Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.138
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Eto na, pa ova vam je tema čisti presjek razmišljanja. Cjepi se.

 

Što sme sve imali. Ajmo kao onaj intermeco u Monti Pajtonu kad se usred filma kritičari osvrću na kaki je film bio dosad. Cjepi se.

 

1. Isto je ko gripa

----------------------

 

Nije, jer gripa nikad nije ubila 10000 ljudi u sezoni sa mjerama, a i mjere su suzbile širenje nekih sijeva gripe!

Rijetko kad je netko morbidno u krivu, a i toliko krivu da je u usporedbu stavio baš bolest zbog koje ispada još gluplji, jer su i najmlačnije mjere one intenziteta "Josibovićeva bijesa" suzbile gripu, a eto 25 ljudi dnevno umire od Covida. Cjepi se.

 

2. Cjepivo ima nuspojave

------------------------------

 

Nema, nuspojava koju moraju zabilježiti se pojavljuje kod 1000 od dosad administriranih 3 500 000 duza. A ozbiljnija nuspojava je i slabost, dok se onaj famozni miokarditis pojavio kod 350 slučajeva, i svi su ili izliječeni u najkraćem roku pod promatranjem ili je izliječeno u tjedan dana bez ikakvih posljedica. Inače u podacima o nuspojavama piše da je preko 80% prijava nuspojava od strane ne-medicinskog osoblja (znači građana) odbačeno kao neozbiljno - tj. nije se utvrdila ni "opća slabost, ni stanje groznice i sl." 90% prijava koje su ocjenjene kao vrijede zabilješke došle su od strane medicinskog osoblja što znači da su ovih 1000 (što je uzeto kao vrijedno zabilješke) zabilježili liječnici, i reagirali su odmah. Gotovo i nije postojala šansa da nekome naudi i ta "opća slabost". Inače u zakonu i piše da ako liječnik (tj. odgovorna osoba) ne prijavi neku nuspojavu kojoj je prisustovao (ili ne prijavi simptom neke zaraze) da će biti drakonski kažnjen. Rekao bi da se nekom LOMu ne riskira 80 000kuna kazne.

Portugal, koji je cijepio 8 milijuna ljudi ne prijavljuje nekakve nenadane smrti, a o tome bi saznali odmah - što zbog zakona koji obvezuje prijave sumnjivih smrti - što zbog slučaja iz Slovenije koji je gotovo istovremeno objavljen na svim naslovnicama svih medija u Hrvatskoj.

Znači - ne postoji smrt od cjepiva, ni ozbiljna posljedica ni nakon 10 mjeseci cjepljenja - a eto 25 ljudi dnevno umire od Covida. Cjepi se.

 

3. Ja samo ističem rizike za sebe to ne mora utjecati na druge (aka MrBlc obrana)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Ja imam seboroični dermatitis,  izgleda kao perut, frendica ima isto, pere kosu Head&Shouldersom, njoj super. Ja oprao jednom, kad mi protreseš glavu kao snježna kugla, leti sve okolo.

Ne smijem pit votku, ne smije pit loše vino - doslovno mi po crvenilu na koži vidiš sutradan je li vino bilo loše.

Promjena vremena - odmah crvenilo.

Jedem li kebab i napijem se - odmah crvenilo.

Sjedim li na propuhu - crvenilo

Ne prozračim li sobu - crvenilo

Tu i tamo odem po neku terapiju, jer eto kako je kroničn i neizlječivo, nekad bude i zabavno probati nešta novo nešta divlje - jebiga, jednom se živi.

Teta iz Farmacie mi prodala 350 kuna nekih kremica i šamponića i kurac - nije djelovalo.

Djeluje - kokosovo ulje.

 

Alergičan sam i na sumamed - najgeneričniji natibiotik.

Ljudi su alergični i na penicilin - lijek koji je vlasto-tabletno spasio čovječanstvo.

 

NEMOJTE PITI VOTKU, VINO, NE JEDITE KEBAB, ZAČINJENU HRANU, NE MJENJAJTE VRIJEME, NE PROZRAČUJTE SOBU, PROZRAČUJTE SOBU, KORISTITE HED&ŠOLDERS, NE KORSITITE HED&ŠOLDERS, PIJTE PENICILIN, NEMOJTE PIT SUMAMED JER JA IMAM RIZIK, GOVORIM SAMO ZA SEBE.

 

Eto. Sad i to zvuči glupo jelda? Meni je tako svaki dan, a eto 25 ljudi dnevno umire od Covida. Cjepi se.

 

4. Neću biti pokusni kunić

------------------------------

 

- Jučer su popušili šteku švercanih cigara, popili litru pelina, pougljene ćevape kod Trovaća, pa dođu kod mene ujutro pitat jesu li jabuke špricane - baba sa Dolca.

 

Ne budi kukavica - ako si dosad ikada popio Neofen, popio si više aktivnih supstanci od cjepiva.

Ako misliš i sutra popiti Neofen onda si i glupa kukavica kojoj je neka budala usadila sumnju za jedan lijek, a eto - budi konzistentan pa ih odbij sve - sve lijekove radi Pfizer.

Da, da, Pliva ima baš NE-otrovnu mašinu za lijekove, jedina na svijetu, ima naljepnicu i ISO certifikat. Znate znanstvenici iz Belupa imaju recept za Neofen, al kad dođe korak u receptu "Unesi 100gr Pfizerovog otrova" onda ne stave jer su to naši branitelji iz Domovinskog Pokreta. Naša domaća znanost nema otrova ni GMO. Kao što i naša gravitacija bolje radi za naše ljude, dokazano u ratu kad su ona dva oba pala, a naši Migovi lete, al eto 25 ljudi dnevno umire od Covida. Cjepi se.

 

5. Umrlo je više ljudi koji su cjepljeni.

--------------------------------------------

 

Godišnje umire oko 1 000 000 Njemaca, a Hrvata samo 50 000 - biti Njemac je pogubno za život. 20 puta više umreš ako si Njemac, al eto 25 ljudi dnevno umire od Covida. Cjepi se.

 

6. Ljudi će protutenkovskom haubicom napast stožer ako uvedu mandatorno cjepivo.

----------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Eto nas sad tu. Jeste vidjeli Modus Operandi?

 

Jedna budala dođe sa maloumnim komenatrom, pa se svi znate otvoreno i možebitno raspravljamo, kako se i ume u zabrinutom svijetu.

 

I šta imamo? Imamo mene debila kojem je fitilj kratak (nije jedino što je kratko rekla je ona.) pa vrijeđa, jer eto moja granica pristojnosti je da ne prebirem po mrtvim ljudima.

Ako je ikada bilo pristojno nekome reći da je kreten - to je sada.

I sad će se opet neka plačipička uvrijed - mene Wyks vrijeđa gdje su moderatori - al krelče - ne prebirem ti ja po đigerici babe da vidim jel Reff0 u babe bio 17 ili kvadrat NewtonLibentzovog postulata.

 

I šta još imamo?

 

Imamo mene debila, koji popije previše kava pa mu se da ovako jebati sa maloumnicima, i tako svaki sat jedan moj post - al umre i jedna baba. 24/24 baš smo se uskladili.ž

 

Ni jedan argument druge strane do sada nije bio iole vrijedan rasprave - dokazalo 16 milijuna onih koji su sve cjepili odreda.

Znate u Portugalo nitko nije bio pametan kao MrbLc, ni ko Ludizao, ni ko Brock Kameena Stijena koji samo pita i zabrinut je što će se sve dogoditi ako uvedemo tiraniju spasimo 20 život dnevno.

 

I to sad svima treba biti kompas - tko god je "zabrinut" u biti koči spašavanje 20 života dnevno.

Od sve pameti u Hrvatskoj na ovom forumu se iskristaliziralo 6 argumenata protiv cjepljenja - a svi do jednog temeljeni na lažima ili na ignoriranju nečega što je 300 godina bila obavezna zakonska praksa, pa se sad isčuđavaju i prijete napast će nas elijeni ako se ISTI JEBENI ZAKON POZOVE OPET.

 

Maloumnici vam ubace neku svoju papazjaniju u uho, pa se vi/ja u duhu 21stoljećne tradicije "valja sve razmotriti nesme se nekog zvat kretenom, pa jesmo li na uljudnom forumu" moramo uljudno i kulturno raumjenjivati mišljenja.

Osim što je provtna tvrdnja ili bezobrazna laž ili mašta kretena koji se eto sad, da si titra jajca, išao prozvati "zabrinutim spasiteljem" čovječanstva.

 

Eto u Portugalu sve kreteni - nijednog tko bi rezao slike, Ni jednog tko je prijetio haubicama, ni jednog koji je svoj "rizik" širio kao genocid za mase.

 

Drago još ima i strpljenja, ja bih odma permabano svakog ko laže i širi lažne sumnje.

Jebemu Drago ne radi se o onom kretenu koji je lagao da ima 4 RTX 3080, nego netko laže oko spašavanja 25 života.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
21 7 hvala 9
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...
Drago kaže...
BroccDaRock kaže...

 A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

 

A pazi ovoga, prvi post u temi i tukao bi se on...

 

Ovo šta wyks kaže - propišeš kazne, zabrane ovoga i onoga za one koji se ne cijepe, ne treba nitko nikoga tući, evo ti za mjesec dana pametniša kako sami vise pred Velesajmom i pitaju di je ta vakcina, što je tolki red, trebalo je bolje organizirat to cijepljenje...

 

 

 Mislim da se on ne bi tukao nego da govori o stvarnom problemu kojeg su političari itekako svjesni.

 Pa dobro sad mister doslovni, ni onoj kaluđerici šta je dala u pjesmi nije bilo krivo more.

 

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
10 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

ovo gore od wyks-a je najbolji post ikad u svim ovim temama o Covidu... za isprintat na B0

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 14:41 (60nine).
Moj PC  
5 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...

 

Drago još ima i strpljenja, ja bih odma permabano svakog ko laže i širi lažne sumnje.

Jebemu Drago ne radi se o onom kretenu koji je lagao da ima 4 RTX 3080, nego netko laže oko spašavanja 25 života.

 

  IMHO svako tko bi izvalio notornu glupost na ovakvim temama trebao bi dobiti permban pa čak i po cijenu da ga netko dobije i nezasluženo.

3 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks za udzbenike. Popi brate jos koju kavu ako ces ovako mudro zborit.
Drago, bacaj sve van. Radi umnika kojima medvjed nestane ako zatvore oci imamo ovo sto imamo.
Nadam se da su ljudi poput drage i wyksa negdje u drustvu, ne samo na forumu - aktivni. Eto, ukrasili ste mi ove dane. Decki 👌👌👏👏👏👏
Tn
Moj PC  
2 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...
zuper kaže...
Ovo sad, evo 3. doza u nekim zemljama obavezna, spominju lagano i 4.
Jel bi obavezno cijepljenje onda trebalo biti svake godine? Pa čak i više puta.
Cijepim se sada 2 puta, ali bogami svake godine se ni bih.

U čemu je problem? Cjepivo je najsigurniji lijek do sada!

 

Pa da je cjepivo protiv gripe ovako efektivno, trebali bi se i protiv toga cijepiti, tek sad treba shvatiti da smo debilnim ponašanjem u kojem kolega dođe na posao iako "je malo gripozan" u biti pripomogli skraćivanju života pojedinih ljudi.

A to je osobna odgovornost.

 

I ne shvaćam zaozbiljno što te strah količine, koliko si Neofena popio u životu? 20? 150?

 

Kako te nije strah pit antibiotik - a popio si ih sigurno u 2 tjedna kure bar 12-20, a sad te strah cjepiva svakih 6 mjeseci? Isti ljudi rade i taj antibiotik i ta cjepiva? Već bi crko da to neko želi.

Kako te nije strah pit Neofen zbog pišljive glavobolje od koje nitko nije crko, al te strah primit cjepivo za bolest od koje je umrlo 10 000 ljudi i još toliko ima sjebano tijelo nakon toga?

 Pa nije problem, ali jednostavno ja nisam ni blizu ugroženoj skupini, nisam bio kod doktora više od desetak godina niti se ikad cijepio protiv gripe. 

Niti ikakve tablete ne pijem nikad. Čak ni kod glavobolje. Znam da će proći drugi dan. Jedino ako zakurim, lupocet i to je to. Ne bojim se nikakvih tableta. 

 

Nisam nikakav antivakser, stvarno podržavam cijepljenje ugroženih i tko se želi, ali obvezno cijepljenje protiv covida svake godine za praktički neugrožene skupine mi jednostavno nema smisla

13 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
@Drago, zaključi temu. Nakon wyksova posta sve drugo je mlaćenje prazne slame.
Stručnjak za odmaganje...
 
1 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
@zuper Ima smisla - nedajmo đubretu da se slobodno razmnozava u velikom populacijskim bazenu. Samo jedna pikica svakih 12 mjeseci (ako i toliko, vrlo vjerojatno nece trebati). 15 minuta tvojeg vremena ako si mlad, zdrav, bez ikakvih problema. Daj svoj doprinos da se to zaustavi, ili ograniči. Zbog ljudi koji se ne mogu cijepiti. Zbog bolesnih, i svih onih koji ovise o nama da ih zaštitimo.
Nadglednik dina
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ovo bi imalo smisla kad bi cjepivo sprečavalo širenje zaraze ili ga bar jako gušilo.

Ljudi definitivno pametniji od mene, a vjerojatno i od tebe, kažu da cjepivo ne utječe na širenje.

https://indianexpress.com/article/cities/pune/covid-19-fully-vaccinated-people-spread-delta-variant-study-7596568/

Uglavnom poruka je: cijepi se da sebe zaštitiš.
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Cogent kaže...

A ne možeš tim likovima ništa objasniti. Danas me iznenadio frend koji mi je rekao (via IM, da ne bi bilo...) da je pobrao covid. I s*re po cjepivu jer mu je sestra koja se 2x cijepila isto pobrala covid i ima gore simptome nego on i njegova žena koji se nisu cjepili. Tu su i još neke nebuloze tipa da su se zarazili od cjepljene osobe sa covid potvrdom. 

 

Čovjek je obrazovan, radi u ICT branši i što reći. Kada takve gluposti vidim i čujem, uopće me ne čudi što je krkanski dio nacije jedva dočekao velepošast kako bi pokazao koliko siva stanica ovom narodu malo znači.

 

Ja bi osobno dopustio da se ljudi ne cjepe, ali neka potpišu izjavu da u slučaju oboljenja od covida neće biti hospitalizirani niti će im se pružati bilo kakva medicinska pomoć. 

 Zašto je to nebuloza? Hoćeš reći da je to nemoguće? Cijepiš se za sebe, ne za drugog. Cjepivo nije magični štit koji odbija viruse, do zaraze i dalje može doći, a samim time si zarazan i za druge.

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
zuper kaže...
Jedino ako zakurim, lupocet i to je to. Ne bojim se nikakvih tableta.

 Okej, koliko si ih popio do sada?

 

Kako ti je logično prihvatiti da Lupocet djeluje, i vjerojatno ih piješ kad god zakuriš i to ne jedan, a sad je problem uzet cjepivo 4-5 puta?

 

Kakva je to medicina iza Lupoceta da joj vjeruješ, a kakva misliš da je sada iza cjepiva kojem ne vjeruješ? Jesu tako u školi jedni učili mAtematiku a drugi mEetematiku?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep
Nisam rekao da ne vjerujem cjepivu. Znam da djeluje. I rekao sam, preporučam i govorim starijim i bolesnijim ljudima da se cijepe.
Ali ja stvarno nisam u riziku od toga pa mi jednostavno nema smisla da cijepim svake godine.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
zuper kaže...
Nisam rekao da ne vjerujem cjepivu. Znam da djeluje. I rekao sam, preporučam i govorim starijim i bolesnijim ljudima da se cijepe.
Ali ja stvarno nisam u riziku od toga pa mi jednostavno nema smisla da cijepim svake godine.

 Iz onog linka gore:

Dodaje i kako mu se čini da mjere rigoroznog zatvaranja više ne dolaze u obzir osim ako situacija dalje ne eskalira.

“Mislim da bi čim više trebalo inzistirati da ljudi shvate da svatko ima svoju letalnu dozu. Doza virusa koju inhaliramo je važna, što više inhaliramo to je klinička slika teža i u nekim slučajevima može biti smtonosna. Virus se najbolje širi u zatvorenim prostorima bez ventilacije. Maske štite itekako, ako dvije osobe koje imaju FFP2 maske i na udaljenosti su od metar i pol do dva, nemaju gotovo nikakve šanse da se zaraze. Aktivnosti treba prebaciti na otvoreno i izbjegavati okupljanja na zatvorenom. Oni koji donose odluke trebaju ići u tom smjeru da se spriječi okupljanja i zadržavanje ljudi. Treba nastaviti s kampanjom cijepljenja, ali prvo misliti na sebe jer tako spašavamo i druge. Svi skupa nekako zbijeno trebamo suzbiti širenje epidemije jer ove brojke su jako velike, bitno veće nego prošle godine”, objašnjava.

Rekao je i kako nema objašnjenje za toliki broj ljudi koji se ne žele cijepiti:

“Svaki pojedinac treba osvijestiti da se ovog virusa nećemo riješiti ili dok se svi ne poražavaju, gdje će mnogi stradati ili da se procijepimo. Nažalost, virus se mijenja i potreban je velik broj ljudi da bi se stvorila kolektivna imunost. Jedina prava poruka je da štitimo sebe i tako štitimo druge. Mislim da će se uskoro pojaviti i druga cjepiva na proteinskoj bazi pa će se otkloniti strahovi onih koji se boje mRNA cjepiva”.

16 godina
moderator
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Kraj diskusije.

 
10 5 hvala 6
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice