Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

poruka: 164
|
čitano: 21.727
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi".
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Ne, neće spasiti jer nama spasa nema. Prioriteti se trebaju i moraju znati. Narod, a ni država neće živjeti od aviona i ti X mil/milrd kuna može otići u nešto korisnije. Naravno, gledam onako kako treba bit - da stvarno otiđe gdje treba i gdje je potrebnije, a ne u džep(teško...)

Uz to nadodajem da ne gledam činjenicu da avione uzimamo više zbog drugih - pročitaj još jednom temu ako ti nije jasno.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 19:39 (Dex.pwn).
11 godina
neaktivan
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Da bas cemo razvijat ekonomiju ali ekonomiju švedske francuske usa...

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Najjači su mi ovi koji bi trošili u zdravstvo/školstvo whatever. Lova koja se odvaja za nabavu zrakoplova nije lova koja je uzeta zdravstvu i školstvu. Godinama se troši u isto, i dalje je stanje nikakvo. I dalje će stanje biti nikakvo, a bio bi red da se zapitate zašto. Nije zbog love, nego je zbog nepostojanja ikakve smislene strategije razvoja, napretka te donošenja glupih stihijskih odredbi i nabavki. U zdravstvu, u školstvu, u gospodarstvu a bogme i u vojsci. 

Nabava vojnih zrakoplova odgađa se još od prvog remonta Migova 2000tih. Da se u tom periodu išlo na zamjenu Migova sa F-16, kako je bilo planirano, danas bi HRZ bio barem mrvu funkcinoalniji, na razini zdravstva i školstva. Ne bi bio Manolić na respiratoru. 

 

E sad, za vas pametnjakoviće kojima ne trebaju avioni, a vrlo rado bi državu, onda se sjetite da kao temelj države stoji nešto što se zove Ustav. Pa tako u Ustavu stoji da se suvernitet države prostire kopnom, vodom i zrakom. Također stoji da suverenitet čuvaju Oružane snage ili u skladu s sklopljenim međunarodnim ugovorima pomoći mogu države članice. Isto stoji i u Zakonu o potvrđivanju sjeverno-atlantskog ugovora, tj. 

Kako bi učinkovitije ostvarile ciljeve ovoga Ugovora, stranke će, zasebno ili zajednički, stalnom i učinkovitom samopomoći i međusobnom pomoći, održavati i razvijati svoje pojedinačne i kolektivne sposobnosti da se odupru oružanom napadu

E sad, ako nemamo zrakoplovstvo, ne možemo ni ispuniti ono propisano Ustavom, što znači da moraš tražiti pomoć saveznica.

To je besplatno? Aha, evo već imaš u redu Njemačku, Italiju, Francusku, SAD, Mađarsku sve se tuku ko će besplatno poslat svoje avione i ljude u tu neku pripizdinu oblika kifle za 0 kuna. Slovenija plaća lijepu lovu za to malo skupčanog prostora što imaju. A oni nemaju potrebu imat stacionirane zrakoplove na svom prostoru. Zbog geografskog oblika kod nas to nije slučaj. Ako su Mađari u pitanju, kad će doć do juga ako su stacionirani u Budimpešti? Ako su Talijani u pitanju, kad će doć do Vukovara? Isto pitanje vrijedi i za SAD iz Aviana. Dakle, koga god se angažira za taj posao, mora dovuć svu svoju potrebnu opremu i ljudstvo na teritorij RH. A bez brige budi, neće ti nitko od njih zaračunati po hrvatskoj satnici 50kn nego će ti opaliti svoju i još ćeš platiti sve ostale troškove opreme ko da ju i sam posjeduješ. 

 

Vidim da vole ovdje povlačiti bezvezne usporedbe s autima, samo onda ako već volite to raditi onda barem pogodite skalu usporedbe iako je i dalje bezveze. Znači gledaj na to da trenutno imaš radionu, znaš nešto pošarafat na trenutnoj Škodi Feliciji koja ti služi za odlazak na posao i obavljanje istog. E s obzirom da si ovu Feliciju već krpao 4 puta, 2 puta mjenjao motor i karoseriju i nejde dalje, imaš opciju dat ju otpad, zatvoriti radionu, ne više znati nešto popraviti i zaboraviti voziti te platiti nekome da te obavlja tvoj posao. Ili možeš kupiti novi Audi A4/S6, zadržat radionu, položit certifikate za osnovno održavanje istog i dalje obavljat sam svoj posao. 

 

Poanta je zadržati sposobnost i znanje nečeg. Dakle, ako znaš upravljati i održavati na osnovnoj razini 12 aviona, u zlu ne trebalo nabaviti ćeš još 12-24-36 koje ćeš moći puno lakše uklopiti i iskoristiti nego da ne znaš absolutno ništa. Ista stvar je potrebna i s HRM i s HKoVom, dakle s cijelom vojskom. Ako znaš osnove, onda u nekakvoj usranoj situaciji možeš nabaviti dodatnu opremu i imaš nekoga ko može prenjeti nekakvo znanje.

Cilj vojske je odvraćanje da dođe do bilo kakvog sranja. 

 

Dodatno zaboravite na bilo kakve istočne proizvode, nit su konkurentni, niti imaju smisla ni gospodarski, ni politički ni vojno. Nabava vojne opreme je politički posao, a onda "struka" može utjecati na neki podizbor. 

 

Dakle, nadam se da ćemo kroz koju godinu gledati Rafale s hrvatskim obilježjima. 

 

Sad vas pozdravljam i nastavite dalje u revijalnom tonu but muh miljarda evra mogla u škole.

Moj PC  
3 2 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Dex, pises gluposti. Kolega forumas te savrseno opisao u nekoj drugoj temi

 

Visak kaže...
Dex.pwn kaže...
Dok izmjene ostalih, puno bitnijih zakona stoje negdje na dnu ladice nekog uhljeba... 
Da bi došao do tih izmjena moraš zavuć ruku dublje neg u duboko po 'ladnu pivu.

 Nemaš ništa pametno za reći, pa si izvukao nekakav whataboutizam. 

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Hebeš mi, vi kao da ste alpha testeri cjepiva.

Ne kažem da je uzeto zdravstvu, već da se može uložiti u zdravstvo u koje se očigledno cijelo vrijeme malo ulaže, a sad ga toliko trebamo. Školstvo isto, ali da, ono nije profitabilno jer ljudi se školuju i onda crta Njemačka. Vjerojatno je netko shvatio da ni ne vrijedi više ulagati.
Novac je mogao otići u razvoj boljeg online sustava, ali ne, i dalje imamo 300 sajtova, šarenih, vakih nakih... Naravno, o proširenju mogućnosti ni riječi jer će netko postati višak, dobit otkaz, a onda netko gubi glas.

Niste ni svjesni kolika je kuja Hrvatska i mi zajedno svi, barem što se u slučaju aviona tiče.

Ne vrijedi tipkanja više.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 22:29 (Dex.pwn).
 
2 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

To ti je sve demagogija i whataboutizam. Za avione nisi u pravu. Pa Amerika ne tjera nikoga da u obranu ulaze 2% BDPa iako NATO clanice imaju tu obavezu, a kamoli da tjeraju jednu Hrvatsku da kupi borbene avione, mozes mislit. Zasto bi? Tresu se u Lockheedu k'o prutici i cekaju hoce li Hrvatska naruciti 12 F16ki ili ce na burzu? 

14 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Aj shvati da ako se tih miljardu neće potrošiti na zrakoplove da se neće potrošiti ni na zdravstvo i školstvo. Kad to shvatiš onda možemo dalje. 

Drugo, shvati da kao država, a kao i članica NATOa imamo obveze. Ako ne možeš sam, onda plati drugome. Iskreno boli k*rac SAD hoćemo li kupiti mi tih 12 aviona ili ne. Prodat će Saudijcima 3-4 eskadrile duplo skupljih stvari i gg. Francuzima ne bi bilo loše da uspiju izmaglit tu miljardicu, dat će svoje trenutne Rafale a oni će za 6 godina dobit nove za tu cijenu. 

Treće, ulagao bi u zdravstvo? Pa evo, OB VŽ nabavlja 8 strujića za milju i pol kuna uz 300k subvencija, na leasing na 5 godina. Jebemu sunce, za milju i pol su mogli KUPITI bar 16 NORMALNIH vozila, al onda ne bi bili ekološki osvješteni jel. I sad bi ti ulagao u zdravstvo? Daj molim te.  

Već sam ti rekao da problem nije lova nego neplansko, nestrateško i stihijsko upravljanje i nabava stvari i opreme. Dok god je to problem ne pomogne ni da imamo love ko Norveška.

Moj PC  
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Dobro se ovdje ističe činjenica da kupovina zrakoplova nije samo to, kupnja. Ili pak udovoljavanje NATO-u...

Bitna je visoka tehnologija, poznavanje i ovladavanje kao i zadržavanje te sposobnosti. I ne smijemo se previše pouzdati u pomoć ostalih članica.

 

A novac namijenjem modernizaciji zrakoplovstva ne bi otišao u zdravstvo ili školstvo. To je zavaravanje. Pod hitno nam treba rezanje apsolutno svih nepotrebnih troškova! A o nepotrebnim funkcijama i radnim mjestima da i ne govorimo. Tada će biti novca za sve bitne strukture.

14 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

ali..

 

JBT da vritnjak Staljinu, exYu u roku par godina prelazi s sovjetskog na američko naoružanje i školuje ljude da ga održavaju i koriste...

 

samostalna te suverena - sve sami IMTovci, ponavljači đaci, odlučni ko Marica pred krivim q....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

 

Ovako, imamo jedan dio raje koja navija za borbene avione, kao kada igra mafijaška momčad sastavljena sa strane football managera u izgnastvu.
Politička mafija se želi održati na vlasti, te se ulizuje velesilama.

 

Ono kaj nam je Evropa dala za potrese i koronu, sada želi nam natrag uzeti kroz avione, a Ameri koji su ionako rekli da nama NE trebaju avioni u stilu ruganja nude nešto skupo, nepotrebno, SF stvarčice.

HR se raspada, pametni odlaze, te nam prijeti kolps zdrastva, a sada nacionalistička buržoazija zavodi narod kao u 90-ima godinama, da nama eto trebaju avioni, da smo mi dio Zapada, bla, bla,...
Dajte doktorima i radničkoj klasi.

 

Jasno mi je da CH mora imati nove avione, jer su oni bogata dražva u odnosu na nas, te se bave za bankarstvo i zlatom.

 

Ćime se HR bavi? Pljačkom naroda, pljaškom društvenog vlasništva, mitomanijom i megalomanijom. Malo turzimom i tako to.
Mi smo siromašna zemlja. Okay, bolji smo od Afrike, ali tamo nitko od Hrvata ne želi, osim tu i tamo kojeg popa.


I nedajte da vas netko proziva tko ste i šta ste. Svaki HR proleter ima pravo reći kaj želi za avione, jer se o njegovim parama radi.

Nedajte se ovim nacionalistima koji podržavaju zločinačke tvorevine u obliku paradržave koje je su imale konc-logore.
Ako meni ne vjerujte, pogledajte što veli međunarodni fiškal za ratne zločine.

 

Nedajte da vas zavode ovi tobože veliki vjernici, koji vjeruju u Krista, a klanjaju se Herodu i Pilatu.
Svaki dan nanovo na Balkanu razpinju Kristuše, a veliki Hrvati i katolici ne rade ništa. Osim, kaj šire zlo.


Ako ikada dobijte poziv za vojsku, bacite ga u smeće.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
PzKpfw kaže...

 

Ovako, imamo jedan dio raje koja navija za borbene avione, kao kada igra mafijaška momčad sastavljena sa strane football managera u izgnastvu.
Politička mafija se želi održati na vlasti, te se ulizuje velesilama.

 

Ono kaj nam je Evropa dala za potrese i koronu, sada želi nam natrag uzeti kroz avione, a Ameri koji su ionako rekli da nama NE trebaju avioni u stilu ruganja nude nešto skupo, nepotrebno, SF stvarčice.

HR se raspada, pametni odlaze, te nam prijeti kolps zdrastva, a sada nacionalistička buržoazija zavodi narod kao u 90-ima godinama, da nama eto trebaju avioni, da smo mi dio Zapada, bla, bla,...
Dajte doktorima i radničkoj klasi.

 

Jasno mi je da CH mora imati nove avione, jer su oni bogata dražva u odnosu na nas, te se bave za bankarstvo i zlatom.

 

Ćime se HR bavi? Pljačkom naroda, pljaškom društvenog vlasništva, mitomanijom i megalomanijom. Malo turzimom i tako to.
Mi smo siromašna zemlja. Okay, bolji smo od Afrike, ali tamo nitko od Hrvata ne želi, osim tu i tamo kojeg popa.


I nedajte da vas netko proziva tko ste i šta ste. Svaki HR proleter ima pravo reći kaj želi za avione, jer se o njegovim parama radi.

Nedajte se ovim nacionalistima koji podržavaju zločinačke tvorevine u obliku paradržave koje je su imale konc-logore.
Ako meni ne vjerujte, pogledajte što veli međunarodni fiškal za ratne zločine.

 

Nedajte da vas zavode ovi tobože veliki vjernici, koji vjeruju u Krista, a klanjaju se Herodu i Pilatu.
Svaki dan nanovo na Balkanu razpinju Kristuše, a veliki Hrvati i katolici ne rade ništa. Osim, kaj šire zlo.


Ako ikada dobijte poziv za vojsku, bacite ga u smeće.

 Avione cemo platiti na jedan ili na drugi nacin, pitanje je samo hocemo li ulagati u vlasitito znanje i sposobnosti ili cemo ulagati u tudje zrakoplovstvo - prica je zaista tako jednostavna.

Za tebe i ostale jahace jednoroga, ne znam sto se mucite pisuci po forumima; "ne dajte novce za avione", "nemojte u vojsku", "mrzite vlastitu zemlju" itd. Lijepo kada prodje pandemija, pravac pred narod i borite se referendumskim pitanjima za vlastita stajalista. Usput i zamolite za pomoc neku politicku opciju, samo unaprijed upozorenje da niti jedna parlamentarna stranka nece niti pomisliti poduprijeti takve prijedloge. Sretno!

Evo jedne cinjenice za tebe i ekipu koja stalno spominje da je zdravstvo pred kolapsom (iako nikakve cinjenice nisu prilozene toj tvrdnji): Hrvatska ima preko 1100 respiratora (btw s tom smo brojkom u kategoriji "broj respiratora na 100 000 stanovnika" rame uz rame s najbogatijim zemljama), u toku pandemije smo iskoristili cca 400 (izvan pandemije je ova brojka daleko manja). I nitko se nije zapitao sto smo ulozili hrpu novca u te aparate (iako ih ne trebamo toliko), sto placamo odrzavanje dijela nepotrebnih aparata (i da, odrzavanje je skupo) i sto koristi od cijele price (nabava i odrzavanje) ima iznimno ogranicen krug ljudi (hint: respiratore ne proizvodimo vec uvozimo). Ali eto, problem je stratesko opredjeljenje zemlje (opstojnost drzave koju su pokusavali pokoriti preko 1000 godina i koja je tek nedavno ostvarila slobodu u krvavom ratu protiv velikosrpske agresije), problem je prijenos high-tech znanja, problem je uvjet ugovora o min. 50% offseta (dakle, ono sto ulozimo ce se i vratiti), problem je suradnja nasih sveucilista i daljni razvoj znanosti...

Ako ista, zahvaljujem na informaciji koga pratiti i dalje, a koga staviti na "ignore" listu!

10 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

 

 

Ne trebaju nam avioni, nego još više respiratora, doktora, medicinsko osoblja.

Trebaju nam interventi timovi, treba pomoći ekipi iz Petrinje, te svih drugih mjesta koje je pogodio potres.

 

Svi onim kaj su pogledali topgun film, neka ne traže od drugih da vole avione, ratove, itd.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-) CZ-75
Moj PC  
3 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Ti si vidio posljedice 2 potresa od 10 sekundi, unistene fasade, razrusene krovove i 2 smrtno tradalih pa bi sad ulozio sav novac u interventne timove? Sreca pa nisi vidio 5 godina rata, desetine tisuca stradalih, stotine tisuca protjeranih.... vjerojatno bi sad sam pravio nuklearnu bombu u bakinom podrumu i propovjedao da treba biti ko Svicarska, iskopati bunkere na Velebitu i preventivno minirati sve mostove, tunele i vijadukte 

5 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Amerima je trebalo 400 takvih aviona da omekšaju 5 korpusa u Bosni, nekako mi 12 zvuči malo za obranu zemlje, pa vozili ih sam Petar Krešimir i Kralj Tomislav.
Ali zato nije malo para.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 18:42 (Al Crane).
 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice