Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

poruka: 162
|
čitano: 33.813
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve".
11 godina
online
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

"Šokantno"

Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

i sta onda ce pocet slat prvo za njemacku jer se tu zna tocno koliko "sta" kosta i onda ce paket doci u hr bez ikakvih zastoja i dodatnih placanja....

 

 

Godina ma sam kupovao igre za konzoe iz amerike i nikada mi nije bilo jasno zasto su sve posiljke prvo isle za UK ili Njemacku te tek nakon toga za hr...

 

 

jednostavno jer je pri narudbi zna tocno koliko paket kosta, i normalno kad ude u EU onda putuje bez problema u clanice..

 

 

ne kao sa nasim bilmezima.... 3 puta za isti "tip" paketa naplate 3 puta drugacije troskove....

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
Moj PC  
20 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Ljudi iz Porezne misle da je Kina jadna, pa kao "treće zemlje". Kina je stoljećima ispred nas.
Nema šanse da ovo prođe.
 
3 3 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Kad pomisliš da si sve vidio od porezne i ne mogu te više iznenaditi oni daju gas....

 
10 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

Trošak carine 10x veći od cijene proizvoda skupa s poštarinom. Totalni nonsens i nepotrebno opterećenje carinika. U rangu slanja uplatnice na 1 lipu, a uplatnica skuplja od te lipe. Ako birokrate pustiš da se previše razuzdaju, dobiješ dvosatni proces ulaska na WC. Bedastoće treba zaustaviti, već smo dovoljno neefikasni.

Idi i radi nešto korisno!
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 15:05 (Keso).
 
32 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Ljudi fali para za uhljebe.
Moj PC  
38 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Nije to do naše porezne, to je europska unija predložila prošle godine.

Pitanje je kak oni to misle izvest. Pa neće ovaj na carini otvarat svaki paket. To može proći tipa kao na amazonu kad ti na checkoutu doda razliku pdva od države u koju naručuješ.

Tipa ak kupujes na njemačkom amazonu i naručiš u Njemačku, pdv je 16%, a ako naručiš u hr onda cijena ide gore za 9%
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 15:18 (kbenzema).
9 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Dex.pwn kaže...
Ljudi iz Porezne misle da je Kina jadna, pa kao "treće zemlje". Kina je stoljećima ispred nas.
Nema šanse da ovo prođe.

 Pomiješao si pojmove treći svijet i treće zemlje. Treće zemlje su jednostavno države koji nisu u EEA, znači i SAD, Koreja itd.

11 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
kbenzema kaže...
Nije to do naše porezne, to je europska unija predložila prošle godine.

Pitanje je kak oni to misle izvest. Pa neće ovaj na carini otvarat svaki paket. To može proći tipa kao na amazonu kad ti na checkoutu doda razliku pdva od države u koju naručuješ.

Tipa ak kupujes na njemačkom amazonu i naručiš u Njemačku, pdv je 16%, a ako naručiš u hr onda cijena ide gore za 9%

 Zato ja kupujem u Njemačku i platim 16% i onda putem forwardinga platim isti prijevoz za HR kao što bi mi i Amazon naplatio i prođem 9% jeftinije :)

Bene docet, qui bene distinguit.
12 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
kbenzema kaže...
Nije to do naše porezne, to je europska unija predložila prošle godine.
Pitanje je kak oni to misle izvest. Pa neće ovaj na carini otvarat svaki paket. To može proći tipa kao na amazonu kad ti na checkoutu doda razliku pdva od države u koju naručuješ.
Tipa ak kupujes na njemačkom amazonu i naručiš u Njemačku, pdv je 16%, a ako naručiš u hr onda cijena ide gore za 9%

 Točno to.

Pa sad na carini paketi stoje po tjedan-dva kad trebaju samo proći.

Što će biti kad će ih trebati obraditi nekoliko milijuna mjesečno? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Bas mi danas dosao poziv (drugi u tjedan dana) i osim sto su mi napisali krivu adresu, naveli su i broj posiljke koji nema veze s nicim. Zvao 20x dva broja, zvoni, ali nema nikog u blizini, naravno. Na mail nitko ne odgovara. Znaci, dodatni dani lezarine ..
Tako da se meni cini da su vec poceli sa sranjima
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

jadni kinezi u rvata. sad će ih paketi otkuće (mahjong, štapići, supruge, afrodizijaci od lastina repa ...) koštati k'o svetog petra kajgana. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ne znam kak misle ovo i sad carini treba pun k... vremena da obave posao kak treba. A troškovi su užasni za manje pakete i još platiš ležarinu više jer su oni nesposobni

Music for life!!
 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Kao drzavi je bitno da ti prodes jeftino? 

 
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
crozoki kaže...
Ljudi fali para za uhljebe.

 Prije bi rekao fali para koje su sebi u dzeppve pospremili uljebi u drzavnim sektorima ne rade za velike place.

15 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Cisto kao informacija u SADu je porez (nesto kao federalni PDV) iznad $800 vrijednosti...

 

Npr posiljka do $799 placas 0, a posiljka paketa majici za $1200 placas $315 ($200 entry fee, $50 je ajmo rec koliko placas porez na shipping fee, importer registration nesto ala EORI je $15... i par jos troskova)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 16:21 (Mitch).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Inovator kaže...
Bas mi danas dosao poziv (drugi u tjedan dana) i osim sto su mi napisali krivu adresu, naveli su i broj posiljke koji nema veze s nicim. Zvao 20x dva broja, zvoni, ali nema nikog u blizini, naravno. Na mail nitko ne odgovara. Znaci, dodatni dani lezarine ..
Tako da se meni cini da su vec poceli sa sranjima

Meni firma tjedno salje dokumente iz NY DHLom u HR i svaki hebeni tjedan dobijem isti poziv...da trebam platit PDV + Carinu na vrijednost posiljke...na mrtve papire. I lijepo na posiljci pise da je carina placena, i onda to kazem operateru na pozivu i nema problema.

Ali bitno da je on probao meni uzet 325 kn + 100 kn fiksno za obradu.

14 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

a ovo ispod, kaj ti računaju na kasi?

 

to je za lokalnu samoupravu/državu?

 

taj 800+ PDV je federalni?

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Znači naručim nešto za 1kn, stave mi 25lipa PDV(aj nek im bude pdv) i 60kn carine na to ? Pa ko je tu normalan? Gdje toga ima?

Moj PC  
9 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
bloodborne kaže...
crozoki kaže...
Ljudi fali para za uhljebe.

 Prije bi rekao fali para koje su sebi u dzeppve pospremili uljebi u drzavnim sektorima ne rade za velike place.

 Ne rade, istina, al ima ih more. Pa onda ispadne ukupna cifra za plaće boli glava.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na

ne ne, carina je još 10% znaci 10 lipa. A troškovi carinjenja su fiksnih 60 kn 

Music for life!!
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Stric_Jura kaže...

a ovo ispod, kaj ti računaju na kasi?

 

to je za lokalnu samoupravu/državu?

 

taj 800+ PDV je federalni?

Federalni odnosno od CBPa. Nema nikakvog sales taxa, processing feeja, tariffe...nista ispod tog iznosa. State takoder ne uzima svoj tax neovisno gdje posiljka ide (NH ili NY ili CA svejedno - porez je isti preko $800). Sve sto pise da je preko $200 se otvara i gleda prava vrijednost. Ako je ispod $800 vozis dalje...

2016 Obama je povecao iznos sa $200 na $800 za "exempt from customs clearance and import duty fees". Ali bitno da "radikalna lijevica i Biden uvijek uvode harac " .

 

Kao counter tome imas tarife na Chinese "goods" koje je uveo Trump. Neke od tih su (za iznose preko $800 odnosno namjenjeno veleprodaji):

  • Wristwatches: 9.8% + US$1.53 per unit
  • Tablet PC: 0%
  • Solar Panels: 0%
  • T-Shirts: 16.5%
  • Electric Bikes: 0%
  • LED Bulb Lights: 3.9%
  • Peanuts: 131.8%
13 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve
Pa naravno, zašto bi vladajući dopuštali građanima da ikad igdje prođu jeftinije.
Znači case za mobitel od 1$ će od sljedeće godine koštati minimalno 5$.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Carinika u hrvatskoj  ima ko govana, vecina nista neradi. Onaj mali broj sta radi jos ce vise radit, a ostali uhljebi ce se i dalje izlezavat. 

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
Nije točan podatak o 60 kuna troškova u vezi carine. Neznam otkud autor barata tom informacijom? Ili je trebao dodatno pojasniti. Ubuduće prvo provjeriti prije nego se tako nešto"istovari" svekolikom puku
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 16:22 (zefra).
 
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Ovakvo nesto moze donijet samo netko tko se ne razumije u makroekonomiju, pa cak ni najosnovniji model IS-LM-FX. Maric je razocarenje nakon razocarenja. Ovakvo nesto ne bih ocekivao ni od Radnicke fronte.

 

 

 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Mene zanima koliko ce njima trebati da obrade sve to. Ovako im treba da podijele/razvrstaju te male pakete po 3 tjedna od kada dodu u hrvatsku, a potrebno je samo ih razvrstat rucno, mislim da cemo cekati pakete po godinu dana dok na sve obracunaju davanja.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
zefra kaže...
Nije točan podatak o 60 kuna troškova u vezi carine. Neznam otkud autor barata tom informacijom? Ili je trebao dodatno pojasniti. Ubuduće prvo provjeriti prije nego se tako nešto"istovari" svekolikom puku

S obzirom da ti barataš s informacijom da nije toliko i napadaš autora, možeš li objasniti koliko je?

 

U cjeniku Pošte stoji:

- otprema poziva za carinjenje: 19,5 kuna

- podnošenje pošiljke na carinski pregled do 2 kg: 37,5

- ležarina: 3 kn po danu

 

Već te prve dvije stavke dovode do 57 kuna (+ kolko ćeš platiti uplatnicu na pošti).

 

Molio bih, prije bezrazložnog i neosnovanog napadanja autora, provjeriti informacije kojim baratamo - počneš odavde:

https://forum.bug.hr/forum/topic/internet/ebay-aliexpress-carinjenje-cesta-pitanja/167189.aspx

7 godina
protjeran
offline
Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na sve

Nisu nasi ovaj put krivi. Ali, mislim da je generalno gledajuci mjera ok, jer kinezi koju god vrijednost robe narucis stave $10-$15 da izbjegnu carine tako da ima dosta neplacenog poreza i carine.

Dodao bi i da je to mjera da se zastite ekonomije EUa od dumpinga cijena kineskih prodavaca, ali s obzirom da Hr nista ne proizvodi nama je svejedno.

Moj PC  
4 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od početka sljedeće godine PDV i carina idu na
O_O_O kaže...

Nisu nasi ovaj put krivi. Ali, mislim da je generalno gledajuci mjera ok, jer kinezi koju god vrijednost robe narucis stave $10-$15 da izbjegnu carine tako da ima dosta neplacenog poreza i carine.

Dodao bi i da je to mjera da se zastite ekonomije EUa od dumpinga cijena kineskih prodavaca, ali s obzirom da Hr nista ne proizvodi nama je svejedno.

 Svejedno sto god da stave, od 2018. se svaki paket izvan EU otvara ili skenira kroz onaj lijepo obojani RTG. Tako da neplacena carina i takvo nesto ne drzi vodu. Ima tu i dosta preplacene carine.

 

 

I ovo tu kroz empiricke dokaze nikad nije upalilo, a najbolji primjer ti je SAD. I dalje nakon Trumpovih tarifa imaju negativnu trgovnisku bilancu, pao je uvoz/izvoz u apsolutnim vrijednostima, a cijena je narasla te je postala veci burden za potrosaca. Danas americki potrosaci/importeri placaju oko $50 milijardi vise nego u 2017 na manju kolicinu robe (cca 10% manju). I kad namjestis inflaciju od 1.5-2% opet to ispadne preko $47 milijardi u gubitku. 

 

 

Sto ce se dogodit? Cijene ce se dic u globalu, kinezi nece platit 1 eur viska, umjetno se spusta uvoz, ne podize izvoz, vise cijene (manja kompetitivnost na trzistu + skuplji uvoz) automatski dizu hrvatsku kunu i euro u odnosu na Yen....sto onda spusta hrvatski izvoz. Dakle skuplja trgovina koja je manja.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.8.2020 16:45 (Mitch).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice