Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

poruka: 22
|
čitano: 4.960
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m".
10 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

To su alarmantni podaci, najbolje bi bilo prestati disati jer i to pridonosi smanjenju co2 emisija, a samim tim i snizenju globalnih temperatura. 🙂

 
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Još mi se učinila 2021 nekako pohladna
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Pa i bila je (lokalno). Imali smo abnormalne količine kiše. No znanstvenici gledaju globalni godišnji prosjek, a on je bio viši.
13 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Co2 ovdje, Co2 ondje, a onda je najnormalnija pojava:

https://www.bug.hr/avijacija/lufthansini-zrakoplovi-letjet-ce-prazni-18-tisuca-puta-samo-ove-zime-25128

 

J*** lud zbunjeog, ili bolje EU komisija nas.

 
11 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Bug. Molim vas prestanite tiskati papirnato izdanje casopisa. Pocnite od sebe.

Jebote ne znam ni koji broj iste vrste clanka u samo par mjeseci.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m
What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Sve je to la natural baby....

To Each His Own.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Yup. Normalno je što zime i snijega praktički više ni nema kod nas. Mislim da nekim ljudima neke stvari neće biti jasne dok im stražnjica doslovno ne bude gorila.

Moj PC  
5 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Kolacic kaže...

Bug. Molim vas prestanite tiskati papirnato izdanje casopisa. Pocnite od sebe.

Jebote ne znam ni koji broj iste vrste clanka u samo par mjeseci.

 

Bravo, svako bi trebao poceti od sebe i za Bug je ovo idealna prilika da pokaze put prema naprijed vlastitim primjerom, i podupre smanjenje stetnih co2 emisija prestankom stampanja ekoloski neprihvatljivog tiskanog izdanja. 

 

 

 

10 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako

 

Da li ovo ukazuje na zborno pjevanje o klimatskim promjenama, a od strane Buga koji na sebe gleda kao primarno informaticki casopis? 

3 godine
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
I nebila najtoplija kad svi majnaju⛏️😜😆😂
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Prije 30 godina snijeg je držao 2 mjeseca na sjeverozapadu hrvatske.. dns smo sretni ako bude 2 dana dok ne otopi... #tugica

 
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

pa dobro je i peto mjesto. ne mora uvijek biti među prve tri. uz malo više vježbanja ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Čim bogati s bijesnim autima, letovima u svemir, deponijima, naftnim poljima, rudnicima i svemu opakome krenu biti primjer kako se "zeleno" živi, onda ću i ja postati "eco" friendly 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 12:33 (Brki1994).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
PICART kaže...

Prije 30 godina snijeg je držao 2 mjeseca na sjeverozapadu hrvatske.. dns smo sretni ako bude 2 dana dok ne otopi... #tugica

 Nije 30, nego 15. Ja sam 2007 upisao FOI u Varaždinu i sjećam se da smo snijeg odmah prve godine počeli zvati "bijelo go*no" jer je gotovo konstantno bio prisutan od 11. mjeseca do 02. I to znam da smo se zafrkavali da na očigled faks od nas radi odrasle ljude jer snijeg više nismo mogli smisliti. Znam isto tako da je bilo vikenda kada sam planirao doći doma u ZG i morao sam odgoditi jer zbog nanosa snijega je promet bio obustavljen.

 

U Zagrebu se sjećam da je bila sezona sanjkanja i da je pod normalnome bilo da snijega toliko napada da tražimo nasipe i brežuljke (oni "brežuljci" što skrivaju od vodovoda kontrolnu sobu ili čega već) gdje ćemo se spuštati na sanjkama / vrećama / lopatama. Danas je to u ZG-u znanstvena fantastika.

Da ne kažem da sam psa (husky, nije bila riječ o nekom križancu miša i psa) "izgubio" jer je skočio u snijeg i samo "nestao" koliko ga je bilo.

Sjećam se isto da je stari znao preko zime udomiti kojeg ježa da se ne smrzne (Zagreb, Trešnjevka).

 

Nekada nije bilo pitanje da li će snijega biti, nego do kuda (koljena, pojasa ili možda čak i više). Ono kaj je najgore što ja imam 33 godine. To nisu priče - polu-senilni deda mi je pričo što je bilo za vrijeme Juge. To je bilo u ovome stoljeću. Od malena znam da se priča o klimatskim promjenama i jesu stvarne ili nisu i da se radi o nekom zagrijavanju od 1 stupanj, pa onda kasnije 1.5-2. Ali ja osobno sam pomalo i šokiran da to zagrijavanje od 1.5 stupanj ili koliko već je učinilo da mi u ZG-u maltene nemamo više snijega. Nekada je bilo pod normalno da temperatura ide na -10, pa i niiže. Danas kad ode ispod nule, to je onda žestoka zima. A kao govorimo o stupanj i sitno razlike.

Ista stvar i po ljeti. Nekada mi je gušt bilo usred ljeta natjeravati loptu. Danas kada ode na skoro +40, pa ne da mi se disati u Zagrebu, a ne da cijelo ljeto nešto haklam.

Ja se nadam da još nisam došao do pola svog životnog puta, a promjena je već sada brutalna.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
6 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Eh, decki moji, postoje regulacije i zakoni sa razlogom i treba stavljati na pozicije ljude koji ce te regulacije provoditi i zakone donositi. Nasa Rvacka mozda ne moze pomoci tome previse, ali EU moze.

Alternativno, mozete se voditi onim maloumnim idiotom koji je ustvrdio da su drveni stolovi stetni za prirodu dok cement nije jer "cement moze rasti u prirodi".

 
1 0 hvala 0
3 godine
online
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Bukva kaže...
PICART kaže...

Prije 30 godina snijeg je držao 2 mjeseca na sjeverozapadu hrvatske.. dns smo sretni ako bude 2 dana dok ne otopi... #tugica

 Nije 30, nego 15. Ja sam 2007 upisao FOI u Varaždinu i sjećam se da smo snijeg odmah prve godine počeli zvati "bijelo go*no" jer je gotovo konstantno bio prisutan od 11. mjeseca do 02. I to znam da smo se zafrkavali da na očigled faks od nas radi odrasle ljude jer snijeg više nismo mogli smisliti. Znam isto tako da je bilo vikenda kada sam planirao doći doma u ZG i morao sam odgoditi jer zbog nanosa snijega je promet bio obustavljen.

 

U Zagrebu se sjećam da je bila sezona sanjkanja i da je pod normalnome bilo da snijega toliko napada da tražimo nasipe i brežuljke (oni "brežuljci" što skrivaju od vodovoda kontrolnu sobu ili čega već) gdje ćemo se spuštati na sanjkama / vrećama / lopatama. Danas je to u ZG-u znanstvena fantastika.

Da ne kažem da sam psa (husky, nije bila riječ o nekom križancu miša i psa) "izgubio" jer je skočio u snijeg i samo "nestao" koliko ga je bilo.

Sjećam se isto da je stari znao preko zime udomiti kojeg ježa da se ne smrzne (Zagreb, Trešnjevka).

 

Nekada nije bilo pitanje da li će snijega biti, nego do kuda (koljena, pojasa ili možda čak i više). Ono kaj je najgore što ja imam 33 godine. To nisu priče - polu-senilni deda mi je pričo što je bilo za vrijeme Juge. To je bilo u ovome stoljeću. Od malena znam da se priča o klimatskim promjenama i jesu stvarne ili nisu i da se radi o nekom zagrijavanju od 1 stupanj, pa onda kasnije 1.5-2. Ali ja osobno sam pomalo i šokiran da to zagrijavanje od 1.5 stupanj ili koliko već je učinilo da mi u ZG-u maltene nemamo više snijega. Nekada je bilo pod normalno da temperatura ide na -10, pa i niiže. Danas kad ode ispod nule, to je onda žestoka zima. A kao govorimo o stupanj i sitno razlike.

Ista stvar i po ljeti. Nekada mi je gušt bilo usred ljeta natjeravati loptu. Danas kada ode na skoro +40, pa ne da mi se disati u Zagrebu, a ne da cijelo ljeto nešto haklam.

Ja se nadam da još nisam došao do pola svog životnog puta, a promjena je već sada brutalna.

 

Mi smo se na Krku u 80ima znali sanjkati od našeg naselja skroz do mora. I to nije bilo malo zasniježi nego pravi snijeg da je sve bijelo. 20ak cm snijega je bilo na 1-1,5m od morske linije. Neopisivi gušt je bilo to sanjkanje uz more. Spust od 500m dužine prema moru. Jedina je tlaka bilo vuć sanjke nazad, ali cijeli dan smo taj put ponavljali gore dolje :)

I od kraja 80ih -  više nikad se takvo nešto nije desilo.

3 godine
online
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
sexytoiletpaper kaže...


Alternativno, mozete se voditi onim maloumnim idiotom koji je ustvrdio da su drveni stolovi stetni za prirodu dok cement nije jer "cement moze rasti u prirodi".

 

Ko je taj? O.o

6 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Gallu kaže...
sexytoiletpaper kaže...


Alternativno, mozete se voditi onim maloumnim idiotom koji je ustvrdio da su drveni stolovi stetni za prirodu dok cement nije jer "cement moze rasti u prirodi".

 

Ko je taj? O.o

 Mike Graham, engleski radiotalk klik

8 godina
offline
Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako je m

Ljudska priroda je takva da  sve ono loše što se nekome događa tamo negdje gdje životi ovise o stabilnim  prirodnim ciklusima godišnjih doba pa danas umiru od gladi i žeđi  a takve stvari se nama ne događaju jer kupujemo prehranu u prodavnicama i nismo gladni ni žedni,imamo centralna i druga grijanja,klime  ... pa iz takve sebične perspektive klimatske promjene se ne događaju ,izmišljene su od zlih koorporacija da bi nam se uskratile ''slobode'' i prodale  nekakve svoje proizvode !

 

Za svojih pet dekada života uočavam velike promjene klime .Odrastao sam kad su zime i snijeg trajale kontinuirano po tri mjeseca ,danas snijeg ako i padne traje par dana .Ljeta su bila vruća pogotovo 7-8 mjesec ,danas  imamo vrućine ,zbog kojih se raspizdimo samo par dana i to je to .Sve je naopako ,u globalu zime su nam blage ,ljeta svježa ,nije to normalno nikako.

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 15:52 (warhammer).
 
2 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
warhammer kaže...

Ljudska priroda je takva da  sve ono loše što se nekome događa tamo negdje gdje životi ovise o stabilnim  prirodnim ciklusima godišnjih doba pa danas umiru od gladi i žeđi  a takve stvari se nama ne događaju jer kupujemo prehranu u prodavnicama i nismo gladni ni žedni,imamo centralna i druga grijanja,klime  ... pa iz takve sebične perspektive klimatske promjene se ne događaju ,izmišljene su od zlih koorporacija da bi nam se uskratile ''slobode'' i prodale  nekakve svoje proizvode !

 

Za svojih pedeset dekada života uočavam velike promjene klime .Odrastao sam kad su zime i snijeg trajale kontinuirano po tri mjeseca ,danas snijeg ako i padne traje par dana .Ljeta su bila vruća pogotovo 7-8 mjesec ,danas  imamo vrućine ,zbog kojih se raspizdimo samo par dana i to je to .Sve je naopako ,u globalu zime su nam blage ,ljeta svježa ,nije to normalno nikako.

 

A šta znači "normalno"? Naša planeta je prošla masu promijena u zadnjih nekoliko milijardi godina, nekad je bilo normalna temperatura 150 C i orkanski vjetrovi i kojekakve govnarije. 

 

To "normalno" je normalno eto u nekom našem beznačajnom iskustvu. Treba imati na umu da mi ne štetimo planeti, već sebi. Kad stvarno pretjeramo Zemlja će nas razbucati kao buhe i ona će nastaviti svoj tok, možda se opet razvije drugi inteligentan i samosvjestan život. 

 

Smiješno je zapravo kako smo se, nakon nekakvih 12.000 "civiliziranijih" godina, približili svome kraju, a jebeni dinosauri vladali planetom milijunima godina, mislim čak 165 milijuna godina.

 

 

16 godina
offline
Re: Posljednjih sedam godina najtoplije su otkako
Cansee kaže...

 

A šta znači "normalno"? Naša planeta je prošla masu promijena u zadnjih nekoliko milijardi godina, nekad je bilo normalna temperatura 150 C i orkanski vjetrovi i kojekakve govnarije. 

 

To "normalno" je normalno eto u nekom našem beznačajnom iskustvu. Treba imati na umu da mi ne štetimo planeti, već sebi. Kad stvarno pretjeramo Zemlja će nas razbucati kao buhe i ona će nastaviti svoj tok, možda se opet razvije drugi inteligentan i samosvjestan život. 

 

Smiješno je zapravo kako smo se, nakon nekakvih 12.000 "civiliziranijih" godina, približili svome kraju, a jebeni dinosauri vladali planetom milijunima godina, mislim čak 165 milijuna godina.

 

 

 Dinosaursi su uzimali samo onoliko kolko im treba za život, ali, čovjek ne poznaje granice, tu je ta razlika..

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.1.2022 18:24 (zvonac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice