Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao bez 9

poruka: 43
|
čitano: 9.303
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao bez 9".
7 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b

Mozak/inteligencija/razum je prva i zadnja linija obrane u svim životnim situacijama.

Ako je osoba makar prosječne inteligencije onda bi trebala znati da svaki bogataš/princ ima cjelu armadu odvjetnika, savjetnika, tjelohranitelja, te da oni zahvaljujući lovi i prijateljstvu sa političarima i sucima unaprijed znaju kaj im se sprema u njihovoj državi. Oni će na vrijeme skloniti i spasiti sve što mogu i sigurno nikada niti jedan od njih neće putem interneta tražiti neznance koji bi mu pomogli u izvlačenju novca iz njihove države.

Davanje ibana, broja računa, nije opasno. Pa kako će ti netko uplatiti ako nezna na koji račun ? No nedaju se ostali pristupni podaci bankovnog accounta ( koji npr služi za autentifikaciju bankovne aplikacije, brojevi kartica, cvv brojevi, security kodovi koje ste odredili pri aktivaciji neke kartice za online plaćanje ( neke banke to omogućuju )...

Džabe i mitraljez u džepu ako sam tolko glup da krenem nekim uskim mostićem u gluvo doba noći a vidim desetak klošara kako sjede raspoređeni na ogradi tog mostića tako da moram proći kroz njihov špalir...

Džabe i dva magnuma ako nepoznam zakone pa sam sebe strpam na dugotrajnu robiju jer nisam prije triput upozorio ( i to tako da svjedoci to čuju ) i nisam prvo opalio u zrak pa tek onda u napadača ( e to je već igra, svjedoci iz okolnih kuća i stanova će potvrditi da su čuli više pucnjeva, ali ako ne vide događaj neće moći znati da li je prvi metak išao u zrak a drugi u napadača ili sam prvo pogodio napadača pa onda pucao u zrak...)

Ako netko nema onu minimalnu dozu inteligencije i razuma koja bi mu omogućila da uspješno izbjegne suvremene trikove i prevare, onda bu platio školu. A ako mu se to ponavlja, onda bi u njegovom interesu bilo da rodbina pokrene proces za oduzimanje poslovne sposobnosti pa da ta osoba dobije tutora koji će mu raspoređivati pare....


@pzkpfw

Nemoj tako, pomisliće netko da sam nekakvi psihopata.... Ja sam ti tipični obiteljski čovjek, u penziji sam pa svaki dan idem u konzum u nabavku, na kvartovsku kavu, kuham ručak, razvažam djecu po školama, poslovima, doktorima, hodam u teretanu, streljanu, jogiram, igram pingać, obožavam prirodu i obiteljska druženja, volim nekad i sa frendovima zabrijati rundice, vjernik sam i to aktivni, hodam i po aktivnostima hvidre, ponosni imatelj dva kredita, povremeno radim ( nekad fuš, nekad baš na ugovor )... tako da ti je moj život posve prosječan i uobičajen...

No životni put mi je odmalena bio takav da sam bio okružen ljudima koji ne bježe od problema, a posle sam imao i takve mentore na poslu, pa sam i ja usvojio stav da se problem rješava a ne gura pod tepih. Nakon umirovljenja sam par godina proveo u inozemstvu gdje sam također stekao fina znanja i iskustva i vidio kako se i najveći problemi riješe brzo efikasno i trajno ako se zna kako ...

A ihush-eve provokacije i sprdanja su ti naša interna zezancija jer se dugo online znamo pa se tako prepucavamo, ko ono kad se frendovi u birtiji prepiru jel bolji Dinamo ili Hajduk....
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
bunker kaže...
 vjernik sam i to aktivni

 

E sad si najebao...

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao bez 9

Ja sam pro kripto godinama, ali ne mogu smislit ovu ekipu sto zeli bit u kriptu sve nešto anonimno i decentralizirano, a kad gutnu germu onda kmecanje policiji - ne ide to tako. Ako ces se vec kitit anonimnoscu i decentraliziranim trgovanjem, onda suti i gledaj u polje.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:04 (D3lBoy).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
D3lBoy kaže...

Ja sam pro kripto godinama, ali ne mogu smislit ovu ekipu sto zeli bit u kriptu sve nešto anonimno i decentralizirano, a kad gutnu germu onda kmecanje policiji - ne ide to tako. Ako ces se vec kitit anonimnoscu i decentraliziranim trgovanjem, onda suti i gledaj u polje.

 Ma ti koji baš briju na anonimnost i decentraliziranost ne bi rođenoj majci dali seed phrase a ne nekoj korisničkoj podršci.

 

Ovaj koji je popušio lovu nema pojma o kriptovalutama, jer jedino takvi mogu dati taj podatak nekome. Ima hrpa početnika u ovome, koji ne barataju osnovnim pojmovima te su lijeni odvojiti par dana vremena da se malo informiraju šta I kako. Ne jednom su mi dali private key umjesto adrese... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 13:27 (geronimo4661).
10 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b

Jasno, ali se uvijek potezu da su kriptovalute dobre jer su decentralizirane, a decentraliziranost je dobra dok me netko ne zavalja, onda bi chargeback

Battlelog: D3lBoy-00
16 godina
odjavljen
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
D3lBoy kaže...

Jasno, ali se uvijek potezu da su kriptovalute dobre jer su decentralizirane, a decentraliziranost je dobra dok me netko ne zavalja, onda bi chargeback

 

Kako jednom rece jedna panjina tu na forumu "kriptovalute nude toliko puno malom obicnom covjeku". Evo ovaj mali obican covjek je presretan...

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao bez 9

Advanced stupidity on multiple levels.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
D3lBoy kaže...

Jasno, ali se uvijek potezu da su kriptovalute dobre jer su decentralizirane, a decentraliziranost je dobra dok me netko ne zavalja, onda bi chargeback

 Iz mog iskustva, to za chargeback kmeci uglavnom ekipa koja nema pojma o kriptu a takvih ima koliko hoćeš. Te uglavnom boli kurac za decentraliziranost i cijelu tu priču,oni kupuju shitcoine i nadaju se x1000, to su u biti kockari. Ovi koji znaju šta rade, i ako sjebu ne krive kripto nego sebe. 

15 godina
offline
Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao bez 9
Bilo je nedavno jako puna slučajeva di su ljudi na Steemit kripto socijalnoj mreži,pri slanju steem-a na druge adrese,greškom stavljali svoj private key umjesto memo key,ili post key.
Neki admin je napravil bot koji detektira private key (svi počinju sa istih prva 2-3 slova),te je uspjel nač 25-30 ljudi koji su javno stavili svoj private key.
Uspjeli su kontaktirat sve i upozorit ih da promjene pass.
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b

@friday

Moguće, ali teško... Ipak se te sotonine ulizice koje bi napadale iz tog razloga prepoznaju iz aviona pa ih nije teško razbucati... 😉



Da si bar bliže pa da ti tu klinčadiju splašimo u najboljoj maniri ku klux klana... Mislim da bi se zavukli u najdublje rupe nakon kaj im plane križ od 3 metra ispred kuće... 😉
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:47 (bunker).
10 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b

@bunker

 

Ma znam, nisam mislio ništa loše. Ihush je dobar lik, Petko zabavan.

Hvidraši su okay većinom, okay i tako to, samo eto ljudi iz braniteljskog i inog miljega, ne gledaju možda kritično na nemile događaje iz 90-ih kao neki. Kao i na religiju,....okay nije to tema.

 

 

Gym oke, streljana oke,....

 

Pametan ti ne bi htio stati na put.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
15 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
bunker kaže...

Ihush , ti bi tu klinčadiju zadavio svojim monolog govornim plahtama, tako da dok ja dođem nebi više imao po kome pucati... 😂


Glede špičoka... jedan moj susjed je oko 3 h noću naišao na pankere u onom parkiću kod pruge kod cibone, imao je štof hlače na crtu, koledžice, bijelu košulju i žutu kravatu. Pankeri su prvo riknuli od smijeha kad su ga vidli takvog a onda su ga izdeveteali ko vola u kupusu, čovjek došao doma u dronjcima ...

 -amater.. (neću reć seljo..) + bez bijelih čarapa?! :))

.. a 'dječica' su super, treba ih ohrabriti u iskazivanju osjećaja, .. čvrganje također pomaže.

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Re: Prevarantima naivno poslao lozinku, pa ostao b
Sad se najviše postavlja pitanje koliko je ljudi uopće pismeno sto se tiče poznavanja rada na računalu pa i one osnovne radnje.Jer da se razumijemo danas još 50-60% puka nezna ili ne zeli da zna ništa vezano za poznavanje općeg rada na računalu.Tako je i sa ovim što je izgubio novce jer edukacija ne postoji na televiziji, malo koja TV kuća se bavim tim da ljude upozna sa prednošću i manama samog interneta.A što se tiče samog crypta kad je koja televizija i kad napravila neki dokumentarnu ili edukacijsku emisiju po tom pitanju, ja koliko znam nikad osim što im jedino bude udarana vijest u informativnom programu da je btc postigao cijenu i prešao neki novčani prag vrijednosti.Eto vam prilika pa pitajte svoje roditelje šta je btc i kako je moguće da ima tu vrijednost a nema pokriće.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice