Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

poruka: 54
|
čitano: 13.379
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s".
16 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Nisu mi jasni detalji???

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Znači država joj je uzela sve što je zaradila.. e to se zove pljačka. Samo da se ne bi netko drznuo prodat malo više nečeg mimo države pa makar se radilo o već oporezivanim, rabljenim, stvarima.

Šta to znači - ako skupljam salvete i hoću se njih riješit odjednom moram otvorit jebenu firmu i platit sve namete zbog kojih ću na kraju otić u minus jer neću od posla više ni zaradit?

Piše li negdje uopće koja količina prometa zahtijeva registraciju ili to ovisi na koju nogu netko ustane..

Svemir.
 
12 4 hvala 0
9 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Mene zanima kako su došli do privatnih poruka (ako se misli na one s Facebooka), jel im u strahu dala pristup svom fb računu ili nešto drugo

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Prodala je odjece u vrijednosti 70 000 kuna.

Ne radi se o par komada koji su visak u ormaru.

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s
Nek mi netko objasni zašto baba nesmije prodavat rabljenu odječu?
Onda nek cijeli Hrelič zatvore,sve cigane u zatvor i to je to.
Zatvorit i Njuškalo i Index stranice,da nebi netko nekaj rabljenoga slučajno prodal...
 
8 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa

Hm.

Zašto su radili inspekciju? Prijava ili je "banka" ta koja je dala zapravo zaštićene podatke ?

 

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 16:58 (toxic).
9 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa

Primala je pare na tekući, normalno da će joj porezna sjest za vrat na takav iznos, da je uzimala keš nebi vjerojatno ništa bilo..

15 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Avensac kaže...

Primala je pare na tekući, normalno da će joj porezna sjest za vrat na takav iznos, da je uzimala keš nebi vjerojatno ništa bilo..

Hm...

ali netko je morao valjda prijaviti ?

Bnet: mNik987#2148
15 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Navodno je baba varalica. Prodavala je robu i uzimala lovu a nije slala pakete. Mnogi su je prijavili policiji ali ih je policija odjebala jer pojedinacna prevara ne prelazi iznos od 2000kn pa stoga nisu ni reagirali. Ocito se toga skupilo pa su je pratili i na kraju kaznili. Ovo sam procitao na jednom drugom forumu pa sad ne znam da li je 100% istina.
 
6 0 hvala 5
16 godina
online
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
texas.bug kaže...

Prodala je odjece u vrijednosti 70 000 kuna.

Ne radi se o par komada koji su visak u ormaru.

Zar je to nemoguće?

Ja sam svojevremeno kupio masažnu fotelju za 70000 kuna koju sam kasnije prodavao kad je nestalo para - hoćeš reći da sam trebao otvorit firmu da prodam tako nešto? Ili je iz nekoga razloga bitna količina robe a ne vrijednost?

 

Ipak, vjerujem da se ne radi o višku iz ormara, moguće je da žena proizvodi robu kod kuće pa prodaje kao rabljeno - ali to je nešto što danas radi pun kurac ljudi u ovoj državi jer drugačije ne možeš ni opstat.

Industrija ovdje propada a to uključuje i tekstilnu industriju a da je država poticala ili bar da nije uništavala tu industriju ne bi se sad morala bavit ovakvim stvarima. Da je žena otvorila firmu ne bi mogla bit konkurentna i ne bi prodala ništa a ovako od zarade opet četvrtina ode državi kroz plaćanje PDV-a prilikom trošenja te zarade.

Kad kupiš nešto platiš 25% PDV-a, onda to prodaš i opet 25% od toga ode ovoj državi osim ako te pare ne potrošiš vani - gdje će otić drugoj državi. Poštena praksa nema šta.

 

Ovakvima treba dat medalju jer za razliku od države potiču ekonomiju - da ne radi tako vjerojatno bi otišla radit van a tko bi onda od toga ovdje imao koristi?

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:05 (PaleRider).
16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
danko99 kaže...
Nek mi netko objasni zašto baba nesmije prodavat rabljenu odječu?
Onda nek cijeli Hrelič zatvore,sve cigane u zatvor i to je to.
Zatvorit i Njuškalo i Index stranice,da nebi netko nekaj rabljenoga slučajno prodal...

To je u biti trgovina, neregistrirana, bez plaćanja poreza na dobit i svega ostalog...

Nije kao kad prodaješ tu i tamo neku sitnicu.

toxic kaže...

Hm.

Zašto su radili inspekciju? Prijava ili je "banka" ta koja je dala zapravo zaštićene podatke ?

 

Ili prijava ili je malo bilo previše pa nije prošlo ispod radara banke / porezne.

Ne postoje "zaštićeni" podaci.

16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...
 

Ženi treba dat medalju jer za razliku od države potiče ekonomiju

Upravo obrnuto, to uništava ekonomiju.

16 godina
online
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Old Iggy kaže...
PaleRider kaže...
 

Ženi treba dat medalju jer za razliku od države potiče ekonomiju

Upravo obrnuto, to uništava ekonomiju.

 

Ne u ovakvoj državi.

Svemir.
12 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Nije bitno jel netko prijavio ili ne, vjerovatno je odjeca bila slana postom i uplatu je primala na racun ali eto ne ide to tako.Muljat se moze sa svime i svacime ali treba imat granicu , u 99% slucajeva nema neke velike "zarade" a rizik je prevelik.

 

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...
Old Iggy kaže...

Upravo obrnuto, to uništava ekonomiju.

 

Ne u ovakvoj državi.

U svakoj državi.

15 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...

Zar je to nemoguće?

Ja sam svojevremeno kupio masažnu fotelju za 70000 kuna koju sam kasnije prodavao kad je nestalo para - hoćeš reći da sam trebao otvorit firmu da prodam tako nešto? Ili je iz nekoga razloga bitna količina robe a ne vrijednost?

Ovakvima treba dat medalju jer za razliku od države potiču ekonomiju - da ne radi tako vjerojatno bi otišla radit van a tko bi onda od toga ovdje imao koristi?

 Kako tvoj mozak istovremeno moze misliti da je ova zena heroj, a da su Mamic i Todoric lopovi i lupezi?

 

Ili Mamic isto tako smije prodavati rabljene aute i fotelje?

 

Pa jel ti radis ikakav posao? Imas troskove? Pa nije li u tvom interesu da konkurencija placa te iste troskove, a ne da ih izbjegava?

Pa da prodajes kruh i imas 25000 kuna obaveznog godisnjeg troska - sto ce se dogoditi ako tvoja konkurencija to ne placa?

Koliko "poduzetan" moras biti da te takva konkurencija ne izbaci iz posla?

 

Kako mozes biti tako jebeno kratkovidan?

 

Ili je to sto je "baba" pa se smilujes jer je eto manji iznos, a zasto onda Mamic ne bi prodao istu pricu? Jadan Mamic nedaju mu da radi!

 

Pa jesu li tisuce "baba" koje su otvorile Second hand shopove budale? Eto ti takav "milostiv" upravo si se posrao u rad i trud tisucu postenih radnika koji su posteno otvorili Second Hand shop i placali sve po zakonu.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
10 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
toxic kaže...

Hm.

Zašto su radili inspekciju? Prijava ili je "banka" ta koja je dala zapravo zaštićene podatke ?

 

 Genijalka je novac od prodaje primala na tekući račun maloljetne kćeri na čije je ime robu i prodavala. Jok pa nije bilo sumnjivo kad je školarka okrenula 40 000 kn u tri mjeseca jer eto to je normalno. Baba je žešći moron. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:27 (ddarknessfairyy).
16 godina
online
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

@wyks

 

Ova država ne štiti niti potiče domaću proizvodnju, normalno da ne možeš bit konkurentan kad se potiče uvoz. A još ako se radi o uvozu iz zemalja gdje država toliko ne smeta proizvođačima (a da ne pričam o onima koje potiču i subvencioniraju) sasvim je jasno da nekakvo legalno poslovanje ovdje postaje robija za državu i banke.

 

Da, dao bih medalju svakom tko ovdje radi na crno. A za one koji rade legalno i plaćaju namete pa se bune protiv rada na crno nemam ništa lijepo za reći jer upravo takvi podržavaju taj sistem osiromašivanja i robijanja.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:33 (PaleRider).
 
3 5 hvala 0
15 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

dajte prvo pročitajte izvorni članak. uopće nije fora u toj ženi i njezinom "biznisu", nego idiotima iz suda koji misle kazniti šećerbrijega za "držanje lojtre" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:31 (Ajar).
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
ddarknessfairyy kaže...

 Genijalka je novac od prodaje primala na tekući račun maloljetne kćeri na čije je ime robu i prodavala. Jok pa nije bilo sumnjivo kad je školarka okrenula 40 000 kn u tri mjeseca jer eto to je normalno. Baba je žešći moron. 

 

Ne podržavam ovakav prijenos tereta na djecu, ali ženi je vjerojatno račun blokiran i ovakvo korištenje računa od rodbine nije rijetka praksa kod poduzetnika koji žele nekako opstati ovdje.

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 17:33 (PaleRider).
9 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Ajar kaže...

dajte prvo pročitajte izvorni članak. uopće nije fora u toj ženi i njezinom "biznisu", nego idiotima iz suda koji misle kazniti šećerbrijega za "držanje lojtre" 

 To bi bilo dobro, dođe Zuckerberg na ljetovanje u hrvatsku s jahtom, siđe dolje i hapsana odma

16 godina
online
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Ajar kaže...

dajte prvo pročitajte izvorni članak. uopće nije fora u toj ženi i njezinom "biznisu", nego idiotima iz suda koji misle kazniti šećerbrijega za "držanje lojtre" 

 

Zahvaljujem na linku, ovo je stvarno presmiješno - zrelo za epizodu Apsurdistana..

Svemir.
10 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...

 

Ne podržavam ovakav prijenos tereta na djecu, ali ženi je vjerojatno račun blokiran i ovakvo korištenje računa od rodbine nije rijetka praksa kod poduzetnika koji žele nekako opstati ovdje.

 Ma niš joj nije blokirano i ne radi se o sitnoj ribici i definitivno ju ne treba žalit. Žena je pokvareni moron i profesionalni prevarant. Neću pisat ime i prezime iako ga znam. Bio je njen slučaj i na potrošačkom kodu. Žena je to radila godinama. Uvaljivala staru robu kao novu, kopije kao rabljene originale, uzela lovu na tekući pa nije poslala ništa, uvijek ispod 2000kn. Kad su ju počeli masovno prijavljivat onda je "nestala" i počela prodavat pod imenom svoje kćeri. Ne radi se o nekoj jadnici koja se rješavala svoje rabljene odjeće. Dobro je i prošla na kraju.

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...
ddarknessfairyy kaže...

 Genijalka je novac od prodaje primala na tekući račun maloljetne kćeri na čije je ime robu i prodavala. Jok pa nije bilo sumnjivo kad je školarka okrenula 40 000 kn u tri mjeseca jer eto to je normalno. Baba je žešći moron. 

 

Ne podržavam ovakav prijenos tereta na djecu, ali ženi je vjerojatno račun blokiran i ovakvo korištenje računa od rodbine nije rijetka praksa kod poduzetnika koji žele nekako opstati ovdje.

 Ona uopće nije poduzetnik. Ona je najobičniji lopov.

4 godine
neaktivan
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Žena je prodavala hrpu stvari i to novih. Naručivanje po narudžbi, kupiš onda preko Sports directa i sličnih i onda tu dilaš. Nemaš prijavljen obrt, a novac se uplaćivao na račun kćerke.

Niju rodavala nošene šlape niti prevelike gaće. Preprodaja velikog broja novih artikala bez prijavljenog obrta. Čemu čuđenje?

 
10 0 hvala 0
13 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Koliko znam ako imaš više od 3 ista predmeta i na to istaknutu cijenu to se tretira kao web trgovina koja bi morala biti registrirana. Naravno službe ne kampiraju nonstop po njuškalu i fejsu i istražuju sve ali netko tko godinama prodaje hrpu artikala s istaknutom cijenom jednom mora tim službama doći na radar ili ako ih netko prijavi.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.8.2020 18:08 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
PaleRider kaže...

Ova država ne štiti niti potiče domaću proizvodnju, normalno da ne možeš bit konkurentan kad se potiče uvoz. A još ako se radi o uvozu iz zemalja gdje država toliko ne smeta proizvođačima (a da ne pričam o onima koje potiču i subvencioniraju) sasvim je jasno da nekakvo legalno poslovanje ovdje postaje robija za državu i banke.

 Znaci da bi potakli domacu proizvodnju dopustiti cemo "babama" da uvoze kinesku robu ili krivotvorenu robu i da prodaju preko maloljetnika?

 

Jesi ti, oprosti, glup?

 

Znaci Galeb ce procvasti jer "babe" prodaju gace mimo svih propisa koje Galeb mora postovati?

 

PaleRider kaže...

Da, dao bih medalju svakom tko ovdje radi na crno. A za one koji rade legalno i plaćaju namete pa se bune protiv rada na crno nemam ništa lijepo za reći jer upravo takvi podržavaju taj sistem osiromašivanja i robijanja.

Znaci i Lidl i Amazon trebaju u biti raditi na crno po Hrvatskoj, kao i Adidas?

 

Promisli malo tom glavom pa se zapitaj tko ce profitirati ako toleriras rad na crno? Ti i baba za 70 000 kuna kapitala ili Mamic sa 700 milijuna kuna na poreznim oazama?

 

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Avensac kaže...
Ajar kaže...

dajte prvo pročitajte izvorni članak. uopće nije fora u toj ženi i njezinom "biznisu", nego idiotima iz suda koji misle kazniti šećerbrijega za "držanje lojtre" 

 To bi bilo dobro, dođe Zuckerberg na ljetovanje u hrvatsku s jahtom, siđe dolje i hapsana odma

Da baš, i to sve u pokradenoj i praktički rasprodanoj državi kao Hrvatska.

 

Prije če Dinamo uzet Ligu Prvaka, i to dva puta zaredom tu je veča šansa.

AMD,........is that Epyc or what?
16 godina
offline
Re: Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa
Kako je bug postao svestran portal. 😁
 
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Prodavala rabljenu odjeću putem Facebooka, pa je s

Ako je žena prodavala rabljenu robu tu nema prekršaja jer je na to već plačen PDV problem je ako je prodavala robu koju je ona napravila ili netko drugi napravio jer tu NIJE plaćen PDV.

 

 
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice