Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

poruka: 20
|
čitano: 5.345
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć".
15 godina
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

nije lako muskomarcu, zum-zumzumzum ... 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

založio bih svoje genitalije ako E.Musk nije inspiracija za Iro Mana

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ

a ja svoje da je E. Musk dobio inspiraciju gledanjem/čitanjem Iron Mana

5 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Da je proteklih 50 godina bilo više elona....sad bi već imali nekakvu stalnu koloniju na misecu....tako da ne seruckajte previše...

Koliko su samo SDP/HDZ utukli tuđih (naših) novaca u razne uzaludne projekte...od kojih nitko osim njih nema koristi

Od elon.a i sličnih njemu na kraju cjelokupno čovječanstvo će imati koristi:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

Ovoga smo tjedna doznali ponešto novih informacija o planovima SpaceX-a za izradu nove rakete naziva Starship. Njezin prototip, tj. "hopper" koji će se koristiti u za testiranje lansiranja i slijetanja već je snimljen u Teksasu i izazvao je popriličan interes javnosti, prije svega zbog futurističkog izgleda.

 

Meni više baca na retro futuristički iz 50-tih.

 
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

A bogte, reciklira svemirsku tehnologiju iz prošlog stoljeća i sad je on vizionar/guru svemira. Da ih je 1000 takvih egotripera nebi ništa bitno napravili, kad nemaš tehnologiju.

 

Bitno je da cepamo dlake u CERNu i borimo se s vjetrenjačama.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 10 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
ante_etna kaže...

Meni više baca na retro futuristički iz 50-tih.

 ovako nešto? 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Napokon dobro prepisan članak.
Smatram da je ovo dobar smjer razvoja BFRa. S ovim zaokretom sada mislim da je moguća prva ljudska misija prema Marsu do kraja 2030 god
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.1.2019 16:42 (Džimba).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Džimba kaže...
Napokon dobro prepisan članak.
Smatram da je ovo dobar smjer razvoja BFRa. S ovim zaokretom sada mislim da je moguća prva ljudska misija prema Marsu do kraja 2030 god

Oni će za 10 (ajde 11) godina stići do Marsa, a ne mogu zadržat da im raketu ne prevrne malo jači povjetarac. Hmmm, ne čini se baš vjerojatnim.  

42
14 godina
protjeran
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
memulica kaže...

 

Bitno je da cepamo dlake u CERNu i borimo se s vjetrenjačama.

Bitno je da ti kenjas po forumu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
markoBT kaže...

Oni će za 10 (ajde 11) godina stići do Marsa, a ne mogu zadržat da im raketu ne prevrne malo jači povjetarac. Hmmm, ne čini se baš vjerojatnim.  

 Dali ti se čini vjerovatnim spuštanje 50metarske orbitalne rakete na dron platformu usred oceana,nakon što je ušla u atmosferu s 27000km/h.

 

Argument koji koristiš je nelogičan. 

11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Džimba kaže...
markoBT kaže...

Oni će za 10 (ajde 11) godina stići do Marsa, a ne mogu zadržat da im raketu ne prevrne malo jači povjetarac. Hmmm, ne čini se baš vjerojatnim.  

 Dali ti se čini vjerovatnim spuštanje 50metarske orbitalne rakete na dron platformu usred oceana,nakon što je ušla u atmosferu s 27000km/h.

 

Argument koji koristiš je nelogičan. 

Da li ti se čini logičnim da netko tko može spustit orbitalnu raketu na zemlju ne može spriječit da mu vjetar prevrne drugu raketu?

 

Usput kakve veze ima je li platforma usred oceana ili 2 metra od obale ili na kopnu. Ako je sve dobro odrađeno nema veze gdje je platforma, glavno da se (previše) ne miče.

42
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
markoBT kaže...
Džimba kaže...
markoBT kaže...

Da li ti se čini logičnim da netko tko može spustit orbitalnu raketu na zemlju ne može spriječit da mu vjetar prevrne drugu raketu?

 S obzirom da je SpaceX jedini koji može spustiti booster iz orbite, očito je da je logično. Prevrnuta test raketa je samo nezgoda, nezgode se događaju svima pa i najboljima

11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Džimba kaže...
markoBT kaže...
Džimba kaže...
markoBT kaže...

Da li ti se čini logičnim da netko tko može spustit orbitalnu raketu na zemlju ne može spriječit da mu vjetar prevrne drugu raketu?

 S obzirom da je SpaceX jedini koji može spustiti booster iz orbite, očito je da je logično. Prevrnuta test raketa je samo nezgoda, nezgode se događaju svima pa i najboljima

Nisu jedini. I Blue Origin, odnosno njihova raketa New Shepard, to zna. 

 

Nije Musk jedini pametan čovjek na planeti. I drugi nešto znaju. I nisu baš sigurni da će Starship uopće poletjet u svemir, a kamoli odvesti ljude na Mars.

 

A odlazak na Mars je malo složeniji projekt i trebat će više od 11 godina za to napravit. Naime, mi još neznamo da li je uopće moguće preživjet put do Marsa, a kamoli kako to i izvest. A o vraćanju da ni ne govorim.

 

Ljepo je biti optimist, ali koje zrnce realnosti u svemu tome ne bi škodilo.

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.1.2019 11:21 (markoBT).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
markoBT 

Nisu jedini. I Blue Origin, odnosno njihova raketa New Shepard, to zna. 

 

Nije Musk jedini pametan čovjek na planeti. I drugi nešto znaju. I nisu baš sigurni da će Starship uopće poletjet u svemir, a kamoli odvesti ljude na Mars.

 

A odlazak na Mars je malo složeniji projekt i trebat će više od 11 godina za to napravit. Naime, mi još neznamo da li je uopće moguće preživjet put do Marsa, a kamoli kako to i izvest. A o vraćanju da ni ne govorim.

 

Ljepo je biti optimist, ali koje zrnce realnosti u svemu tome ne bi škodilo.

 New Shepard nije raketa za usporedbu s Falcon 9, New Shepard je mala suborbitalna raketa koja nije sposobna doseći svemir a s tim i ne može isporučiti ništa u orbitu. Falcon 9 je raketa orbitalne klase puno veća i puno moćnija, u stanju je isporučiti teret u geostacionarnu orbitu (više od 1000km od površine zemlje) LEO(low Earth orbit) je do 400km od površine. Za razliku od New Sheparda koja zapravo ne izlazi iz atmosfere i nema veliku brzinu, Falcon 9 se mora suočiti sa ulaskom u atmosferu pri 27000km/h. Falcon Heavy je još i jača raketa koja je klase mjesec,može dostaviti teret bilo gdje u sunčevom sustavu. Velika razlika, kao usporedba rola i ferarija.

 

Da, Musk nije jedini pametan, ja također pratim i Jeff Bezosa (Blue Origin, Amazon) i također sam i njegov fan kao i NASAin. Svi oni skupa rade jako zanimljive stvari i mijenjaju svijet na bolje. Večina ljudi nije svjesna koliko će razvoj ovih novih generacija raketa promijeniti naše živote.

 

Musk je pokazao da može napraviti s raketama ono što su mu raketni stručnjaci tvrdili da je nemoguće. Također će to napraviti i Jeff Bezos. Realnost ovde nije nešto na što se gleda, nije bilo realno zamisliti prije braće Wright da čovjek može uopće letjeti,pa ipak samo 20god poslije njihovog leta smo imali putničke avione.

Nije bilo realno zamisliti da čovjek može raketom napustiti zemljinu atmosferu pa opet 10god poslije Gagarina spustili smo se na Mjesec. Da ne duljim, povijest je puna sličnih primjera gdje su tradicionalisti tvrdili da je nemoguće, ipak mi ovde danas imamo raspravu a ni ne poznajemo se i živimo daleko jedan od drugog Internet brate.

 

Hoće li Musk doći za 11 god do Marsa ostaje tek za vidjeti, ja sam realist i mislim da hoće.

 

Vidimo se na ovom forumu za 11god 😜💪

16 godina
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

Jel znate da je Kina prošle godina imala više uspješnih lansiranja u orbitu od svih ostalih !?

 

Sad nastavite u revijalnom tonu 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ

Ja sam pesimist, iz više razloga. Prvo sjećam se procijena sa krajem 90-ih gdje su svi bili uvjereni da ćemo do 2020 imati bazu na Mjesecu, sa koje ćemo dalje a u realnosti nismo niti jednom bili tamo u tom periodu do sada kad su Kinezi dovezli onu svoju sondu. Mala financija kriza i ćao zaboravi svemir. To je preskup poduhvat i ako se ne ujedine više njih sa Kinom pa i sa EU teško da će to biti ostvareno. Ima na YouTubeu snimka niela d Tysona koji to objašnjava Arapima i tamo ti je sve.

11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Džimba kaže...
...

Kakvi sad Falcon 9, Falcon Heavy i jače ili slabije rakete. Ovdje smo govorili o Starshipu, njegovom prevrtanju, i da li još netko zna vertikalno prizemljit raketu. A za to je nevažno je li raketa odletila 100 km ili 100 000 km u svemir.

 

"We choose to go to the Moon" rekao je 1962. JFK. A na Mjesec su stigli 7 godina kasnije. A još nitko nije rekao: "Mi smo odlučili otići na Mars". I teško da će se onda netko stić tamo za 11 godina.

 

Ali živi bili pa vidjeli. Nadam se da ću ja pogrješit.

 

42
14 godina
neaktivan
offline
Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđajuć

Uh, ne isplati se. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevrnula se SpaceX-ova testna raketa od nehrđ
Džimba kaže...

Uh, ne isplati se. 

Ti kažeš da će ljudi za 11 godina stići na Mars. Ja kažem da je to malo vjerovatno i navedem neke argumente zašto. I sad umjesto da pobiješ moje argumente, jer možda nisu valjani, ti nastaviš sa svojom mantrom: Musk je učinio ovo, Musk je učinio ono, Musk je rekao da će napravit ovo, Musk je rekao da će napraviti ono. Što je Musk neki Marvelov superheroj? Ako je tako onda nema pogovora, Musk će za 11 godina poletjeti put Marsa. Nadam se da će i tebe povesti sa sobom.

 

Želim vam sretan put, lijepo i ugodno putovanje i sigurno slijetanje, ma gdje sletjeli.  

42
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice