"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

poruka: 14
|
čitano: 10.661
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na ""Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti".
12 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Ukratko, ideja je da se princip "tko prvi, njegovo" zamijeni sa "tko najbogatiji, njegovo" 

 

"Ekonomisti" bi i vlastitu majku privatizirali kada bi na tome zaradili.

 

Na argumente poput "potpuno iskorjenjivanje siromaštva te demokratizacija svemirskih putovanja" možeš samo sračku dobiti. Možda da za bolji dojam dodaju i onu "mislite na djecu".

Moj PC  
20 0 hvala 0
11 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Ma samo napraviti MoonCoin i da vidiš, tko će slati geodete na mjesec kad se može preko Blockchaina sve rješiti :D 

 

Čudio sam se nekim starcima kad bi rekli da jedva čekaju umrijeti, što sam stariji sve ih više razumijem.

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

a tek kad se sjete parcela na jupiteru ili plutonu .... uskoro: kupite kamen iz asteroidnog pojasa ili svoj komad leda iz saturnovih prstena! samo xxxxxxxxxx,99! akcija: kupite tri i četvrti dobivate uz 50% popusta. itd. poanta kapitalinjarske ekonomije je zaraditi na onome što nije i/ili ne može biti vlasništvo (bez otimanja).  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
13 1 hvala 0
14 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Ne znam da li se tko od forumaša sjeća te informacije: Sunce (naše Sunce) je već privatizirano, pripada nekom Španjolcu. Ne znam kakve je benefite od toga do sada imao i tko mu ga je uopće mogao prodati. Isto tako je i sada sa Mjesecom - tko im uopće ima pravo prodati "grunt" i kako se to može u stvarnosti realizirati. Mislim. ono, Mjesec je drugo nebesko tijelo a ne Zemlja, nad njim mi barem za sada nemamo jurisdikciju niti pravo vlasništva. Čini mi se kada ljudi dođu na Mars da će Elon prodavati parcele Marsa, pošto će vjerovatno on tamo stići prvi. Vjerovatno će na taj način htjeti pokriti dio troškova koje sada ima.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 11:22 (učo).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

-zanima me za onaj muskov autić-fićek.. kad će mu stići parking-kazna tj iznos za naplatu, odvoz smeća itd.. ako bi to obračunavali naši stručnjaci nisam siguran da bi to njegova plaća mogla pokriti.

 

edit: u drugoj, nepovezanoj temi :)) spominjem ex.ministra, pa eto s privatizacijom imamo (odličnih!) iskustava i svakako bi naš kadar u tome morao predvoditi, hr-privatizatori!!! zvuči jače od lanterne, čuvara galaxije i sl. franšiza a daleko je opasnije-jače (dokazano u praksi i tajnim arijelovim laboratorijima..). Svakako treba uključiti naš kadar, umotati ga u tu novu foliju (druga tema) .. i poslati u bespuća svemira ili barem na mjesec-Mjesec.. barem na mjesec dana, koliko traje postupak iniciacije.. ili kako se to naziva uskočki? :))

 

edit2.. za neupućene, kao što je malo i-slovo ili malo e-slovo postalo prefix-sinonim za internet i sl. .. tako se sad širi dalje na slovo (naravno malo) s .. kao superman i njegovo slovo s na junačkim grudima kao i sestrične mu..

-pa uz klasične kombinacije, početno-idejno s-privatizator(i) .. kao i dominacijom tečnog engleskog za klingonce o ostale domorodce u svemiru, hollywodski se privatizacija-privatizatori prevode u jedan od legendarnih naslova prevateer-a, no dublje-jače-novo značenje.. da ne duljim, za sad je rezerviran oblik naziva privat-s mada bi prefix naravno morao biti ispred, novo-normalno .. pa je to sad privat-s :))

-sjetite se tko vam je otkrio novi buzzword za koje desetljeće i slovo s, kao i korijen značenja (privatizacija, na hr način), jednog dana u budućnosti kad prolazite galaxijom i djeci-unucima pokazujete stare krajeve gdje je sve počelo.. seljačka buna kod stubice, osvajanje mjeseca, privat-s.

.. ili priejvod ovog odlomka? -pa privatizacija je počela, sad ostaje samo to uobličiti u nešto na čemu se zarađuje, prvo franšiza-logo-patent-prava, jurisdikcija, nazivlje, .. jer teoretski to (neko svemirsko tijelo) bi vam mogao prodati bilo tko, preroperić ili njegov susjed.. no kad imate the-papir, kao neku zlatnu bulu, papin dekret ili nešto (španjolci) tad ste tim papirom postali vlasnik-nadležan, ostali nisu, npr rusi-kinezi.. da prostiš ostali-sitnozubi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.2.2022 11:52 (ihush).
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

I tako ce nastati rat.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti
Zašto ne bi privatizirali nešto puno veće i lukrativnije, recimo Andromedu? Za koju milijardu godina bit će tu. Doduše, Mjesec je teoretski dohvatljiv pa za 100 godina možda bude neke praktične koristi, ali do tada je to samo ulagačka manipulacija.
Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Pošaljimo ekonomiste na Mjesec, možda postanu ljudi kad vide Zemlju odande i smisle nešto korisno...

Amenoum
 
8 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Posjedovanje parcela na Mjesecu je jednako (ne)logično kao i posjedovanje parcele na Zemlji. Samo ljudi ideje koje su postojale u doba kada su odrastali uzimaju kao normalne, a one iz povijesti ili potpuno nove kao nešto čudno i zastranjujuće.

Indijanci su se isto tako čudili bijelcima koji su se smatrali vlasnicima njihove zemlje.

Nije pitanje treba li urediti prava, nego kako to izvesti.

 

Ima dobra epizoda 'Space force' kad se Ameri i Kinezi svađaju oko prava na More tišine, jer iako su jedini na Mjesecu smetaju jedni drugima.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Stara ideja.

 

Cak je i BBC 2007., u sklopu svog Horizons serijala, napravio dokumentarac "Moon For Sale".

 

U dokumentarcu se pojavljuje i "majstor" koji je 'ladno odlucio prodavati parcele na Mjesecu i pritom zaradio 9 milijuna dolara prodajuci naivcima.

Interesantna je i lista naivaca.

 

Preporuka za pogledati.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
5 0 hvala 2
6 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Treba privatizirati Proximu B, e to bi bile prave pare za tamo 5000-6000 godina, cijena moze samo rasti i HODL svojeg privatnog vlasnistva. Mozemo i ubaciti keywordove kao sto su PlanetChain, ProxiCoin, AlphaBits...

Stovise, zasto se zaustaviti na tome, zasto ne privatizirati malo dalju nakupinu galaksija koja se odmice od nas brze od brzine svjetlosti, nitko ti nikada nece moci ostetiti privatno vlasnistvo, nikakvi BLMovi, GayPrideovi i slicni pokreti koji imaju sulude ideje da bi ljudski zivot trebalo staviti iznad kapitala.

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Ja sam ZA, uz uvjet da vlasnik nekretnine mora i boravit na njoj i obrađivat zemljiš... ovaj, mjesecište. 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: "Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti
syncmaster245b kaže...

Stara ideja.

 

Cak je i BBC 2007., u sklopu svog Horizons serijala, napravio dokumentarac "Moon For Sale".

 

U dokumentarcu se pojavljuje i "majstor" koji je 'ladno odlucio prodavati parcele na Mjesecu i pritom zaradio 9 milijuna dolara prodajuci naivcima.

Interesantna je i lista naivaca.

 

Preporuka za pogledati.

 
The Man Who Sold the Eiffel Tower. Twice. | History| Smithsonian Magazine 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
15 godina
neaktivan
offline
"Privatizirajmo Mjesec", predlažu ekonomisti

Ima onaj vic kad ekonomist X plati ekonomistu Y 1000$ da pojede govno. Onda Y plati X  1000$ da također pojede govno. Na kraju zaključe da su obojica izjeli govno, ali bitno da se novac obrće.

Tako da bih se čuvao savjeta ekonomista.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice