Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

poruka: 72
|
čitano: 18.008
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr".
10 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po

Ovisi o verziji uređaja i postavkama. Naštelaš si kak ti paše (neke verzije imaju manje postavki) ovisno o svjetlu okoline.

 

42
15 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
deadZed kaže...

Kad smo već na temi čitanja, po noći često čitam na Kindle-u s pozadinskim svjetlom.

Zna li netko koje je boje to svjetlo??

Ne zezam se, sam da vidim ubijam li oči s time... (imam preko 50)...

 čitanje je samo po sebi pogubno jer te čini pametnijim, kulturnijim i obrazovanijim. jebeš svjetlo. daj se pazi, molim te. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Marac101 kaže...

Ovisi o verziji uređaja i postavkama. Naštelaš si kak ti paše (neke verzije imaju manje postavki) ovisno o svjetlu okoline.

 

 Boja se ne moze podesavati a to je covjek pitao....

5 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
deadZed kaže...

Kad smo već na temi čitanja, po noći često čitam na Kindle-u s pozadinskim svjetlom.

Zna li netko koje je boje to svjetlo??

Ne zezam se, sam da vidim ubijam li oči s time... (imam preko 50)...

 Evo sad pogledao kindle paperwhite i cini mi se da je neutralno bijela.... oko 4000 K....

6 godina
protjeran
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Ajar kaže...

 čitanje je samo po sebi pogubno jer te čini pametnijim, kulturnijim i obrazovanijim. jebeš svjetlo. daj se pazi, molim te. 

 a...i naš Niče reče; "što ti vrijedi pročitati puno knjiga ako ništa nisi shvatio"... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
10 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Ja otkad sam postao ovisnik od mobitelu i buljenju u ekran više nego dok sam imao doma komp (pošto i na poslu provedem par sati na mobitelu) primjećujem da mi je vid oslabio i konstantno je u padu. Imam od 4. razreda dioptriju i astigmatizam i čini mi se da zadnjih par godina nikako da dobijem dioptriju da mi odgovara. Da mogu reći gle barem 18/20. Pred dva tjedna me baš boljelo lijevo oko di mi je jači cilindar i dioptrija i onak, sve mutno. Skužio sam da i neispavanost uzrokuje zamućenje vida ali sam za svaki slučaj na mobitelu smanjio plavu na 30%.

 

Prebacio sam kompletan stan na ledice, sve su warm white jedino u kuhinji imam bijele neonke. 

 

Malo me zabrinulo kad su napisali da su najmlađi najugroženiji a mala mi se žalila na neke vrtoglavice(koliko dijete od 3 godine može znat kaj je vrtoglavica) pa smo iši na pregled vida te su ustanovili da možda ima neku ful slabu dioptriju, nije mogla vidjeti zadnji znak na ekranu a pošto se dioptrija i naslijeđuje moramo malo pazit na nju i redovite kontrole. 

 

Bio je neki članak di piše da svijetlo mora imat nešto iz crvenog spektra a tog nema u ledicama. Uostalom ima i tema o ledicama i najveća zabrinutost je oko titranja. Koje onda ledice kupiti? 

 

Mislim smanjio mi se račun za struju za 100kn al ak stvarno nije zdravo, pogotovo za djecu, jebeš 100kn, vraćam se na klasične žarulje ili halogenke. Plus 100kn gore za klimu da ohladi to sve 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Znanstvenici: nemojte gledati u sunce i varite sa zaštitnim tamnim naočalama
Novinari: Naučnici dokazali! LEDice izazivaju sljepoću! Rak kože! Sterilnost! Gojaznost i dijabetes! Loš dah i peludne alergije!
Čitatelji: Ovo je još ništa, ljudi ništa ne razumiju! Iluminati nas žele iskorijeniti. Tajnom frekvencijom u ledicama izazivaju homoseksualnost i ovisnost o igricama. Sada je konačno jasno zašto im ime nosi "illumi", njihova agenda konačno izlazi na svjetlo! 
Bug forumaš: Ok onda izgleda niste svjesni da vas itko ne tjera ali 70% budnog vremena provodite blejući u hladno led svjetlo ekrana mobitela, tv-a, tableta, monitora, laptopa i auto infotainment navigacije? Osvjestite se i odite nešto koristno radit u prirodu.
Čitatelji: Mrš jugozomboidna kriptokomunjaro.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.5.2019 0:10 (overhaul).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Ledice su zakon, pogotovo one iz ikee. Cijelu kucu sam opremio s njima, najbolje ulozenih sta ja znam koliko novaca

Freak Show Inc.
 
1 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Friday kaže...

Ledice su zakon, pogotovo one iz ikee. Cijelu kucu sam opremio s njima, najbolje ulozenih sta ja znam koliko novaca

 Ok su, ali imaju samo ok efikasnost (oko 100 lm/W). Ima žarulja od osrama i phillipsa koje su 118 lm/w, ništa egzotično, ima ih u pevecu. To govorim jer su normalni moderni LED čipovi oko 140lm/w, pa kad dodaš oko 10-15% gubitka na driveru, dođeš tu negdje. To znači da IKEA koristi ili stariju generaciju čipova, ili imaju jako neefikasan driver.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Jakovp kaže...
Friday kaže...

Ledice su zakon, pogotovo one iz ikee. Cijelu kucu sam opremio s njima, najbolje ulozenih sta ja znam koliko novaca

 Ok su, ali imaju samo ok efikasnost (oko 100 lm/W). Ima žarulja od osrama i phillipsa koje su 118 lm/w, ništa egzotično, ima ih u pevecu. To govorim jer su normalni moderni LED čipovi oko 140lm/w, pa kad dodaš oko 10-15% gubitka na driveru, dođeš tu negdje. To znači da IKEA koristi ili stariju generaciju čipova, ili imaju jako neefikasan driver.

 

Ne znam za efikasnost, ali imaju odlican izbor zarulja sa toplom bojom svijetla za sva moguca grla

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Friday kaže...
Jakovp kaže...
Friday kaže...

Ledice su zakon, pogotovo one iz ikee. Cijelu kucu sam opremio s njima, najbolje ulozenih sta ja znam koliko novaca

 Ok su, ali imaju samo ok efikasnost (oko 100 lm/W). Ima žarulja od osrama i phillipsa koje su 118 lm/w, ništa egzotično, ima ih u pevecu. To govorim jer su normalni moderni LED čipovi oko 140lm/w, pa kad dodaš oko 10-15% gubitka na driveru, dođeš tu negdje. To znači da IKEA koristi ili stariju generaciju čipova, ili imaju jako neefikasan driver.

 

Ne znam za efikasnost, ali imaju odlican izbor zarulja sa toplom bojom svijetla za sva moguca grla

 Evo sad znaš

 

BTW 100lm/W su im najefikasnije, imaju i modela sa manjom ef.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

zapravo ovisi o tome u koju se svrhu sijalice/žarulje upotrebljavaju. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice