Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep zaključana tema

poruka: 495
|
čitano: 74.237
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep".
14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
zuper kaže...
all_or_nothing kaže...
zuper kaže...
Istina, ali zašto niti jedna zemlja nije uvela zakonsku obvezu cijepljenja?
Nego covid potvrda lol

 

već sam linkao da postoji obveza imunizacije stanovništva i u sadašnjem zakonu o sprečavanju širenja zaraznih bolesti a za primjenu tog članka dovoljan je potpis ministra zdravstva i svrstavanje covida u plan cijepljenja.

nikakav ustavni sud ni ništa slično, potpis ministra. 

 Cool, ali zašto onda to ne naprave? 

I zašto to nisu napravile zemlje poput npr. UK, Italija, Njemačka, Francuska pa i SAD kojih smo najviše pratili i bilo dosta teško stanje. Ako je to samo jedan potpis. Ono, cjepivo je ti i ima da se cijepite.

Ali očito nije lagano jer bi svi to napravili.

meni se čini da je razlog nedovoljno informacija o virusu na samom početku epidemije. ne da cjepiva nisu sigurna, nego je postojala dvojba o učinkovitosti s obzirom na mutacije. kako nismo imali dovoljne proizvodne kapacitete da budemo brži od mutacija ostali smo pasivni, što je pogodovalo kakofoniji dezinformacija i sad imamo to što imamo, gomilu nezadovoljnih koji osjete neodlučnost vlasti i to koriste za osobni probitak ili samo glume face pred curicama odbijanjem nošenja maski.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.10.2021 21:24 (all_or_nothing).
16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

Pa sva ova "demokratski izabrana" vlast u zapadnim zemljama je na vrlo krhkim nogama i toga je svjesna. Što je čudno ako vjeruješ službenom narativu da imaš sistem koji jamči ljudima da slobodno iskažu i ostvare svoja politička i građanska prava. Nije Hrvatska izuzetak.

 

 

 

This space for rent!
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...
Drago kaže...

Ali ovo nema veze s "demokracijom", "višestranačjem" ili bilo čime. Ovo je država koja ne funckionira i ne rješava probleme (posljedice potresa, recimo) i koja služi izradi osobnih karijera i to dok su sve funkcije države na autopilotu, a kad nešto iskrsne i nema veze sa pet godina ranije zacrtanim nečijim scenarijem, onda imamo ovo.

 

Ovaj hiperindividualizam i tobožnja "ljudska prava" su izgovor za nečinjenje.

 

Vlast propisuje vezanje pojasa, ili zabranjuje prolaz crveno, krivo parkiranje, pijanstvo na javnom mjestu, ugrožavanje sebe i drugih općeopasnim sredstvom i radnjom i milijun drugih stvari koje ograničavaju tvoje "osobne slobode" i "ljudska prava", ali u doba pandemije se odjednom sjeti da neće propisati obavezno cijepljenje.

 

Je li ovo odnosi više žrtava od nevezanih pojasa? Dapače, godišnje u čitavoj zemlji u svim automobilskim nesrećama imamo oko 300-400 mrtvih, a sada u manje od dvije godine imamo "višak smrtnosti" od 11.600 ljudi. Je li onda logično propisati obavezu cijepljenja i je li to daleko hitnije od obveze vezivanja pojasa?

 

Ovo su gluposti. Državu rastaču njezine vlastite institucije koje bi joj trebale jamčiti opstanak i prosperitet, a ova pandemija je samo jače istaknula ono što je očito da sistem uopće ne funkcionira i to ne samo od 2020. nego desetljećima.

 

 Hrvatska država od samog osnutka svim svojim građanima koji nisu paraziti je maćeha a ne mater. Jedino paraziti se mogu kleti u ovu državu i vikati "imamo Hrvatsku". 

Danas ministar unutarnjih poslova, čije kompetencije vezane uz problematiku COVID-a su nula, izjavljuje: "Samo lockdown može zaustaviti totalnu eksploziju, ali nam to ne pada na pamet"?!

U prijevodu: ne pada nam na pamet zaustavljati eksploziju COVID-a. I onda te takav nagovara na cijepljenje. Da sam ikad bio u nedoumici hoću li se cijepiti ovo bi me samo dodatno pokolebalo.

 

I što je najgore, nije vlast najveći problem u Hrvata. Veći problem je opozicija a najveći mentalno stanje naroda.

 Zato što si HR ne može priuštiti još jedan lockdown. Ulazimo u Eurozonu i to ima svoja pravila. Jedno od njih je smanjenje vanjskog duga, a državna blagajna je prazna. Što misliš zašto idu u reformu zdravstva? Sigurno ne zato jer im to odgovara, već zato jer EU tako diktira. Isti je razlog i za ova nedavna uhićenja i nootkrivenu borbu protiv korupcije. 

3 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
ivan dragi kaže...

  a nema muda prozvati opću obvezu cijepljenja kao i za ostala cjepiva koja su obvezna. Ne da "nema u kino bez potvrde", nego nema van iz kuće pa se jebi.

 A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

 

Policija? 70-80% policije u HR je necijepljeno, nisu oni toliki intelektualci kao vi ovdje. Prisiliti ih prvo sve na cijepljenje? Vrlo riskantno... policija ujedno obavlja i tjelohraniteljske poslove za političare, a nije odveć pametno previše testirati lojalnost vlastitog tjelohranitelja. Da ne govorimo da je riječ o njihovoj vlastitoj glasačkoj bazi.

 

Pragmatičan političar će tu brzo zbrojiti 2 i 2, te ispravno zaključiti da takav scenarij donosi puno više potencijalnih rizika nego koristi.

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BroccDaRock kaže...
A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

Postoji 8 cjepiva koja su obavezna zakonom. Svatko sa navršenih 18 godina u Hrvatsko je pod obavezno cjepljen sa svim cjepivima koje propisuje Zakon.

Postoji i kazna roditelju ako to ne izvrši.

 

Do sada je bilo nekoliko incidenata, ali ponajviše od ljudi koji su ili bili pod nadzorom Socijalne skrbi, ili su to morali biti radi loše brige o općem zdrastvenom stanju djeteta.

 

Imamo drakonske kazne za sve koji ne izvršavaju propise i za bolesti koje i nemaju velike šanse pojaviti se kod nas - tipa kuga/malarija/boginje ili pandemija difterije (jelte jer smo se cjepili pa zato nema velike šanse), a ti se sad tu uzjogunio oko mandatornog cjepljenja protiv bolesti koje danas ubija 25 ljudi dnevno, pa se prijetiš ili "racionaliziraš" nekim nasiljem.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...
Drago kaže...

Pa na tri strane komentare prije ove raspravljamo o Portugalu koji ima obavezno cijepljenje.

Isto ima i Kina, a Singapur nema službeno za sve, ali oni koji rade u tvrtkama s drugim ljudima ili moraju biti vakcinirani ili se moraju dnevno testirati na računa poslodavca tako da u praksi svi moraju ili će dobiti pedalu.

 

 

 Ja sam apsolutno za obvezno cijepljenje. Pitanje javnog zdravstva nije stvar demokracije ili slobode izbora. Prije bi u tu kategoriju mogla upasti legalizacija heroina ili eutanazija.

 A heroin i eutanazija kao nisu pitanje javnog zdravstva? 

16 godina
moderator
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BroccDaRock kaže...

 A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

 

A pazi ovoga, prvi post u temi i tukao bi se on...

 

Ovo šta wyks kaže - propišeš kazne, zabrane ovoga i onoga za one koji se ne cijepe, ne treba nitko nikoga tući, evo ti za mjesec dana pametniša kako sami vise pred Velesajmom i pitaju di je ta vakcina, što je tolki red, trebalo je bolje organizirat to cijepljenje...

 

 

This space for rent!
3 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
wyks kaže...

Imamo drakonske kazne za sve koji ne izvršavaju propise i za bolesti koje i nemaju velike šanse pojaviti se kod nas - tipa kuga/malarija/boginje ili pandemija difterije (jelte jer smo se cjepili pa zato nema velike šanse), a ti se sad tu uzjogunio oko mandatornog cjepljenja protiv bolesti koje danas ubija 25 ljudi dnevno, pa se prijetiš ili "racionaliziraš" nekim nasiljem.

 Komentiram ideju 'mandatornog cijepljenja' u RH koju pretpostavljam zagovaraš i ti? Mandatorno cijepljenje svakako podrazumijeva i određene kazne za 'neposlušne', inače je mrtvo slovo na papiru. Kazne mogu biti financijske, ali u Hrvatskoj je već 250 tisuća građana blokirano, taj broj konstantno raste, te takvim ljudima (koji su već gurnuti na financijsku marginu) nove kazne ne znače puno. Dobar dio njih će trebati cijepiti prisilno. Tko će to sprovesti u djelo i kako?

14 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BroccDaRock kaže...
ivan dragi kaže...

  a nema muda prozvati opću obvezu cijepljenja kao i za ostala cjepiva koja su obvezna. Ne da "nema u kino bez potvrde", nego nema van iz kuće pa se jebi.

 A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

 

Policija? 70-80% policije u HR je necijepljeno, nisu oni toliki intelektualci kao vi ovdje. Prisiliti ih prvo sve na cijepljenje? Vrlo riskantno... policija ujedno obavlja i tjelohraniteljske poslove za političare, a nije odveć pametno previše testirati lojalnost vlastitog tjelohranitelja. Da ne govorimo da je riječ o njihovoj vlastitoj glasačkoj bazi.

 

Pragmatičan političar će tu brzo zbrojiti 2 i 2, te ispravno zaključiti da takav scenarij donosi puno više potencijalnih rizika nego koristi.

 Pred nekih 5500 godina su pred kraljevo vjenčanje na sajmu u Ebli birali najboljeg jarca. I to onako propisno kako se jarci već mjere, rogovima i mudima. Okitili bi tog mudonju raznim cvijećem i onda bi ga okrivili za sve nedaće u selu i poslali da crkne u pustinju.

 

Nešto malo dalje i kasnije, stari bi Grci u teškim vremenima, suše ili bolesti (otuda i naziv za istog - pharmakos) izabrali siromaka i cijeli dan ga tovili najboljim jelima i pilima nakon čega bi ga okrivili za sve nevolje i potjerali ga kamenjem iz grada.

 

U kritičkoj teoriji izraz Pharmakon spoj je triju značenja - lijek (i/ili) otrov i žrtveni jarac. Kada u krizno doba bolesnom društvu prožetom korupcijom i pandemijom treba lijek i katarza onda napraviš isto što su napravili i snimatelji Tokyo drifta (da se zadržimo na Vin Dizelu u temi) kada im nisu dozvolili snimanje u centru Tokija. Uposliš čovjeka da glumi redatelja, snimiš šta trebaš, mali odleži par dana u bajbukani i život ide dalje.

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep
Ali ovo cijepljenje kao dijete je jedanput u životu.
Ovo sad, evo 3. doza u nekim zemljama obavezna, spominju lagano i 4.
Jel bi obavezno cijepljenje onda trebalo biti svake godine? Pa čak i više puta.
Cijepim se sada 2 puta, ali bogami svake godine se ni bih.
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
zuper kaže...
Ali ovo cijepljenje kao dijete je jedanput u životu.
Ovo sad, evo 3. doza u nekim zemljama obavezna, spominju lagano i 4.
Jel bi obavezno cijepljenje onda trebalo biti svake godine? Pa čak i više puta.
Cijepim se sada 2 puta, ali bogami svake godine se ni bih.

A protiv gripe godisnje cijepljenje? 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep
Pa za gripu je dobrovoljno. Priča se o mogućem obveznom cijepljenju
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

 

 

 

@BroccDaRock

 

Da, imaš pravo.

 

Policija ne tuče necijepljenje, al zato premlaćuje migrante po nalogu politike.

Policija je organ vlasti, a ne vlast. U HR ne treba vojna hunta, kada postoji demokracija i dovoljno glasača koji sami sebe ubijaju. 

 

A, što se tiče junaštva, da informatičari nisu junaci, oni samo sjede, igraju igre, nemaju vremena, a niti fizičke snage da nekoga na nešto prisile. 

I, nikada se u životu nisu potukli. osim u na kompjuteru protiv nekoga gejmera

Sudim po svojem primjeru. 

 

Da sam junak kao ti, samo bi po Internetu pisao o svojome junaštvu. Veliki junak dok ne treba dobiti batina.

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BroccDaRock kaže...

Komentiram ideju 'mandatornog cijepljenja' u RH koju pretpostavljam zagovaraš i ti? Mandatorno cijepljenje svakako podrazumijeva i određene kazne za 'neposlušne', inače je mrtvo slovo na papiru. Kazne mogu biti financijske, ali u Hrvatskoj je već 250 tisuća građana blokirano, taj broj konstantno raste, te takvim ljudima (koji su već gurnuti na financijsku marginu) nove kazne ne znače puno. Dobar dio njih će trebati cijepiti prisilno. Tko će to sprovesti u djelo i kako?

 Ja ne shvacam o cemu ti pricas?

 

Imas listu bolesti i čak 8 (osam) cjepiva koja su obavezna po Zakonu i Ustavno su važeći ti zakoni. Čak imaš zakon dvostruke sprege, da dijete ne može ići u školu ako nije cijepljeno, a škola je obavezna, pa se i po tom zakonu djeluje.

Imaš i zakonske propise i izlistane sve ovlasti i metode i mandatorne korake koje ili Javno Zdravstvo ili organi reda moraju učiniti po tom zakonu. Ti Zakoni vrijede 30 godina, a i više jer su propisani još iz doba Austro Ugarske. I dodavane su nove bolesti kako su otkrivana cjepiva. To je bilo slavljeno dostignuće, dok Lauc nije počeo lajati, dok MrBlc nije poznavao rizike za staro i mlado i dok se ti nisi počeo prijetiti nekim imaginarnim možebitnim nasiljem i dok onaj debil nije rezao slike kako bi mu brojke bile velike i zamišljene ko njegov veliki i zamišljeni mozak. Sad vas ima već 4 (četri) mislioca. Vi ste elementarna nepogoda.

 

Svi ste vi nešto možebitni, rizični, kaotični, otkrivate čudesa svijeta, za one koje vide u čuju. 25 ljudi umrlo danas, jučer i sutra će. A moglo ih je bit 60 živih.

 

Kako i dalje imate hrabrosti tako nastupati u javnosti - lagati dok netko umire, ili vas nitko nije ismijao na vrijeme, ili ste egotriperi, ili, što je najstrašnije - netko vas za ozbiljno sluša pa uživate u publici. A od vas 4 to vas je odmah 8, pa eto dođemo do 50% nacije koja se "možebitno, rizično, slobodno" opire spašavanju 60 ljudi dnevno.

 

-------------------------------------------

 

Dodavanje Covida na tu listu bi značilo +1 (slovima - jedan).

Ako bi netko tu radio nakaradu (a neće) to znači da se ruši 30 godina Zakonskog poretka - kojeg nitko dosad nije dovodio u pitanje. (Osim one Anticrvne varikinuše)

Ovo je u kao da smo kod uvođenja 0,0promila svi postali ala Mad Max.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
zuper kaže...
Ovo sad, evo 3. doza u nekim zemljama obavezna, spominju lagano i 4.
Jel bi obavezno cijepljenje onda trebalo biti svake godine? Pa čak i više puta.
Cijepim se sada 2 puta, ali bogami svake godine se ni bih.

U čemu je problem? Cjepivo je najsigurniji lijek do sada!

 

Pa da je cjepivo protiv gripe ovako efektivno, trebali bi se i protiv toga cijepiti, tek sad treba shvatiti da smo debilnim ponašanjem u kojem kolega dođe na posao iako "je malo gripozan" u biti pripomogli skraćivanju života pojedinih ljudi.

A to je osobna odgovornost.

 

I ne shvaćam zaozbiljno što te strah količine, koliko si Neofena popio u životu? 20? 150?

 

Kako te nije strah pit antibiotik - a popio si ih sigurno u 2 tjedna kure bar 12-20, a sad te strah cjepiva svakih 6 mjeseci? Isti ljudi rade i taj antibiotik i ta cjepiva? Već bi crko da to neko želi.

Kako te nije strah pit Neofen zbog pišljive glavobolje od koje nitko nije crko, al te strah primit cjepivo za bolest od koje je umrlo 10 000 ljudi i još toliko ima sjebano tijelo nakon toga?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
neaktivan
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

A ne možeš tim likovima ništa objasniti. Danas me iznenadio frend koji mi je rekao (via IM, da ne bi bilo...) da je pobrao covid. I s*re po cjepivu jer mu je sestra koja se 2x cijepila isto pobrala covid i ima gore simptome nego on i njegova žena koji se nisu cjepili. Tu su i još neke nebuloze tipa da su se zarazili od cjepljene osobe sa covid potvrdom. 

 

Čovjek je obrazovan, radi u ICT branši i što reći. Kada takve gluposti vidim i čujem, uopće me ne čudi što je krkanski dio nacije jedva dočekao velepošast kako bi pokazao koliko siva stanica ovom narodu malo znači.

 

Ja bi osobno dopustio da se ljudi ne cjepe, ali neka potpišu izjavu da u slučaju oboljenja od covida neće biti hospitalizirani niti će im se pružati bilo kakva medicinska pomoć. 

14 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

forum nakon što wyks popije dve kave ujutro

 

 Hoda cestom u naranžastom kombinezonu uz stihove bosansnkog filozofa:

 

Ovaj potpis nije u skladu s propisima.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 0:59 (ivan dragi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...

I što je najgore, nije vlast najveći problem u Hrvata. Veći problem je opozicija a najveći mentalno stanje naroda.

 Ova rečenica je prava slika stanja. 

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
telefon 2 kaže...

 

 

 Ja sam apsolutno za obvezno cijepljenje. Pitanje javnog zdravstva nije stvar demokracije ili slobode izbora. Prije bi u tu kategoriju mogla upasti legalizacija heroina ili eutanazija.

 A heroin i eutanazija kao nisu pitanje javnog zdravstva? 

 Jesu, ali puno manje utječu na društvo a više na pojedinca pa su samim tim više stvar vlastitog izbora od zarazne bolesti. Ili vezivanje pojasa. Nitko osim tebe samog neće stradati zato jer si ti odlučio ne vezati pojas.

Ne kažem da te stvari treba ostaviti čovjeku na izbor (osim eutanazije za koju jesam) nego da ako ćemo pričati o zdravlju i slobodi izbora onda te teme imaju prednost u odnosu na cijepljenje protiv zaraznih bolesti.

12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Drago kaže...
BroccDaRock kaže...

 A jesi pomislio kada tko će provoditi tu vašu strogu politiku i zabraniti polovici stanovništva da izlazi iz kuće? Vi forumaši sigurno nećete - kao prvo očigledno nemate vremena pored toliko postova ovdje, a samim time vjerovatno ni fizičke kondicije (jer kad nekog prisiljavaš na nešto, moraš biti spreman i na fizički otpor od navedenog).

 

A pazi ovoga, prvi post u temi i tukao bi se on...

 

Ovo šta wyks kaže - propišeš kazne, zabrane ovoga i onoga za one koji se ne cijepe, ne treba nitko nikoga tući, evo ti za mjesec dana pametniša kako sami vise pred Velesajmom i pitaju di je ta vakcina, što je tolki red, trebalo je bolje organizirat to cijepljenje...

 

 

 Mislim da se on ne bi tukao nego da govori o stvarnom problemu kojeg su političari itekako svjesni. U demokratskim društvima, a pogotovo u demokratski nezrelima kao što je naše, uvođenje bilo kakve prisile prema vlastitom glasačkom tijelu rezultirat će političkim samoubojstvom. Karta procijepljenosti tj. neprocijepljenosti po županijama skoro je identična karti HDZ-ovih izbornih uspjeha. Jel mi stvarno očekujemo da će HDZ-ovci nešto napraviti na vlastitu štetu a za opće dobro? Pa većina njih razmišlja isto kao i njihovo glasačko tijelo samo ih Plenković drži na uzici pa ne govore ono što misle.

11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...
telefon 2 kaže...

 

 

 Ja sam apsolutno za obvezno cijepljenje. Pitanje javnog zdravstva nije stvar demokracije ili slobode izbora. Prije bi u tu kategoriju mogla upasti legalizacija heroina ili eutanazija.

 A heroin i eutanazija kao nisu pitanje javnog zdravstva? 

 Jesu, ali puno manje utječu na društvo a više na pojedinca pa su samim tim više stvar vlastitog izbora od zarazne bolesti. Ili vezivanje pojasa. Nitko osim tebe samog neće stradati zato jer si ti odlučio ne vezati pojas.

Ne kažem da te stvari treba ostaviti čovjeku na izbor (osim eutanazije za koju jesam) nego da ako ćemo pričati o zdravlju i slobodi izbora onda te teme imaju prednost u odnosu na cijepljenje protiv zaraznih bolesti.

 Actually...

https://www.theatlantic.com/health/archive/2021/10/how-public-health-took-part-its-own-downfall/620457/?utm_source=pocket&utm_medium=email&utm_campaign=pockethits

2 godine
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

najjaču izjavu sam čuo od Milanovića,... "tko se nije cijepio, magarac je bio" 

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/milanovic-je-komentirao-i-covid-potvrde-tko-se-nije-cijepio-magarac-je-bio-15112045

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
BlueMax kaže...
 Jel mi stvarno očekujemo da će HDZ-ovci nešto napraviti na vlastitu štetu a za opće dobro? Pa većina njih razmišlja isto kao i njihovo glasačko tijelo samo ih Plenković drži na uzici pa ne govore ono što misle.

HDz ne bi trebao biti bitan kod cijepljenja...

 

EU je početkom ljeta trebala donijeti zakon o obveznom cijepljenju građana država članica, i fertig.

 

koja država to ne želi, sankcije, ili izostanak dobivanja sredstava iz EU fonda, zabrana prelaska njihovih građana u ostale procijepljene zemlje EU.

 

** meni je već pun ku***/fer te liberalne demokracije.

 

 

*suvremena demokracija počiva na informiranim, aktivnim i odgovornim, građanima i građankama.

 

--danas su građani informirani, ali ih masa nije odgovorna, i zbog toga treba čvršća ruka Vlasti pri odlučivanju u ovakvim kriznim situacijama, kao što je covid pandemija.

 

 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
11 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Slažem se. Nek propišu obvezno cijepljenje.
Onda moraju odgovarati za nuspojave.
A to ne žele.
Samim tim..jasnije je zašto neće propisati obvezu.
15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

.. 'cvijetko' to govori već duže vrijeme, fikus neovisan o ostatku pa može, kao što je nekad na dvoru radila luda s kraljem... i svi se nasmijaše. Satira.

 

-austrija, inače zemlja furera, kurceva, čega već ne.. uvodi zabranu bez potvrde, cijepljeni-preboljeli prolaz, necijepljeni 'halt', što je ok, no čak ni test-negativan ne pomaže, tj nije više virus kriterij, što će reć nije problem širenje zaraze ili borba protiv pandemije, neog imaš ili nemaš ausvajs.. ludilo, no može penisić (da ne koristimo nepristojan izraz kurcić) što želi, jer je vlast, čak i nakon formalne smjene. Mali fašista, uvjek su takvi, mali, ponekad narastu, kao tumor ili omen est nomen kao i ta stvar kad naraste...

-Zanimljivo, ovih dana eu kažnjava poljake, .. kad će austriju? Nikad, tj veliki-jaki upravljaju i mogu kažnjavati druge ali sami sebe vjerojatno neće..

.. (dok se vrlo bitna sitnica provlaći neprimjetno, francusko-uk ribarski rat, tj eu-brexit.. no nije tema).

 

-a s druge strane, mi, labave mjere (provođenje).. poznati po 'zemlji slučaj' načinu rada, tj kad se nešto desi kao poplava, samoorganizirani ljudi se nekako snađu, no kad treba neki sustav, plan, .. tad su njemci primjer a mi suprotnost.

-kaže jučer božinović na to pitanje, kretanje-potvrda i uvođenje za ostale institucije, kino-kafiči (kurveraji..) pa kaže da potvrda nije propusnica, tj ne znači da je osoba negativna, tj može biti prenosioc-zaražena.. i da to tad nije kriterij, da ga neće.. tj da takve mjere (strože-jače) nisu u drugim zemljama dale rezultat. kaže točno.. no i dalje smo loši, no imamo zato grandfinale proslavu turističke sezone, .. i znalo se, moralo se znati, znao je i willy-čistoruki, već u proljeće kad su o tome razmišljali-odlučivali.. što će se desiti na jesen, znali su i zato je willy oprao ruke, tj prebacio odovornost na 'narod' .. ne na sebe, vlast-stožer, ne na ono što oni moraju napraviti, čemu služe, mada willy radi ok, no kao što wyks kaže, ne može tad netko lupetati glupaste rečenice kao markotička. No kao olakšavajuću okolnost, takvi smo, država slučaj, ne plan-red.. možda je i to dobro za nešto, možda loše ili kako kad. .. za pandemiju je bitna pedantnost, dosljednost, provođenje mjera i zato smo u tome recimo loši.

 

-cijepite se, više nije izbor, tj i dalje ovisno o preporuci liječnika jer nije za sve odgovor isti, za većinu..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 10:56 (ihush).
15 godina
offline
Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno cijep

svim cjepljoskeptičarima preporučujem da prvo uzmu treću dozu pa, kad vide da ne grize a koristi (njima - jebeš ostale te društvo u cjelini), onda drugu pa prvu. i na mojim motorističkim trilobite trapericama piše (ne uzalud): "trostuki šav za veću sigurnost". 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 17:22 (Ajar).
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Samarzija kaže...
Slažem se. Nek propišu obvezno cijepljenje.
Onda moraju odgovarati za nuspojave.
A to ne žele.
Samim tim..jasnije je zašto neće propisati obvezu.

Daj prestanite valjati ovakve pizdarije. Pa niste jebeno svjesni koliko mlatit bzvz. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
10 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Zaporožac kaže...

HDz ne bi trebao biti bitan kod cijepljenja...

 

EU je početkom ljeta trebala donijeti zakon o obveznom cijepljenju građana država članica, i fertig.

 

koja država to ne želi, sankcije, ili izostanak dobivanja sredstava iz EU fonda, zabrana prelaska njihovih građana u ostale procijepljene zemlje EU.

 

** meni je već pun ku***/fer te liberalne demokracije.

 

 

*suvremena demokracija počiva na informiranim, aktivnim i odgovornim, građanima i građankama.

 

--danas su građani informirani, ali ih masa nije odgovorna, i zbog toga treba čvršća ruka Vlasti pri odlučivanju u ovakvim kriznim situacijama, kao što je covid pandemija.

 

 

 Ne treba čvršća ruka nikakve vlasti. Jer malo im tu dozvoliš, malo tamo i eto tebe i mene kako živimo u prividnoj demokraciji, a ustvari u diktaturi. Već ionako političke strukture i previše iskorištavaju ovu situaciju. Neki za kontrolu, drugi populizmom grabe glasove.

 

Treba provoditi zakone i točka. Mi ni to ne radimo.

 

Cijepljenje i dalje treba biti dobrovoljno. Naš problem je daleko dublji i traje već stoljećima.

 

 

Nadglednik dina
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.10.2021 11:55 (Entry Point).
2 godine
protjeran
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c

A kako ćeš provodit zakone ako ne čvršćom rukom?

15 godina
offline
Re: Prebolio sam COVID-19, trebam li se svejedno c
Ayre kaže...

A kako ćeš provodit zakone ako ne čvršćom rukom?

 -ne selektivno ili kako se kome sprdne, ne jedan vikend corona-free kad su npr izbori pa korone nema, dok ostalih dana ima u doba lockdowna itd. .. tj pedantno, kao što su to radili npr danci, ne kako koji lokalni šerif želi ili po potrebama zrče-biza... tj zakon da bi bio 'pravi' mora biti provodiv, jednak za sve, inače je suprotnost pojmu pravde.

-može se i pogriješiti, može se ne znati (kao početak pandemije..) ali ne može se imati različite kriterije u provođenju zakona, ili mjerama stožera.. pravilima generički što god bilo, npr čekanje u redu na šalteru je banalna ali ista stvar.. čekaš u redu i to je to.. ne preko reda, veze itd osim u slučaju kad postoji izuzetak i propustiš recimo invalida. To je tad 'zakon' ili pravda, tad se može, tj tad ljudi provode, pridržavaju se, većina.. kao i cijepljenje tj sve što se komunicira primjerom maskica rezultira kako će ljudi to prihvatiti, tj kako ljudi osjete pravednost.. kad ljudi misle da je ok, tad se pridržavaju, kad su kažnjeni prihvate ali ako neki jesu a neki ne tad se bune, otpor.. i dobijemo nešto kao sad s cijepljenjem, ne da ljudi neće cijepivo, nisu to antivaxići, većina staraca.. nego kontradikcije u svemu, nejasno-dvostruko-suprotno..

 

+ realan problem, medicinski + kao paradox, upravo ta starija skupina recimo +60 koja je imunološki uvjek u lošijoj situaciji od mlađih, npr do 20god.. upravo njih je najvažnije procijepiti-zaštititi, ali upravo oni imaju i najviše-više kroničnih bolesti, naprosto starost organizma i loto-statistika koja kaže da će više zdr.problema imati starija osoba nego mlađa .. 'degaultno' zdrava tj sam životni vijek je proces trošenja-starenja ili život je evolucija od rođenja do smrti. Problem koji tad nastane, cijepivo je 'praktički' ista stvar kao i zaraza, tj pokretač stvaranja odgovora-antitijela.. a ovisno o stanju organizma može biti problem, tj kao novi auto ako stisneš gas ili stara krama koja se tad raspadne, jer je stara, nije novi auto.. stara osoba je stara, time oslabljena i već reakcija na cijepljenje može biti problem + kako se pomiče starost-godine-granica tako je veća šansa i ne samo zbog rakcije nego čisto statistike i ograničenosti životnog vijeka pa osoba kad-tad mora umrijeti. Ako takva usoba umre, ako je cijepljena.. može se tvrditi da je cijepivo 'uzrok', može biti naprosto starost, moguće da bi umrla jednako necijepljena.. moguće je sve-svašta, osim da bi živjela vječno što se 'zaboravi' .. i tad se krene s teorijama, antivaxić i sl.

 

-zdravstveno.. ni jedan lijek, koji može napraviti više štete nego koristi se ne smatra lijekom.. ne daje se pacijentu tj primarno medicina isključivo pomaže u životu, ne nešto što vodi ka smrti. Zato se starije osobe nikad ne prisiljava na cijepljenje, tj obvezno cijepljenje se uvijek odnosi na djecu-mlade.. ne na stare, jer su tad drugi kriteriji tj imunosustav-organizam ili komorbiditeti tj bolesti. Zato se svka terapija, baš sve, daje uz mišljenje liječnika primarne medicine, stručnjaka nekog područja, .. za tu osobu, ne generičku osobu, ne prosjek što bi tad kao sarma bio prosjek nepostojeće osobe tj ne može se medicinski spojiti podatak osobe od 20g i osobe od 80g .. tj statistika može samo reći da je suma 20+80 statistički 50g prosjek, ali ne da je recimo lijek-terapija-cijepljenje primjereno za te osobe ili treću (nepostojeću) iz prosjeka od 50god.

-obrnuto, postoje djeca, ne slučajno kao granica 12god.. sad se testira-odobrava u usa za 5-11god što će reći ide se prema porocjepljivanju mladih, kao za dječje bolesti.. dok će stari preživjeti ili neće.. tj jednog dana moraju umrijeti što ne mora uopće imati veze s pandemijom, .. priroda će obaviti svoje, tj osobe koje su sad 60-70-80+ .. će u narednom desetljeću umrijeti, nestati.. ostat će mlađi i srednja gen, koji će biti procjepljeni. Hoće li tad pandemija biti riješena? ovisi kako to tumačimo, tj za sad virus ostaje, trajno, nije riješen tj za sad cijepljeni jednostavno imaju bolje šanse, blaže posljedice, statistički.. i za većinu je preporuka cijepite se, problem je 'samo' kod recimo rizične skupine, većinom stariji+oboljenja, što neki jednostavno moraju umrijeti, dok će nekima okidač biti cijepivo, bez kojeg bi možda još poživjeli mjesec-godinu-više-.. teško +10god. no problem medicinski-zdravstveno-znanosti što to može samo nagađati, tj opet otrežnjenje, ako se prisjetimo prosječne životne dobi-vijeka. za hr 72-76god. i ako osoba te dobi umre, tad bi statistički svakako umrla, neovisno od-s-covidom ili cijepljenjem ali to je samo statistika, dok se realno stanje razlikuje za svaku konkretnu osobu, pa netko poživi kao vitalna osoba još +10+20god. a netko je već umro s 50.. statistika ne može dati taj odgovor, tj svaka osoba je 'izuzetak' tj osoba-osobno-pojedinac ne masa-ostali-statistika.

-zato liječnik ne želi 'preuzeti' odgovornost, tj osoba na kraju odlučuje za sebe, dok liječnik neće ništa što može rezultirati smrću, jer to je suprotno osnovnom pravilu medicine a to starošću progresivno raste kao mogućnost + čak i kad nije povezano osoba može umrijeti naprosto jer je došlo vrijeme (ili je isteklo..) .. ali će tad to statistički zvučati loše, kao negativna reklama i gorivo antivaxićima koji će to recimo zloupotrijebiti čak kao legitimno sredstvo i čak je teško osporivo tj nikako dokazivo nešto suprotno (težina dokazivanja pozitivno-negativnog dokaza kao i neponovljivost pokusa-mjernenja-testa..).

 

-nije problem zakon, pravila.. to možemo lijepo krasopisom napisati.. nego provedba, pridržavanje kriterija, smisao+strogoća ili izuzetci kad su izbori i sl. ono, pandemije malo ima, pa malo nema, malo za istač, malo se šalimo? Čak i kad su mjere ili bilo što pogrešne, krive.. čak i tad je važno kako se provode, pridržavanje, bez tog je problem, masa-ljudi, osjećaj nejednakosti ili besmislice. Naprotiv, kad nešto ima smisla, čak i ravnozemljaši tad mogu nešto tvrditi i ljudima ako to zvuči ok to poštuju-provode.. čak i kad je pogrešno tj otkrije se da zemlja nije ravna nego da je kugla. Inkvizicija je provodila čvrstom rukom, razne diktature, tj što je veća potreba za čvrstoćom ruke, to je veća mogućnost da je to pogrešno, što god bilo.. čak i u dobroj vjeri. Obrnuto, svi poštujemo pravila kad ih se svi pridržavaju.. tj kad vidimo da ostali ne bacaju smeće po cesti, da stoje u redu na šalteru, kad postoji pravilo-red i kad ga se provodi-pridržava, ne iznimke koje kod nas postanu pravilo-većina ili vladajuća većina. .. praktičan primjer je biti (o)pozicija kao tomašković i problem smeća, što će mu se sad obiti o glavu i tako će za neko vrijeme u očima građana biti nesposoban, jednak (onima nesposobnima, korumpiranima ili žetončićima.. a vidimo to i u splitu, .. dogovori-žetoni-ručice..). Ljudi kad to vide, ne jednom, tad više ne žele vjerovati takvoj osobi, netko treći je tad na redu, pa su tako pokušali s kerumom, katastrofa itd itd. .. ne čvrsta ruka nego nešto moraš znati, napraviti, ne samo parole i loši slogani, ne samo dobre želje i obećanja nego nešto i napraviti a to počinje recimo osobnim primjerom, odnosno izuzetcima odnosno kako je do sad bio protiv pripuza sad nema izbora nego je s njim gubi kredibilitet mada je recimo želio dobro.. željeti nije dovojno, pa tako ni markotička ne može u dobrim željama blebetati besmislice, dok mi tu u temi možemo, jer nismo stožer, nismo na tv-presici, .. možemo reći glupost i nikom ništa, no nije isto kad takve stvari kaže netko tko sjedi u fotelji i to mu je posao, .. to je problem, ne zakon ili čvrstoća ruke, provedba, kriteriji, gluposti. Tad se može sve.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice