Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj

poruka: 7
|
čitano: 904
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prekršaj".
6 godina

A sto sa onima koji nemaju e-gradjani pristup (starije osobe prije svega), tj. nije objasnjenjo hoce li na adresu doci i uplatnica ili bas moras ici na e-gradani da bi mogao platiti kaznu?!

0 0 hvala 0
10 godina

Mene zanima jel se u zg-u kazne za parkiranje dobivaju još uvijek ispod brisača ili direkt na adresu ide?

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10-Note8-S5-Mix2-Mi9SE-Mi9-OP6T-Mi9-P3-Note9
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

Šta je ovo?Zbuni protivnika?

0 0 hvala 0
6 godina

Što ako nemaš kompjuter?

0 0 hvala 0
12 godina
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
danko99 kaže...

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

To će biti onih 10km/h (10% iznad 100 km/h) mjerne nesigurnosti ili kako se već zove.

11 godina
Re: Za prebrze vozače: obavijesti o prometnim prek
danko99 kaže...

Pero Perić

Izmjerena brzina 85 kmh

Utvrđena brzina 75 kmh.

- do stotke ti skidaju -10, iznad stotke (na autoputu) -10%.. nešto više, tj izmjereno možeš osporavati kao atest-grešku itd i picajzlasto bi na sudu bio problem točno utvrditi činjenice tj imati dokaz da je dokaz točan.. pa ta recimo poklon granica koja funkcionira kao nepisano pravilo (a možda i pisano..).

-važan kriterj je koliko iznad ograničenja uz taj popust.. pa ako je 30-grdo..

-kako god se postavi svaki sustav ima prednosti-mane, ja bi strože tamo gdje su ograničenja s razlogom niža, npr pješačka zona 10-20, pređi za 10 i rezanje ruke-noge.. :) no ima i besmislenih mjesta, ponekad načičkano znak do znaka s razlikom od recimo 20 što je blesavo.. tj zakon i kazne moraju imati smisla, mjere, dok često služe samo punjenju kasice, tj zg je uložio 1mil kn zaradio 8.. i to se gradu sviđa, dok automatika radi svoje neovisno jesi li ugrožavao ostale ili nisi npr škola po noći ne radi i tad je besmisleno 40 ograničenje tj ne ugoržavaš nikog na pustoj cesti ali plaćaš jednako kao onaj koji pokupi pješake kao čunjeve.. nema idealnog, ali poželjno je s nekim smislom-mjerom, lakše se ljude natjera kad postoji smisao + kad svi plaćaju kazne a ne odokativno ovisno o kumstvu i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina

Jedan simptom koji vidim od ovog: Znat cemo tocno na koliko su kamere nastelane. Npr., ona na tunelu na Savskoj u Zagrebu sumnjam da je ispod 85, a ogranicenje je 70.

ihush 

Na autoputu je zakonski 156km/h ograničenje (za do 10km/h iznad izvan naseljenog mjesta nema propisane kazne + -10% na izmjerenu brzinu), a ne zaustavlja se ispod cca. 160km/h, dakle oko 170 na brzinomjeru, ovisno od auta do auta.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put danas u 3:49 (8ax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice