Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.814
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
6 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ljudi moji.

Država mora pokriti ovogodišnji i vjerojatno manjak BDP nagodinu i normalno ga je ućerati gdje možeš. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
0 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
azzie kaže...
O_O_O kaže...
azzie kaže...

4 usb c kabela za oko 5 eura. (ponuda na ograniceno vrijeme). Po kabelu je 1.25 eura i stigne za par dana. Da, vecina se stvari proizvodi u Kini, ali se stvari koji prodaju u EU moraju (vecinom) imati odredjene sigurnosne standarde. Plus ne moram cekati 2+ mjeseca iz Kine.

Ne znam sto se vi ljudi zamarate sa Kinom i glupostima.

 

 

Mister Pametnjakovic , nis od toga jer mi ne salju u Hrvatsku kao i tonu ostalih stvari pogotovo koje su na akcijama ili ako salju je postarina brutalna. Ali glavno da se mi zamaramo.

 

This item cannot be shipped to your selected delivery location. Please choose a different delivery location.

 Onda zivis u krivoj zemlji

 

 Odi ti majstore na neki njemacki forum pa se tamo hvali kako su ti USB kablovi jeftini a nas domovini pusti da kukamo jer nas EU ne šljivi 5% posto i sada su nam jos kineze "zabranili" radi njihove bolesne politike.

 Ne zivim u Njemackoj. 

16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Old Iggy kaže...

Pa Amazon je odavno u EU.

  Yes,but actually no. Haha

?

Anđeo bez falinge kaže...

Ljudi moji.

Država mora pokriti ovogodišnji i vjerojatno manjak BDP nagodinu i normalno ga je ućerati gdje možeš. 

Niti to ima veze s RH niti ima veze s vom i sljedećom godinom. To se planira zadnje dvije - tri godine.

6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Old Iggy 

Niti to ima veze s RH niti ima veze s vom i sljedećom godinom. To se planira zadnje dvije - tri godine.

 "TO" se planira od stoljeća sedmoga, no sada je došla situacija u kojoj to možeš ućerati a da se narod jako ne pobuni...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...
Old Iggy 

Niti to ima veze s RH niti ima veze s vom i sljedećom godinom. To se planira zadnje dvije - tri godine.

 "TO" se planira od stoljeća sedmoga, no sada je došla situacija u kojoj to možeš ućerati a da se narod jako ne pobuni...

1.1.2021. je definiran prije dvije ili tri godine.

Na stranu što u EU takvo što ne možeš isplanirati u par mjeseci, bez obzira kakva situacija bila. Upravo sada jest situacija kad se to ne ućerava.

11 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Kad smo kod carina, postoji li nacin da kupim nesto iz Kine u vrijednosti od 600kn a da mi se ne naplati carina za to ?

 

Mislio sam shippat na mailboxde pa da mi oni posalju iz njem da izbjegnem carinu ali ne smijem narucivati stvari preko 22€ na mailboxde iz kine jer je isti k kao u nas a to je da se obracunava carina i pdv na to

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
qwertYxoZ kaže...

Kad smo kod carina, postoji li nacin da kupim nesto iz Kine u vrijednosti od 600kn a da mi se ne naplati carina za to ?

 

Mislio sam shippat na mailboxde pa da mi oni posalju iz njem da izbjegnem carinu ali ne smijem narucivati stvari preko 22€ na mailboxde iz kine jer je isti k kao u nas a to je da se obracunava carina i pdv na to

Službeno ne postoji, neslužbeno prođeš "lišo" ako imaš dosta sreće.

6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
qwertYxoZ kaže...

Kad smo kod carina, postoji li nacin da kupim nesto iz Kine u vrijednosti od 600kn a da mi se ne naplati carina za to ?

 

 ako nije "preveliki paket, odn da "naši ništa ne posumnjaju, plati koliko košta a zamoli prodavače da napišu nekih 20$ cijenu,,,,

 

već sam kupio na taj način dvadesetak uređajčića na taj način i svaki je prošao bez carine.... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...
qwertYxoZ kaže...

Kad smo kod carina, postoji li nacin da kupim nesto iz Kine u vrijednosti od 600kn a da mi se ne naplati carina za to ?

 

 ako nije "preveliki paket, odn da "naši ništa ne posumnjaju, plati koliko košta a zamoli prodavače da napišu nekih 20$ cijenu,,,,

 

već sam kupio na taj način dvadesetak uređajčića na taj način i svaki je prošao bez carine.... 

 Radi se o interkomu za motor bluetooth onaj kao headset, paket nije velik ali frend je već narucio prošli mjesec pa su mu carinili, a na paketu je pisalo $20 value

 

Platio je hrvatsku poštu 100kn za dostavu papira za carinjenje carinarnici plus drzavi 25% od vrijednosti plus carini 10$ na sveukupnu vrijednost... 

6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
qwertYxoZ kaže...
a na paketu je pisalo $20 value

 

Platio je hrvatsku poštu 100kn za dostavu papira za carinjenje carinarnici plus drzavi 25% od vrijednosti plus carini 10$ na sveukupnu vrijednost... 

 čudno, vjerujem ti, no to nisam nikada u životu doživio,,,svašta...

eh, sad mi je nešto palo na pamet...

koliko slične robe tvoj frend kupuje mjesečno ?

 

poznanik mi radi na Carini , iako nikad nisam tražio uslugu da paketić prođe, kada ga sretnem pitat ću ga o čemu je riječ pa ti javim na pm..

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 13:11 (Anđeo bez falinge).
5 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...

 čudno, vjerujem ti, no to nisam nikada u životu doživio,,,svašta...

eh, sad mi je nešto palo na pamet...

koliko slične robe tvoj frend kupuje mjesečno ?

 

poznanik mi radi na Carini , iako nikad nisam tražio uslugu da paketić prođe, kada ga sretnem pitat ću ga o čemu je riječ pa ti javim na pm..

 

 Stvar je jednostavna, previše paketa, premalo ljudi, pa se ide na eci-peci-pec. Veći paketi se češće provjeravaju nego manji, a nisu ni oni tako glupi da ne mogu provjerit koja je standardna cijena proizvoda na ebayu, bez obzira što piše na prepravljenom računu. Meni je više puta prošla skupa roba u malim paketima, ali sam na matičnu ploču platio nešto carine, jer je to bio mali veći paket.

 

Nije mi jasno zašto svi plačete oko Amazona i jeftinih kabela i poštarine. Šta, niste čuli za E-bay, jeftine kabele i NULA poštarine, od bilo kojeg kineza? Plus, svaka kineska firma koja se ozbiljno bavi prodajom na ebayu će vratit pare bez prigovora kad se osoba potuži na nešto. Ja samo pozitivna iskustva imam i svi dostavljaju sve u Hrvatsku.

Live long and prosper.
14 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

banggood ima opciju EU priority line, i paket koji ide iz Kine ne pada na carini, jer prvo ide negdje u EU, a kasnije od tamo prema Hr. A postarina nije nikad veca od 3-4 $. Ja sam nekoliko stvari tako dobio bez placanja pdv-a, a vrijednosti su bile i parsto $

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
qwertYxoZ kaže...
 

Platio je hrvatsku poštu 100kn za dostavu papira za carinjenje carinarnici plus drzavi 25% od vrijednosti plus carini 10$ na sveukupnu vrijednost... 

Ove cifre su potpuno besmislene. Sumnjam da je išta slično platio...

6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Filox kaže...

 

Nije mi jasno zašto svi plačete oko Amazona i jeftinih kabela i poštarine. Šta, niste čuli za E-bay, jeftine kabele i NULA poštarine, od bilo kojeg kineza? Plus, svaka kineska firma koja se ozbiljno bavi prodajom na ebayu će vratit pare bez prigovora kad se osoba potuži na nešto. Ja samo pozitivna iskustva imam i svi dostavljaju sve u Hrvatsku.

 odnosi li se ovaj drzak upis na moj post ?

nisam nikad napisao da kupujem robu s amazona niti ne želim...

 

"sitnu robu" uvijek kupujem s e. baya i napisao sam da tamo uvijek prođem bez hrvatskoga harača....

 

lijepo sam ti pokušao pomoći a ti si kao zakurac nadrkan i ne čitaš što je napisanoo...

 

 

ispričaj se ili adio....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...
Filox kaže...

 

Nije mi jasno zašto svi plačete oko Amazona i jeftinih kabela i poštarine. Šta, niste čuli za E-bay, jeftine kabele i NULA poštarine, od bilo kojeg kineza? Plus, svaka kineska firma koja se ozbiljno bavi prodajom na ebayu će vratit pare bez prigovora kad se osoba potuži na nešto. Ja samo pozitivna iskustva imam i svi dostavljaju sve u Hrvatsku.

 odnosi li se ovaj drzak upis na moj post ?

nisam nikad napisao da kupujem robu s amazona niti ne želim...

 

"sitnu robu" uvijek kupujem s e. baya i napisao sam da tamo uvijek prođem bez hrvatskoga harača....

 

lijepo sam ti pokušao pomoći a ti si kao zakurac nadrkan i ne čitaš što je napisanoo...

 

 

ispričaj se ili adio....

 Ispričavam se, ne odnosi se na tebe, nego opčenito na druge koji samo o Amazonu tupe. Nadovezao sam se samo na tvoj post. Prvi dio je tebi upućen, ostalo piše u množini.

 

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.8.2020 13:54 (Filox).
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Old Iggy kaže...
qwertYxoZ kaže...
 

Platio je hrvatsku poštu 100kn za dostavu papira za carinjenje carinarnici plus drzavi 25% od vrijednosti plus carini 10$ na sveukupnu vrijednost... 

Ove cifre su potpuno besmislene. Sumnjam da je išta slično platio...

Jucer mi je stigao paket iz USA, vrijednost robe 231 USD - 1.506,26kn (rabljeni laptop).

 

Platio sam 376,56 kuna PDVa.

 

Ukupno sam dostavljacu platio 443 kn. Izjavu o vrijednosti sam vratio isti dan tj. prosli petak, znaci da su svi ostali troskovi bili 66,44 kn.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
wyks kaže...
Old Iggy kaže...
qwertYxoZ kaže...
 

Platio je hrvatsku poštu 100kn za dostavu papira za carinjenje carinarnici plus drzavi 25% od vrijednosti plus carini 10$ na sveukupnu vrijednost... 

Ove cifre su potpuno besmislene. Sumnjam da je išta slično platio...

Jucer mi je stigao paket iz USA, vrijednost robe 231 USD - 1.506,26kn (rabljeni laptop).

 

Platio sam 376,56 kuna PDVa.

 

Ukupno sam dostavljacu platio 443 kn. Izjavu o vrijednosti sam vratio isti dan tj. prosli petak, znaci da su svi ostali troskovi bili 66,44 kn.

 Yup, to je to.

7 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Filox kaže...
Anđeo bez falinge kaže...
Filox kaže...

 

Nije mi jasno zašto svi plačete oko Amazona i jeftinih kabela i poštarine. Šta, niste čuli za E-bay, jeftine kabele i NULA poštarine, od bilo kojeg kineza? Plus, svaka kineska firma koja se ozbiljno bavi prodajom na ebayu će vratit pare bez prigovora kad se osoba potuži na nešto. Ja samo pozitivna iskustva imam i svi dostavljaju sve u Hrvatsku.

 odnosi li se ovaj drzak upis na moj post ?

nisam nikad napisao da kupujem robu s amazona niti ne želim...

 

"sitnu robu" uvijek kupujem s e. baya i napisao sam da tamo uvijek prođem bez hrvatskoga harača....

 

lijepo sam ti pokušao pomoći a ti si kao zakurac nadrkan i ne čitaš što je napisanoo...

 

 

ispričaj se ili adio....

 Ispričavam se, ne odnosi se na tebe, nego opčenito na druge koji samo o Amazonu tupe. Nadovezao sam se samo na tvoj post. Prvi dio je tebi upućen, ostalo piše u množini.

 

 Nemam nista protiv eBaya, dapace tamo kruh svoj zaradjujem. I da to je definitvno, brza i jednostavnija opcija od kineza i Amazona za Hr.

6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Filox kaže...

 Ispričavam se, ne odnosi se na tebe, nego opčenito na druge koji samo o Amazonu tupe. Nadovezao sam se samo na tvoj post. Prvi dio je tebi upućen, ostalo piše u množini.

 

 ok, ti si jedan od par postotaka ljudi  (pored mene ) koji priznaju svoju pogrešku i javno kažu da su malo falili.....

uletio si u probleme s Carinom, ponudio sam se tebi pomoći, no vidjet ćemo....

E-Bay je zakon a amazon i ostali lihvaru su dno... Ne bi se gazda tako obogatio da nije u šteli... 

Lp 

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
wyks kaže...

Jucer mi je stigao paket iz USA, vrijednost robe 231 USD - 1.506,26kn (rabljeni laptop).

 

Platio sam 376,56 kuna PDVa.

 

Ukupno sam dostavljacu platio 443 kn. Izjavu o vrijednosti sam vratio isti dan tj. prosli petak, znaci da su svi ostali troskovi bili 66,44 kn.

 upsss. ni valjda kupio robu s amazona ?!

navodno si živio u U.S.a koliko se sjećam...

 

mogao si kupiti takav laptop u pola cijene bez PDV-a

tko vas šlivi kada ne poznajete sistem...  

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...
navodno si živio u U.S.a koliko se sjećam...

mogao si kupiti takav laptop u pola cijene bez PDV-a

tko vas šlivi kada ne poznajete sistem...  

Bio sam do korone, trebao je biti i dulji boravak.

Laptop je od kolege, koji mi treba za projekt, pa je stavljena vrijednost u slucaju gubitka posiljke, jer je u USA kaos sto se tice USPSa.

 

Ne bih takav laptop nigdje nasao za tu cijenu, a i niti imam volje, a ni vremena uzdati se u kojekakve "šeme" i "sisteme". Ni riskirati naplatu nekakvih hrvatskih cijena.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
6 godina
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
wyks ka

 

Ne bih takav laptop nigdje nasao za tu cijenu, a i niti imam volje, a ni vremena uzdati se u kojekakve "šeme" i "sisteme". Ni riskirati naplatu nekakvih hrvatskih cijena.

 sve je ok, malo se bezazleno šalim, nemam pametnijega posla... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Anđeo bez falinge kaže...

 sve je ok, malo se bezazleno šalim, nemam pametnijega posla... 

Da nije bitno, mozda bi se i dalo riskirati, ali ovako je moralo stici do kraja 8. mjeseca.

Kako ionako stize do Zagreba, da sam i isao osobno dokazivati ili nesluzbeno nesto rijesti bez placanja PDVa, put bi me kostao i vise od tih 443 kune.

 

Siguran sam da ima slucajeva gdje neki nisu platili nista i to sve, ali eto ja sam priprost momak koji nema blood pact sa assistant to the regional manager u Carini.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Ti troškovi se ne odnose na male pošiljke. I njih ubire i zadržava Pošta a ne carina. Poanta je da se u članku ne treba paušalno navoditi takve informacije već pojasniti.No autor se zaletioda objavi "ekskluzivu" prije nego je dobio pojašnjenje od Porezne uprave.  Novi članak na temu je puno jasnije napisan.inače ovo nije nikakva ekskluziva već vijest stara godinu-dvije. Osim za Bug. Pozz

6 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
zefra kaže...

Ti troškovi se ne odnose na male pošiljke. I njih ubire i zadržava Pošta a ne carina. Poanta je da se u članku ne treba paušalno navoditi takve informacije već pojasniti.No autor se zaletioda objavi "ekskluzivu" prije nego je dobio pojašnjenje od Porezne uprave.  Novi članak na temu je puno jasnije napisan.inače ovo nije nikakva ekskluziva već vijest stara godinu-dvije. Osim za Bug. Pozz

Si ti išta pročitao, malim paketima se diže cijena 25% zbog obračuna PDV-a.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Obračunavat će se PDV i to se zna već dogo da dolazi. Ovo s carinom je netko izmislio i bez provjere objavio.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
zefra kaže...

Novi članak na temu je puno jasnije napisan.

 

Moj komentar na taj drugi clanak je:

 

Ako bi sistem naplate bio ko sta su odgovorili onda bi to bilo OK ali ja prije nego vidim ne vjerujem da nece nabiti jos i neke dodatne troskove i da situacija za kupce nece postati puno nepovoljnija nego je sada.

Ocekivanja baziram "samo" na cinjenici da vec jako dugo vremena skoro svaka mjera za vecinu ljudi ne predstavlja rasterecenje nego iskljucivo dodatno opterecenje. Moguce je da se tu i tamo neko "rasterecenje" desi ako se gleda parcijalno (zbog toga je ovo "skoro") ali ukupno se sve vrste (od kojih ovdje razmatramo financijsko) opterecenja konstantno povecavaju.

Chupo
6 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
yoceep kaže...

Sve to meni miriši na pripremu terena za ulijetanje Amazona na naša tržišta. 

 

Smijali ste mi se :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/amazon-usao-u-hrvatsku/2232

15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
yoceep kaže...
yoceep kaže...

Sve to meni miriši na pripremu terena za ulijetanje Amazona na naša tržišta. 

 

Smijali ste mi se :D

https://www.index.hr/vijesti/clanak/amazon-usao-u-hrvatsku/2232

Ne kuzim kakve veze ima ulijetanje Amazona. Pa njima ovo samo odmaze....Uostalom vec smo ustanovili da zakon nije jedinstven za HR nego EU, a Amazon je tu vec dugo

 

Svi ce uc u sustav PDVa, a velika vecina ce to odbit...i onda ce Amazon i Alibaba imat svoja pravila za prodavanje na trzistima gdje moras bit u sustavu PDVa, a da koristis njihovu infrastrukturu - sto se opet 3rd party sellerima nece toliko isplatit.

15 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Ne bih baš rekao tako (da će svi ući u sustav PDV-a), nego će sva roba, koja se u EU uvozi izvana, biti podložna naplati PDV-a, bilo na način da će PDV obračunavati sam prodavač prilikom naplate (kao što to rade i svi prodavači unutar EU za kupce iz svoje i  drugih država EU), bilo na način da roba na koju nije obračunat PDV prolazi postupak "carinjenja" (naplate PDV-a za proizvode do vrijednosti 150 EUR).

Ovo drugo će biti nepovoljnje (čitaj: skuplje) za kupce (jer se carinski postupak dodatno naplaćuje), pa će se oni prodavači koji u EU izvoze veće količine robe, pobrinuti da uvedu sustav naplate PDV-a i time ostanu konkurentniji (u ondnosu na one druge, čija će robat biti skuplja 60 Kn, a i isporuka će vjerojatno biti koji dan sporija.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice