Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom ponovn

poruka: 8
|
čitano: 3.684
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom ponovn".
16 godina
offline
Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom ponovn

A ostatak poštanskog prometa? Imam osjećaj da već neko vrijeme ne radi ništa osim promet unutar zemlje (računi stižu). Stvari sa Aliexpress-a su u "dolasku" već preko dva mjeseca, a imam i pošiljke iz Njemačke kod koje mi tracking kaže da je poslano u odredišnu zemlju 6.1. i od onda ni a od pošiljke. Da putuje tjedan dana iz Njemačke bez ikakvog update-a mi je malo čudno...

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom po
Po netu viđam slučajeve gdje su računi došli nekoliko dana nakon datuma dospijeća.
16 godina
offline
Re: Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom po
Dex.pwn kaže...
Po netu viđam slučajeve gdje su računi došli nekoliko dana nakon datuma dospijeća.

 

To je normalno za HP i do sada. No sada stoje i pošiljke sa praćenjem... Ova i dalje stoji "u vreći", a imam i jednu koja je prije dva dana poslana na carinu i još nije stigla do tamo...

 

 

16 godina
moderator
offline
Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom ponovn

Meni danas stigla pošiljka iz UK. Poslana 19.12., ali je na putu zatekao embargo. I evo, tri dana nakon skidanja zabrane, stiže na odredište.

...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom ponovn

I jel mogu i dalje na ebayu uzeti , tj kupiti nesto iz Britanije bez dodatnih troškova?

"Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers." - Colin McRae
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom po

Samo ako je ispod 160 kn s poštarinom, ako je iznad, onda ide carina (trošak postupka, PDV, a za neke stvari i carina). 

 

Od 01.07. sve pošiljke izvan EU idu na carinu, ali će trgovci dobiti mogućnost registrirati se za EU porezni broj i obračunavati PDV na pošiljke do 150 €, pa će onda te pošiljke zaobilaziti postupak carinjenja.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom po
MrBlc kaže...

Samo ako je ispod 160 kn s poštarinom, ako je iznad, onda ide carina (trošak postupka, PDV, a za neke stvari i carina). 

 

Od 01.07. sve pošiljke izvan EU idu na carinu, ali će trgovci dobiti mogućnost registrirati se za EU porezni broj i obračunavati PDV na pošiljke do 150 €, pa će onda te pošiljke zaobilaziti postupak carinjenja.

 Ima tko kakvih saznanja kako se Aliexpress planira organizirati s ovim? S obzirom da mi sve zapravo placamo Aliexpressu, a ne konkretnim trgovcima, to bi trebalo biti dosta lako odraditi za sve iteme u trgovini koliko se meni cini, ali nisam nigdje nasao sluzbeni podatak...

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Poštanski promet s Ujedinjenim Kraljevstvom po

Aliexpress je posrednik, a svaki trgovac bi trebao izdavati račun i biti registriran. Službene infomacije još nema, a ja se nadam da će se moći pretraživati prema tome tko je u sustavu obračuna PDV-a, što bi bila i velika motivacija sellerima.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice