Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

poruka: 17
|
čitano: 4.944
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu".
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

Pa mislim još niti Apple naočale nisu izašle (Augumented reality), a pitanje je hoće li uopće izaći, ako gledamo prema trenutačnoj popularnosti same VR tehnologije, koja je ipak razočaravajuća, te nikako da "krene". 

 

Osobnog sam stava da ako Apple i izda auto (prihvaćam da su električna vozila danas trenutačno toliko popularna da idu kao vruće kifle) , to će biti varijanta postojećeg proizvođača, uz Appleovu unutrašnjost.

 

Zanimljivo je da neće izdati električni romobil ili biciklu, ili vozilo na 3 kotača za pomoć teško pokretnim osobama, mislim da bi to bilo realističnije a i dobar ulazak u svijet pokretnih stvarčica.

 

 

Toliko, hvala vam na čitanju 😘

Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

iCar. U azurno plavoj, svemirski crnoj i nebeski bijeloj boji. Dodatna oprema - desni retrovizor po 4.999 USD.

 
14 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
jedino Apple ima mogućnost da napokon dobijemo jeftino električno prometalo za narodne mase
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 2 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
HCMAA kaže...
jedino Apple ima mogućnost da napokon dobijemo jeftino električno prometalo za narodne mase

 po cemu to Apple ima takvu mogucnost? 

 

Osim toga, Apple i rijec jeftino, ne idu u istu recenicu. Zasto mislis da ce s auto poslovanjem biti drugacije? Auto sektor je daleko daleko tezi sektor od softvera, da ne kazem da je vrlo tesko izvuci bilo kakav profit u tom biznisu. Jako tesko, jako zahtjeno i mukotrpno je gradit profitabilan auto biznis. 

 

Ovdje naravno Apple vjerojatno cilja samo softvare, a ne direktnu proizvodnju automobila. Oni zele imati svoj "car ecosystem", trgovine aplikacija i samovozece automobile. 

Sve je to jako tesko ostvariti kad sam ne proizvodis svoje vozilo.

 

Jedino da Apple kupi vec postojece proizvodjace poput Forda, GM-a i sl. pa da pokusaju s njima nesto... 

15 godina
offline
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

Doplata za verziju s kotačima: 29.999$

(Motor nije uračunat u cijenu)

 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
možemo se mi zahebavati...ali sam duboko uvjeren da će Apple biti taj koji će omogućiti izlazak čarobnih baterija iz laboratorija u masovnu proizvodnju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
Vec vidim: elektricni iCar bez punjaca.
Iduce godine, iCar S bez utora za punjenje.
Nagodinu, iCar 2 bez podizaca za prozore. Ima automatsku klimu, ko vas je8e.
Itd
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
freddie kaže...
Vec vidim: elektricni iCar bez punjaca.
Iduce godine, iCar S bez utora za punjenje.
Nagodinu, iCar 2 bez podizaca za prozore. Ima automatsku klimu, ko vas je8e.
Itd

 Ima automatsku klimu koja se može namjestiti samo na 14 ili 32°C. Za druge vrijednosti potreban je upgrade za $10k.

16 godina
offline
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

Kupiš iCar i nakon par godina ti Apple putem nadogradnje smanji snagu motora da ti sačuva trajnost baterije 

Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
HCMAA kaže...
jedino Apple ima mogućnost da napokon dobijemo jeftino električno prometalo za narodne mase

 Sta je to Apple ikad proizveo jeftino za mase???

13 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
Dead kaže...
I šta bi se sad...trebao smijat na ovakve komentare? Ili plakat?

 Bez uvrede ali mišljenja sam da bi tebi bilo najbolje izbjegavati apple teme u širokom luku jer na sam spomen bilo čega negativnog ili smiješnog prema toj firmi u tebi izaziva dublju povredu osjećaja. 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2020 9:34 (vrinho).
Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
vrinho kaže...
Dead kaže...
I šta bi se sad...trebao smijat na ovakve komentare? Ili plakat?

 Bez uvrede ali mišljenja sam da bi tebi bilo najbolje izbjegavati apple teme u širokom luku jer na sam spomen bilo čega negativnog ili smiješnog prema toj firmi u tebi izaziva dublju povredu osjećaja. 

 Ima on ozbiljnih problema sto se tice applea....

8 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
Crozoki:

Već viđeno kod Tesle, to je budućnost...
Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
Umjesto da se veselimo još jednom mogućem proizvođaču električnih automobila i naprednijih baterija jer je konkurencija plus za nas korisnike, ovdje samo sprdnja na razini osnovne škole. I to na tehnološkom forumu...

Kada bi Apple uspio donijeti upola revolucije koju je unio u mobilnu industriju, to bi bio ogroman korak za cijelu auto industriju.
Tesla je već napravila pola revolucije. Samo da su ponudili 2 paketa opreme, a ne da svaku pojedinu stavku moraš plaćati kao kod ostalih proizvođača, bio bi uspijeh, a da ne spominjemo kako su uspijeli poraziti naftni lobij što nitko nije vjerovao.

Apple bi mogao učiniti mnogo za autonomnu vožnju, a razvoj baterija bi im se isplatio ne samo za aute, nego i za mobilne uređaje. Nadam se da ima neke istine u navedenoj priči
Kap ljubavi je mnogo više nego ocean razuma.
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

Osobno ne mislim da će krenuti u proizvodnju automobila, više je vjerojatno da bi mogli prodavati sustave autonomne voženje drugim proizvođačima ili u nekom ekspanzivnijem scenariju kupiti nekog proizvođača ili samo brand od njih. Tu sigurno ne vjerujem da imaju interesa za Ford, GM i slične jer nemaju volje ni vremena se gnjaviti sa takvim masovnim proizvođačima, eventualno bi im se u politiku uklopio BMW ili neka slična firma. Nemojmo živjeti u iluziji da će jednoga dana Fiesta ili Spark nositi ime Apple.

 

Nisam previše zainteresiran za autonomnu vožnju (a mislim da je o tome tu najviše riječ, manje općenito o električnim vozilima), no ako se Apple priprema za ulazak onda bi to značilo da tržište sazrijeva. Koliko god imaju suhih milijardi keša opet ih neće investiratu u nešto što neće biti isplativo. Tu treba uzeti i u obzir da to što se pripremaju za tržište takvih proizvoda ne znači da će odmah i ući, vjerujem da više prate trendove i rade "bare minimum" da ostanu up-to-date ukoliko se tržište krene razvijati. Plus, u takvim velikim segmentima uvijek se pojave kojekakvi "nusproizvodi" koji jednog dana možda i nadmaše sam produkt pa je to na neki način i držanje koraka sa tekućim inovacijama.

 

Kao korisnik nekih od Apple proizvoda ne vjerujem da ću ikada imati želju za Apple vozilima, ako se to ikada ostvari, no nikad ne reci nikad. Ima proizvoda kao AirPod Max koje iako nisu loš proizvod ne bih kupio jer su prilično sterotipski, no u startu ni AirPods nisam baš simpatizirao pa kad sam ih kupio sam shvatio koliko su mi neke stvari jednostavnije. Autonomno vozilo trenutno ne bih kupio od nikoga, a ne vjerujem da će Apple napraviti revoluciju koja bi me navela razmislim o kupnji jer sasvim sigurno ne mogu ispuniti nekoliko kriterija (orijentiranost prema užitku u vožnji, a ne tehnološkim điđa-miđama, značajno duža autonomija od postojećih konkurenata te cijena u rangu 40k EUR).

 

Što se ovih nekih komentara korisnika tiče, iako koristim i cijenim Apple proizvode previše me ne impresioniraju jer samo su rijetki duhoviti, ostali uglavnom "mlate mrtvog magarca" i pokušavaju izazvati flame war, valjda ova korona i rad od kuće na mnoge djeluje tako da im je potrebna nečija pažnja pa tko voli nek' izvoli

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobilu

https://www.macrumors.com/2020/12/22/elon-musk-tim-cook-tesla-meeting/

apple je sjajna firma ali nekako sumnjam da su u stanju izbaciti nekakav automobil koji bi konkurirao tesli tek tako, odjednom. Ako nešto i bude bit će prvo nekakav software + specijalizirani hardware za autonomnu vožnju i entertainment. Postoji mogućnost da neki proizvođač, tipa bmw ili čak neki manji specijalizirani tim odradi posao za njih oko mehanike i karoserije i da su na taj način održali tajnost do sad, ali ne vidim smisao toga za auto proizvođača... ići raditi sebi konkurenciju? Kao proof of concept za sustave ok, ali ako ne misle prodavati automobil u milijunima komada čemu, u tu svrhu mogu uzeti bilo koji gotov automobil...

 

Možda da preuzmu neku automobilsku tvrtku ala mercedes ... ali to opet nije apple dna, nikad ne uzimaju velike tvrtke, imali su priliku uzeti neki saab i slično... ne znam, infrastruktura za masovnu proizvodnju automobila nije tako jednostavna stvar, a za baterije još manje. Tesla je tu desetljeće ispred... sve u svemu vjerujem da imaju tehnologiju za nekakvu software platformu za vozila u najboljem slučaju, sve ostalo bi bilo mega iznenađenje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.12.2020 0:28 (grzzi).
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ponovno se govori o mogućem Appleovom automobi
Tau:

Iz tvoje poruke bi se moglo pomisliti da Tesla nudi tisuće opcija kao eveopski proizvođači. U stvarnosti imaš tri felge, četiri boje izvana i dvije iznutra plus FSD. Uzmi ili ostavi.
Ja rekoh
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice