Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

poruka: 72
|
čitano: 18.006
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr".
15 godina
neaktivan
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Koliko je forumaša potrebno da se promjeni žarulja?

1 da promjeni sijalicu i napiše da je promijenjena
14 da podijeli slična iskustva o zamjeni sijalica i o tome kako se to moglo i drugačije izvesti
7 da upozori na opasnosti pri zamjeni sijalica
1 da poruku premjesti u podforum o elektrici
7 da istaknu pravopisne/gramatičke greške u poruci o promjeni sijalice
5 da zezaju tog sitničara
3 da ga štite
6 da raspravljaju da li je to sijalica ili svijetleće tijelo... još 6 da ovih 6 proglase glupima
2 profesionalca da obavijeste grupu da je ispravan naziv „osvjetljenje"
15 sveznalica koji tvrde da su bili u proizvodnji i da je sasvim ispravno i „sijalica"
19 da napišu da ovaj forum nije o sijalicama i zamole da diskusiju premjeste na forum o lampama
11 da brane pisanje u ovaj forum argumentom da svi mi koristimo sijalice i zato je poruka prikladna za ovaj forum
36 da raspravlja koja je najoptimalnija metoda za zamjenu, gde kupiti najbolje sijalice, koja je najbolja marka za upotrijebljeni način, a koje bi bile promašaj
7 da stave linkove na kojima se vide razne vrste sijalica
4 da napišu da su linkovi krivi i stave „prave"
3 da stave linkove koje su našli prateći linkove iz te grupe koji dokazuju da je rasprava o sijalicama baš za ovu grupu
13 da povežu sve poruke do tog momenta, kompletno ih citiraju uključujući sva zaglavlja i potpise, pa dopišu „i ja."
5 da priopće grupi da neće više pisati jer se ne mogu pomiriti sa stanjem
4 da kažu „nismo li nedavno već prošli kroz ovo?"
13 da kažu „prije nego što postavite pitanje o sijalicama pogledajte to isto na google-u"
1 je dovoljan koji će kroz 6 mjeseci pročačkati po forumu, odgovoriti na originalnu poruku, pa da sve počne iznova
1 da je SIJALICA Edisonovo najveće otkriće
5 da je Edison ukrao projekt od Tesle
2 da je Tesla Hrvat
37 da je već 400 puta dokazano da je Tesla 100% čisti srbin i da su hrvati njega prisvojili sebi samo zbog mjesta rođenja
1 ostavlja link sa teslinim porijeklom i slikom njegove babe
1 tvrdi da je Tesla bio „bez spolnog organa"
5 ostavljaju pravu riječ i naziv za ljude „bez spolnog organa"
3 nalazi čak i latinski korijen rijeci „...
4 ostavlja link na stranice sa svim teslinim dokumentarcima
1 nalazi neobjavljeni dokumentarac sa najvećom i najmoćnijom zavjerom u vezi tesline smrti
4 ostavljaju linkove o Tesli i njegovom porijeklu
2 tvrde da je tesla živ
1 da su ga odnijeli marsovci
1 daje objašnjenje i porijeklo riječi "marsovci„
1 pita kako da skine film sa youtube
14 odgovaraju koji software da koristi
2 tvrde da je nemoguće skinuti film
1 ispriča vic kako je Mujo zavrtao sijalicu
2 ispričaju drugačiju verziju vica
1 pita zašto plavuša puše u sijalicu
0 odgovara na to pitanje
1 ispriča vic kako mujo izlazi iz ruševina 11 rujna i kaže "j...o vas ovaj aerodrom..."
2 koja se ljute na ovoga prethodnog da pogleda teme od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na diskusijama nekoliko puta..
1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o 9/11 brišu odmah
1 ostavlja link sa zavjerom 9/11...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
26 0 hvala 9
14 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Led rasvjeta, kao i sva druga neprirodna rasvjeta, negativno utječu na zdravlje ljudi i životinja. Koja rasvjeta je najviše negativna, o tome se može raspravljati.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 2 hvala 0
7 godina
online
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Visak kaže...

Koliko je forumaša potrebno da se promjeni žarulja?

1 da promjeni sijalicu i napiše da je promijenjena
14 da podijeli slična iskustva o zamjeni sijalica i o tome kako se to moglo i drugačije izvesti
......

......
2 koja se ljute na ovoga prethodnog da pogleda teme od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na diskusijama nekoliko puta..
1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o 9/11 brišu odmah
1 ostavlja link sa zavjerom 9/11...

 dodatak:

3 da napišu da je Rajmek stavio LED sijalice u C1 i C2, a njegov stari je ukrao pare, di su pare? ko će to nadoknadit rvačkoj?

143 o ustašama i partizanima

.....

(nemrem reć da se nisam prepoznao u par opisa)

Show must go on 

ivo454 kaže...

Led rasvjeta, kao i sva druga prirodna i neprirodna rasvjeta, negativno utječu na zdravlje ljudi i životinja. Koja rasvjeta je najviše negativna, o tome se može raspravljati.

 Svako svjetlo je štetno za zdravlje (pogotovo vid), naročito ako gledaš u njega, a pogotovo Sunce.

E da, i melanomi su učestali.

A tek koliko loše utječe na zdravlje ako si pak stalno u mraku...

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 16:49 (fer-de-lance).
6 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Ova "neprirodna" rasvjeta je toliko opasna da prije 100 godina na zemlji je bilo milijarda ljudotine a sad ih je 7 puta više...

priroda su ljudi i sve što ljude okružuje(definicija)...u svemiru među milijardama zvijezda... valjda postoji jedna čiji spektar zračenja odgovara led rasvjeti....Jel to znači da ta zvijezda nije prirodna

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Visak kaže...

Koliko je forumaša potrebno da se promjeni žarulja?

1 da promjeni sijalicu i napiše da je promijenjena
14 da podijeli slična iskustva o zamjeni sijalica i o tome kako se to moglo i drugačije izvesti
7 da upozori na opasnosti pri zamjeni sijalica
1 da poruku premjesti u podforum o elektrici
7 da istaknu pravopisne/gramatičke greške u poruci o promjeni sijalice
5 da zezaju tog sitničara
3 da ga štite
6 da raspravljaju da li je to sijalica ili svijetleće tijelo... još 6 da ovih 6 proglase glupima
2 profesionalca da obavijeste grupu da je ispravan naziv „osvjetljenje"
15 sveznalica koji tvrde da su bili u proizvodnji i da je sasvim ispravno i „sijalica"
19 da napišu da ovaj forum nije o sijalicama i zamole da diskusiju premjeste na forum o lampama
11 da brane pisanje u ovaj forum argumentom da svi mi koristimo sijalice i zato je poruka prikladna za ovaj forum
36 da raspravlja koja je najoptimalnija metoda za zamjenu, gde kupiti najbolje sijalice, koja je najbolja marka za upotrijebljeni način, a koje bi bile promašaj
7 da stave linkove na kojima se vide razne vrste sijalica
4 da napišu da su linkovi krivi i stave „prave"
3 da stave linkove koje su našli prateći linkove iz te grupe koji dokazuju da je rasprava o sijalicama baš za ovu grupu
13 da povežu sve poruke do tog momenta, kompletno ih citiraju uključujući sva zaglavlja i potpise, pa dopišu „i ja."
5 da priopće grupi da neće više pisati jer se ne mogu pomiriti sa stanjem
4 da kažu „nismo li nedavno već prošli kroz ovo?"
13 da kažu „prije nego što postavite pitanje o sijalicama pogledajte to isto na google-u"
1 je dovoljan koji će kroz 6 mjeseci pročačkati po forumu, odgovoriti na originalnu poruku, pa da sve počne iznova
1 da je SIJALICA Edisonovo najveće otkriće
5 da je Edison ukrao projekt od Tesle
2 da je Tesla Hrvat
37 da je već 400 puta dokazano da je Tesla 100% čisti srbin i da su hrvati njega prisvojili sebi samo zbog mjesta rođenja
1 ostavlja link sa teslinim porijeklom i slikom njegove babe
1 tvrdi da je Tesla bio „bez spolnog organa"
5 ostavljaju pravu riječ i naziv za ljude „bez spolnog organa"
3 nalazi čak i latinski korijen rijeci „...
4 ostavlja link na stranice sa svim teslinim dokumentarcima
1 nalazi neobjavljeni dokumentarac sa najvećom i najmoćnijom zavjerom u vezi tesline smrti
4 ostavljaju linkove o Tesli i njegovom porijeklu
2 tvrde da je tesla živ
1 da su ga odnijeli marsovci
1 daje objašnjenje i porijeklo riječi "marsovci„
1 pita kako da skine film sa youtube
14 odgovaraju koji software da koristi
2 tvrde da je nemoguće skinuti film
1 ispriča vic kako je Mujo zavrtao sijalicu
2 ispričaju drugačiju verziju vica
1 pita zašto plavuša puše u sijalicu
0 odgovara na to pitanje
1 ispriča vic kako mujo izlazi iz ruševina 11 rujna i kaže "j...o vas ovaj aerodrom..."
2 koja se ljute na ovoga prethodnog da pogleda teme od prije nekoliko dana i tvrde da je taj vic O MUJI bio na diskusijama nekoliko puta..
1 daje prijedlog moderatoru da se vicevi o 9/11 brišu odmah
1 ostavlja link sa zavjerom 9/11...

 

 

Heheh dobar si... koliko vremena ti je trebalo da ovo sve napises? Pol sata :)))

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
bus kaže...

 

Heheh dobar si... koliko vremena ti je trebalo da ovo sve napises? Pol sata :)))

 Jesam lud, al ne baš toliko. Samo c/p s Interneta.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Kokobil50 

Ajar@ Ja sam Hrvat a ne Rvat i žarulja je standardna hrvatska riječ dok sijalica nije i koristi se u Srbiji i BiH. Kad se piše za ozbiljni časopis poput Buga, tada se mora koristiti isključivo standardni knjizevni jezik.

 Kolega Kokobil,nemoj se žestiti. Dotičnik  jednostavno ne voli slovo H. A za žarulju si u pravu.

15 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Kokobil50 kaže...

 

Ajar@ Ja sam Hrvat a ne Rvat i žarulja je standardna hrvatska riječ dok sijalica nije i koristi se u Srbiji i BiH. Kad se piše za ozbiljni časopis poput Buga, tada se mora koristiti isključivo standardni knjizevni jezik.

 HJP sijalicu navodi kao razgovornu hrvatsku riječ i istoznačnicu (standardnoj) žarulji. no meni je to posao pa moram znati. rvat'nama sve smrdi na srpsko ili bosansko. hrvatima ne (svejedno im je jer u konačnici to nije bitno). nasreću, postoji službena referenca. nota bene, svakodnevno koristiš more turcizama (primjerice šećer; procjena je da tzv. standardni hrvatski sadrži više od 50% tuđica, mahom turskog/arapskog podrijetla, uz germanizme, talijanizme i t.d.). srednjoškolsko gradivo! imamo mi znalce. zato ne pizdi nepotrebno i čuvaj se plavog svjetla iz LED-ica. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 4:56 (Ajar).
14 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
fer-de-lance kaže...
ivo454 kaže...

Led rasvjeta, kao i sva druga prirodna i neprirodna rasvjeta, negativno utječu na zdravlje ljudi i životinja. Koja rasvjeta je najviše negativna, o tome se može raspravljati.

 Svako svjetlo je štetno za zdravlje (pogotovo vid), naročito ako gledaš u njega, a pogotovo Sunce.

E da, i melanomi su učestali.

A tek koliko loše utječe na zdravlje ako si pak stalno u mraku...

 

 

 Sunce nije samo svjetlost.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
8 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Sijalica sija a zarulja zarulji....

I ne, nemam pojma zasto sam ovo uopce napisao, ali ionako nije bitno. ;)
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po

Meni je stalo do mog jezika. Sijalica jest porijeklom stara hrvatska riječ ali nije standardna književna i danas se udomaćila najviše u Srbiji i BiH. I oprosti, ali meni je moj jezik bitan. Tebi možda nije, i ne volis gs, ali ja svoju zemlju Hrvatsku volim i za nju sam se borio.

8 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
A neznam odakle si, ali odakle sam ja....a to oduvijek bijase hrvatska, kroz razne drzave tijekom vremena.... Uvijek je bilo sijalica. Kasika. Supa.

Od ulice, do skole, kasikom smo jeli supu, a sijalicu smo palili po mraku.

Mozda sam ja rodjen i zivim u malo maloj i zaostaloj sredini, sve je moguce, ali za zarulju smo culi tek 91..... ;)
Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
KresoH kaže...

Kao i obično vrhunski tekst , imam samo jednu malu ispravku .

Ne postoje LED-diode nego LE-diode .

Iako se možda čini da je zalihosno pisati "diode" u "LED-diode", nategnuto je reći da je to pogrešno pisati, s obzirom da ljudima riječ "dioda" nerijetko znači "žaruljica". Potom izraz LED-dioda mnogima znači žaruljica tipa LED. Brijem da većina ljudi nema pojma što je zapravo dioda te da tu riječ povezuju s LED-icom, no LED-ica je samo jedna od vrsti dioda (i jedina koja emitira svjetlo) - ostale su tipa obične (p-n) diode, Schottky diode, Zener diode, fotodiode... Čak i ako znaju što su diode, LED-dioda u konačnici može značiti dioda tipa LED (a ne nekojeg drugog tipa).

 

Ako išta, bolje bi bilo pisati "LED-diode" od "LE-diode". Zašto? Zato što je LE kratica za light emmiting. Pa bi onda LE-dioda bilo "light-emitting dioda". Zašto bi itko upotrebljavao taj izraz, tu kombinaciju engleskog i hrvatskog? Kad netko napiše "LED-dioda", zna se na što se misli. Ako bi se već išlo na ispravno ili ispravnije, onda bi se trebalo pisati svjetleća dioda (iako i to za sobom povlači potencijalne probleme).

 

###

 

U konačnici, najbolje je pisati "LED-ica" ako se misli na jednu LED "žaruljicu", odnosno "LED-ice" ako se misli na više njih. Pisati samo "LED" nije dobro, jer to nama u hrvatskom jeziku označava LED tehnologiju, a ne samo jednu svjetleću diodu. Kako bi uopće onda bila množina kad bismo jednu svjetleću diodu pisali kao LED? LED-e? LED-i? 

 

Pisati "LE-dioda" je najgore, jer je nepotrebna mješavina engleskog i hrvatskog te zbunjuje ljude! 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.5.2019 20:32 (mbaksa).
5 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Damir22 kaže...
Sijalica sija a zarulja zarulji....

I ne, nemam pojma zasto sam ovo uopce napisao, ali ionako nije bitno. ;)

 žarulja ima žarnu nit,a "sijalica"  sijaličnu ?

16 godina
moderator
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
bačela kaže...
Damir22 kaže...
Sijalica sija a zarulja zarulji....

I ne, nemam pojma zasto sam ovo uopce napisao, ali ionako nije bitno. ;)

 žarulja ima žarnu nit,a "sijalica"  sijaličnu ?

Sijalica isijava svjetlost. Možda bi je bolje bilo zvati isijavalica, ali eto... 

8 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Ne, sijalica ima le diodu ;)

Ljepote naseg jezika.....
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Sunce sja, dakle - sjalica.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

damir " za zarulju smo culi tek 91.."...

 Tež trgovina d.o.o.(Tvornica električnih žarulja) je hrvatski proizvođač žarulja sa sjedištem u Zagrebu. Osnovana je 1929. pod nazivom TEŽ d.d. Proizvodnju je počela izrađivajući žarulje sa užarenom niti....

 
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
HCMAA kaže...
Ova "neprirodna" rasvjeta je toliko opasna da prije 100 godina na zemlji je bilo milijarda ljudotine a sad ih je 7 puta više...


 o....nenenenenenee..ne 

gdje god ima više svjetla (zapad) sve je manje dice..

tamo gdje nema puno lektrike sve je više dice i zato su skočile te milijarde...

 

zamislite tko će prevladati za 500 godina.

 

https://www.imdb.com/title/tt0387808/  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
8 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Bacela ama brate, to ie bila sala,.samo kazem na ovim mojim prostorima se uvijek govorilo sijalica, cak i danas po nekim malim trgovinicama mozes naci "sijalica" na polici s cijenom.

Svaki kraj ima svoje nazive.....
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Kad ga već kenjkamo, nije li malo zastarjelo za LED-ice koristiti riječ koja u korijenu ima žar? Nije li zaista primjerenije reći sijalica nego žarulja?!

Znam, znam, ovim velikima, što su se borili za neki kua, njima to ide na jajca, ali nama normalnima bi to trebalo biti sasvim oke. Uostalom, borci nisu, niti bi trebali biti lektori 

Pis on ju, tu :P
Moj PC  
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr
Ovo sa ŽARULJOM i SIJALICOM je jednostavnije nego što se ovdje raspravlja. SIJALICA je bilo koja električna svjetiljka, a ŽARULJA je svjetiljka (sijalica) sa žarnom niti. Prema tome LED-ice je sijalica, ali nije žarulja. Naime, prije električnih svjetiljka sa žarnom niti postojale su lučne svjetiljke (koje se i danas upotrebljavaju za jako svjetlo), a tek je Edison izumio električnu svjetiljku sa žarnom niti - žarulju.
 
7 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Antiseptik kaže...

Kad ga već kenjkamo, nije li malo zastarjelo za LED-ice koristiti riječ koja u korijenu ima žar? 

 Ognjištari vole žar.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
online
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Visak kaže...
Antiseptik kaže...

Kad ga već kenjkamo, nije li malo zastarjelo za LED-ice koristiti riječ koja u korijenu ima žar? 

 Ognjištari vole žar.

 A i za roštilj je bitan...

6 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Kokobil50 kaže...

Za početak, ako te ta tema zaima, upiši Cijepljenje.info + Zimmerman.

Ajar@ Ja sam Hrvat a ne Rvat i žarulja je standardna hrvatska riječ dok sijalica nije i koristi se u Srbiji i BiH. Kad se piše za ozbiljni časopis poput Buga, tada se mora koristiti isključivo standardni knjizevni jezik.

Mora? Mora podrazumijeva da to netko zahtjeva (ne preporuka ili sugestija već zahtjev?) gdje je zakon ili pravilnik u kojem to piše?

13 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Visak kaže...

Blue light causes more trouble for the eye than other colors. That is because it is harder for the eye to focus blue sharply. Different wavelengths of light (i.e. different colors) have different refractive indexes as they pass through the eyeball to the retina. Our eyes can easily focus on fine details in red or green light.

But our retinas can’t handle blue light very well. Blue light scatters more widely within the eye and tends to be focused in front of the retina, making it appear slightly out of focus. What we notice is a kind of halo around bright blue lights. They also seem to produce more glare. So blue light can lead to eye strain and headaches as your eye muscles strain to bring fine details into focus.

https://www.assemblymag.com/blogs/14-assembly-blog/post/91320-beware-the-blue-light

 

Baš mi je čudno ovo, naročito za crvenu - naročito u mraku. 

Naime, oko ne reagira na intenzitet crvene i zjenica se ne skuplja. To je recimo razlog zašto astronomi borave u crvenilu kad vani po mraku gledaju u zrak :-)  

Otvorena zjenica = lošiji fokus - to zna svatko tko je bio na pregledu očne pozadine i dobio kapi za širenje zjenice :-) 

Također, tko god ima crvenu osvjetljenu tastaturu vidjet će (navečer) da je jako teško izoštrit slova (bježe i previše sjaje) naspram bijelo osvijetljenoj tastaturi (koje je u biti daleko "plavije").

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.5.2019 8:52 (mblataric).
12 godina
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
ivo454 kaže...

Led rasvjeta, kao i sva druga neprirodna rasvjeta, negativno utječu na zdravlje ljudi i životinja. Koja rasvjeta je najviše negativna, o tome se može raspravljati.

Najzdravija rasvjeta je ona iz prirodnih izvora; sunce, spontani šumski požar, prolaz meteora, vulkan, mjesečina, supernova itd... uz njih se preporučuje čitanje. Umjetni izvori su štetni; nuklearna eksplozija, podmetnuti šumski požar itd. zato se uz njih ne preporučuje čitanje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po
Čitanje se nikako ne preporučuje jer nije prirodno. Treba živjeti u pećini, ogrnut krznom, to je dokazano najzdraviji životni stil. Ako te netko pokuša cijepiti zatučeš ga sjekirom i pojedeš sirovog, jer kuhanje nije prirodno.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
neaktivan
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

...od klasičnih sijalica sa žarnom niti (incandescent) ili halogenih (xenon, tungsten) svjetiljki

 

tungsten (volfram) je isto što i incadescent (žarna nit) samo je kod halogenki halogeni plin unutra pa postiže veću temperaturu u radu i daje više svjetla kod iste struje. xenon žarulje su tzv. izbojne ili lučne lampe tj. proizvode svjetlo strujnim izbojem među elektrodama. ostatak teksta je tehnički ok.

42
 
2 0 hvala 1
13 godina
offline
Predstavlja li LED-rasvjeta zaista opasnost po zdr

Kad smo već na temi čitanja, po noći često čitam na Kindle-u s pozadinskim svjetlom.

Zna li netko koje je boje to svjetlo??

Ne zezam se, sam da vidim ubijam li oči s time... (imam preko 50)...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice