Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

poruka: 147
|
čitano: 23.818
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij".
12 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Sol na ranu :)

 
3 1 hvala 0
3 godine
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Ajde za promjenu nesto sto je naše i nije se prodalo, za sad

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Magla svuda, magla oko nas

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
7 10 hvala 1
12 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Skupa magla :) Imaš li ti malo za prodati Porscheu? Oni su poznati otkupljivači magle.

 
20 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Evo sam se sav ovlažio.

Svi smo mi Mate Rimac!
Poduzetnik, a ne zločinac!!!


;)


Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Ma to su marketinške fore s ulaganjima. Ulože milijun, a prikažu kao 100M (karikiram), jer firma kao poslije toga vrijedi puno više, pa se investicija od 1M smatra kao 100M.

Auto i dalje ne vozi nigdje na cesti, kako to?
 
7 1 hvala 1
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
ludizao kaže...

Tu je jako upitno što točno znači spomenuto ulaganje? Kod Rimca se to nikada ne zna, jer naknadno uvijek bude - novinari su to rekli, a ne mi. Bilo je govora o tome da će Rimac preuzeti Bugatti pa se ne bih čudio da se samo zamijene udjeli. Ionako obje firme ne ostvaruju nikakav profit.

 

Tesla nije ostvarivala profit 11 godina. A proći će još dosta da im poslovanje prijeđe u pozitivu (ne godišnju nego da profitom pokriju ranije deficite) pa je 7. najvrjednija kompanija na svijetu.

Ali ajmo uzeti da je priča o prodaji magle istinita. Nekako mi se teže čini ovako uspješno prodavati maglu nego napraviti automobil. Ako su automobili stvarni onda Rimcu svaka čast. Ako nisu, tek je onda genijalac.

 

 
11 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Još jedan primjer kako "naivni Švabe ulažu u sumnjive projekte", nikako da ih nauči da bi trebali uzeti dežurne aktiviste sa Bug forum da ih prosvijetle i da im pojasne kako je Rimac prevara jer nije prodao dovoljno automobila. @Antiskeptik i ostali istomišljenici, prijavite se i prodajte ima konzultantske usluge i spasite im te milijune.

 

Rimac je podigao firmu od nule i zaposlio stotine ljudi. Firma mu se ne bavi prodajom gotovih automobila tj. nije im ključna djelatnost pa bi bilo dobro da sve jedan dio ljudi malo informira o tome čime se Rimac automobili zapravo bave. A što se tiče inicijalnog kapitala s kojim je počeo neka USKOK odradi svoj posao, ako ima potrebe. Znam da bi mnogi radije da su ti novci otišli na plaće saborskih zastupnika ili zaposlenika neke agencije ili ministarstava, no morat će se pomiriti sa trenutnom situacijom. Vjerojatno je teško čitati naslove da je netko na ovim prostorima pokrenuo uspješnu firmu, ali jbg što je tu je.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
19 0 hvala 4
14 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Dosta toga što si napisao stoji ali opet je pitanje koliko tvrtki bi dobilo državne poticaje u ranoj fazi. Bez obzira kako ovo završi i dalje je primjer kako stvari funkcioniraju u RH. Puno bolji primjeri su Five, Photomath, Nanobit i slični. Rimac je ustvari antiheroj i to se ne može promjeniti. To ti je kao da kažeš kako je Luka Rajić primjer uspješne Hrvatske. Prema Rimcu nemam ni 1% respekta koji imam prema 99% pravih poduzetnika neogrezlih u političke spletke i muljaže. A to što on voli automobile ne mjenja ništa
14 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...

Sol na ranu :)

 

14 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Pola komentatora Imbexa se preselilo na ovu temu. Razumiju se ljudi i u ekonomiju i autoindustriju.
Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
17 0 hvala 0
12 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Švabe peru lovu

 
3 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Rimac kad ti Porsche uleti sa Tisax pricom slobodno mi posaljes ponudu za posao :)
16 godina
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

isse to je 53.5 milijardi lipa.

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Bas me zanimalo sto kazu Bugovi forumasi na ovo. Mislim si, poklopit ce se usima, ali ne, evo njih s novim teorijama. 

 

I kazete zemlja jos uvijek ravna, ha?

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

hoće netko pokrenuti kampanju za skupljanje tih 20 mil eura da rimac postane jednorog? jesam ja nezaposlen al rado bi dao 500-1000 kn da naša hrvatska firma dostigne tu čast jednoroga jer se u današnje vrijeme svi prodaju strancima, hoću da bar neka firma ostane hrvatska jer će stranci izrabljivat naše radnike. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
ludizao kaže...

 

 

Divim se logici da ako je novac ukraden, barem je uložen u posao koji osigurava radna mjesta. Možemo li svi tako ukrasti novac i otvoriti firme ili samo neki, koji imaju debele veze u politici? Uskok je više igrokaz borbe protiv korupcije nego što stvarno nešto radi. Da li zato što ne znaju ili ne smiju, drugo je pitanje. Sve velike mange uživaju u pokradenim milijunčićima, a ako i ne trenutno jer su zauzeti u sudskim procesima koji traju desetljećima, onda uživaju njihove obitelji i prijatelji u poslu. Ovo da bi netko radije da se plaćaju saborski zastupnici i agencijski uhljebi prvi puta čujem. Volio bih upoznati toga koji to želi, a da i sam nije na proračunskoj sisi.

 Je li novac ukraden odlučuje samo jedna institucija. To što ti i ja mislimo da je, to je prdac u vjetar. Isto ko što ti sad tvrdiš da je njegov novac ukraden sutra tako netko može tvrditi da je tvoj. Novac je u firmu ušao legalnim putem. Legalnost ≠moralnost. Jel te pita prodavačica u dućanu kad kupuješ mlijeko odakle ti novac? Ako ćeš pravno gledati novac starog Rimca je službeno čist (pravomoćna presuda) dok tvoj nije prošao provjeru.

Sudske odluke se moraju poštovati. Misliš da si napisao post koji poziva na pravno funkcioniranje države a u biti radiš potpuno suprotno.

 

 

 
8 4 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...

Sudske odluke se moraju poštovati.

 

 

 Sudske odluke se moraju poštivati u formalnom smislu. Privatno ja mogu misliti što hoću.

Nije da imamo jednu sudsku presudu koja nema veze ni s mozgom ni sa zakonom.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
ludizao kaže...

1000 radnika x cca 15000 kn bruto = 15 milja kuna mjesečno! Samo za plaće, a koliko im tek košta ukupan hladni pogon!? Možda nekoliko auta prodanih u 10 godina. Kako, kako? Je užicao poticaje, ali oni nisu dovoljni da bi ta priča držala vodu. 

 Opet ću se vratiti na Teslu.

11 godina poslovanja s gubitkom, ogroman broj zaposlenih, otvaranje velikog broja tvornica automobila i baterija - 7. najvrijednija kompanija na svijetu. Kako? Tesla proizvede i proda 400 000 automobila s minusom od 10% po komadu, Toyota proizvede i proda 8.8 milijuna automobila s profitom po svakom prodanom primjerku. Tesla vrijedi više nego Toyota i svi ostali proizvođači automobila zajedno. Kako?

Nije Mate Rimac izmislio današnji financijski sustav. On ga samo dobro iskorištava, kao i drugi sposobni ljudi.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Visak kaže...
BlueMax kaže...

Sudske odluke se moraju poštovati.

 

 

 Sudske odluke se moraju poštivati u formalnom smislu. Privatno ja mogu misliti što hoću.

Nije da imamo jednu sudsku presudu koja nema veze ni s mozgom ni sa zakonom.

 Točno. Valjda se iz mog posta kojeg si citirao da iščitati kako i ja mislim da je novac ukraden. Mislim i to je sve što mogu učiniti.

Porsche i svi ostali investitori u Rimca kupuju savršeno legalnu firmu. Jebe im se što ja mislim. Bilo kakvo postupanje po nečijem neslužbenom mišljenju je put u anarhiju.

16 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...
ludizao kaže...

1000 radnika x cca 15000 kn bruto = 15 milja kuna mjesečno! Samo za plaće, a koliko im tek košta ukupan hladni pogon!? Možda nekoliko auta prodanih u 10 godina. Kako, kako? Je užicao poticaje, ali oni nisu dovoljni da bi ta priča držala vodu. 

 Opet ću se vratiti na Teslu.

11 godina poslovanja s gubitkom, ogroman broj zaposlenih, otvaranje velikog broja tvornica automobila i baterija - 7. najvrijednija kompanija na svijetu. Kako? Tesla proizvede i proda 400 000 automobila s minusom od 10% po komadu, Toyota proizvede i proda 8.8 milijuna automobila s profitom po svakom prodanom primjerku. Tesla vrijedi više nego Toyota i svi ostali proizvođači automobila zajedno. Kako?

Nije Mate Rimac izmislio današnji financijski sustav. On ga samo dobro iskorištava, kao i drugi sposobni ljudi.

 To nije financijski sustav, nego suludo naopuhavanje na silu u pohlepnom i pokvarenom svjetskom porteku.Samo budala može virovat da Tesla vridi više od Toyote, "uostalom za deset godina Tesla/Autiči kao firme više niti neče bit".Teslu če zgazit Švabe i Kinezi, ako se u međuvremenu ipak ne dogodi globalni sukob večih razmjera. 

AMD,........is that Epyc or what?
5 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
ludizao kaže...

1000 radnika x cca 15000 kn bruto = 15 milja kuna mjesečno! Samo za plaće, a koliko im tek košta ukupan hladni pogon!? Možda nekoliko auta prodanih u 10 godina. Kako, kako? Je užicao poticaje, ali oni nisu dovoljni da bi ta priča držala vodu. 

 A ti nisi svjestan da se raznorazne tehnologije iz Rimca ugrađuju u razna auta? Nikad čuo za Pininfarina Batistu? Aston Martin AM-RB-001 (Valkyre)? Koenigsegg Regera? Valjda je to nešto i naplatio...

 

Nikad čuo da postoje i neke bicikle koje izlaze iz te tvornice i to ne baš jeftine? Greyp? Valjda je i to nešto naplatio...

 

Onda tu su sva ova pusta ulaganja u firmu, nije valjda da to uđe i izađe iz firme. Kako ono funkcioniraju ta ulaganja od desetaka milijuna eura, ja sam glup, ne razumijem se, pa neka mi netko objasni, za šta se ta lova koristi? Možda za poslovanje firme?

 

Vrhunski ekonomisti ovde na forumu, sad kad si tako dobar ekonomist i kad si izračunao koliko mu ide na plaće, preračunaj i koliko poreza plaća državi, a onda baci oko koliko je država njemu dala poticaja. Postoje svi ti podaci javno dostupni, ne trebaš izmišljat brojeve.

Live long and prosper.
Moj PC  
6 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...

 Točno. Valjda se iz mog posta kojeg si citirao da iščitati kako i ja mislim da je novac ukraden. Mislim i to je sve što mogu učiniti.

Porsche i svi ostali investitori u Rimca kupuju savršeno legalnu firmu. Jebe im se što ja mislim. Bilo kakvo postupanje po nečijem neslužbenom mišljenju je put u anarhiju.

 Pa ludizao je govorio samo o moralnoj dimenziji, da mu nije jasna logika po kojoj to netko smatra moralno ispravnim. Nije pozivao na nacionalizaciju firme.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
11 godina
neaktivan
offline
Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 milij

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Visak kaže...

 Pa ludizao je govorio samo o moralnoj dimenziji, da mu nije jasna logika po kojoj to netko smatra moralno ispravnim. Nije pozivao na nacionalizaciju firme.

 Imaš pravo misliti, nemaš pravo govoriti. Kod nas se po defaultu svakog uspješnog smatra lopovom. I velika većina ih se s razlogom smatra no da bi se zaštitilo manjinu koja to nije takve odluke može donijeti samo sud a tračevi su podložni tužbama. I najprije će te tužiti najveći lopov. S potpunim pravom.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...
Visak kaže...

 Pa ludizao je govorio samo o moralnoj dimenziji, da mu nije jasna logika po kojoj to netko smatra moralno ispravnim. Nije pozivao na nacionalizaciju firme.

 Imaš pravo misliti, nemaš pravo govoriti. Kod nas se po defaultu svakog uspješnog smatra lopovom. I velika većina ih se s razlogom smatra no da bi se zaštitilo manjinu koja to nije takve odluke može donijeti samo sud a tračevi su podložni tužbama. I najprije će te tužiti najveći lopov. S potpunim pravom.

 Kako nemaš pravo govoriti da nije moralno otvoriti firmu s pokradenim novcima?

Ne vidim ništa utuživo u izjavi:

Divim se logici da ako je novac ukraden, barem je uložen u posao koji osigurava radna mjesta. Možemo li svi tako ukrasti novac i otvoriti firme ili samo neki, koji imaju debele veze u politici?

 

A inače je pola svih postova na forumima privatno utuživo, neki i po službenoj dužnosti.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
ludizao kaže...

1000 radnika x cca 15000 kn bruto = 15 milja kuna mjesečno! Samo za plaće, a koliko im tek košta ukupan hladni pogon!? Možda nekoliko auta prodanih u 10 godina. Kako, kako? Je užicao poticaje, ali oni nisu dovoljni da bi ta priča držala vodu. 

 Rimac ne prihoduje od prodaje automobila nego od prodaje tehnologije i dijelova koji se ugrađuju u najmoćnije automobile na svijetu. Rimac C-Two treba shvatiti više kao tehnološki demonstrator i zato se ide na malu seriju. Kao što tvorničke ekipe u F-1 koriste tehnologiju za komercijalna vozila, tako će odlična prodaja C-Two povećati prodaju baterija, elektromotora, sustava upravljanja snagom zainteresiranim kupcima. Ne znam kako im ide prodaja Greypa ali ni oni nisu jeftini, fina tu lova kapa.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
3 2 hvala 0
5 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
BlueMax kaže...
Visak kaže...

 Pa ludizao je govorio samo o moralnoj dimenziji, da mu nije jasna logika po kojoj to netko smatra moralno ispravnim. Nije pozivao na nacionalizaciju firme.

 Imaš pravo misliti, nemaš pravo govoriti. Kod nas se po defaultu svakog uspješnog smatra lopovom. I velika većina ih se s razlogom smatra no da bi se zaštitilo manjinu koja to nije takve odluke može donijeti samo sud a tračevi su podložni tužbama. I najprije će te tužiti najveći lopov. S potpunim pravom.

 Zar nije savršeno jednostavana formula? Da ITI MALO Rimac šteka s financijama, da postoji iti zrno sumnje u porijeklo imovine, zar bi ovako ozbiljne firme radile s njim, a pogotovo ulagale desetke milijuna eura? Šta, zar netko misli da Porsche nije obavio svoj screening? Jeste naivni, svi koji tako mislite. Porsche i Hyundai sisaju vesla zadnjih 40 godina, zato i jesu tu gdje jesu sad, u istom loncu s Rimcem i sve skupa propada... Isto kao i Aston Martin, Koeniegseg...

Live long and prosper.
5 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
uss kaže...
ludizao kaže...

1000 radnika x cca 15000 kn bruto = 15 milja kuna mjesečno! Samo za plaće, a koliko im tek košta ukupan hladni pogon!? Možda nekoliko auta prodanih u 10 godina. Kako, kako? Je užicao poticaje, ali oni nisu dovoljni da bi ta priča držala vodu. 

 Rimac ne prihoduje od prodaje automobila nego od prodaje tehnologije i dijelova koji se ugrađuju u najmoćnije automobile na svijetu. Rimac C-Two treba shvatiti više kao tehnološki demonstrator i zato se ide na malu seriju. Kao što tvorničke ekipe u F-1 koriste tehnologiju za komercijalna vozila, tako će odlična prodaja C-Two povećati prodaju baterija, elektromotora, sustava upravljanja snagom zainteresiranim kupcima. Ne znam kako im ide prodaja Greypa ali ni oni nisu jeftini, fina tu lova kapa.

 Tako je, ali na kraju kad proda 150 komada po 1.8 milijuna Eura, nije ni to baš zanemariv kapital... Odavno neka lova ulazi u kompaniju od prodaje raznih proizvoda.

Live long and prosper.
12 godina
offline
Re: Porsche ulaže u Rimac Automobile dodatnih 70 m
Filox kaže...
BlueMax kaže...
Visak kaže...

 Pa ludizao je govorio samo o moralnoj dimenziji, da mu nije jasna logika po kojoj to netko smatra moralno ispravnim. Nije pozivao na nacionalizaciju firme.

 Imaš pravo misliti, nemaš pravo govoriti. Kod nas se po defaultu svakog uspješnog smatra lopovom. I velika većina ih se s razlogom smatra no da bi se zaštitilo manjinu koja to nije takve odluke može donijeti samo sud a tračevi su podložni tužbama. I najprije će te tužiti najveći lopov. S potpunim pravom.

 Zar nije savršeno jednostavana formula? Da ITI MALO Rimac šteka s financijama, da postoji iti zrno sumnje u porijeklo imovine, zar bi ovako ozbiljne firme radile s njim, a pogotovo ulagale desetke milijuna eura? Šta, zar netko misli da Porsche nije obavio svoj screening? Jeste naivni, svi koji tako mislite. Porsche i Hyundai sisaju vesla zadnjih 40 godina, zato i jesu tu gdje jesu sad, u istom loncu s Rimcem i sve skupa propada... Isto kao i Aston Martin, Koeniegseg...

 Da je fabrikama do morala nebi deca noktima kopala kobalt u afriki da bi ti(i ja,i on, i ono) imali bateriju u mobitelu,tak da što se morala i tiče prvi koji ga nemaju su koorporacije.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice