Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.075
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

 Ne razumijem zašto takav netolerantan odnos prema nekome s kime se ne slažeš. Ovo je posao za moderatora.

 Zelen si ne znaš kako funkcionira sistem. Moderatori ovde  čiste samo one koji nisu u stranci. Forum ti je samo preslika sistema.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 11:34 (dery).
Moj PC  
14 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Ne baš...od 2008. sam tu.

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

Ne baš...od 2008. sam tu.

 Bolje bi bilo da si priznao kako si zelen i mlad.

kradem mine iz minskog polja
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
hummer0 kaže...

 "0" dana na forumu, a tako pametan. Daj se otkotrljan negdje drugdje i lupetaj.

 To je naš stari drug, nemoj tako. Nije čovjeku dobro, treba mu pomoć, a ne šikaniranje.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

što ne napišu koliko su dobili za ovu reklamu,mada lagano i nuspojave cjepiva isplivavaju

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 11:48 (zelja55).
 
11 0 hvala 1
12 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Sve ti jebem, maknem se od usranih portala i dnevnika u nadi da ću odmoriti malo glavu s nekom tech vijesti i opet nabasam na jebena cjepiva i korone. Daj skinite se više s tih gluposti. Tko se hoće cijepiti nek se cijepi, tko neće ne mora. Najbolje da još počnete pisati o cvijeću i lampašima jer su idući tjedan Svi sveti.

 
26 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mjaneci3 kaže...

 Tko se hoće cijepiti nek se cijepi, tko neće ne mora. 

 A da tu slobodu koju tražiš za sebe dozvoliš i ostalima?

Recimo tko želi čitati ovakve članke neka ih čita, a tko neće ne mora?

 

Zašto svi koji cvile o slobodi ni ne pomišljaju istu dati drugima? Od Trumpa nadalje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Visak kaže...
mjaneci3 kaže...

 Tko se hoće cijepiti nek se cijepi, tko neće ne mora. 

 A da tu slobodu koju tražiš za sebe dozvoliš i ostalima?

Recimo tko želi čitati ovakve članke neka ih čita, a tko neće ne mora?

 

Zašto svi koji cvile o slobodi ni ne pomišljaju istu dati drugima? Od Trumpa nadalje.

 Za sve postoji mjesto i vrijeme. Ako je na tech portalu mjesto korona/cjepivo člancima, ja ću se vrlo rado maknuti i ostaviti slobodu drugima. Meni je to apsurdno.


15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Jebaji ga druže direktiva odozgo stigla. Nema ni bug antitjela.

kradem mine iz minskog polja
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mjaneci3 kaže...
Visak kaže...
mjaneci3 kaže...

 Tko se hoće cijepiti nek se cijepi, tko neće ne mora. 

 A da tu slobodu koju tražiš za sebe dozvoliš i ostalima?

Recimo tko želi čitati ovakve članke neka ih čita, a tko neće ne mora?

 

Zašto svi koji cvile o slobodi ni ne pomišljaju istu dati drugima? Od Trumpa nadalje.

 Za sve postoji mjesto i vrijeme. Ako je na tech portalu mjesto korona/cjepivo člancima, ja ću se vrlo rado maknuti i ostaviti slobodu drugima. Meni je to apsurdno.


 -tad ti griješiš.. tj biraj teme koje te zanimaju, sudjeluj u njima, ne u covidu... ili se odluči, ti biraš. :)

-upravo imaš slobodu, upravo si se sam uključio u temu i time sam sebe demantiraš. Obrnuto, kako karikirano predlažeš temu svijeće-cvijeće.. možeš otvoriti ili se priključiti temi koja te zanima. To je tvoja-moja sloboda, ne to da ti ostalima odričeš to pravo ili ja tebi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Dok s druge strane, višekratno i jednako nedvojbeno je dokazano da cijepljenje konzistentno potiče snažan zaštitni imunološki odgovor.
============

Svakako, zato niti ne postoje docjepljivanja buduci da su toliko efikasna.
 
6 2 hvala 1
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Čim otvoriš naslovnu Bug-a odalami te vijest u nos. Vijest kojoj nije mjesto na ovom portalu. Dakako, to je moje subjektivno mišljenje, ali sam poprilično siguran da ne spada u tech sferu kojoj je Bug. Dakle, vratimo se na moj originalni komentar, a to je da je žalosno da ne možeš otvoriti tech portal, a da te ne bombardiraju s koronom i cjepivima. Jel sad jasnije?

8 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Izlazit će godišnja ažuriranja za ovaj ljudski malware kako bi ostao aktualan.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mjaneci3 kaže...

Čim otvoriš naslovnu Bug-a odalami te vijest u nos. Vijest kojoj nije mjesto na ovom portalu. Dakako, to je moje subjektivno mišljenje, ali sam poprilično siguran da ne spada u tech sferu kojoj je Bug. Dakle, vratimo se na moj originalni komentar, a to je da je žalosno da ne možeš otvoriti tech portal, a da te ne bombardiraju s koronom i cjepivima. Jel sad jasnije?

 -možeš jednako sjediti u lokalnom kafiću, prićati o vremenu, nogometu, politici.. tj imaš svoj izbor, društvo, mjesto, pa i teme.. i ako ne želiš pričati o nogometu tad ne pričaš, ne ideš u takvo društvo, kafić.. ili forum-temu.

-naprotiv, ti si ušao u konkretnu temu-postom.. ti si se uključio, dok si mogao i dalje listati it-pc teme, soft, ajfon, mac-m1 ili win11.. tj ti biraš što te zanima a birati možeš iz ponuđenog ili otvoriš temu.

-logika, ako sudjeluješ u ovoj temi tad te zanima + nisi prisiljen, + možeš otvoriti o bilo čemu, mada je ovo bug-it forum i o svisvetama.. ili skupljanju markica, proučavanju kukaca.. imaš izbor. Ti biraš.

-ako izabereš pogrešno, npr okus sladoleda ili pizzu, tko je kriv, meni, forum, ponuđeno ili ti koji biraš i koji znaš što želiš i što ne želiš? Imaš izbor, iskoristi ga, biraj. Ne sudjeluj u nečemu što te ne zanima pogotovo kad imaš tako suprotan stav o samoj temi..

 

-ne želiš covid teme? pa gle, nije to nešto što čovječanstvo želi, to je tako, pandemija.. a zašto se o tome priča-piše.. pa zato jer je važno, važnije od nogometa ili mjesečevih mjena, novog ajfona ili notcha maca, fixa u win11 amd drivera itd.. tj pitaj se što je važnije, za koga, a to što te ne zanima ili ne želiš opet je tvoj problem jer si ničim izazvan-prisiljen samovoljno došao u temu i prigovaraš postojanju iste što je nonsens jer i ovim postom radiš suprotno od onog što kao želiš. Biraj i tad nećeš imati problem tema, problem nije tema ili sadržaj portala-medija, problem je s druge strane ekrana, kao ogledalo...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Ovaj tekst je u rangu jebe lud zbunjenog. nisam se cjepio i ne znam jesam imao koronu, dva dana sam imao temp. ali nisam odma isao na testiranje kao sve ovce nego sam ostao doma odležat, kao obicna gripa što u stvari je. sjecam se kad je pocelo to ludilo, samo cu rec da nemam tv, radio i da ne citam novine ne bi ni znao za koronu. a sad sam prestao i citat taj šljam, mozak mi je nekako opusteniji. cjepil si se možeš dobit koronu, nisi se cjepil možeš dobit koronu, cjepili si se sa dvije doze možeš dobit koronu, eventalno ako primis 10 doza siguran si ko medo u brlogu :D. zanimljivo kaže mojmira pastorcic jucer u rtl direktu kao u hrv. je malo cijepljenih pa je više zaraženih jer idu u kafiće pa dolaze u kontakt sa drugim ljudima. a preko ljeta na plažama nisu dolazili u kontak s drugim ljudima jer eto tad je bila sezona a i korona je tad odmarala isto 

 
8 5 hvala 0
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Na početku se pandemije govorilo da se rješiti Covid-a možemo tek kad pučanstvo stekne kolektivni imunitet, odnosno ako ga većina (govorilo se o 2/3 do 80%) preboli. Govorilo se o imunitetu stečenim prirodnim putem. Danas imamo države koje imaju procijepljenost 80%-90%, a virus i dalje stvara probleme. Zlobnici bi rekli: zato što virus nismo preboljeli prirodnim putem.

 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Stvarno imam dojam da ne razumiješ poantu mojeg komentara ili me zdravoseljački - jebeš. :)

Izbjegavam portale s koronama jer me nerviraju, i to baš istinski. Zato, odlučim posjetiti tech portal da čitam o drugim temama. Čim posjetim taj portal vidim vijest koja me isto tako nervira kao i na ostalim news portalima. Znači nemam izbor. Čim vidim vijest, gotovo je.

14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Problem sa COVIDOM i PR-om oko virusa je što su se u nekoliko navrata mijenjale informacije i mjere koje trebamo poštovati.

 

Primjerice WHO je na samom početku pandemije govorio da nam maske ne trebaju, pa su bile izjave da će trebati nekoliko godina za cijepivo... i tako uz par tih promjena informacija u ljudima se probudi skepticizam i bunt prema svima uključujući znanstvenike, političare itd..

Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
goran022 kaže...

Ovaj tekst je u rangu jebe lud zbunjenog. nisam se cjepio i ne znam jesam imao koronu, dva dana sam imao temp. ali nisam odma isao na testiranje kao sve ovce nego sam ostao doma odležat, kao obicna gripa što u stvari je. sjecam se kad je pocelo to ludilo, samo cu rec da nemam tv, radio i da ne citam novine ne bi ni znao za koronu. a sad sam prestao i citat taj šljam, mozak mi je nekako opusteniji. cjepil si se možeš dobit koronu, nisi se cjepil možeš dobit koronu, cjepili si se sa dvije doze možeš dobit koronu, eventalno ako primis 10 doza siguran si ko medo u brlogu :D. zanimljivo kaže mojmira pastorcic jucer u rtl direktu kao u hrv. je malo cijepljenih pa je više zaraženih jer idu u kafiće pa dolaze u kontakt sa drugim ljudima. a preko ljeta na plažama nisu dolazili u kontak s drugim ljudima jer eto tad je bila sezona a i korona je tad odmarala isto 

 Samo mi nemoj govorit da je kao obična gripa. Korona mi je potvrđena testom i proveo sam 15 dana s temperaturom od 38,5-39, izgubio 6 kg, nakon jednog zalogaja hrane bih trčao i stavio glavu u wc školjku, zasićenost kisika u hemoglobinu mi je bila na donjoj granici od 92%, kad bih napravio dva koraka zapuhao bih se kao da sam istrčao maraton, danonoćni kašalj me izluđivao, bez osjeta mirisa sam bio sedam dana... Da li su ovo simptomi obične gripe?

13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

Jako puno putujem, imao sam false positive testova mali milijun, tipa Srbija pozitivan, dan kasnije u Hrvatskoj negativan, pa u Hrvatskoj pozitivan, dan kasnije u Italiji Negativan i tako u krug, jedino zašto sam se cijepio uz naravno često putovanje je da izbjegnem tih milijun testiranja i sve komplikacije vezano toga.

 

Iako putujem po cijeloj Europi na tjednoj bazi, otkako je počeo covid tek sam ga pobrao u 5. mjesecu ove godine i to 99% predpostavljam u dučanu u kvartu jer nigdje drugdje taj tjedan nisam zalazio osim dučan-stan, što bi dalo naslutiti da je netko pozitivan tamo bio i da se nije držao osnovne higijene, aka. neodgovorno ponašanje i da realno ne znate kad možete najebati.

 

Iako sam mlađi od 25 godina i poprilično zdrav(u zadnje 3 godine nemam ni dan bolovanja), nisam se mogao iz kreveta ustati jedno 3 dana od malaksalosti i bolova, a zbog grlobolje nisam jeo 7 dana ništa konkretno, tada sam zaključio da to baš i nije zajebancija i da ću se definitivno cijepiti za par mjeseci.

 

Fast forward na 8. mjesec, cijepio sam se Johnsonom jer je ono kao jedna doza, i zato što svakako trebam jednu dozu jer se cijepim unutar 6 mjeseci od preboljenja, nus pojave su bile koma i jedva sam se idući dan gibao no nakon toga sam bio kao nov.

 

Dva puta u 9. mjesecu sam se našao u društvu gdje ih je jedno 5-6 pobralo covid, ovaj neki novi soj ne znam, uglavnom meni nije bilo ništa i drago mi je da sam se toga riješio.

 

Želim reći da budete realni sami sa sobom i sami zaključite, jel vam treba cijepivo ili ne, ali da se definitivno držite higijene, ne toliko zbog covida koliko zbog vas, pozdrav

Moj PC  
11 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Bug-Is-Severely-Bugged kaže...

 U nekoliko navrata? Mijenjaju se na dnevnoj bazi, međusobno si proturiječe iz dana u dan, cijela situacija je inverzna, prepuna apsurda. Potpuno je jasno da su ljude navukli te i dalje navlače, mic po mic, po starom provjerenom receptu kuhanja žabe. Koliko su samo toga obećali, pa s vremenom prekršili? No čini se da mnogi imaju pamćenje zlatne ribice, u tome je srž problema. 

 Primjerice 2 tjedna za "izravnati krivulju"... pa smo došli do ovoga.

Moj PC  
12 0 hvala 0
6 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

moje glupo pitanje (genuine no-hate one):

 

zasto je ovo

Prvo su u jednoj studiji provedenoj na Klinici Cleveland, objavljenoj u lipnju 2021., istraživači utvrdili da kod 52.238 medicinska djelatnika nema razlike u stopama oboljelih

manje relevantno nego ovo:

Međutim, u drugoj studiji koju je u kolovozu objavila krovna epidemiološka organizacija Amerike, Centar za kontrolu i prevenciju bolesti (CDC), istraživači su analizirali stanje procijepljenosti kod više od 200 stanovnika Kentuckyja.

 

 

 

 

NULL!=NULL
 
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

 Samo mi nemoj govorit da je kao obična gripa. Korona mi je potvrđena testom i proveo sam 15 dana s temperaturom od 38,5-39, izgubio 6 kg, nakon jednog zalogaja hrane bih trčao i stavio glavu u wc školjku, zasićenost kisika u hemoglobinu mi je bila na donjoj granici od 92%, kad bih napravio dva koraka zapuhao bih se kao da sam istrčao maraton, danonoćni kašalj me izluđivao, bez osjeta mirisa sam bio sedam dana... Da li su ovo simptomi obične gripe?

Također potvrđen testom, 5 dana bez okusa i mirisa. Nikakvih drugih simptoma nije bilo. Čak ni temperature. 

S druge strane, kolega od 30 i kusur godina bez ikakvih zdrastvenih problema umro od korone.

Ima nas svakakvih, tako da nekome je kao gripa, nekome kao prehlada, a nekome najgora stvar na svijetu...

16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Jesu. Kao odrasla osoba ne sjećam se kad sam imao gripu, ali kao klinac, osnovna/srednja škola, svake godine barem jednom ili čak dva puta. Znači isto to što i ti opisuješ. Povraćanje, nedostatak apetita, njuha i okusa, visoka temp. koju skidaš na sve jebene načine jer samo jedan ne pomaže, samo spavaš i traje po 10ak dana. Roditelji su mi gurali hranu, a ja sam jedva šalicu čaja mogao popiti.
Korona je utoliko drugačija jer jače napada pluća i ovi post covid simptomi su isto zajebani, neki ljudi se teže oporave nakon preboljenja korone.
King in the castle, king in the castle ...
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Može bit kao gripa...ali nije gripa.

2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Sjećam se i ja mojih gripa pa mi nikad nije bilo ovako i ovako dugotrajno.

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Bug-Is-Severely-Bugged kaže...
srco1978 kaže...
Prebolio sam Covid prije 11mjeseci (blagi simptomi) i cijepiti ću se isključivo zbog putovanja za koja trebam potvrdu o cijepljenju!

 Zar ćeš zbog putovanja ubrizgat u sebe nepoznatu genetsku terapiju, koja je pritom proizvod dokazano zločinačke korporacije? Zar ne znaš da će za obnovu potvrde (osnovnih ljudski prava!) bit potrebno doživotno cijepljenje? Ne tek jedna, dvije ili tri doze! Jesi li spreman platit tu cijenu?

 Nije nepoznata. Smanji gledanje doomsday dokumentaraca to je bilo in 2013-e.

 
4 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
dery kaže...
Ayre kaže...

 Ne razumijem zašto takav netolerantan odnos prema nekome s kime se ne slažeš. Ovo je posao za moderatora.

 Zelen si ne znaš kako funkcionira sistem. Moderatori ovde  čiste samo one koji nisu u stranci. Forum ti je samo preslika sistema.

 

Daj pet, Dery. Pokazao si mu na svojem primjeru 

16 godina
online
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
mjaneci3 kaže...

S druge strane, kolega od 30 i kusur godina bez ikakvih zdrastvenih problema umro od korone.

Ima nas svakakvih, tako da nekome je kao gripa, nekome kao prehlada, a nekome najgora stvar na svijetu...

"Žuto je tipičan pucanj u nepoznato, naoko zdravi ljudi pa eto umru od Korone, ili neke druge bolesti itd".Bez vrlo detaljnog pregleda, nikako ne moš znat kakvo je nečije zdravstveno stanje=kakav je imunitet slab/loš ili ipak dobar ili normalan.

 

Puno ljudi ima debeli manjak(ali nisu upučeni, ili ne znaju za taj problem) D vitamina, pogotovo sad po zimi kad se svi zabiju u kučetine i stanove.Dalje se nema kaj napisat, osim da je nedostatak D vitamina ozbiljan problem i znatno narušava imunitet.

 

https://www.plivazdravlje.hr/aktualno/clanak/33807/Vitamin-D.html

 

Cink je isto vrlo bitan, dakle ako i tu imaš manjak ili nedostatak ista priča imunitet baš i ne bu dobro šljakal.

 

https://www.vasezdravlje.com/hrana-i-zdravlje/cink

 

Dobar imunitet je vrlo bitan, pa ako je loš ili recimo ostaneš bez njega(SIDA) e onda si nagrabusil.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 13:57 (rambox).
16 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Zna netko zasto je trenutna reakcija Stozera/Vlade na ovaj boom zarqzenih totalna pasivnost. Citam samo reakcije u smislu "brojevi zabrinjavaju".

I ako je svaki treci zarazeni iz obrazovnog sustava, zasto se toliko cvrsto drze djeca u skolama, umjesto online? Prosle godine su skole isle online za nekoliko zarazene djece...

Osobito ako se tvrdi da izlozenost virusu moze ostaviti dugotrajne posljedice, zasto uopce izlagati djecu tome??

Da ne govorimo o tome da raznose virus okolo. Vise ne kuzim je li uopce ikome tamo bitno zdravlje ili samo uvaliti cjepivo
 
3 7 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice