, kako moraju imati homoseksualce i kako je sve to laz koja se forsira od strane "komunista u holywoodu", istovremeno ignorirajuci cinjenicu da je do prije par godina bila maksimalno jedna ne-bijela osoba u filmovima. I sve to smatrati velikim problemom.
3) Uopce ne komentirati nego pricekati da vidis kakva je prva epizoda pa diskutirati epizode.

Zasto si se od svih tih opcija odlucio na onu koja baca sugestije da imas homofobne i rasisticke predizposicije - nije mi jasno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.2.2022 13:28 (sexytoiletpaper).
5 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Teaser izgleda poprilično loše. Nastavili su sa CG crapfest estetikom od Hobbita.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
sexytoiletpaper kaže...


Zasto si se od svih tih opcija odlucio na onu koja baca sugestije da imas homofobne i rasisticke predizposicije - nije mi jasno.

 Zato što je ovo forum valjda mjesto gdje smijemo diskutirati, pisati, baljezgati izrazavati svoja mišljenja i sve 5 dok se međusobno ne vrjeđamo zar ne? 🙃

Smetaju me kao i jako puno drugih ljudi te stvari i eto..., zašto Catwoman mora biti blackwoman pored toliko dobrih heroja koji uopće nemaju priliku dobiti seriju?

Zašto se u filmove/serije bazirane na Nordijskim, istočno EU legendama forsiraju druge rase pored toliko ne iskorištenog potencijala likova po Africi/Aziji etc, Black Panther je bio odličan film, zašto nemamo film o Šaka Zulu ili nekom drugom plemenskom vođi/heroju etc

 Zašto ne naprave film/seriju o Jovani Orleanskoj pravoj osobi koja se borila kao vitez etc?

Eto možda sam kao vidim puno drugih "pun rasističkih predispozicija" samo ne znam gdje si iskopao po mojim komentarima homofobiju možda što smatram one pronoune xe, hyu, pfeee ili što se netko osjeća kao slavuj pa ga tako MORAMO kao društvo oslovljavati da ga ne povrjedimo...., gluposti 

 

Na kraju $ govore najviše, gledanost i profit su korporacijama najbitniji kad im projekt potone kao strip industrija brzo će okrenuti leđa tim glupostima samo kažem šteta potencijala....

 

6 godina
offline
Re: Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara
D3ViL kaže...
sexytoiletpaper kaže...


Zasto si se od svih tih opcija odlucio na onu koja baca sugestije da imas homofobne i rasisticke predizposicije - nije mi jasno.

 Zato što je ovo forum valjda mjesto gdje smijemo diskutirati, pisati, baljezgati izrazavati svoja mišljenja i sve 5 dok se međusobno ne vrjeđamo zar ne? 🙃

Smetaju me kao i jako puno drugih ljudi te stvari i eto..., zašto Catwoman mora biti blackwoman pored toliko dobrih heroja koji uopće nemaju priliku dobiti seriju?

Zašto se u filmove/serije bazirane na Nordijskim, istočno EU legendama

 

 Kakve su to tocno nordijske legende bez silovanja i sakacenja? Pa u kojem ti svijetu zivis da si uvjeren da je ista to sto si rekao smisleno? Hoces onda raspravljati o tome zasto se bijelci ne drze svoje - klasicne i country - muzike i ostave crnacki rock, r'n'b, disco, blues, rap na miru? Na kojim se to specificno legendama nordijske kulture Tolkien bazirao sa svojim idejama o vilenjacima, patuljcima, andelima i palim andelima? Norvežani mozda izmislili krscanstvo? Zasto spasitelj Tolkienove literature onda ne lici na Isusa Krista s obzirom da su to jedine stvarne "overarching" ideje? One o bogu stvoritelju i palom Luciferu? Mozda Isusa Krista prikazemo i kao arapa, jer - bio je arap.

Alternativno mozemo sugerirati da su se kulture svijeta davno ispreprele i originalne kulture su vidljive na jako malo specificnim mjesta - zemlje trecega svijeta, "redneck" kultura juga SADa, ustasoidne kamenjare hrvatske i cetnicke selendre srbije. Svugdje drugdje ljudi zive i ispreplicu kulturu skupa vec stoljecima. Na zapad europe je utjecao lik roden usred Palestine. Na Kinu je utjecala kolonijalna sila Engleske, na Juznu afriku je utjecao kolonijalizam nizozemske a na podrucje balkana - turske okupacije.

Ali da, u pravu si, izmisljeno djelo napisano od strane anti-nacista se treba drzati fasisticke doktorine o cistoci i odbijati svako ukljucivanje kulture koja je, bilo direktno ili indirektno, pomogla stvoriti svijet o kojem se radi.

16 godina
offline
Prvi foršpan za Amazonovu adaptaciju Gospodara prs

Mene jednostavno fascinira moć predrasuda u kojoj ljudi briju da je Tolkien uopće detaljno opisivao rase. Nije. Evo vam jedan dobar post koji piše o tome što Tolkien je, a što nije opisao.

 

I dok se slažem sa svima koji o Tolikenu pričaju kao o mogućem rasističkom đubretu (nismo mi rasisti, mi samo primjećujemo očito jer ionako nemamo stava osim da nas vrijeđa crnac u izmišljenoj priči), ne vidim niti jedan jedini razlog da bilo koji lik u seriji ne bude crnac.

 

Jbga, Tolkien je knjige pisao kada je pisao, danas je neko drugo vrijeme.

Gledam te!
 
5 5 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice