Za prijeći na obnovljive izvore energije nemamo do

poruka: 36
|
čitano: 9.688
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za prijeći na obnovljive izvore energije nemamo do".
16 godina
offline
Re: Za prijeći na obnovljive izvore energije nemam
memulica kaže...
nixass kaže...

mislis, tehnologija napreduje i u mogucnosti smo pronaci NOVA polja nafte? ona koja smo iskoristili se ne popunjavaju nekom nevidljivom pipom.

 Kolike su ukupne zalihe nafte i plina na Zemlji? Kad će nestati zadnje kapi nafte i plina na Zemlji? Daj nam objavi najnoviji tvz. 'peak oil'  datum

  

mijesas pojmove "dokazane rezerve" od ukupne (nepoznate) rezerver.

naravno da nafta, ukupno, nestaje.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
14 godina
offline
Za prijeći na obnovljive izvore energije nemamo do

Mislim da neće nafte nestati, vjerojatno ćemo ju prije prestati koristiti (više iz ekonomskih nego iz ekoloških razloga). Pri ovoj razini eksploatacije i Iran i Saudijci imaju dokazanih zaliha za stotinjak godina, ostali manje ali također još dosta (većina članica OPEC za 20-40 godina). Stvar je u tome da je ta nafta sve skuplja, a neke zemlje proizvođači su jako zaduženi (Emirati, Katar...) i jasno im je da niska cijena znači njihov bankrot. Ako je cijena niska oni smanjuju proizvodnju i radije se zadužuju nego da proizvode. Nekad im je 40 dolara za barel bila cijena iz snova, a danas mnogi na 80 obustavljaju proizvodnju jer im se ne isplati. Realno i troškovi jesu porasli. Bušotine su sve dalje, u sve nedostupnijim krajevima, na sve većim dubinama. Kad je Drake našao naftu bilo je to na maloj dubini, nafta je šikljala sama i samo ju je trebalo skupljati u bačve. Danas moraš bušiti jako duboko, pa upumpavati paru da stvoriš tlak... jer ne ide samo. Zato mislim da nafte neće nestati, ona će jednostavno u jednom trenutku postati neisplativa.

Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Za prijeći na obnovljive izvore energije nemam
memulica kaže...
 

 

Izvan našeg dosega!? Možda tebi, jer imam sve te podatke u par klikova mišem i zato mi je komično čitati dezinformatore od novinara/znanstvenika i praznovjerno stado koje vjeruje u čudotvorne moći CO² molekule, tj. samo ljudski CO² ima ta čudotvorna svojstva.

Profesor Paar je sigurno stručnija osoba za komentiranje tih opskurnih računalnih modela kaotičnih sistema od bilokojeg klimatologa ili babe vračare.

 

Znanost nije demokracija, a još manje totalitarni sistem i taj kvazikonsenzus je bitan samo praznovjernom stadu ili dezinformatorima.

 Za razliku od tebe, ja nisam toliko pametan, a i da jesam, nemam novac za prikupljanje podataka i računalnu snagu potrebnu za analizu svega toga. Stoga, mislim da sam mali bedaček koji se hoće-neće, mora osloniti na tuđe zaključke kojima može ili ne mora vjerovati. Obzirom da nisam baš od jučer, sklon sam prije uzimanja bilo čije studije u obzir, pogledati tko je istu financirao ili gdje radi autor. Ista negirajuća spika se vrtila početkom osamdesetih kada su države uvodile obvezu ugradnje katalizatora u vozila. Zanimljivo, nitko od proroka smaka svijeta nije propao, automobili su danas jeftiniji nego tada, a kisele kiše su ipak nestale. Moja preporuka je - follow the money, istina je, gotovo uvijek, u novcima.

Ja rekoh
5 godina
neaktivan
offline
Re: Za prijeći na obnovljive izvore energije nemam
učo kaže...
fx-mooog kaže...
učo kaže...

Američka sonda Dawn je išla na Vestu i na Ceres - najveće asteroide u asteroidnom pojasu. Koristila je ionski motor, a energiju za njega je dobivala pomoću solarnih panela. Dakle, za male letjelice radi, sada to treba skalirati na nešto veće. Evo ti link, pa si pogledaj, vidjet ćeš da nije SF

 gledao to pa lipo procitaj komentare dole ispod

 

obicna cgi misija koja se radi tj leti tamo u nekom simulatoru

do sad nijednom nasa osim tog sto sam rekao ,nije dokazala da ionski radi

isto kao sto su letjeli na mjeseca a sad kazu da mi zemljani nemamo tehnologiju da prodjemo vh pojas

isto sto su citavi apollo progeam radili u simulatoru i u studiju ..tek tako

 

 E, ja sada više ne kužim da li se ti zajebavaš ili ozbiljno govoriš. Ako si ozbiljan, onda pogledaj malo bolje, to nije neka "misija u simulatoru", nego odrađena prava misija, a ako si neki od onih koji kažu da nismo bili na Mjesecu, Zemlja ravna ploča i sl. onda je tu kraj diskusije. I da budem on topic - i sonda Dawn, kao i neki roveri na Marsu koriste solarne panele kao primarni izvor energije.

 poznato mi je sto je religija

za nju su miljuni ginuli

iako je vjerovanje u sunce nebo i mrznja mjeseca ,,,ukratko

ali propovjednici su tu religiju tako dobro postavili

da ovce neznaju nista drugo nego samo meketati kako oni sviraju

prevedeno

pull your head out of box and get suprised -kako bi rekli blentavi rusi

 

 

16 godina
offline
Re: Za prijeći na obnovljive izvore energije nemam
nixass kaže...

mijesas pojmove "dokazane rezerve" od ukupne (nepoznate) rezerver.

naravno da nafta, ukupno, nestaje.

Ništa ja ne miješam i ne možeš govoriti o nestajanju, ako ne znaš koliko ukupno na Zemlji ima nafte i plina. Nafte i plina ima uvijek više od potražnje i uvijek se nekim 'čudom' nađu novi izvori. U zadnje vrijeme su počeli tražiti na velikim dubinama u oceanima i naišli su na ogromne količine metan-hidrata, a koje premašuju sve poznate rezerve ugljena,nafte i plina za nekoliko puta. Što misliš zašto Kinezi ubrzano grade vojne utvrde po Južno-kineskom moru?

 

 

Feudalac kaže...
 Obzirom da nisam baš od jučer, sklon sam prije uzimanja bilo čije studije u obzir, pogledati tko je istu financirao ili gdje radi autor.

Sklon si predrasudama, vjeruješ rekla-kazala ilitiga 'fake' informacijama, nemaš pristup orginalnim znanstvenim radovima, itd.

Gledaš u Potemkinova sela i diviš im se.

Vjernik od glave do pete.

 

Ista negirajuća spika se vrtila početkom osamdesetih kada su države uvodile obvezu ugradnje katalizatora u vozila. Zanimljivo, nitko od proroka smaka svijeta nije propao, automobili su danas jeftiniji nego tada, a kisele kiše su ipak nestale.

Vidim da se još nisi bio rodio u to doba, jer da jesi nebi pisao ovakve nebuloze. Nitko nije tad prorokovao propast svijeta zbog katalizatora, već je naravno prorokovano da će sve šume nestati zbog 'kiselih' kiša. Naravno fenomen 'kiselih' kiša je bio lokalne prirode, a može biti uzrokovan i prirodnim faktorima. Više štete su napravili i još uvijek prave nametnici/bolesti, nego ta histerija oko 'kiselih' kiša. Nismo 'spasili' šume, ali smo malo pročistili zrak u gradovima. To je jedini doseg i pozitivna stvar nastala iz te histerije oko kisleih kiša.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
16 godina
offline
Re: Za prijeći na obnovljive izvore energije nemam
memulica kaže...
nixass kaže...

mijesas pojmove "dokazane rezerve" od ukupne (nepoznate) rezerver.

naravno da nafta, ukupno, nestaje.

Ništa ja ne miješam i ne možeš govoriti o nestajanju, ako ne znaš koliko ukupno na Zemlji ima nafte i plina. Nafte i plina ima uvijek više od potražnje i uvijek se nekim 'čudom' nađu novi izvori. U zadnje vrijeme su počeli tražiti na velikim dubinama u oceanima i naišli su na ogromne količine metan-hidrata, a koje premašuju sve poznate rezerve ugljena,nafte i plina za nekoliko puta. Što misliš zašto Kinezi ubrzano grade vojne utvrde po Južno-kineskom moru?

 

 

 oept ti o jednom (krivom) a ja o drugom..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice