Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekranopla

poruka: 6
|
čitano: 17.850
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekranopla".
16 godina
offline
Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekranopla

Ovi avioni s 2 cockpita su započeli u Drugom svjetskom ratu, a sada je guraju kao scifi.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekran
Korny1603987 kaže...

Ovi avioni s 2 cockpita su započeli u Drugom svjetskom ratu, a sada je guraju kao scifi.

 izgleda da je to jos uvjek najbolje rješenje, da ne moze biti nešto drugačije. Ja mislim da bi to moglo biti malo bolje, reicmo krila da se dignu u zrak i da moze van iz vode pomoču mini gusjenica. 

 

15 godina
offline
Re: Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekran
Trebaju im Rusi objasniti da je to uzalud bačen novac
K
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekran
Korky kaže...
Trebaju im Rusi objasniti da je to uzalud bačen novac

 

Mislim da nije toliko bilo "uzalud bačen novac" već je kamen smutnje bilo to što ekranoplan nije bio baš najbolje dizajniran za mijenjanje smjera, jedan je bio pao nakon što mu je krilo zapelo za površinu vode pri promjeni smjera. Sam ekranoplan je bio dosta cijenjen kao transportno sredstvo jer je velikom brzinom mogao prijeći veliku vodenu površinu uz minimalnu mogućnost detekcije radarom. Čini mi se da je koncept napušten više zbog toga što ga Rusi nisu mogli iskoristiti za išta više od pokaznih letova i vježbi jer i i Kaspijsko i Crno more nisu bila područja u kojima bi takva letjelica došla do izražaja kao strateški važno transportno sredstvo.

15 godina
offline
Re: Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekran
Korky kaže...
Trebaju im Rusi objasniti da je to uzalud bačen novac

 Svaka investicija u Rusiji je uzalud bačen novac. 

14 godina
offline
Re: Prihvaćena dva koncepta za DARPA-in novi ekran

dobro si im rekao, eto sad će se početi šibati i moliti te za oprost...

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice