Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kralj?

poruka: 40
|
čitano: 10.298
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kralj?".
8 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Bag76 kaže...

Ne , tek je teska glupost reci da a7sxx  neupotrebljiv na tim vrijednostima poput ostalih, a7r4 je neznatno bolji od A7II u low lightu! I slabo ti to vidis kolicina šuma na a7r4 je doslovno duplo veca na dpreview usporedbi ja je cak vidim i na iso 100!

 Pa je kolicina šuma veca, al je šum i sitniji u odnosu na onog u a7SII.

Kolicina detalja je daleko bitnija stvar jer onda ima opcija sto napraviti dalje.

Usporedi onda sa a7RII koji su ista generacija doci ce ti na isto.

I sigurno necu kvalitetu fotografije gledat na temelju promo videa lol. Kad dođe studio scena na dpreview onda cu napravit usporedbu.

I pitanje upotrebljiv za kaj ? Za instagram? Pa valjda je...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
3 godine
protjeran
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Santana kaže...
Bag76 kaže...

Ne , tek je teska glupost reci da a7sxx  neupotrebljiv na tim vrijednostima poput ostalih, a7r4 je neznatno bolji od A7II u low lightu! I slabo ti to vidis kolicina šuma na a7r4 je doslovno duplo veca na dpreview usporedbi ja je cak vidim i na iso 100!

 Pa je kolicina šuma veca, al je šum i sitniji u odnosu na onog u a7SII.

Kolicina detalja je daleko bitnija stvar jer onda ima opcija sto napraviti dalje.

Usporedi onda sa a7RII koji su ista generacija doci ce ti na isto.

I sigurno necu kvalitetu fotografije gledat na temelju promo videa lol. Kad dođe studio scena na dpreview onda cu napravit usporedbu.

I pitanje upotrebljiv za kaj ? Za instagram? Pa valjda je...

 Kakve veze s icim ima generacija necega? prica je o senzoru. Promo, sto je tebi ovdje promo pokazem ti video da bi i čoravo malo djete vidjelo nebesku razliku? ti ocigledno nikad nisi vidio posten film s tim tijelom, ili da ne pricam o astrofotografiji, kad vidis fotke s tim foticem sjeo bi na guzicu. 4k fotke su itekako upotrebljive video da ne pricam, bjezi bre nemas pojma.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 21:05 (Bag76).
8 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Bag76 kaže...
Santana kaže...
Bag76 kaže...

Ne , tek je teska glupost reci da a7sxx  neupotrebljiv na tim vrijednostima poput ostalih, a7r4 je neznatno bolji od A7II u low lightu! I slabo ti to vidis kolicina šuma na a7r4 je doslovno duplo veca na dpreview usporedbi ja je cak vidim i na iso 100!

 Pa je kolicina šuma veca, al je šum i sitniji u odnosu na onog u a7SII.

Kolicina detalja je daleko bitnija stvar jer onda ima opcija sto napraviti dalje.

Usporedi onda sa a7RII koji su ista generacija doci ce ti na isto.

I sigurno necu kvalitetu fotografije gledat na temelju promo videa lol. Kad dođe studio scena na dpreview onda cu napravit usporedbu.

I pitanje upotrebljiv za kaj ? Za instagram? Pa valjda je...

 Kakve veze s icim ima generacija necega? prica je o senzoru. Promo, sto je tebi ovdje promo? ti ocigledno nikad nisi vidio posten film s tim tijelom, ili da ne pricam o astrofotografiji, kad vidis fotke s tim foticem sjeo bi na guzicu. 4k fotke su itekako upotrebljive video da ne pricam, bjezi bre nemas pojma.

Naravno da generacija senzora i procesora ima veze sa svacim.

 Ajde molim te pokazi mi gdje to netko koristi ISO 32000 ili vise fotografije u profi svrhe.

Ja ti velim da vise megapiksela stvara vise upotrebljivih informacija i s time pobjeđuje bilo kakvu prednost vecih piksela.
Da ima astrofotografa koji koriste A7S tijela, no ima onih koji koriste A7R tijela, D810,D850... i postizu fantasticne rezultate.

Ja uopce ne pricam o videu, on je potpuno druga stvar i puno kompleksnija za direktnu usporedbu.

 

Fino si uzmes 60mpix raw file dodas malo NR i imat ces manje šuma i vise informacija nego na tom tvoj 12mpix senzoru za fotografiju.

 

 

Ajde brzo pisi dalje dok nisi po 100x ban dobio...

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.7.2020 21:11 (Santana).
6 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Santana je u pravu....šum su također pixeli koji sadrže neuporabljivu informaciju...recimo da je 33% pixela šum...na 60Mpx imaš 20Mpx gubitaka ali ti ostaje 40Mpx...dok kod 12Mpx imaš iskoristivo 8Mpx...znači 5 puta manje

1 veći pixel ili 4 manja s tim da je expozicija ista...razlika je u praznom prostoru između foto dioda...kolika ona iznosi 10% možda...znači ta 4 pixela po površini koliko su manja od ovog jednog većeg...jedino što je razlika je dinamički raspon...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Santana kaže...
Ja ti velim da vise megapiksela stvara vise upotrebljivih informacija i s time pobjeđuje bilo kakvu prednost vecih piksela. 

Da ima astrofotografa koji koriste A7S tijela, no ima onih koji koriste A7R tijela, D810,D850... i postizu fantasticne rezultate.

Nekad je to navodno vrijedilo - veći pikseli su značili manje šuma, ne samo po pikselu, nego i po slici, a mislim i veći dinamički raspon. Razlog tomu je mreža vodiča na senzoru (više piksela, relativno gledano veća površina senzora je bila blokirana tim vodičima) i možebitno nepostojanje mikroleća ili lošiji dizajn mikroleća, a veći dinamički raspon bi trebao biti jasan sam po sebi.

 

Danas, kad su sve te stvari dosta poboljšane, više nema neke bitne razlike, a i da - više piksela znači više detalja, finiji šum (pa čak i kad bi ga i bilo više, lakše se s njim nositi). Tako da bolje je da fotoaparat ima više piksela, sve dok pikseli nisu toliko sitni da zbog njihove velične dolazi do pojave više šuma ili da se smanji dinamički raspon. Sve ima svoje granice.

 

Jedno od ključnih poboljšanja su BSI senzori, kod kojih su vodiči smješteni ispod fotodioda pa ne blokiraju upadno svjetlo. Nisam gledao kakva je situacija sa starijim aparatima, no recimo A7R IV i D850 imaju (Sonyjeve) BSI senzore. Da nemaju, imali bi više šuma, jer ne bi lovili toliko svjetla, odnosno sitni pikseli bi im vjerojatno uzrokovali određene probleme.

 

 

A sad, kakve će situacija biti s A7S III... Vidjet ćemo kad DxO Mark objavi rezultate... S tim da, kako su uočili neki ljudi koji su imali mogućnost koristiti aparat prije službenog predstavljanja, otkrili su da aparat zapravo ima dual-ISO - drugi sklop se uključi na ISO 16.000 ako se ne varam. Tako da je moguće da će imati neku prednost pred drugim aparatima na višim ISO vrijednostima.

 

3 godine
protjeran
offline
Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kralj?

A7sII ima dual iso gain od iso 1600, a7r4 nema(variant senzor), na iso 2000 je razlika u kolicini šuma je ogromna kao sto vec rekoh 4.5x! A7rII ima skoro pa identican iq kao a7r4 pa koga zanima a dobro vidi neka si pogleda usporedbu na dpreview s a7sII/ SIII ce biti beznacajno unaprijeden po tom pitanju jer je ovo ionako vec maksimalno  iscijedeno iz tog senzora koliko se god moglo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Bag76 kaže...

A7sII ima dual iso gain od iso 1600, a7r4 nema(variant senzor), na iso 2000 je razlika u kolicini šuma je ogromna kao sto vec rekoh 4.5x!

Gledam sad baš usporedbu na DPReview, u studijskoj sceni na ISO 3200 uz odabir opcije "comp" (znači, da je slika iste veličine, odnosno smanjena na istu veličinu, da se može raditi direktna usporedba). A7S II ima manje šuma, ali ne bih rekao da ima manje šuma za jednu blendu - recimo na ISO 6400 baš je jako flekavi tamo u srednje i tamnosivim tonovima (plavi fleki), flekaviji nego A7R IV na ISO 3200.

 

A poanta s visokorezolucijskim senzorima je da nad takvim slikama možeš obaviti denoise i time količinu šuma smanjiti, naušrtb detalja. A A7R IV doista ima hrpu detalja naspram A7S II koje može izgubiti ako je prioritet količna šuma. Tako da u tom slučaju, ako govorimo o fotografijama, čini mi se da ćeš s A7S II ćeš dobiti (osjetno) manje šuma samo ako nećeš na A7R IV primijeniti agresivniji denoise.

6 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
s tim da prije kupovine jelte tribalo bi znati za što želiš koristiti...

ako je većinom stvar fotografiranja statičnih stvari... cityscape.. landscape...onda je više pixela...ako stvari u pokretu onda veći iso

to proizvođači znaju...zato imaju masu modela...

s tim da postoji izreka da najbolji fotoaparat je onaj koji ti je u tom trenutku u ruci...bolje bilo kakva fotografija nego nikakva...zato sam ja i htio uzeti RX10M3....da imaš sve jedan...šta vridi imati opremu od 20000 i više kuna a ne može u svakom trenutku biti uz tebe...

ovaj moj A6000 nije velik pa mi ide na živce mobilnost...A kad jednom probaš ozbiljni foto...onda mobitel je ma koliko dobar bio... SRANJE

izvadim mobitel a ono vidljivost na suncu...nikakva....A na fotu viewfinder...

ja volim fokus i oštrinu...meni te scheme sa bokeh su bezvezne...imam sigmu 60mm2.8F...ajme kako je to oštro od ruba do ruba...za apsc Sony to je najbolji prime objektiv što se tiče kvalitete stakla...samo eto problem je tih 60mm...A ja budući volim oštrinu samo njega i koristim pa ima situacija kad si kratak i nema stabilizaciju...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.7.2020 0:43 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
HCMAA kaže...
....

ovaj moj A6000 nije velik pa mi ide na živce mobilnost...A kad jednom probaš ozbiljni foto...onda mobitel je ma koliko dobar bio... SRANJE

izvadim mobitel a ono vidljivost na suncu...nikakva....A na fotu viewfinder...

ja volim fokus i oštrinu...meni te scheme sa bokeh su bezvezne...imam sigmu 60mm2.8F...ajme kako je to oštro od ruba do ruba...za apsc Sony to je najbolji prime objektiv što se tiče kvalitete stakla...samo eto problem je tih 60mm...A ja budući volim oštrinu samo njega i koristim pa ima situacija kad si kratak i nema stabilizaciju...

 Ja sam D3200 sa sigmom 17-50 f2.8 zamijenio za sony a6000 i sigmu 30mm f2.8 upravo radi velicine. 30mm mi je preuzak pa cu uzeti sony 16mm...

Fotke na mobitelu su upotrebljive za fb instagram i sl ali nikad niti jednu fotku sa mobitela nisam uradio niti ih smatram ozbiljnih fotkama... Ovdje na forumu imas tema o fotoaparatima na mobitelu kao da pricaju o o nekim vrhunskim profi aparatima a ne igrackama sa plasticnim "objektivom" velicine zrna rize.....

6 godina
offline
Re: Predstavljen Sony A7S III - Novi low-light kra
Prije nego sam kupio A6000...sam imao mobitel Nokia PureView 808:)...i dalje ga imam...samo sada koristim Samsung S7 edge...

S obzirom da prije nego sam kupio A6000 moje znanje o fotografiji je bilo NULA...A budući me interesirao macro...sam odmah nakon kupovine kupio i jedini dostupni tada macro objektiv sel30mmF3.5...entry model 2000kn...Ali ubrzo me dočekao hladan tuš...još ja onako bahato otišao u obližnji N.P da fotografiram macro...s obzirom da je bilo vjetrovito...od 500 fotografija...sve su otišle u delated

S obzirom na tih 30mm...kasnije sam uzeo macro flash ring... zahvaljujući Youtube zna je je raslo...pa sad znam da za ono što ja hoću potreban je focus stacking...

Svojim A6000 na ipad4 i onda prstima fokusiram(različite točke) na ipad4 ekranu...kasnije to spajam u Photoshop....onda vidiš neke artefakte...Ajme koji K...kad ono i drugima se dešava...tako je to kad sve moraš sam...glavom kroz zid...

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice