Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

poruka: 147
|
čitano: 23.878
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij".
11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

https://zimo.dnevnik.hr/clanak/nista-od-posla-stoljeca-rimac-automobili-ipak-nece-postati-vlasnik-bugattija-ali---644289.html

Kako to kako to? Nije valjda da netko ga sabotira i protiv njega lobira?

Hahahahaha rajmek je pravi prikaz rvacke drzave. Tatin sincic sa sumnjivim miljunima politicki dosao do veza i poznanstava za svoj startup gdje najvise love trosi cvileci pr pamflete... Kako u drzavi samo treba imat love za kupit medije da bi ti ta drzava ista jela iz ruke to je savrseno...  Nesto se kofol radi dobija se poticaji a u pozadini se sverca kineske stvari za europu i ujedno se malo opere koja kuna.

Btw ako sudstvo kaze da mu je stari zamracio 350milja kuna iskreno vjerujem da je cifra jedno 5 do 10 puta veca....

Ovo me posjeca na breaking bad rimac edition :)

Moj PC  
1 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

BlueMax kaže...

I o kakvom flopu pričaš? Dok firma nije izašla na burzu...

 

Rimac automobili su na burzi?

 

Obavijesti nas, kad je napravljen IPO? 

 

BlueMax kaže...

no sad kad su u suvlasništvu firme VAG i Hyundai-Kia

 

GM je ulozio 2 milijarde USD u Nikolu. Tvoja poanta?

 

BlueMax kaže...

kad drugi proizvođači za osnovu svojih automobila uzimaju C2

 

Pinninfarina Battista = Concept Two

 

Dalje?

 

BlueMax kaže...

kad se komponente ugađuju u vodeće svjetske sportske automobile...

 

Koji su to vodeci svjetski automobili? Osam napravljenih Regera za koje su napravili battery pack? Pored toga, elektricne motore ne rade (iako lazu da rade), tako da Regera ima elektricne motore od firme Yasa Limited:

 

https://www.yasa.com/news/yasa-powers-record-breaking-hypercar/

 

BlueMax kaže...

Ono što je bitno je da je firma Rimac Automobili do sad vođena bez neke veće greške

 

Agrokor je vodjen bez neke vece greske, a Todoric je drzao predavanja na ekonomskim fakultetima... Oh wait...

 

BlueMax kaže...

i kamo sreće da su ostale firme u Hrvatskoj vođene na isti način.

 

Taj nacin bi bio da unistis par firmi, potjeras ljude na cestu, maznes lovu i s tom lovom otvoris novu firmu, te placas clanke u medijima da sve izgleda divno i bajno. Business par excellence, taman po mjeri svakog pravog "uglednog poduzetnika".

 

hummer0 kaže...

Koji ste vi ljubomorni ljudi 2-3 firme rade u Hrvatskoj i vi bi rađe da sve propadnu nego da su uspješne stvarno ste jadni.

Napali ste čovjeka zato što je uspješan pa gdje to ima jadnici.

 

Ovo je toliko krivo da se ne moze i ne isplati ispravljati.

 

Ali zanimljivo da nitko ne napada npr. Infinum koji je takodjer uspjesan i takodjer suradjuje s Porscheom. Kako to, kako to?

 

MasterOdisasteR kaže... 

 Ako si već uložio toliko energije za raskrinkavanje, zašto to ne odradiš kako treba.

 

Nije do mene ili ostalih forumasa, nego do nadleznih institucija, ovo je recimo samo jedna prica o Rimcu:

 

DORH-u su trebale 3 i pol godine da napiše ministarstvu što će sa zemljom u Slavoniji. To je 1 slovo svaki drugi dan

 

https://www.telegram.hr/politika-kriminal/dorh-u-su-trebale-3-i-pol-godine-da-napise-ministarstvu-sto-ce-sa-zemljom-u-slavoniji-to-je-jedno-slovo-svaki-drugi-dan/

 

BlueMax kaže...

Koliko god neki ovdje smatrali Rimca personom non grata ipak je on, ako pričamo o tehnologiji, trenutno najpoznatiji Hrvat i svaki tehnološki časopis/portal bi ga želio za gosta.

 

 

Najpoznatiji Hrvat 

 

Dakle ovako, neki iz Hrvatske rade za Jaguar i to bas u razvoju elektricnih motora za automobile za masovnu proizvodnju... U Gaydonu vecina ljudi uopce ne zna za projekt Jaguar E-Type Zero (Rimac sautomobili su radili battery pack), koji je naravno koncept (u jednom jedinom primjerku), stovise uopce ne znaju za Jaguar Land Rover Classic Works... Koga god se u firmi pitalo, nisu nikad culi za Rimca, sve dok im se nije pokazalo da i mi u HR imamo nekoga tko proizvodi el. automobil, a tek nakon nesrece sa Hammondom, malo vise ljudi je culo za tvrtku Rimac automobili... Odnosno culi su ovi koji prate The Grand Tour i vijesti vezane za autoindustriju... Vecina nakon posla ode doma i bavi se drugim stvarima ili neki svojim hobijima... Toliko o tome sto cijeli svijet zna za Rimca... Doduse uz silan PR i nebrojeno clanaka, lazne price o uspjehu siromasnog izbjeglice iz BiH moze citati sve vise ljudi.

 

boscorelli kaže...

ako su mi info tocne, taj bmw sa linka ,cini mi se, je prodan kako bi mogao isplatiti place u jednom trenutku kad je jedva drzao glavu iznad vode. 

 

Informacije su ti netocne, kad je Rimac senior zavrsio u zatvoru, Rimac junior je ostao bez financija, pa je prica bila da je prodavao oceve automobile/motore, da plati struju u firmu, dok je place nekima i dan danas duzan, clanovi bug foruma su o tome pisali:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-it-vijesti/rimac-zapravo-vrijedi-milijardu-dolara/223975.aspx?page=2&jumpto=4606095&sort=asc&view=flat

 

A nekima je nudio i Greyp u zamjenu za place... 

 

boscorelli kaže...

da imam neki projekt koji zelim da uspije, nebi niti sekunde pitao otkud pare onom koji me financira, 

 

U bilo kojoj normalnoj drzavi i ti i taj koji bi te financirao morali bi vratiti novce i zavrsili bi u zatvoru (ako su u pitanju ukradeni novci).

 

BlueMax kaže...

 Tvoj način razmišljanja dovest će do toga da lijeni i nesposobni ljudi na ulici pljuju vrijedne i sposobne. 

 

Tvoj nacin razmisljanja (nek je ukrao, bar je nama dao) je doveo R'vacku na zasluzeno prvo mjesto ljestvice:

 

Hrvatska je najkorumpiranija u EU

 

https://www.rtl.hr/vijesti-hr/novosti/hrvatska/3289931/hrvatska-je-najkorumpiranija-u-eu-korupcija-je-preuzela-cijelo-drustvo/

 
6 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...

 Treba definirati što je "prilika". Da mi sutra dođe ranije spomenuta gospođa (ili gospođica) i ponudi neki milijunski posao, zadnje što bi razmišljao je od kuda joj novac. Jel imaš novac? Jel mi ga možeš legalnim putem uplatiti na račun? Dalje nije moja briga.

Ponovit ću pitanje na koje prvi put nitko nije odgovorio. Da znaš (ili osnovano sumnjaš) da se dotična bavila skupljanjem zlatnih zuba na Ovčari, bi li tada razmišljao o porijeklu novca?

 

BlueMax kaže...

Jedan moj poznanik, kojeg zbog sumnjivih poslova, političkoga angažmana, medijske popularnosti i osebujnosti lika svi poznaju, jednom prilikom mi je rekao...

 Kakvu težinu u raspravi imaju izjave neimenovanih osebujnih poznanika? Da pitamo Vrdoljaka što je njegova Baba Lončaruša rekla?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Jbg pr i propaganda je jebena stvar...

U hrvatskoj

Skolstvo 

Znanost 

Industrija i visokotehnoloski poslovi 

Sudstvo 

Politika 

Upletanje drzave u sve i svasta 

 

 

Zato 

 

Nepotizam 

Korupcija 

Veza

Poznanstvo

Clanska iskaznica

Elektricni automobili.

 

Cekaj sto ? Kako netko bez znanja resursa financija i ko zna cega sve jos sto se svakodnevni mali obrtnici bore u rh jedan mladic iz garaze koji ne zna sto je napon a sto struja napravi neko super auto. I to ljudi dozivljavaju pod vau rvacka pamet kako ne ovo ono... A u nas problem je proizvodit zakovice ako nema investitora iz vani... A da ne govorim nesto poput automobila...

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Hahaha, kakav jal na 5 stranica. Sigurno ste sve ljuci na svaku Rimcevu vijest o uspjehu, ali vam nista ne pomaze. Svakim danom on stoji sve bolje i bolje, a vi stagnirate zalijepljeni nad svojim Dellom iz 2008.

 
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
zoki.zlikowski kaže...

Hahaha, kakav jal na 5 stranica. Sigurno ste sve ljuci na svaku Rimcevu vijest o uspjehu, ali vam nista ne pomaze. Svakim danom on stoji sve bolje i bolje, a vi stagnirate zalijepljeni nad svojim Dellom iz 2008.

 

Vidim nekima treba ponoviti, ovo je toliko krivo da se ne može i ne isplati ispravljati.

 

Pored toga, očigledno je da Rimčevi fanboysi mogu komunicirati jedino bijednim pokušajima ad hominema, dok su potpuno slijepi na činjenice, što je odličan primjer kognitivne disonance.

 

I kao što je već napisano, zanimljivo da nitko ne napada npr. Infinum koji je takodjer uspjesan i takodjer suradjuje s Porscheom. Kako to, kako to?

 

 

10 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
zoki.zlikowski kaže...

Hahaha, kakav jal na 5 stranica. Sigurno ste sve ljuci na svaku Rimcevu vijest o uspjehu, ali vam nista ne pomaze. Svakim danom on stoji sve bolje i bolje, a vi stagnirate zalijepljeni nad svojim Dellom iz 2008.

 

Jal na koga ili što?

11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Izgleda od sada svi članci o Rimcu bez komentara. 

Pitam se kad će lock na ovu temu. 

 

Inače, znate li zašto se o Agrokoru i Todoriću nije loše pisalo prije finalnog pada? Zato jer je držao medije za muda. To vam je dragi moji atak na slobodu govora, a ne kad Twitter ili YT banaju ovog ili onog pojedinca.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Visak kaže...

Izgleda od sada svi članci o Rimcu bez komentara. 

Pitam se kad će lock na ovu temu. 

 

Inače, znate li zašto se o Agrokoru i Todoriću nije loše pisalo prije finalnog pada? Zato jer je držao medije za muda. To vam je dragi moji atak na slobodu govora, a ne kad Twitter ili YT banaju ovog ili onog pojedinca.

 

Misliš da Rimac drži medije za muda? Jel stvarno to misliš? Pa onda je još sposobniji nego što sam mislio, jer ako vlada, HDZ, SDP, razni Mamići, Horvatinčići, Kerumi i sl. ne mogu postići da se o njima ne piše ružno u medijima, a Rimac to može, onda je on čudo od čovjeka.

Ili je možda ipak stvar u moralnoj i materijalnoj odgovornosti za pisanje tračeva, te želji medija da se ne kompromitiraju pred osobom koja im sadržaj može učiniti zanimljivijim, tj privući čitatelje?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...

 

Misliš da Rimac drži medije za muda? Jel stvarno to misliš?

 Bug nema komentare samo ispod članaka koji su plaćeni i onih o Rimcu. Pa si sam odgovori na gornje pitanje.

 

BlueMax kaže...

 

Pa onda je još sposobniji nego što sam mislio, jer ako vlada, HDZ, SDP, razni Mamići, Horvatinčići, Kerumi i sl. ne mogu postići da se o njima ne piše ružno u medijima, a Rimac to može, onda je on čudo od čovjeka.

 Na forumu se o svima navedenima priča (i) vrlo negativno i vrlo vulgarno, a samo je jedan od njih postigao zabranu, no drugi se nisu ni potrudili, pa je očito više riječ o sujeti nego uspješnosti, mada se ni to ne može poreći.

 

Ili je možda ipak stvar u moralnoj i materijalnoj odgovornosti za pisanje tračeva, te želji medija da se ne kompromitiraju pred osobom koja im sadržaj može učiniti zanimljivijim, tj privući čitatelje?

Gdje je moralna i materijalna odgovornost za komentiranje HDZa, SDPa, Mamića, Milanovića i Plenkovića? O njima se na forumu piše daleko češće i daleko gore.

 

Ni Jutarnji se nije htio kompromitirati pred nekim tko je plaćao oglasni prostor. Twitter se nije htio kompromitiratio objavama retarda koji je pozivao na državni udar. Sve možeš tako prikazati.

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Visak kaže...
BlueMax kaže...

 

Misliš da Rimac drži medije za muda? Jel stvarno to misliš?

 Bug nema komentare samo ispod članaka koji su plaćeni i onih o Rimcu. Pa si sam odgovori na gornje pitanje.

 

 

Ne treba puno pameti za odgovoriti na to pitanje. Da je Bug moj portal isto ne bi bilo omogućeno komentiranje na temu Rimac jer je očito kako forum vrvi od ljudi koji u te teme dolaze samo kako bi vrijeđali i ispoljavali vlastite frustracije. s druge strane, Mate Rimac bi mi bio izuzetno poželjan gost i ako ću birati između njega i korisnika koje trebam zauvijek otjerati s portala to bi mi bila jedna od lakših odluka u životu.

Jel znaš koliko bi novca čovjek trebao imati da bi kupio sve medije? Tu ne govorim samo o hrvatskim medijima nego svim svjetskim jer Mate Rimac odavno nije hrvatska lokalna stvar. Misliš li da raznorazni vodeći svjetski časopisi i portali koji su pisali o Rimcu nisu dobivali "provjerene informacije" od istih onih koji na našim portalima pljuju po njemu? Meni je nevjerojatno da ljudi svoj život mogu posvetiti pljuvanju no kad vidiš koliko truda i jala je uneseno u te eseje i romane koje stavljaju po forumima dođe mi povratiti. Pa koji medij ne bi jedvo dočekao takvu priču da stvarno ima nešto u tome ili da se barem dio može dokazati? Barem nešto? Rimac je već toliko ime u autoindustriji da kad bi netko izašao s člankom "Rimac lopov" ili "Rimac prevarant", ali da je taj članak potkrijepljen s dokazima, to bi mu donijelo više novca nego što 100 Rimaca mogu dati. Baš nitko da se nije sjetio istražiti priču o prodaji magle?

Teorija o političkom pokriću držala bi vodu da Rimac samo posluje u Hrvatskoj i da su hrvatski političari toliko moćni da mogu zaustaviti štampu. No nisu i ne mogu, što je vidljivo po tome da se svakodnevno razotkrivaju njihove vlastite afere.

 

HDZ, SDP, Mamić... nisu područje kojim se ovaj portal bavi. Tehnologija je. Može Rimac (ne znam da li je) biti tehnički polupismen (bio je i Jobs) ali on je na čelu najpoznatije hrvatske tvrtke koja se bavi tehnologijom.

 

Kad smo kod Twittera i retarda, u toj temi si apsolutno podržavao moj stav kako je Twitter privatna firma koja ima svako pravo regulirati svoj medijski prostor na način kako žele i kako misle da je najbolje za njihovu tvrtku. Onda ti je to pasalo jer ne voliš Trumpa, a sad kad Bug radi to isto u zaštitu vlastitih interesa onda to nije ok? (Isto pitanje može ići i onima iz bug-a koji su osporavali pravo Twittera a sad rade istu stvar).

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...
Visak kaže...
BlueMax kaže...

 

Misliš da Rimac drži medije za muda? Jel stvarno to misliš?

 Bug nema komentare samo ispod članaka koji su plaćeni i onih o Rimcu. Pa si sam odgovori na gornje pitanje.

 

Ne treba puno pameti za odgovoriti na to pitanje. Da je Bug moj portal isto ne bi bilo omogućeno komentiranje na temu Rimac jer je očito kako forum vrvi od ljudi koji u te teme dolaze samo kako bi vrijeđali i ispoljavali vlastite frustracije. s druge strane, Mate Rimac bi mi bio izuzetno poželjan gost i ako ću birati između njega i korisnika koje trebam zauvijek otjerati s portala to bi mi bila jedna od lakših odluka u životu.de istu stvar).

 

 To što si napisao nije odgovor na pitanje koje si postavio.

 

BlueMax kaže...

 

Jel znaš koliko bi novca čovjek trebao imati da bi kupio sve medije? Tu ne govorim samo o hrvatskim medijima nego svim svjetskim jer Mate Rimac odavno nije hrvatska lokalna stvar. Misliš li da raznorazni vodeći svjetski časopisi i portali koji su pisali o Rimcu nisu dobivali "provjerene informacije" od istih onih koji na našim portalima pljuju po njemu? Meni je nevjerojatno da ljudi svoj život mogu posvetiti pljuvanju no kad vidiš koliko truda i jala je uneseno u te eseje i romane koje stavljaju po forumima dođe mi povratiti. Pa koji medij ne bi jedvo dočekao takvu priču da stvarno ima nešto u tome ili da se barem dio može dokazati? Barem nešto? Rimac je već toliko ime u autoindustriji da kad bi netko izašao s člankom "Rimac lopov" ili "Rimac prevarant", ali da je taj članak potkrijepljen s dokazima, to bi mu donijelo više novca nego što 100 Rimaca mogu dati. Baš nitko da se nije sjetio istražiti priču o prodaji magle?

Teorija o političkom pokriću držala bi vodu da Rimac samo posluje u Hrvatskoj i da su hrvatski političari toliko moćni da mogu zaustaviti štampu. No nisu i ne mogu, što je vidljivo po tome da se svakodnevno razotkrivaju njihove vlastite afere.

 Niti sam tvrdio da je kupio ijedan medij, niti da ima političko pokriće.

 

BlueMax kaže...
 

HDZ, SDP, Mamić... nisu područje kojim se ovaj portal bavi. Tehnologija je. Može Rimac (ne znam da li je) biti tehnički polupismen (bio je i Jobs) ali on je na čelu najpoznatije hrvatske tvrtke koja se bavi tehnologijom.

 

 Kakve veze ima čime se portal bavi ako pričamo o utuživosti? Po tom pitanju su svi jednaki, a samo se on našao iznenađen. I uvrijeđen.

 

BlueMax kaže...
 

Kad smo kod Twittera i retarda, u toj temi si apsolutno podržavao moj stav kako je Twitter privatna firma koja ima svako pravo regulirati svoj medijski prostor na način kako žele i kako misle da je najbolje za njihovu tvrtku. Onda ti je to pasalo jer ne voliš Trumpa, a sad kad Bug radi to isto u zaštitu vlastitih interesa onda to nije ok? (Isto pitanje može ići i onima iz bug-a koji su osporavali pravo Twittera a sad rade istu stvar).

 

Pa to i je ono o čemu pričam, imali smo članak velikog vođe o zatiranju slobode govora od strane Twittera, a onda ista stvar u vlastitom dvorištu.

 

A ostao si mi dužan odgovor bi li financirao svoj posao (dakle nije kupac nego ulagač) od strane osobe za koju se zna da je čupala zlatne zube na Ovčari, ali zbog zastare nije osuđena pravomoćno.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
3 godine
protjeran
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Tema je zaključana jer se nekome diže na Rimca i taj bi volio sjediti s druge strane stola zajedno s Rimcom.
Međutim, modovi ne rade posao kako treba pa ne želi sjesti s tom osobom.
Life is meant to die. Accept your fates.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.3.2021 19:04 (Caustic).
3 godine
protjeran
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
RA je daleko od najpopularnije i/ili najpoznatije HR firme/tvrtke/štogod
Life is meant to die. Accept your fates.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m

Bug portal tj forum zivi od korisnika koji klikcu na clanke i usput vrte reklame.... Tako da sloboda govora na forumu je upitna... Neka sam jalan ali valjda imam na svoj stav i svoje misljenje zadnji put kad se desilo da pojedinac nema pravo na vlastito razmisljanje desila se njemacka 1934.

Hrvatski i skoro pa svi strani mediji su zuta stampa nista pametno u njih nema. S time da hrvatski mediji valjda imaju politicku zadacu da svaku iole smijesnu firmicu prikazuju kao pandana alfabetu... A cinjenica da se na prste jedne ruke u rh moze nac "ozbiljnih" tehnickih firma a rimac to tesko spada kao pruzatelj usluga... Ali nema veze napisu se hvalospjevi malo pr to zacini i eto imamo najbrze el superauto to je bar rekao premjer nase drzave valjda je zaboravio da smo imali i najbolje camce za spasavanje koje smo licencirali drugima dok nije dosao direktor iz zg koji je licencu prodao za milju i po dolara...

Sto ce mediji otkrit u rimca? Prevaru? Tesko jer nikoga ne ostecuje nije da je skupio pare i otisao na maldive?

Laze kad zine? Mislis da novinari rh imaju mozga pa mogu razmisljat sto sve treba za razvoj jednog superautomobila? 

Ali valjda je moguce u rh gradit potemkinova sela tj superautomobile radit bsz zracnih tunela bez testova bez ogromnih proracuna sila ... Valjda se pogonski sklop lemi u donjem miholjcu?

Ono sto mene zacuduje da smo tehnicki forum i da ima ljudi sto stvarno vjeruje u njegove price koje su na razini munchausenovih prica...

Ali gobels je dobro rekao reces laz 100 puta postane istina tako i to. 

Ps To sto bug radi je totalno pe***i jer sloboda govora je nesto sto bilo koji forum treba tezit....

 

11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2263765

Hehe jadni mali mate osiguroa je place za jos godinu dvi na racun politike cudi me sto drzava nije za nekog drugog trazila neke novce nego bas za njega. Evo da meni daju 10 milja eura i ja bi napravio biznis jos bolji nego brada...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

uspješan je ovaj jedino u žicanju potpora.

jedan se dan hvali milijunima a drugi nema za kruh.

Moj PC  
4 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
"Ali valjda je moguce u rh gradit potemkinova sela tj superautomobile radit bsz zracnih tunela bez testova bez ogromnih proracuna sila ... Valjda se pogonski sklop lemi u donjem miholjcu?"

Auto je bio na testovima. Aerodinamika i crash test.
Barem prouči materiju kad već ideš prosipat znanje kako se proučava materija 🤦🏿‍♂️
Life is meant to die. Accept your fates.
4 godine
protjeran
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

10. rujan 2014.

 

Mate Rimac želi preuzeti dvorac u Kerestincu

 

'I have a dream…' objavio je prije nekoliko dana Rimac na svom profilu na Facebooku, a uz post i fotografije zapuštenog dvorca.

 

Prije nešto više od godinu dana, na istom mjestu postao je sljedeće: 'Imam jednu ideju koja će nekima biti luda ili čak dekadentna. U Kerestincu (između Sv. Nedelje i Zagreba) postoji jedan stari dvorac koji propada. Mi planiramo (jednog dana kada budemo u mogućnosti) graditi tvornicu u okolici Zagreba. Mislim da bi bilo jako cool da dobijemo dvorac na korištenje, obnovimo ga i koristimo kao R&D centar (istraživanje i razvoj), a pokraj (ili malo dalje) sagradimo tvornicu za proizvodnju auta i komponenti.'

 

San mu se, čini se, polako ostvaruje jer, kako doznajemo, općina je zainteresirana za davanje dvorca u dugoročni najam na 50 ili 99 godina.

 

'Točno je. Obavili smo prvi krug pregovora. Iskazan je obostrani interes.

 

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/mate-rimac-zeli-preuzeti-dvorac-u-kerestincu-20140909

 

21. lipanj 2018.

 

MATE RIMAC OTKRIVA IDUĆE KORAKE Gradit ćemo tvornicu vrijednu 100 milijuna eura pokraj Zagreba

 

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/mate-rimac-otkriva-iduce-korake-gradit-cemo-tvornicu-vrijednu-100-milijuna-eura-pokraj-zagreba-ali-ja-vise-necu-biti-vecinski-vlasnik-7505499

 

28. lipanj 2019.

 

Rimac ugostio Plenkovića: ‘Sada je vrijeme da Hrvatsku zahvati treći val investicija u autoindustriju’

 

https://www.poslovni.hr/domace/premijer-plenkovic-kod-rimca-354823

 

19. svibanj 2019.

 

MEGAPROJEKT SILICIJSKA DOLINA 19 KM OD ZAGREBA Otkrivamo kako će izgledati i što će sve nuditi buduće hi-tech sjedište Rimčeve tvrtke i vjerojatnu lokaciju

 

Iako Rimac samu lokaciju nije želio potvrditi, vrlo je izgledno da će ta lokacija biti upravo ona o kojoj je sanjao u petak trećeg svibnja 2013. godine.

 

Grad Sveta Nedelja u svom Službenom glasniku objavio je kako je 30. siječnja Gradsko vijeće donijelo odluku o stjecanju nekretnina od Republike Hrvatske. Radi se o dvije čestice smještene u katastarskoj općini Kerestinec - zona 1, čija je ukupna površina 250 tisuća četvornih metara, a koje se nalaze južno od dvorca u Kerestincu. Prošlog mjeseca ministar državne imovine Goran Marić i gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec potpisali su pak “ugovor o darovanju” 25 hektara državnog zemljišta vrijednog 6,5 milijuna kuna u svrhu razvoja poduzetništva i gospodarstva. Tim ugovorom, kako je tom prilikom naglasio ministar Marić, Sveta Nedelja dobila je više nego u 25 godina te kaže kako je uvjeren da će “darovano zemljište biti iskorišteno za daljnji gospodarski razvoj i nova zapošljavanja”.

 

Gradonačelnik Svete Nedelje Dario Zurovec bio je malo konkretniji.

 

- Darovano zemljište namijenit ćemo za razvoj autoindustrije i gradnju kampusa - rekao je Zurovec.

 

18. lipanj 2020.

 

Rimac ne odustaje ni od lani najavljenog projekta kod dvorca Kerestinec, na površini od 250.000 kvadrata. Tada je istaknuo da upravo u Kerestincu priželjkuje imati buduće sjedište kompanije, R&D centar, tvornicu, testni poligon i kampus s različitim sadržajima.

 

https://www.poslovni.hr/hrvatska/rimac-otvorio-novu-tvornicu-da-bi-2021-poceo-isporucivati-c_two-4237436

 

Srpanj 2020.

 

Elaborat zaštite okoliša proizvodnog i razvojno-istraživačkog kampusa Rimac u k.o. Kerestinec

 

https://mingor.gov.hr/UserDocsImages/UPRAVA-ZA-PROCJENU-UTJECAJA-NA-OKOLIS-ODRZIVO-GOSPODARENJE-OTPADOM/Opuo/03_09_2020_Elaborat_Kampus_Rimac.pdf

 

14. listopad 2020.

 

Plenković i Rimac o ulaganjima u razvoj industrije električnih automobila

 

Na sastanku se razgovaralo o potencijalima industrije električnih automobila u Hrvatskoj. Investicije koje tvrtka Rimac Automobili planira imaju širi kontekst razvoja lokalne i nacionalne prometne, ali i obrazovne te razvojno-istraživačke infrastrukture.

Predsjednik Vlade Andrej Plenković izrazio je podršku razvojnim inicijativama i investicijama tvrtke Rimac Automobili te najavio institucionalnu podršku svim investitorima koji u Hrvatskoj razvijaju i primjenjuju najnovije tehnologije.

Također, bilo je riječi i o projektima koji bi se mogli uvrstiti na listu projekata za financiranje iz nadolazećih programa pomoći, uključujući Fond za oporavak i otpornost EU-a i novi Višegodišnji financijski okvir EU-a.

Mate Rimac predstavio je i planiranu izgradnju Kampusa koji će sadržavati sjedište tvrtke, moderna istraživačko-razvojna postrojenja, pametnu tvornicu visokotehnoloških komponenti i električnih automobila te dodatnih popratnih sadržaja. Ulaganje u projekt Kampus omogućit će realizaciju sve većeg broja projekata kojima se tvrtka bavi te serijsku proizvodnju, a planira se otvaranje ukupno 2.300 radnih mjesta za visokoobrazovane stručnjake.

 

https://vlada.gov.hr/vijesti/plenkovic-i-rimac-o-ulaganjima-u-razvoj-industrije-elektricnih-automobila/30599

 

09. ožujak 2021.

Javni natječaj za osnivanje prava građenja na nekretninama u vlasništvu Grada Svete Nedelje

 

https://grad-svetanedelja.hr/natjecaj/javni-natjecaj-za-osnivanje-prava-gradenja-na-nekretninama-u-vlasnistvu-grada-svete-nedelje/

 

Sukladno prostornom planu uređenja Grada Svete Nedelje u zoni proizvodno i razvojno-istraživačkog kampusa predviđeni su sadržaji i tehnologije koje ne onečišćuju okoliš odnosno one kod kojih se mogu osigurati propisane mjere zaštite okoliša.

 

https://grad-svetanedelja.hr/wp-content/uploads/2021/03/4431_001.pdf

 

10. ožujak 2021.

 

Evo gdje će biti Rimčev kampus, uvjet je ulaganje najmanje 100 milijuna kuna i otvaranje 200 radnih mjesta

 

Grad Sveta Nedjelja objavio je javni natječaj za zasnivanje prava građenja na terenu od ukupno 199 tisuća četvornih metara, za koji je predviđena gradnja proizvodno i razvojno-istraživačkog kampusa, a za koji bi godišnja naknada iznosila minimalno 0,10 kuna po kvadratu. Pravo građenja ugovorilo bi se na 69 godina, što znači da bi investitor godišnje gradu plaćao gotovo 20 tisuća kuna. Riječ je o nekretninama koje je još 2019. država prenijela u vlasništvo Sv. Nedjelji, čijim je prostornim planom predviđeno da se na području starog dvorca Erdödy u Kerestincu gradi takav kampus. 

 

https://www.poslovni.hr/domace/foto-evo-gdje-ce-biti-rimcev-kampus-uvjet-je-ulaganje-najmanje-100-milijuna-kuna-i-otvaranje-200-radnih-mjesta-4277037

 

Dario Zurovec - gradonačelnik Grada Svete Nedelje to objavljuje na svom Facebook profilu:

 

https://www.facebook.com/biramdarija/posts/1358386771206012

 

https://abload.de/img/zurovec-rimac-1alkxf.jpg

 

Mate Rimac u komentarima piše da ga ne zanima dvorac:

 

https://abload.de/img/zurovec-rimac-1-komenbpjc6.jpg

 

16. ožujak 2021.

 

Dario Zurovec - gradonačelnik Grada Svete Nedelje o Rimcu i natječaju u HRT Dnevniku:

 

https://streamable.com/dgvf4d

 

23. ožujak 2021.

 

Dario Zurovec - gradonačelnik Grada Svete Nedelje objavljuje na svom Facebook profilu:

 

Tvrtka Rimac Automobili jedina se javila na javni natječaj za osnivanje prava građenja za izgradnju proizvodnog pogona na gradskom zemljištu površine gotovo 200.000 metara kvadratnih u Kerestincu.

 

https://www.facebook.com/biramdarija/posts/1366646323713390

 

https://abload.de/img/zurovec-rimac-258k9k.jpg

 

25. ožujak 2021.

 

Hrvatska traži da Rimac iz EU fonda za oporavak dobije milijardu i pol kuna

 

Jedna od stvari koje se spominju je i razvoj automobila bez vozača.

 

https://www.index.hr/vijesti/clanak/hrvatska-trazi-da-rimac-iz-eu-fonda-za-oporavak-dobije-milijardu-i-pol-kuna/2263765.aspx

 

25. ožujak 2021

 

Ulaganje od 3,4 milijarde kuna za preporod gradskog prometa: Flota od 700 novih Rimčevih vozila mogla bi zamijeniti veliki broj taksija

 

Rimac planira razviti novi ekosustav urbane mobilnosti integriran s javnim gradskim prometom u Zagrebu. I to razvijanjem električnog vozila pete razine autonomije koje je sposobno voziti bez čovjekove asistencije, a njime se upravlja samo umjetnom inteligencijom, putem kamera i senzora.

 

https://www.poslovni.hr/domace/ulaganje-od-34-milijarde-kuna-za-preporod-gradskog-prometa-u-zagrebu-flota-od-700-novih-rimcevih-vozila-mogla-bi-zamijeniti-veliki-broj-taksija-4279502

 

01. lipanj 2015.

 

Rimac: Napravili smo automobil koji vozi bez vozača

 

http://hr.n1info.com/Vijesti/a53001/Rimac-Napravili-smo-automobil-bez-vozaca.html

 

12. veljača 2018.

 

Potvrđeno, Concept Two će imati četvrtu razinu autonomne vožnje

 

https://www.jutarnji.hr/autoklub/aktualno/procurili-detalji-novog-rimcevog-hiperautomobila-uz-pojacanu-bateriju-kapaciteta-120-kwh-bit-ce-prvi-model-na-trzistu-s-autonomijom-cetvrtog-stupnja-7024740

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.3.2021 16:17 (Dr. Alien).
 
7 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Ok, znači hdz+(ex hdz) zurovec su rimcu poklonili 200.000 m2 našeg zemljišta, s time da rimac neće uložiti niti lipu u obnovu dvorca.
Ajmo reći da je to sve skupa ok, iako naravno nije ok, da se pola državnog vrha angažira da mu to poklone i još nas prave budalama uvjeravajući javnost da je bilo riječ o javnom natječaju...
Kako baš uvijek, poduzetnici bliski hadezeju, pobijede na namještenom javnom natječaju?
Istovremeno, opet hdz kandidira rimca za bespovratnih miljardu i pol kn za neki suludi neodređeni projekt ničega:

https://www.poslovni.hr/domace/ulaga...aksija-4279502

"Nacionalnim planom oporavka i otpornosti u vrijednosti 6,3 milijardi eura, kako doznaje dnevnik, privatni poduzetnici ipak će moći dobiti izravno najmanje 30 posto sredstava, ne 10 posto kako se prvotno planiralo, a jedan od projekata koji će Hrvatska kandidirati na prijedlog Ministarstva prometa jest i velika investicija vlasnika Rimac automobila, Mate Rimca."

Na stranu što mate rimac uopće nije vlasnik rimac automobila, koliko će točno iznositi njegova osobna investicija?

Pa kaže dalje:

"Točnije, Rimac planira razviti novi ekosustav urbane mobilnosti integriran s javnim gradskim prometom u Zagrebu. I to razvijanjem električnog vozila pete razine autonomije koje je sposobno voziti bez čovjekove asistencije, a njime se upravlja samo umjetnom inteligencijom, putem kamera i senzora.

Drugi dio projekta obuhvaća razvoj i gradnju infrastrukture za ta vozila koja će služiti za njihovo održavanje i čišćenje, a objekt bi trebao biti dio multimodalnog terminala u Zagrebu te bi se na taj način Rimčeva vozila povezala sa ZET-ovim tramvajima i autobusima te prigradskom željeznicom"

Kak će se točno matina autonomna vozila 5 razine povezati s tramvajem i autobusom?
Jel s eurokukom ili?

Pa kaže:

"Ukupna investicija procjenjuje se na više od 3,4 milijarde kuna, projekt je trenutačno u fazi razvoja autonomnog vozila, dovršen je i prototip, a serijska proizvodnja flote od 700 vozila koja bi mogla zamijeniti velik broj taksi-vozila, a koja će se financirati sredstvima tvrtke, planira se od 2024.

Hoće li sutra mate pokazati taj dovršeni prototip ili ćemo morati čekati još 10 godina da pokaže neku smiješnu skalameriju koja zapravo i nije autonomna, nego se samo mate malo krivo izrazio?

I hoće li opet matina nova serijska proizvodnja stvarno krenuti od 2024-te ili će opet neki nakon 10godina tvrditi da su vidjeli na jutjubu nešto slično?

Puno je tu pitanja, a samo je jedan odgovor: HDZ ZNA!

Moj PC  
12 0 hvala 2
10 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

ovaj je wunderkind, nitko nema četvrtu razinu autonomije kako spada a ovaj se sprema za petu ahahahahahah

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 0:16 (Del_Boy97).
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Pazi ti njih, peta razina?! Poslije par godina će biti "trebali smo to bolje iskomunicirati".
 
5 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Horatio_Hornblower kaže...

Neka sam jalan...

Ajde ti si bar priznao, a ova ostala ekipa se jos dokazuje "dokazima". Hahaha, a jeste jadni. U stvari mi vas je zao, sigurno sjedite u nekoj mracnoj sobici, niste hebali vec godinama, psorijaza na tjemenu i smrad od visednevnog nepranja. 🤣🤣🤣

11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/vladin-plan-za-oporavak-vise-radnih-mjesta-premalo-novca-za-obnovu---646679.html?itm_source=HomeTopRow&itm_medium=Dnevnik&itm_campaign=Naslovnica

 

Od šest kategorija, najviše, 26 milijardi kuna ide gospodarstvu. Više javnom nego privatnom sektoru, a među investicijama su projekt Rimac automobila i izgradnja biorafinerije u Sisku. Vlada je stavila naglasak na energiju, koja što manje šteti okolišu, ulagat će u vodoopskrbu.

 

Zasto vlada nas novac daje tom sarlatanu cija firma uopce pa i nije rvacka? Ovo je samo dokaz jadne industrije i jadne drzave koja je sve unistila pa sad treba u nesto investirat ali opet treba imat povoljno politicko zalede da bi se ikakva pomoc dobila...

Cestitam rajmek automobili su stvarno vrhunac haj teha i rvackog krony kapitalizma...

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
zoki.zlikowski kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Neka sam jalan...

Ajde ti si bar priznao, a ova ostala ekipa se jos dokazuje "dokazima". Hahaha, a jeste jadni. U stvari mi vas je zao, sigurno sjedite u nekoj mracnoj sobici, niste hebali vec godinama, psorijaza na tjemenu i smrad od visednevnog nepranja. 🤣🤣🤣

 Tebe caca nije dovoljno remenom ispravio dok si bio mali jer inace ne bi pisao okolo gluposti...

15 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Horatio_Hornblower kaže...
zoki.zlikowski kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Neka sam jalan...

Ajde ti si bar priznao, a ova ostala ekipa se jos dokazuje "dokazima". Hahaha, a jeste jadni. U stvari mi vas je zao, sigurno sjedite u nekoj mracnoj sobici, niste hebali vec godinama, psorijaza na tjemenu i smrad od visednevnog nepranja. 🤣🤣🤣

 Tebe caca nije dovoljno remenom ispravio dok si bio mali jer inace ne bi pisao okolo gluposti...

 Malo manje se nervirat, rađe ''otvori đep'', možda u njega ''upadne'' što od ovih pustih miljardi koje kucaju na vrata

 

 Ili još bolja opcija ''zasuči rukave'' i ''stvori'' nešt sam , jer od žalpojki po forumu nikakva korist.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice