Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

poruka: 171
|
čitano: 27.026
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje".
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.
15 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama:

"...We find that 66.4% of abstracts expressed no position on AGW, 32.6% endorsed AGW, 0.7% rejected AGW and 0.3% were uncertain about the cause of global warming. Among abstracts expressing a position on AGW, 97.1% endorsed the consensus position that humans are causing global warming..."

Dakle, Obamin "konsenzus" se odnosio samo na znanstvene radove koji su se izričito odredili prema pitanju jesu li ljudi uzrok globalnog zagrijavanja (AGW) - a takvih je, od svih ukupno analiziranih studija, bilo svega 33,6% (slovima: trideset tri zarez šest posto). Drug Obama, kao i doslovno svi zaslužni drugovi u povijesti prije njega, jednostavno je zanemario 66,4% studija (slovima: šezdeset šest zarez četiri posto) koje se prema ljudskom utjecaju na klimu uopće nisu odredile, jer za to nisu našle razloga. Kako se vidi, drug Obama je obični otvoreni, svjesni lažljivac. Što i nije neobično, jer golema većina socijalista automatski laže čim zine; problem nastaje kad takva osoba postane predsjednik najmoćnije države na svijetu, jer poslušne horde zombija sljedbenika njegove riječi, tweetove, izmišljotine, laži, tretiraju kao neku vrstu svetog pisma.

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Ne. Apsolutno si krivo shvatio. Tih 66% se uopće ne bavi čovjekovim utjecajem na klimu i zašto bi se njih uopće razmatralo u toj studiji?!
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Judg3 Dr3dd kaže...
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama: 

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

 

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

12 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Chayy kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama: 

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

 

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

 Politika je u ovoj priči uzela maha. Zanimljivo je kako se i covid i klima ispolitizirala pa dobrim dijelom stavovi prema ovim pojavama ukazuju na političke preferencije.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Chayy kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama: 

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

 

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

 Nece zaustaviti sto? 

Sto mozemo napraviti "mi ljudi"?

3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Možemo početi smanjivati štetu.
5 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
ante_etna kaže...
Chayy kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama: 

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

 

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

 Politika je u ovoj priči uzela maha. Zanimljivo je kako se i covid i klima ispolitizirala pa dobrim dijelom stavovi prema ovim pojavama ukazuju na političke preferencije.

 
Stvarno, tko je i kada ispolitizirao problem antropogenog globalnog zatopljenja?



I tko je Frank Luntz?

I zašto međunarodne klimatske konferencije sponzorira baš fosilna industrija? 

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
ante_etna kaže...
Chayy kaže...
Judg3 Dr3dd kaže...
Gallu kaže...
Nije Obama autor te izjave. Citirao je znanstvene studije.

 Citirao, ali ne šljivi ni pola posto. Zašto? Pa zato što savršeno dobro zna da je cijela priča samo još jedna tipična propagandna žvaka za bedaka. Da nije bilo Obame, nitko na nju ne bi ni trepnuo. Tweet je još uvijek online. U pitanju je ova studija:

"Quantifying the consensus on anthropogenic global warming in the scientific literature"


Ne treba biti znanstvenik da se već iz abstracta jednostavno skuži da je famozni Obamin "konsenzus" zapravo čista dimna zavjesa, agitprop na staklenim nogama: 

Pa im tako nije važno čak ni kad se drug Obama svojim djelima i ponašanjem očito javno & otvoreno ruga s klimatskim promjenama, "podizanjem razine mora" i epidemiološkim mjerama zbog korone. On je druže-Tito-mi-ti-se-kunemo božanstvo na zemlji, on smije što god hoće. 

 

 

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

 Politika je u ovoj priči uzela maha. Zanimljivo je kako se i covid i klima ispolitizirala pa dobrim dijelom stavovi prema ovim pojavama ukazuju na političke preferencije.

 ne samo u tim temama, politika se upetljala u sva područja ljudskog djelovanja. jednostavno je utjecaj proširila čak i tamo gdje joj nikako nije mjesto, recimo u tuđim spavaćim sobama. dopustili smo političarima poziciju odlučivanja o stvarima za koje nisu obrazovani, poput zdravstva, a to ni ne bi bio velik problem (jer uvijek mogu struku pitati za savjet) da ih nismo lišili bilo kakve odgovornosti za donešene odluke. to je suludo. nestvarno. 

i naravno da se desilo da imamo lidere koji su dobri jedino u balansiranju između različitih interesa i fokusiranju pažnje i trošenja energije na beznačajne i bespotrebne polarizacije. 

ovdje je bitno naglasiti da na brodu koji tone nema baš veze koje si vjere ili nacije, ti toneš s njim. možda je samo razlika u kakvom ćeš paklu ili raju završiti.

mi ćemo, ako ne zaštitimo planet od nas samih, uskoro imati pakao na zemlji. 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
15 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Gallu kaže...
Ne. Apsolutno si krivo shvatio. Tih 66% se uopće ne bavi čovjekovim utjecajem na klimu i zašto bi se njih uopće razmatralo u toj studiji?!

Netko drugi ovdje slabo shvaća. Prvo, jesu ih razmatrali (i zanemarili), čitaj bolje. Drugo, zašto se ne bave? Zašto se 66,4% studija o klimi uopće ne bavi čovjekovim utjecajem na klimu? Zbog sira?

Chayy kaže...

Bla bla, ravna zemlja, bla bla. Gledaj..borba protiv suša, požara, poplava, toksičnog zraka i smrada iz auspuha i dimnjaka ide dalje sviđalo se to tebi ili ne. Borba za zaustavljanje ili bar usporavanje klimatskih promjena, a za bolje sutra moje i tvoje djece ide dalje.

 

A ti si lijepo smanji dozivljaj udaranja glave u tipkovnicu ili zid i pomiri se s cinjenicom da tvoje cviljenje i prosipanje dezinformacija nece to zaustaviti. Bit ce ti lakse. 

Evo, točno kako sam rekao: sljedbenici kultova obožvaju svoje klimatsko-koronaške-kakve-god bogove, pa što god oni učinili. Božanstva mogu imati dvorce čiji je carbon footprint usporediv s cijelim naseljima, mogu se vozikati privatnim avionima koji u jednom letu ispuste vše CO2 nego prosječan automobil mjesecima, mogu javno ignorirati epidemiološke mjere, mogu im se licemjerno rugati u lice i praviti ih budalama do mile volje, ma mogu jesti i malu djecu, uopće ništa nije važno. Quod licet Iovi, non licet bovi, zar ne? Nije problem u bogovima, oni oduvijek rade što god hoće, problem je u volovima. 

 

11 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Samo sto je puno puno manje ovih sto imaju privatni avion, nego ovih sto imaju auto...vjesto ignoriras tu cinjenicu.

Ali nema opravdanja zasto ja, ti, mi, vecina, ne bi cinili nesto za boljitak, ako manji dio ne cini.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 9:30 (Maddog_HR).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Maddog_HR kaže...
Samo sto je puno puno manje ovih sto imaju privatni avion, nego ovih sto imaju auto...vjesto ignoriras tu cinjenicu.

Ali ne vidim opravdanje zasto ja, ti, mi, vecina, ne bi cinili nesto za boljitak, ako manji dio ne cini.

 zato jer je upiranje prstom u nekog odlika djeteta koje ne razumije posljedice onog što vidi. njemu jedino nije jasno zašto netko smije a on ne. 

da ne smije nitko, kao što ne smiješ dirati vruću peć, djeca bi to prihvatila.

 

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Da vidimo:

 

1. Imam jedna auto na plin, drugi je na benzin,

2. primoran sam razvrstavati otpad u posebne vreće i kante ovisno o vrsti otpada,

3. puno hodam i krećem se generalno pa nastojim izbjegnuti konstatnu ovisnost o automobilu,

4. ne prdim puno pa ne puštam previše Co2 u atmosferu (osim kada jedem gulaše i fažol, onda zagađujem više nego jet),

5. sve komponente u računalu i mobitelu su štedljive po potrošnji (uključujući i bijelu tehniku) pa samim time ne crpim previše električne energije,

6. ne puštam vodu da teče iz slavine satima,

7. kako bih ušparao potrošnju vodu (pišam pod tušem kada se tuširam + perem zube) dok na školjci potegnem vodu kada baš bude opako sranje (kolokvijalno rečeno),

8. smeće uvijek bacam u kante, a opasan otpad odlažem tamo gdje je primjereno i propisano,

9. ne palim klimu i grijanje osim ako nije kritično,

10. nemam djece pa samim time ne pridonosim prenapučavanju planete (barem ne još da budem iskren)

 

i

 

živim u Hrvatskoj koja je zanemariv zagađivač budući da je vrli HDZ pazio još devedesetih da nemamo veliku industriju i proizvodnju budući da su veliki zagađivači pa zato imamo turizam i uvozimo sve proizvode od bezobraznih zagađivača!

 

Rekao bih da sam A+ na skali potrošnje, tj. climate passportu!

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 9:43 (Brki1994).
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
A tko to slabo shvaća? Zašto si onda to stavio ovdje kao da si nešto "poentirao"? Ima masu radova koji se bave klimom i temperaturnim varijacijama bez da uopće spominju antropogeni utjecaj.
Ali da si krenuo dalje od sažetka rada, možda bi i shvatio na koji način je rad pisan i što tih 66% i 33% uopće znače. Al teško je dalje od sažetka, jel...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 11:57 (Gallu).
9 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Većina znanstvenih studija se ne bavi utjecajem čovjeka na klimu zbog toga što je tematika prekompleksna za jednu studiju. Antropogeni utjecaj je kompleksan i slabo dokumentiran. Tako da se većinom proučava sama promjena (kolika je promjena nastala u kojem roku i to za: temperaturu, padaline, temperaturu mora, morske struje - intenzitet i smjer, strujanje zraka, količina leda itd.), a ne zašto je do nje došlo. Ono što se dugoročno prati s velikom preciznošću, osim meteoroloških elemenata, je sastav atmosfere. Tako da znamo da se sastav atmosfere promijenio. Jedna od stvari je i da imamo veći udio CO2 u atmosferi nego samo imali prije 100 godina. Zašto je do toga došlo još se iz postojećih studija ne može tvrditi sa 100% sigurnošću. Zato se piše XX% je vjerojatnost da su ljudi zaslužni za promjenu od XX%.

 

Ono što je normalno je da zemlja, mjesec i sunce imaju svoje cikluse koji utječu na klimu. Tu dolazi do pitanja koliki je bio utjecaj čovjeka, a koliko je priroda sama napravila. Kroz povijest je bilo sličnih razdoblja pa se utjecaj prirode ne može zanemariti. Pravo pitanje da li je utjecaj čovjeka zanemariv naspram prirode i njene cikluse?

 

Bilo kako bilo, klima nam se promijenila što je nedvojbeno. Ja vam neću interpretirati tuđa istraživanja, mogu vam prezentirati jedno svoje. Kad sam analizirao podatke za srednju dnevnu temperaturu za Zagreb dobio sam da je od 2005. do 2019. godine temperatura porasla za 2,17 oC, a za Pulu sam dobio da je veća za 2,36 oC. Obje razdiobe imaju trend rasta.  Tko je kriv, čovjek ili priroda? To je trenutno nevažno, ono što je važno da trebamo svi skupa vidjeti kako usporiti promjenu jer ako se nastavim ovim tempom neće biti dobro.

Emilio Estavez
Moj PC  
7 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Ako je čovjek primarno odgovoran, onda možeš usporiti jedino kompletnom eliminacijom fosilih goriva što dovodi do većeg socio-ekonomskog problema.

 

Ako je priroda primarno odgovorna, onda ne možeš usporiti, jedino pripremiti infrastrukturu i teren za buduće promjene.

 

Istina je kao i uvijek negdje između, ali treba početi raditi pripreme za buduće događaje, a posebice priobalna područja gdje živi ne baš zanemarivi dio populacije.

I want to believe
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Ako postoji ikakva sumnja da čovjek utječe na klimu, to se treba izbjeći. Čak i da smo u krivu i nemamo nekakvog značajnog utjecaja najgore što nam se može desiti je da imamo čist zrak.
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Zato se eliminacija fosilnih goriva neće niti desiti preko noći. Postupno se treba izbacivati iz upotrebe od lošijih prema boljima. A i metan iz permafrosta je bolje izgoriti nego da dospije u atmosferu kakav je.
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Sad kad si ovo naveo, da li se takav metan može skladištiti konvencionalnim? Sibir je veliko područje i vjerujem da će s povećanjem temperatura postati plodno tlo za naseljavanje i obradu zemlje, tj. food basket of humanity. Taj metan bi se u teroiji mogao koristiti za pripremanje infrastrukture.

 

Normalno da se fosilna goriva neće preko noći zabraniti ili nestati (jesi čuo teoriju o tome da nafta nije fosilno gorivo već obnovljivi izvor energije koji dolazi iz zemljine kore tj. jezgre?), ali suludi planovi koje ima EU da se postigne ugljična neutralnost do 2050 su preoptimistični. EU još i može iznositi takve želje jer je mali kontinent i gusto naseljen, ali tako nešto provesti na drugim kontinentima je ravno samoubojstvu. Trenutne tehnologije glede motora s unutarnjim izgaranjem i fosilnim gorivima su doživjele svoj vrhunac, ali neku drugu odmah primjenjivu alternativu nemamo. Električna vozila su i dalje preskupa i kapacitet baterija je previše ograničen. 

 

Kao jedno od rješenja kako sve to učiniti podnošljivijim jer vertical farming, ali ono ima svoje limite (a i realno je još futurističko rješenje).

 

Ako ćemo povijesno gledati, u prošlosti je bilo toliko vegetacija i prašuma da je atmosfera imala jako puno kisika pa su i oblici života poput insekata bili veći. Čudna je ta naša zemlja, ali ne brinem se ja za planet. Preživio je gore stvari od ljudi...

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 13:23 (Brki1994).
9 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Postoji tehnologija kojom se može manipulirati klimom. Skupa je, ali postoji. Teoretski možemo modelirati klimu kako god želimo. Problem je što nije dovoljno istražena i ne zna se što bi njenom primjenom sve narušili. Vjerojatno će se pribjeći uporabi iste u slučaju da se situacija jako pogorša …

Emilio Estavez
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Emilio Estavez kaže...

Postoji tehnologija kojom se može manipulirati klimom. Skupa je, ali postoji. Teoretski možemo modelirati klimu kako god želimo. Problem je što nije dovoljno istražena i ne zna se što bi njenom primjenom sve narušili. Vjerojatno će se pribjeći uporabi iste u slučaju da se situacija jako pogorša …

 

A da nije možda HAARP? 

I want to believe
9 godina
neaktivan
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

Dosao netko i rekao ljudi su krivi za vremenske nepogode. Dobro!

Pitam vas sto mozemo mi uciniti? Jedan jedini odgovor koji sam dobio je mozemo smanjiti stetu. Hahaha no shit Sherlock.

Ostali se prepiru je li istina,tko laze,tko je lijevo a tko desno i ostala nepotrebna sranja. 

Imate reklame doslovno u kojima kaze "DO YOU EVEN CARE".

PR.1 Svaki put kad narucim pizzu, Hamburger itd ali bas svaki put dobijem i letak i racun. Zasto? Iako sam platio putem PayPal. 

Svaki put kad narucim neki paket,sa Amazon, eBay, Zalando itd. dobijem prepakirano,zapakirano dva ili tri puta. 

Samo dva primjera i ja sam skupio vrecu plastike i papira. Ja placam. Moglo bi se to urediti malo. 

Udari po djepu ljudima koji su krivi. Tako gledam. 

Razvrstavanje smeca i otpada pod normalno je. Sto sad? 

Primjer jos jedan ali u dobrom smislu. Cetkica za zube koju koristim je izbacila plastiku iz pakiranja. Jos nije poskupila ni pojeftinila. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske promje

ja bih prvo ukinuo novac. pohlepa je izvor svih problema.

istina, ljudi bi i dalje imali potrebu gomilati vrijednosti i resurse, ali bi s njima bili slabo pokretni. ono, skupiš 300 kila oraha. koji će ti _urac toliko? robna razmjena i gotovo.

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
all_or_nothing kaže...

ja bih prvo ukinuo novac. pohlepa je izvor svih problema.

istina, ljudi bi i dalje imali potrebu gomilati vrijednosti i resurse, ali bi s njima bili slabo pokretni. ono, skupiš 300 kila oraha. koji će ti _urac toliko? robna razmjena i gotovo.

 

Ako dođe do neke kataklizme većih razmjera, trampa će postati sredstvo plaćanja. Ti meni daš 2 pilića, a ja tebi popravim trijem. Pošteno! Sjećam se da smo kao klinci mijenjali autiće, sličice i Legiće pa smo onda imali i klauzule da se nakon ponoći ne vraća

 

Gotovinu nebih ukidao jer digitalni novac omoguće veću kontrolu nad našim životima (iako je i sada podosta velika). Možemo sada zazivati zlatni standard i vezanost valute i zlata, a proklinjati štampanje novca, ali to nas neće nigdje dovesti.

 

Nema ništa loše u akumulaciji jer ona pruža sigurnost. Kući imamo sobu gdje akumuliramo namirnice. Uz to što ti osigurava sigurnost, isto ti olakšava život. Loša je pretjerana tj. prekomjerna akumulacija na štetu drugih što danas rade bogataši, tajkuni, ali nazovimo ih elitama. Možda si vidio na koliko se procjenjuje bogatstvo Jeffa Bezosa (vizualno prikazano). To ti govori sve krivo s današnjim sustavom. Nije kriv novac što je novac, ali su odgovori ljudi koji toliko imaju i tebe prozivaju da si odgovoran za klimatske promjene ili zato što imaš previše stvari.

 

Onda ti iskoriste jadnu Gretu koja ima Apingerov sindrom i koja pretjerano emotivno djeluje da nas napada kako smo mi njoj ukrali djetinjstvo i slične floskule...

 

 

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 14:36 (Brki1994).
9 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Brki1994 kaže...
Emilio Estavez kaže...

Postoji tehnologija kojom se može manipulirati klimom. Skupa je, ali postoji. Teoretski možemo modelirati klimu kako god želimo. Problem je što nije dovoljno istražena i ne zna se što bi njenom primjenom sve narušili. Vjerojatno će se pribjeći uporabi iste u slučaju da se situacija jako pogorša …

 

A da nije možda HAARP? 

Nije HAARP!  Izgleda jednostavno, ali nije dosta istraženo. Dodavanjem mikročestica u atmosferu koje reflektiraju sučevu svjetlost smanjuje se temperaturu tla/mora.

 

Problem je da se ne zna gdje je mjera? Koliko dodati da ne napravite goru stvar od postojeće? 

 

Isti problem imate kad dodajete led u vrući čaj, treba neko vrijeme da se led rastopi tj. čaj se ne ohladi odmah nego s vremenskim pomakom, u slučaju da stavite previše leda čaj će vam biti hladan, a ako stavite premalo bit će prevruć. Imate jednu priliku da stavite led, koliko će te ga staviti (jednu kockicu, dvije, tri ...)?

Emilio Estavez
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 14:42 (Emilio Estavez).
7 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

Znam za to. 

 

Scenarij iz Snowpiercera mi je odmah pao na pamet iako je far fetched.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.8.2021 14:43 (Brki1994).
14 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Što je najjače, budale ne kuže kako je irelevantno tko ili što je uzrok promjenama ili tko je doprinio većinski. Promjene su se dogodile, događaju se i bit će i gore. Bitno je jedino hoćemo li za same sebe djelovati, ili nećemo. Odnosno, uzrok je sad već skoro pa nebitan (bitan je utoliko da znamo gdje usmjeriti djelovanje), jer hoćeš-nećeš, želimo li o(p)stati na ovom planetu, neki qua moramo napraviti.
Moj PC  
9 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr

...

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2021 8:34 (Gallu).
14 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
DJED BOŽIĆNJAK kaže...
Što je najjače, budale ne kuže kako je irelevantno tko ili što je uzrok promjenama ili tko je doprinio većinski. Promjene su se dogodile, događaju se i bit će i gore. Bitno je jedino hoćemo li za same sebe djelovati, ili nećemo. Odnosno, uzrok je sad već skoro pa nebitan (bitan je utoliko da znamo gdje usmjeriti djelovanje), jer hoćeš-nećeš, želimo li o(p)stati na ovom planetu, neki qua moramo napraviti.

 

Tako je Djede Božičnjače!

15 godina
offline
Re: Poplave, suše i toplinski valovi: klimatske pr
Judg3 Dr3dd kaže...
mogu se vozikati privatnim avionima koji u jednom letu ispuste vše CO2 nego prosječan automobil mjesecima

Pff, bio sam preblag i preoprezan:

 

John Kerry family jet already emitted estimated 30 times more carbon in 2021 than average vehicle does in year

 

"The jet has spent roughly 26 hours in the air, according to flight records. So far this year, John Kerry's family jet has already emitted 30 times the amount of carbon emitted by a typical passenger vehicle per year, data reviewed by Fox News show. A Fox News review of flight data and an industry emissions calculator found that the jet emitted an estimated 138 metric tons of carbon on trips dating from Jan. 10 to Aug. 6..." 

 

Ali nema problema, jer se zaslužni drug Kerry "bori protiv klime", zar ne? Čekaj malo, a koliko tih zaslužnih drugova ima? Izgleda, ne baš malo:

 

Britain to relax some COVID-19 travel restrictions for COP26

 

"LONDON, Aug 9 (Reuters) - Britain will relax some travel restrictions to help delegates attend the U.N. climate conference in Scotland later this year, including a shorter quarantine period for those from so-called "red list" countries who have been vaccinated.."

 

Procjenjuje se da će samo tom jednom "necessary event" događaju nazočiti više tisuća "government figures, media, and environmental campaigners from around the world". Naravno, ni pandemija smrtonosne nove korone ne može ih spriječiti da letuckaju i praše tone i tone CO2 u pravedničkoj borbi za klimatsko bolje sutra radničke klase. Kojoj istovremeno spremaju neofašističku korona državu, nešto kao u Francuskoj, ono, ako želite izaći iz kuće treba vam ausweis, ma milina jedna. Što na to kažu volovi? Ništa, njima paše, oni se već spremaju cinkati susjede.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice