Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

poruka: 164
|
čitano: 21.790
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi".
4 godine
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Strahovita veleizdaja, kazna je smrt, generacije su uništene, blaža kazna je doživotni zatvor - PzKpfw i lzzy oba dva ste nenormalne zločeste i štupidaste osobe, gdje živite u S. Koreji ili pa još uvijek radite za DBS? Ovakav tekst može polučiti samo osoba gornjih karakteristika i treba ju poslati preko Dri.e u 3 pm. I dati do znanja našim nadležnim Hr službama da se uhvate posla. Slažem se da su mediji sukrivci za općenito lošije stanje uma ali daleko smo od katastrofe. Mnogi su pošli
s pameti zbog izolacije i karantene psiha razarana samoćom, znam da nije sve u najboljem redu ali nije niti sve crno kako ga želi prikazati ona ljubomorna manjina.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:14 (Rocki).
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Horatio_Hornblower kaže...

Ja gledam neke komentare i ne mogu se nacudit tom nasem osjecaju velicine.  Mi smo nitko i nista sve nas je manje sve firme su ugašene grebemo se za ceske pastete kad dodu na more. 

Ovdje nekad čitajući ovaj forum dobivam dojam o ogromnoj zemlji strasnog informatickog znanja a ono sve sto valja nije vise naše ali imamo lijepe price nedjeljom. 

Sve sto smo imali smo pokrali opljackali ili zapustili.  Ko nam brani da imamo brodogranju (koja je btw osnova gospodarstva japana koreje kine). Jeli sramota da ceska ili austrija ima jaču trgovacku brodsku flotu od nas?  Mislim sve je super sve je divno sjedim doma tuckam na tipkovnicu tucem 15 000 kn react i onda dode netko i prebaci to u india hindi za 2$ na dan...  Tako da ce nam ostat ceske paštete i talijanske pome ako budemo srice i poljska nutela... Koji avioni su za nas?  Mozda jedino kanaderi.  

Jbg kad sve njuske su u metropoli neka malo maknu guzu istocno sjeverno zapadno i juzno da vidu stvarno stanje nase lipe banana republike. U dalmaciji su tri izbora ili drzavno ili pomorac ili konobar i to sumirano moze se prenjet u 90% hrvatske.  

Dosta je ic u kbc Split ili bilo koju bolnicu ili ambulantu da se vidi di ti novci mogu ic.  Zasto recimo djeca s posebnim potrebama ovise o udrugama koje zive od donacija?  Zasto se na ulicu izbacuju samohrane majke koji imaju dug par tisuca kuna?  

Neka kupe sto kupe ali ja da dođe do klasicnog rata odem ja negdi drugo neka se boru sinovi uhljeba njihova guzica je u pitanju.  Kako je netko vec rekao klasicnog rata ovdje nece biti.

Zato jer ionako smo stranci u vlastitoj zemlji dovoljno je vidit da banke 95% nisu u nasem vlasništvu  hrana koju jedemo je iz eu kontenjera jer poljoprivrede nemamo zapravo nista pohvalno nemamo ali onda imamo razne pr clanke di se neke poluizrabljivacke firmice sa aparatom za kavu i vocem promoviraju kao ugodna mjesta za rad i pri tom ti daju placu frizerke u njemackoj. I onda jos korporativne proljev slogane tipa t coma a1 tele2 di su naši lopovi im omogucili infrastrukturu koju su nasi ocevi platili i onda im nemoze nitko nista jer si mala sitna ribica..

//Bez uvrede za frizerke.//

A onda citam i vidim da vjerojatno je vecina ili ih nije briga ili im je dobro u trenutnoj situaciji pa kupnja aviona je nesto sto je nužno jer sto ako se netko pose**e iz svemira na nas kako cemo mi odgovorit na prijetnju jer kao ne se**e nas eu amerika kina rusija dovoljno...

Koje god avione kupili netko ce zaradit pinku sto me posjeca na shawshank redemption i morgan freemanovih 10% commison. A problem je u nas sto ima puno malih cinovnika koji ocekuju svoju komisiju za bilo što. I tako to ide u krug dovoljno je vidit ko je bio u zg i splitu gradonacelnik. I onda zapravo skuzim da dok su drzavu vodili bravari tokari pastiri je bilo bolje nego ovi sa webinar doktorskim diplomama. Jer cim vidim doktore politicare ili doktore ekonomije kao menadere znam da smo osudeni na propast. 

I da se nadovezem na patrolu jadranskog mora. Prije smo imali radarske stanice i baze posvuda na otocima sa relativno dobrom mornaricom danas imamo patrolne čamce koji ne mogu zaustavit talijanske ribarice.  Toliko o nasoj vojnoj moći. Glavno da papi kapne isto pinka svake godine jer mi smo rvati katolici a to sto ovi izlovili sve zivo doveli tropske alge zagadili sve zivo to je dobrosusjedski odnos...  Grazie. 

 Naoružanje je staro od 30, pa do 50 godina. Tehnologija topova AK-230 je iz 50-tih (srećom imamo samo 2, ali topovi doduše jesu moćni). Boforsa 40 i 57 mm (MK I) iz 60-tih, a radarski sustavi za njih su upitne ispravnosti (za sve topove). To je većinom jad u usporedbi sa modernim naoružanjem. Bez sumnje je dovoljno za suprostaviti se Crnoj Gori i Sloveniji (i oni imaju takav jad, ali manji broj), ali Italija... Tu nema govora o ikakvom uspješnom suprostavljanju. Ne samo zbog stanja mornarice, nego i malene populacije i nikakvog gospodarstva. Da odluče nas okupirati (teško da bi to NATO dopustio), ode nam vjerojatno Dalmacija, Istra i susjedna Slovenija kao od šale. Još bi nam možda Srbi i Crnogorci pomagali. Jugoslavija je, logično, imala puno veći broj plovila i mogla se suprostaviti Italiji. I to što kažeš za otoke, bile su artiljerijske bitnice po otocima i radarski sustavi. Toga više nema, jer kako bi to naša država održavala... Doduše, već onda to nije bilo nešto extra (topovi), iako ih je bio dobar broj. Sve to znaju stariji i upućeni u stanje...

 

Rakete su "In", a sada i dronovi koliko vidimo.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:05 (Izzy).
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Rocki kaže...
Strahovita veleizdaja, kazna je smrt, generacije su uništene, blaža kazna je doživotni zatvor - PzKpfw ti si nenormalna zločesta i štupidasta osoba, gdje ti živiš u S. Koreji ili pa još uvijek radiš za DBS? Ovakav tekst može polučiti samo osoba gornjih karakteristika i treba ju poslati preko Dri.e u 3 pm. I dati do znanja našim nadležnim službama da se uhvate posla. Slažem se da su mediji sukrivci za općenito malo lošije stanje ali daleko smo od katastrofe.

 To sam ja napisao. Istina, smrt je preozbiljna kazna (Kina bi to tako riješila i je, pretjerano je), no doživotni zatvor za odgovorne za pljačku je apsolutno prikladna kazna. Razgovaraj malo sa starijima i onima upućenijima, pa ćeš shvatiti razmjere lopovluka. Koliko toga je izašlo u medije (barem neka korist, a ne samo guzice i sise), sve je to poznato... A gdje su presude i odgovorni? Korupcija se preduboko uvukla. To je veliki problem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:10 (Izzy).
11 godina
neaktivan
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Na jednom otoku bila su 3 svjetska priznata brodogradilista sa cca 5000 ljudi zaposlenih u omjeru pola lokalci pola koperanti. Danas posluje jedno kako treba jer ga drze zaposlenici drugo ima 50 ljudi i gomilu dugova ali je kupljeno od strane stranaca vjerojatno za gradnju hotela doj trece ne postoji i njegovo zemljiste je predmet crne kronike.

Od toga da su svi imali perspektivu jer to je trazilo i inzenjere i sljakere i ljudi su radili i doprinosili zajednici danas su kuhari konobari sobari u lancima hotela koji su daleko od lokalne zajednice. Ovaj rocki je vjerojatno u partiji hdz ili sdp sve su srbi krivi a ne političari lopovi... 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Meni isto zna zasmetati pljuvanje (medija ponajviše) po našem narodu, prije još i više. Znao sam se ovdje natezati sa forumašima "lijevog" svjetonazora, no činjenice su tu. Zar ne Rocki? Puno je ljudi odselilo iz Hrvatske, a zašto? Sigurno ne jer im je bilo dobro i jer su bili su zadovoljni.

 

EDIT: Baš me interesira skori popis stanovništva, da se vidi kakvo je stanje. Vjerojatno nas je ispod 4 milijuna.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 13:01 (Izzy).
4 godine
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Horatio hornblower -
Krivi su zato što su vodili srbočetnički osvajački rat, zato što su razorili dio Hrvatskih ognjišta, zato što su raselili, poubijali, protjerali naše Hr građane iz njihovih ognjišta i uništili znatan dio njihove imovine. Nikad nisam bio član ni SK ni kradezeja a pogotovo ne SDPa. Bitno je bilo biti na Hr strani, sve drugo lako ćemo unutar nas, nema nas puno. Naši ljudi se selili po EU i nekad poradi političkih i ekonomskih razloga, danas ih barem po povratku u Hr vlast ne gleda kao teroriste. Mislim da i današnja vlast treba imati mjeru, udariti pošteno po prstima sve koji kradu, jer ako narod uzme stvar u svoje ruke jao si ga svima nama.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:39 (Rocki).
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Da, lako ćemo, ali kada? U ratu se potkradalo hrvatski narod, a nakon još i više. Skoro 30 godina već se trpi... Očito je ljudima lakše otići, nego se izboriti. To je tako i jasno mi je. Jer nije lako se boriti sa korupcijom, pogotovo ako čovjek ima obitelj. Uvijek postoji mogućnost osvete i prijetnji ako se preduboko "kopa". To je jasno, no isto tako, treba reći, ima i onih iseljenih koji pljuju po čitavom narodu. Otišli su, i sada "prodaju pamet". Nije sve jednostavno...

 

EDIT: Sada se rijetki vraćaju u domovinu. Jedino na odmor.

EDIT 2: "Mislim da i današnja vlast treba imati mjeru, udariti pošteno po prstima sve koji kradu, jer ako narod uzme stvar u svoje ruke jao si ga svima nama." - Istina, anarhija i sveopći kaos nam sigurno ne treba. No, ako jednog dana dođe do toga, tko je kriv? Tko je to potaknuo? Prvenstveno dugogodišnji kriminal, korupcija u skoro svim porama društva. Zar ne?

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 12:53 (Izzy).
11 godina
online
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Horatio_Hornblower kaže...

Na jednom otoku bila su 3 svjetska priznata brodogradilista sa cca 5000 ljudi zaposlenih u omjeru pola lokalci pola koperanti. Danas posluje jedno kako treba jer ga drze zaposlenici drugo ima 50 ljudi i gomilu dugova ali je kupljeno od strane stranaca vjerojatno za gradnju hotela doj trece ne postoji i njegovo zemljiste je predmet crne kronike.

Od toga da su svi imali perspektivu jer to je trazilo i inzenjere i sljakere i ljudi su radili i doprinosili zajednici danas su kuhari konobari sobari u lancima hotela koji su daleko od lokalne zajednice. Ovaj rocki je vjerojatno u partiji hdz ili sdp sve su srbi krivi a ne političari lopovi... 

 nekad bilo, sad se spominjalo

škotska je također imala svjetski priznata brodogradilišta, neke druge zapadnoeuropske zemlje također, i svima je brodogradnja bila strateški važna industrija

 

međutim, na vrijeme su shvatili da se teško i nikako mogu boriti protiv kineske i korejske konkurencije, pa su brodogradilišta prenamjenili u turistične centre ili nešto treće i uglavnom odustali od njih

samo kod nas se tvrdoglavo nastavilo trubiti o nacionalnom interesu u brodogradnji, za što smo uzaludno potrošili milijarde i milijarde, a da se ništa nije promijenilo, jer i dalje nemeremo biti konkurentni u brodogradnji

osim u brodogradnji jahti i nekih specijaliziranih brodova, za što nam nije potrebno imati tri brodogradilišta na jednom otoku

15 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Velika je šteta što se ne ulaže dovoljno u proizvodnju hrane i obnovljive izvore energije. Prvo da zadovoljimo vlastite potrebe, a onda izvozimo u okolne zemlje. Tzv. lockdown/zatvaranje i svi slični događaji, krize se lakše podnesu uz određenu samodostatnost. Mi smo sve karte stavili na turizam, a to je ogromna pogreška. Vjerujem da je to tijekom ove godine postalo jasno svima.

Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

 nekad bilo, sad se spominjalo

škotska je također imala svjetski priznata brodogradilišta, neke druge zapadnoeuropske zemlje također, i svima je brodogradnja bila strateški važna industrija

 

međutim, na vrijeme su shvatili da se teško i nikako mogu boriti protiv kineske i korejske konkurencije, pa su brodogradilišta prenamjenili u turistične centre ili nešto treće i uglavnom odustali od njih

samo kod nas se tvrdoglavo nastavilo trubiti o nacionalnom interesu u brodogradnji, za što smo uzaludno potrošili milijarde i milijarde, a da se ništa nije promijenilo, jer i dalje nemeremo biti konkurentni u brodogradnji

osim u brodogradnji jahti i nekih specijaliziranih brodova, za što nam nije potrebno imati tri brodogradilišta na jednom otoku

 Brodogradnja ili automobilska industrija je osnova razvoja normalne zdrave ekonomije.  Brodogradnja moze bit u minusu ako generira popratne stvari high techa tipa propulzije navigacije elektricnih stvari ali kako to objasnit 90% populacije brod zamislja kao komade čelika... I to da nismo konkurentni su floskule politicara i nekih koji pojma nemaju o brodogradnji i brodogradilistima.  To sto je danas većina u rukama kontroverznih poduzetnika i proizvode sranja gora od kineza nema veze...  Dobar kvalitetan brod ce uvik imat narudzbe...  Pogotovo specijalizirani brodovi i specijalizirana oprema ali opet kako to objasnit nekima a te miljarde sto se ulupaju uzimaju najvise politicki pijuni uprave i slicni. 

Ali da zato solarne elektrane na hvaru ce potaknut da se vracamo iz njemacke u masovnom broju. 

Ps jedno od tih brodogradilista je proizvelo najbolji i najkvalitetniji dizajn camca za spasavanje koji drugi nisu smjeli kopirat ali politicar je to prodao za bagatelu ili slucaj jedne od najjacih trgovacke flote bivse drzave kad je dosla voda do grla da ima 3 direktora na jedan brod. 

Ali da nama treba upitnih startupova nekih it jednoroga i slicnih koji sutra mogu popusit sve a ionako ne proizvedu nista znacajno te ako im se prdne odu u indiju di ce im netko radit za 500 dolara inzenjerski posao...  

Tako da da sto ce nam celicane automatika navigacija propulzija radari dizel generatori parne turbine bojleri vatrodojavne centrale i tona drugih brodski tehnologija ostalih slicnih tehnologija kad imamo rajmek aute jednoroge i svi mozemo tuckat u tipkovnicu i bit digitalni nomadi... 

Iskreno ovo me iznervira sve skupa... Jer eto skandinavci su glupi susjedi talijani pojma nemaju spanjolci nemaju najveća remont brodogradilista njemci isto poljaci ne proizvodu najbolje dizalice na svijetu i slicno.  Tamo isto tuckaju c++ za 12 dolara ko americki konobari i savrseno im je u zivotu. 

A skotska uopce nema jack drill brodogradilista najjaci offshore industriju uz skandinaviju jadni skoti isto su banana republika... 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Rocki kaže...
Horatio hornblower -
Krivi su zato što su vodili srbočetnički osvajački rat, zato što su razorili dio Hrvatskih ognjišta, zato što su raselili, poubijali, protjerali naše Hr građane iz njihovih ognjišta i uništili znatan dio njihove imovine. Nikad nisam bio član ni SK ni kradezeja a pogotovo ne SDPa. Bitno je bilo biti na Hr strani, sve drugo lako ćemo unutar nas, nema nas puno. Naši ljudi se selili po EU i nekad poradi političkih i ekonomskih razloga, danas ih barem po povratku u Hr vlast ne gleda kao teroriste. Mislim da i današnja vlast treba imati mjeru, udariti pošteno po prstima sve koji kradu, jer ako narod uzme stvar u svoje ruke jao si ga svima nama.

 Kako ce danasnja vlast ista kad svi kradu uzimaju pocevsi od onog mentaliteta uzet cu jednu kemijsku iz ureda do uzet cu par miljuna nikome nista...  

Rat je bio ima 25 godina sto se napravilo u tim godinama?  Tocno jedno veliko nista a ono sto je i ostalo iza mraka zeljezne zavjese se pokralo.  

Ps vise nas se iselilo odkad smo nezavisni u par godina nego u sve godine mraka... Ali valjda su to sve srbocetnici krivi pogotovo nakon rata da se sve pokralo jer su nas krali milutini i jovani a ne generali i politicka skupina opasnih namjera.... 

14 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Rocki kaže...
Horatio hornblower -
Krivi su zato što su vodili srbočetnički osvajački rat, zato što su razorili dio Hrvatskih ognjišta, zato što su raselili, poubijali, protjerali naše Hr građane iz njihovih ognjišta i uništili znatan dio njihove imovine. Nikad nisam bio član ni SK ni kradezeja a pogotovo ne SDPa. Bitno je bilo biti na Hr strani, sve drugo lako ćemo unutar nas, nema nas puno. Naši ljudi se selili po EU i nekad poradi političkih i ekonomskih razloga, danas ih barem po povratku u Hr vlast ne gleda kao teroriste. Mislim da i današnja vlast treba imati mjeru, udariti pošteno po prstima sve koji kradu, jer ako narod uzme stvar u svoje ruke jao si ga svima nama.

 pridjev hrvatskih se piše malim početnim slovom, Hrvatino...

 

a sad 1000 puta ponovi:

 

domoljublje je zadnje utočište hulja...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 15:47 (Stric_Jura).
12 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Taj spava sa slikom Pavelića, a više štete su učinili "naši" nego Srbi.  

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:00 (ivanzu).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Stric Jure, ako nisi ima niš pametnijeg, neki put bolje šutiti a...
Ha, ha ja i Pavelić ispod časti mi spomen istog. Ivanzu - kada nema drugih opravdanih riječi onda se podmetne Pavelić, srpska posla...
Domoljublje utočište hulja ha, ha, ha, ha, ha u bunker sa takvima koji tako rezoniraju.
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.12.2020 21:38 (Rocki).
15 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Meni otac dobro zna govoriti, nekad si u brod mogao ugraditi nešto svoje (tada jugoslavensko) jer je bilo poizvodnje. A sada, što se ima ponuditi da bi se ugradilo u taj brod koji se izgradi kod nas? Sve strana oprema...

 

Kada ti možeš opremiti brod uređajima i opremom domaće proizvodnje, e to je posao! To je profit. Mi smo postali nažalost rupa i to je žalosna činjenica. Nismo preko noći propali, to je proces koji još traje. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Izzy kaže...

Meni otac dobro zna govoriti, nekad si u brod mogao ugraditi nešto svoje (tada jugoslavensko) jer je bilo poizvodnje. A sada, što se ima ponuditi da bi se ugradilo u taj brod koji se izgradi kod nas? Sve strana oprema...

 

Kada ti možeš opremiti brod uređajima i opremom domaće proizvodnje, e to je posao! To je profit. Mi smo postali nažalost rupa i to je žalosna činjenica. Nismo preko noći propali, to je proces koji još traje. 

 Da kad vidim koliko jedna sugava italija zaradi od jednog ficantierija di je moj stari isao radit iza rata i rekao da su im brodovi katastrofa nasprema nasih eto toliko smo propali... 

Jbg sve propalo zasto je to tako treba pitat rvate katolike.  I sad da i zelis to pokrenut u startu kasnis za konkurencijom 20 godina...  

Ako neki rvatina ima upiti kako to brodogradnja pomaze privredi i kako je stup privrede utipkaj u google wartsila dovoljno je vidit sto sve imaju i sto sve rade.  Ali briga nas mi imamo elektricni auto solarne klupe i kante za smece i proizvodimo flash igre za mobitel... To puni budzet a i dzepove politicara... 

12 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim

Previše se opterećen Srbima, ja ti garantiram da oni puno manje razmišljaju o nama nego mi o njima, to jest velike Hrvatine kao ti. Sve što je vrijedilo je prodano Švabama ili se raspalo pod sumnjivim okolnostima. 

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:32 (ivanzu).
15 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Problem je i što se izgubilo znanje. Tj. ljudi su otišli u mirovinu, a nije se vodilo računa da znanje treba prenijeti. To vrijedi za naša brodogradilišta i recimo PCE, Split (nekoć MEZ), koliko znam. Onda se ljude zove iz mirovine natrag da se obuči ekipa. Dobro je dok su ti ljudi još živi i imaju volje doći.

 

To je rezultat nemara tijekom 25 godina. I onda se netko u vrhu vlasti, mornarice sjeti da bi bilo dobro osposobiti neku radionu itd. E, to Hrvatska! To vam svugdje tako u nas. Nemar i nerad!

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:36 (Izzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Nemamo mi više znanje, samo varanje na testovima i bubanje napamet, ovi pametni odu čim završe školovanje, a ni profesori nisu nešto bajni. Prije par godina ing. strojarstva mi nije znao objasniti razliku između željeza i čelika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.12.2020 16:47 (ivanzu).
 
4 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Horatio_Hornblower kaže...

 Brodogradnja ili automobilska industrija je osnova razvoja normalne zdrave ekonomije.  Brodogradnja moze bit u minusu ako generira popratne stvari high techa tipa propulzije navigacije elektricnih stvari ali kako to objasnit 90% populacije brod zamislja kao komade čelika... I to da nismo konkurentni su floskule politicara i nekih koji pojma nemaju o brodogradnji i brodogradilistima.  To sto je danas većina u rukama kontroverznih poduzetnika i proizvode sranja gora od kineza nema veze...  Dobar kvalitetan brod ce uvik imat narudzbe...  Pogotovo specijalizirani brodovi i specijalizirana oprema ali opet kako to objasnit nekima a te miljarde sto se ulupaju uzimaju najvise politicki pijuni uprave i slicni. 

 

A skotska uopce nema jack drill brodogradilista najjaci offshore industriju uz skandinaviju jadni skoti isto su banana republika... 

brodogradnja u cijeloj europi je suočena sa konkurencijom s dalekog istoka, mi smo tu samo mali dio te industrije, iako smo i prije 15-ak godina bili među prvih desetak zemalja u svijetu

njemačka i italija danas su u najveći nositelji europske brodogradnje, zemlje koje su daleko jače industrijski i opet se suočavaju s velikim teškoćama - no, švabe su recimo još davno, još dok mi bili u jugi, drastično srezale broj zaposlenih u brodogradnji i nisu pumpali milijarde nekontrolirano i uzaludno

 

škotska je samo primjer, još prije pola stoljeća gradili su najveće brodove na svijetu i sad toga više nema, glasgow se potpuno promijenio

znači nisu to trendovi odnedavno, nego i prije nego smo mi postali neovisni, a da bi se pričalo o nekakvom upropaštavanju brodogradnje u hrvatskoj

11 godina
neaktivan
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Fakulteti izbacuju poluproizvode i to odgovorno tvrdim...  Nista znacajno na fakultetu naucit neces.  Ja sam dobar elektricni inzenjer postao u srednjoj skoli na faksu su me davili sa hrpom beskorisnih predmeta. Tako da u doba najveceg dostupnog znanja institucije koke bi to trebale prenjet totalno su zakazale. 

Razlog tome je da profesori nemaju dan staza u privatnom sektoru pa nakon 20 godina na faksu i dalje uce zastarjele stvari sto su bile relevantne prije 25 godina....  Po meni niti jedan profesor na faksu ne bi mi mogao biti bez 20 godina radnog iskustva... A ne danas zavrsis budes laborant asistent i eto profesor  a znanje na razini vrtica jer nikad na nicemu znacajnom radio nisi... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Horatio_Hornblower kaže...

Fakulteti izbacuju poluproizvode i to odgovorno tvrdim...  Nista znacajno na fakultetu naucit neces.  Ja sam dobar elektricni inzenjer postao u srednjoj skoli na faksu su me davili sa hrpom beskorisnih predmeta. Tako da u doba najveceg dostupnog znanja institucije koke bi to trebale prenjet totalno su zakazale. 

Razlog tome je da profesori nemaju dan staza u privatnom sektoru pa nakon 20 godina na faksu i dalje uce zastarjele stvari sto su bile relevantne prije 25 godina....  Po meni niti jedan profesor na faksu ne bi mi mogao biti bez 20 godina radnog iskustva... A ne danas zavrsis budes laborant asistent i eto profesor  a znanje na razini vrtica jer nikad na nicemu znacajnom radio nisi... 

 

A kako komentiraš to da se ti isti visokoobrazovani "poluprozivodi", kako ti tvrdiš, nakon završetka školovanja zapute vani i tamo se bez problema snađu i postanu vrijedni članovi svojih radnih zajednica? Problem ove države je što nemamo sofisticiranu tehnologiju, nikada je nismo niti imali, ona se na ovim prostorima oduvijek uvozila iz zapadnih zemalja. A ljudi koji imaju znanje uvijek će biti posisani od strane zemalja koje znaju što napraviti s tim znanjem jer Hrvatska s tim znanjem ne zna što bi, takvi ljudi su ovdje suvišni. A proizvode koji u svojoj proizvodnji zahtijevaju visoko znanje i tehnologiju ćemo uvoziti.

11 godina
neaktivan
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Vani gdje sam i sam uvijek se pruza prilika da naucis ako se dokazes tj imas entry pozicije pa sve ovisi o tebi.  U nas postoji samo ako neces ti ima netko drugi i moras imat 5 godina iskustva kad zavrsis faks a obicno bolje pozicije su popunjene stranackim kadrom.  Da vani smo okarakterizirani kao poluproizvodi odnosno visokoobrazovanje je jako lose hrpa teorije bez imalo relevantne prakse.  I to sam imao vise prilika vidit a bome i po kolegama sam vidio koji su u nekim granama automatizirane industrije koliko je nase skolstvo zaostalo... Zato mozda i jesmo gdje jesmo naucimo nesto ovdje onda tek vani (vrlo smo sposobni za muljanje) pa uspijemo isplivat sa svime. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Buraz na faksu radi s Atmelovim čipovima dok se na tržištu koriste STMovi čipovi.
Tako da potpisujem to što si napisao.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
11 godina
neaktivan
offline
Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim avi

Atmel mega ilitiga arduino.  I to su na faksevi za automatiku 😂  plc je tamo jednom godisnje sramota.... 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
bus kaže...
HCMAA kaže...
mi i jesmo u ratu ali onom ekonomskom...i zahvaljujući petoj koloni s rukom na srcu smo debelo popušili

tko brani Srbiji da sa 10...20...30 milijardi eura pokupuje pola plodne Slavonije i sve će biti po Hrvatskim zakonima

Kinezi zakazali mnogi hrvatski dućani poluprazni... hebeš državu na čijoj zastavi piše made in PRC

 

Ocigledano ekipa malo slabije konta, ukljujuci i nase politicare, da se sad zemlje osvajaju ekonomijom, kakvim ratovima... pa zasto da osvojis fizicki zemlju kad mozes posjedovati banke, telekomunikacije, energetiku, industriju.... malo toga sta je bitno za funkcioniranje drzave je u nasem vlasnistvu,... budimo realni mirovinski fondovi vecinu imovine imaju i HR obveznicama 😂😂😂 a u kompanijama koje rade i stvaraju vrijednost jako malo %.. o nekom diverzificiranju imovine sa svjetskom i valutnom disperzijom nema ni govora..  tako da to kao imamo drzavu?? 🤣🤣🤣🤣🤣🤣 je, kako ne, imas svoj jezik, zastavu, himnu... zasad jos vodu i HEP... dok ne zagusti da i njega budu morali,prodati...

 
Zapravo rat je katkad jedino sredstvo da se razbuca prečvrsto organizrana i samosvojna država (hint: doktrina šoka) da bi se kasnije moglo uvesti "slobodno tržište" i "privatizacija". Ali mi se toga zbilja ne trebamo bojati 😂

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.12.2020 17:38 (Al Crane).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Ma rade u Atmelu, simulacije i to. Naravno, profesorima se ne da prirediti materijal za STM koji se danas koristi u 90% slučajeva.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
10 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Uvijek se nazivciram kad netko kaže da vojske ne treba, da je to trošak, pa sad su avioni skupi i zato nam ne trebaju... Pa što je s takvim ljudima? Imaju li imalo pameti i zdravog razuma? Zar se toliko teško malo educirati, proguglati pa vidjet što takva kupovina znači, zašto nam trebaju, što ako ih nemamo ili se odreknemo, što sve to znači... Zar je to zbilja tako teško? Ali ne, ne dođe se na forum i onda sipaju gluposti duboko uvjereni kako su u pravu i kako sve znaju i samo njihovo mišljenje je ispravno! Ali mišljenja su kao i šupak. Svatko ga ima.

Gdje oni vide trošak, ja vidim priliku za business, razvoj, tehnologiju. Vojska itekako može biti veliki generator gospodarskog razvitka ako se želi. Vojska i prateća industrija mogu biti značajan dio BDPa i nikad nisu trošak. I što je najljepše to uopće nije teško postići.
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Frende, mi ih nećemo razvijati i proizvoditi, već samo kupiti i koristiti (valjda). Problem nije u kupnji, već što se kupuje, a nema se para za druge, puno bitnije stvari. Kao što sam napisao u jednom postu - ne možeš kupovati BMW 7, a da ti je kuća u rasulu. Prioriteti se trebaju znati!
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
10 godina
offline
Re: Povjerenstvo MORH-a donijelo odluku o borbenim
Dex.pwn kaže...
Frende, mi ih nećemo razvijati i proizvoditi, već samo kupiti i koristiti (valjda). Problem nije u kupnji, već što se kupuje, a nema se para za druge, puno bitnije stvari. Kao što sam napisao u jednom postu - ne možeš kupovati BMW 7, a da ti je kuća u rasulu. Prioriteti se trebaju znati!

Po tvom postu vidim da se potpuno razumiješ u ekonomiju, a ako ti misliš da će 1 milijarda eura u višedesetljetnom kreditu što je način na koji će avioni biti kupljeni, spasiti ovu (ili bilo koju) državu od rasula u kojem ti smatraš da je ,onda se ja slažem s tobom. Ja s takvim nemam o čemu raspravljati o ovoj temi.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice